Pucz czy groteska? A może groteskowy pucz?

  Dziś [15.01.2017] obejrzałam nadany przez TVP1 film dokumentalny "Pucz" autorstwa Ewy Śniecińskiej.  Trwa on 35 minut i koncentruje się przede wszystkim na wydarzeniach w Sejmie i przed Sejmem w dniu 16.12.2016.  Widzieliśmy najpierw początek blokady mównicy sejmowej przez opozycję i niezbyt liczne [wg.Kijowskiego w filmie - ok. 2000 osób], ale za to niezwykle agresywne zgromadzenie zwołane przez Sejm przez KOD.

 Film dopełniały wypowiedzi polityków obu stron, migawki z innych imprez opozycji oraz próby analizy sytuacji.  Był on bardzo ciekawy, a zainteresować się nim powinna zwłaszcza prokuratura, gdyż wiele działań ukazanych w nim miała charakter przestępstw.  Obszerna recenzja z filmu, pióra Michała Karnowskiego ukazała się już w portalu wPolityce.pl {TUTAJ}.  Sam film będzie można obejrzeć o 23:55 w TVP Info [być może - znajdzie się on też w portalu {TUTAJ},  godz. 23:45 - jest już {TUTAJ}]

 Wiele wskazuje na to, iż rzeczywiście mieliśmy do czynienia z próbą obalenia rządów PiS.  Należy pamiętać, że oprócz zadymy w Sejmie i pod Sejmem, był także sabotaż nadawania TVP, co wymagało zaangażowania jakichś tajnych służb, nagły przyjazd Donalda Tuska do Wrocławia i zwołanie posiedzenia Komisji Europejskiej w sprawie ewentualnych sankