Pamiętacie jak lewactwo wyśmiało hasło „Polska w ruinie”?

Wysłuchałem przed chwilą moim zdaniem dziejowego przemówienia prezydenta Donalda Trumpa, a gdy śledziłeu uważnie, co mówił, przypomniało mi się, co 6 sierpnia 2015 powiedział Andrzej Duda przed Pałacem Prezydenckim, gdy przemawiał do tłumu zwolenników PiS. Powtórzył wtedy hasła z kampanii wyborczej o fatalnym stanie Polski. "Tracimy powoli nasz kraj, wtedy, kiedy znikają kolejne instytucje, czy to połączenia komunikacyjne, czy to instytucje kultury, szkoły, muzea, domy kultury. Państwo wiecie, że tak się dzieje."

Wtedy na łamach Gazety Wyborczej lewacki salon III RP zawył z oburzenia i wyśmiał Andrzeja Dudę, a pierwszym, który go wykpił był aktor Mateusz Damięcki, który już po wyborach prezydenckich, 11 czerwca, napisał na FB: "Jestem przerażony - schody na Centralnym działały, z przyzwyczajenia omal nie wywinąłem orła chcąc zejść w trakcie, kiedy one już się poruszały ... Jadę obrzydliwym pociągiem, o zgrozo! jest bezczelnie nowoczesny, chamsko czysty, mam żenująco dużo miejsca na nogi, co powoduje mą konfuzję i wywołuje lęk egzystencjalny. Mój i smutnych współpasażerów (pisownia oryginalna)".

Ten wpis pobił wtedy rekordy popularności w kręgach lewackiej tłuszczy. Krytyki było niewiele, bo ogłupiona przez Donalda Tuska "inteligencja" podchwyciła groteskowy ton i publikowała podobne wpisy. Choć Damięcki wpis usunął, akcji nie zatrzymał. Sieć, a za nią post-komusze media zaczęły kontestować pisowską narrację. Pojawiły się konkrety. Statystyki i twarde dane, przeczące upadkowi kraju. Słowem na nowej władzy nie zostawiono suchej nitki.

Chyba nikt nie zaprzeczy, że dzisiejsze Stany Zjednoczone to kraj, do którego jeszcze nam bardzo daleko praktycznie pod każdym względem. I co ja dzisiaj usłyszałem od nowego amerykańskiego prezydenta? No, co?

AMERYKA W RUINIE!

I dalej:

"Rzeź Ameryki dobiega końca. Oddać narodowi państwo, a elitom utrzeć nosa. Ich zwycięstwa nie były waszymi. Kiedy oni świętowali, mało co było świętować dla walczących o byt rodzin. To wszystko się zmienia z tego miejsca, w tej chwili. To wasza chwila, należy do was - mówił do zebranych. - To, co naprawdę ważne, to nie to, która partia kontroluje rząd, ale czy ludzie go kontrolują. 20 stycznia 2017 roku zostanie zapamiętani jako ten dzień, w którym ludzie przejęli władzę w naszym kraju” - dodał.

Więc mam nadzieję, że w kontekście tego, co dziś powiedział Donald Trump o swojej ojczyźnie, Gazeta Wyborcza przeprosi nie tylko prezydenta Andrzeja Dudę i Jego Sztab Wyborczy, ale wszystkich Polaków, którym jej naczelny redaktor z Czerskiej, jak ów zegarmistrz światła purpurowy na, co najmniej dwie dekady - zabełtał błękit w głowie.

Krzysztof Pasierbiewicz (Akademicki Klub Obywatelski (AKO) im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie)

Post Scriptum
Podglądam kątem oka "Szkło Kontaktowe" i widzę zgłupiałe miny Grzegorza Miecugowa i takiego młodego jawnego współpracownika SK, nazwiska w tej chwili nie pomnę. W szoku pourazowym po przemówieniu Trumpa szydzą, judzą, opluwają zaprzysiężenie nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, ale nie mając się czego czepić długość jego krawata wyszydzają.
Znałem Bruno Miecugowa, ojca Grzegorza. Komuch był z niego, ale miał zasady i nigdy by się tak nisko nie obsunął.
 

YouTube: 

GALERIA

...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Domasuł

20-01-2017 [20:43] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Znowu mi Pan psuje apetyt jakims aktorzyna-celebryta-jelopem :)

Obrazek użytkownika Bialkowski

20-01-2017 [21:54] - Bialkowski | Link:

Witam
Po upadku S24, trzeba znalesc nowe miejsce, wiec jestem. Widze sporo starych znajomych. Irytuje mnie tylko ten napis cyrylica. O co tu chodzi?
Co do meritum, to tylko dodam, ze w USA robione sa lewackie listy sklepow, ktore nalezy omijac, a ktore maja jakies powiazania biznesowe z Trumpem. Lewactwo odlatuje nie tylko w Polsce.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika włóczykij

20-01-2017 [22:26] - włóczykij | Link:

"Po upadku S24, trzeba znalesc nowe miejsce, wiec jestem"

Pod tym adresem jest sporo rozbitków z s24:https://nohood.wordpress.com/

Obrazek użytkownika Bialkowski

20-01-2017 [22:45] - Bialkowski | Link:

Dzieki. Przeniose sie tam, bo ta cyrylica tutaj jest bulwesujaca.

Obrazek użytkownika Domasuł

21-01-2017 [01:46] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Jesli sie Pan wynosi z powodu tej cyrylicy, no to ciekawe... Tak jakby zareagowal Pan odpowiednio do tego co tam jest napisane.

Obrazek użytkownika Mind Service

21-01-2017 [12:38] - Mind Service | Link:

I dobrze. Mamy wystarczająco dużo ruskich agentów wokół siebie, żeby jeszcze zwoływać nowych. To prawda, że sobie nie radzą i nikt w ich brednie nie wierzy, ale chociaż udają zatroskanych Polaków i nieznajomość cyrylicy

Obrazek użytkownika eska

21-01-2017 [21:13] - eska | Link:

Cyrylicą jest napisane:
Donosicielom, czekistom i członkom rosyjskiej agentury wstęp wzbroniony.

Język wroga trzeba znać :))

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-01-2017 [12:12] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"Znowu mi Pan psuje apetyt jakims aktorzyna-celebryta-jelopem :)..."
-------------------
Sorry, ale nie mogłem się oprzeć pokusie, by wygarnąć tym afektowanym głupkom szerokiego wachlarza, od Jandy poczynając, kończąc na Olbrychskim.

Obrazek użytkownika xena2012

20-01-2017 [22:13] - xena2012 | Link:

ciekawe czy to ci sami światowi zegarmistrze światowego porządku finansują owe zadymy w Stanach i wcześniej w Polsce?.Gdzie lepiej zapłacili za protesty?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-01-2017 [12:10] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"ciekawe czy to ci sami światowi zegarmistrze światowego porządku finansują owe zadymy w Stanach i wcześniej w Polsce?..."
------------------------
Oczywiście, że finansują, ale tym razem ktoś ich przebił.

Obrazek użytkownika Bialkowski

21-01-2017 [02:19] - Bialkowski | Link:

Jestem w takim wieku, ze pamietam czas kiedy na sile uczono mnie cyrylicy. Wiem co tam jest napisane i uwazam to za bezsens, bo ruska agentura nie zanajaca polskiego jest niegrozna. Taka demonstracja swojej "swietosci". Wiecej komentowac tu nie bede.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-01-2017 [12:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Białkowski

"Więcej komentować tu nie będę..."
----------------
Pańska sprawa. Ale z całym szacunkiem muszę Panu jednak powiedzieć, że Pański komentarz pachnie mi trochę swoistym oszołomieniem, charakterystycznym dla ultra-radykalnych środowisk prawicowych.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

21-01-2017 [05:24] - Anna Borycka | Link:

Widzę że miał Pan dzisiaj nocne czuwanie na paru portalach? Od pewnego czasu bardzo cieniutko wypada ten Pański teatrzyk.

hehehehehe

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-01-2017 [12:05] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Anna Borycka

"Widzę że miał Pan dzisiaj nocne czuwanie na paru portalach? Od pewnego czasu bardzo cieniutko wypada ten Pański teatrzyk, hehehehe..."
-------------------------
Myślałem, że przynajmniej na tę notkę nie zlecą się warujące na moim blogu trolle, a jednak Pani się zjawiła.

Wie Pani, tak sobie myślę, co takiego stało się w Pani życiu, że jest w Pani tyle goryczy i niezwyczajnie zapiekłej nienawiści do ludzi. I bardzo mi Pani żal, a jeszcze bardziej żałuję tych, którzy muszą się z Panią spotykać na co dzień. Pani jest osobą toksyczną. Powiedział to ktoś Pani? Tyle w koło zła i smutku, a Pani nigdy, powtarzam nigdy nie napisała w żadnym ze swoich komentarzy ani jednego miłego słowa. Potrafi Pani tylko w prymitywny sposób wyszydzać, pluć, obrażać, zniechęcać, szantażować..., długo by można wymieniać.

Będę dziś na kawie w mieście, więc wstąpię do Kościoła Mariackiego i poproszę, by Pan Bóg zesłał na Panią łaskę przyjaznego stosunku do ludzi.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

21-01-2017 [16:23] - Anna Borycka | Link:

Ukazałam jedynie co Pan dzisiaj robił - kumaci zrozumieli :)

Reaguję także na oszczerstwa i skodzenie, a także na teatr który ma nam wmówić "matrix". Mam znów dać przykłady z Pańskiej "twórczości"? Mam opisać jak Pan napuszcza użytkowników jednych na drugich?

Krótko mówiąc: Jest Pan chamem i oszczercą który domaga się od innych kultury. Zachowuj się Pan przyzwoicie a nie będzie Pan miał problemów - powiedział już to ktoś Panu?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-01-2017 [20:15] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Anna Borycka

"Krótko mówiąc: Jest Pan chamem i oszczercą który domaga się od innych kultury..."
-------------
No. Wreszcie trafiłem Panią w splot słoneczny, o czym powyższe inwektywy zaświadczają. Słowem wyszło szydło z wora.

Obrazek użytkownika Lektor

21-01-2017 [12:24] - Lektor | Link:

Pani Anno, niech pani przeczyta kilka razy odpowiedz pana Krzysztofa na pani wpis, a potem niech pani przemyśli to wszystko w spokoju i postara się zmienić styl.
Pan Krzysztof ma zupełną rację, a my, korzystający z blogów, prosimy panią również o to.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

21-01-2017 [19:42] - Anna Borycka | Link:

@Lektor

Odnotowałam jedynie, nie tylko ja, fakt nocnego czuwania nad notką przez autora bodajże do 4.30, a co mi odpisał? hehehehe

Oj niekumaty Pan jest, bardzo niekumaty. Ja jednak obserwuję pozycjonowanie notek w googlach - i tak się dziwnie składa że pokrywa się ono z czuwaniem :)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-01-2017 [20:12] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Anna Borycka

Szanowna Pani Anno!
Tylko proszę nie myśleć, że jestem złośliwy. Pani powinna się jak najszybciej udać do doktora.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

21-01-2017 [23:55] - Anna Borycka | Link:

Ciągle się Pan zapomina - stare nawyki są Pańskim "odciskiem palców" który zawsze Pana zdradzi. Te czasy już nie wrócą kiedy wysyłaliście niepokornych do psychiatryka.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-01-2017 [17:23] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Anna Borycka

"Widzę że miał Pan dzisiaj nocne czuwanie na paru portalach? Od pewnego czasu bardzo cieniutko wypada ten Pański teatrzyk..."
------------------------------
"Przeczytałem tę moją odpowiedź na Pani komentarz i myślę sobie, że to także idealnie pasuje do niejakiej Dominiki Wielowieyskiej z Gazety Wyborczej, więc nową notkę z tego zrobiłem - vide: http://naszeblogi.pl/65389-ude...

Dziękuję Pani tedy, że mnie do tego natchnęła.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

21-01-2017 [17:47] - Anna Borycka | Link:

Chce Pan sie bawić w porównania? OK. Pańskie wypociny przypominają głodne kawałki produkowane przez Jerzego Urbana. Podobny cel, styl i podobne "argumenty". Ta sama socjalistyczna szkoła w której brylują także łże media: opluć, sponiewierać, oczernić i zmanipulować.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-01-2017 [20:09] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Anna Borycka

"Chce Pan sie bawić w porównania? OK. Pańskie wypociny przypominają głodne kawałki produkowane przez Jerzego Urbana. Podobny cel, styl i podobne "argumenty". Ta sama socjalistyczna szkoła w której brylują także łże media: opluć, sponiewierać, oczernić i zmanipulować..."
---------------------
To schizofreniczne porównanie do Urbana dowodzi niezbicie, że nie można Pani poważnie traktować.

Obrazek użytkownika Domasuł

21-01-2017 [14:11] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Nie no, ja lubie czytac komentarze Anki :) Chociaz nie wiem, dlaczego przyczepila się akurat w tym przypadku do pana Krzyska.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

21-01-2017 [16:34] - Anna Borycka | Link:

Ja tylko reaguję na oszczerstwa i manipulacje. Wskazuję także "matrix". Czy to takie trudne do zrozumienia? Myślę że nie - i to wywołuje wściekłość blogowych oszustów. Mam dać przykłady chamstwa wobec mnie,polityków, blogerów i innych użytkowników od tych, którzy tutaj teraz słodzą Pasierbiewiczowi bo się odezwałam? Przeróżne Miśki i Pompadury zmieniają tylko nicki i logi, ale ja wiem że to ciągle ci sami :)

Obrazek użytkownika Parexcellence

21-01-2017 [19:44] - Parexcellence | Link:

Ocho! To groźna obsesja, że wszyscy nas atakują i jeszcze pod zmienionymi nickami - jak to się nazywa? Jakoś na sch........

Obrazek użytkownika Parexcellence

21-01-2017 [22:04] - Parexcellence | Link:

Ocho! To groźna obsesja, że wszyscy nas atakują i jeszcze pod zmienionymi nickami - jak to się nazywa? Jakoś na sch........

Obrazek użytkownika jaja -cek

21-01-2017 [14:21] - jaja -cek | Link:

niejakie damięckie, olbrychskie, karolaki, jandy, peszkowe, wierzchowskie...
wymieniając takie nazwiska w domyśle kojarzą nam się określenia z "nowo-mowy": celebryta, uznany, zasłużony, wielki...
No cóż, słowa zatraciły swoje pierwotne znaczenie
Kiedyś ludzi uprawiających ten zawód nazywano po prostu: "KOMEDIANTAMI"
bo ich rolą było powygłupiać się, powtarzać z pamięci cudze teksty, kopnąć jeden drugiego albo stołek odsunąć żeby się przewrócił - a to wszystko dla ROZBAWIENIA gawiedzi, dla "KOMEDYJI"
Potem zebrali do kapelusza, kto tam co dał - i chwatit, dalej w objazd

Zapomniano znaczenia słów i przez czas PRL i III.RP odwrócono pojęcia a dając sowitą kasę komuniści wiedzieli co robią, bo już W.I.Lenin wiedział, że kino z prop-agitą i plakaty na murach to siła wielka oddziaływania na masy i to bez użycia przemocy
i gdy dzisiaj jeden z drugim co to na ściance się pokaże albo na celebrytę jest mianowany przez mendia tvn usta otworzy, żeby coś od SIEBIE z GŁOWY powiedzieć - to smród z gęby leci jakby z niemytych zębów

Obrazek użytkownika Parexcellence

21-01-2017 [15:01] - Parexcellence | Link:

Już sam tytuł tego wpisu wystarcza, żeby budzić zdumienie jak bardzo i jak na niekorzyść zmienił się ostatnio Pański styl publicystyczny i metody wykładania swoich racji: prostackie, uproszczone inwektywy i insynuacje wobec osób publicznych przez Pana atakowanych, a także niesprzyjających Panu czytelników,pomieszanie z poplątaniem pewnych ogólnie przyjętych pojęć (lewactwo - co to takiego wg.Pana?), lewacka tłuszcza, ogłupiałe miny, zawyły z oburzenia i t.p., i t.d., etc. Słowem: istny Marek Baterowicz, również tutejszy bloger i intelektualista, przy czym on zaczynał w ten mało chwalebny sposób atakowania, ale pod wpływem krytycznych wpisów niektórych komentatorów znacznie złagodził ten infantylnie agresywny styl - czyli odwrotnie, niż Pan.

Oczywiście wolno Panu uwielbiać tego populistycznego oligarchę i multimiliardera Trumpa jako obrońcę biednych Amerykanów przed okrutnym establishmentem w ich zrujnowanym - podobnie jak niedawno jeszcze Polska - kraju. Ale lepiej by to Pan robił zachowując swój poprzedni styl, jakiś dystans, daleki od stylu "ciemnego ludu", który kupuje PiS-owską prostacką propagandę.

Pańska odpowiedź dla owej Boryckiej trafia w samo sedno i podpisuję się pod nią obiema rękoma, chociaż akurat ten jej komentarz nie jest w stylu jej poprzednich prostackich ataków.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

21-01-2017 [16:37] - Anna Borycka | Link:

Misiu, przecież wiemy wszyscy co cię boli. "Ciemny lud" przestał zwracać uwagę na takich jak ty i Pasierbiewicz. "Ciemny lud" się obudził i rży ze śmiechu na wasze wstawki :)

Obrazek użytkownika Parexcellence

21-01-2017 [19:38] - Parexcellence | Link:

A najgłośniej i najczęściej rży moherowa babcia z czarną parasolką.

Obrazek użytkownika xena2012

21-01-2017 [18:45] - xena2012 | Link:

,,styl ciemnego ludu,który kupuje PiS-owska propagandę....''.Proszę może szerzej o tej propagandzie i jej prostactwie,jakieś przykłady,bo choć uwaznie śledzę polska scenę polityczną prostactwo raczej znajduję po lewej stronie sceny.

Obrazek użytkownika Parexcellence

21-01-2017 [19:34] - Parexcellence | Link:

To proste: proszę obserwować nie tylko "narodowe" media, ale i te niezależne,które oprócz informacji dają przekaz telewizyjny bezpośredni z różnych politycznych wydarzeń, np. z Sejmu czy pod Sejmem, a nie zmanipulowane nagrania, jak sławetny "dokument" pt. Pucz. I czy nie za dużo w tych "narodowych" mediach propagandy sukcesu (a tuż po wyborach propagandy ruiny)i manipulacji na skalę mediów PRL-owskich z kultem jednostki ("naczelnika") włącznie?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-01-2017 [20:05] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Parexcellence
Posiada konto przez
5 tygodni 2 dni

Pani Xeno! To może być nowy nick, starego trolla, więc proszę to wziąć pod uwagę.

Obrazek użytkownika Domasuł

21-01-2017 [20:51] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

To stare trollisko. Zagniezdzilo się na NB i nie chce nam dac spokoju.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-01-2017 [20:01] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Parexcellence

Przyznaję, że ma Pan sporo racji, ale Mama mnie uczyła, że do prostaka czasem trzeba jego językiem przemówić, bo inaczej nie zrozumie. Ale obiecuję, że wezmę sobie do serca Pański komentarz.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-01-2017 [21:37] - Imć Waszeć | Link:

Jeżeli jeszcze Pan nie zorientował się, co aktualnie na NB zaczęło się dziać, to proponuję lekturę historycznego bloga, gdzie jest to widoczne jak na dłoni:

1) Faza legendowania: polszewicki troll zjawia się pod nie kojarzącym się z kłopotami nickiem i zaczyna grać pisowca,
2) Faza druga: w wyniku analizy wypowiedzi trolla zastaje on w końcu zdekonspirowany,
3) Faza trzecia: troll przystępuje do frontalnego ataku już bez żadnych woali,
3a) Wyjątkowo wredny troll zakłada dziesiątki nowych nicków, które mają przypominać i obrażać dyskutantów,
4) Faza czwarta: troll znika, by po okresie kwarantanny pojawić się pod kolejnym nickiem i zabawa rozpoczyna się od początku - punkt 1.

Ja już to widziałem setki razy. Proszę np. spojrzeć na dyskusje tutaj:

http://kataryna.blox.pl/2011/1...

Ten troll na początku komentarzy flooduje forum, a następnie się dziwi, że "jakieś wpisy pojawiły się, o rety!". Dowodem, że to on, jest oskarżenie o floodowanie jednego ze stałych bywalców, choć do tej pory zauważał nawet brakujące kropki w tekstach, a nie tylko zmiany liter w nickach. Pozostawiam to jako memento, żeby dyskutanci tutejsi nie mieli złudzeń, jakimi metodami od kilkunastu lat POsługuje się oPOzycja (wcześniej reżim).

Obrazek użytkownika Parexcellence

21-01-2017 [22:17] - Parexcellence | Link:

I tutaj tez kłania się sch..chorzenie niezłomnej Byrckiej: wszyscy nas atakują,opluwają i grożą -co na to psychiatra? Może poradzi zmianę blogu (albo leków...) na taki, na którym wszyscy piszą jedno i to samo nawzajem się podbudowując jak na rasowe TWA przystało.

Obrazek użytkownika Parexcellence

21-01-2017 [22:07] - Parexcellence | Link:

Słusznie, bo przecież w przeważającej części Pańskimi czytelnikami są właśnie prostaczkowie. Sądząc przynajmniej po ich komentarzach.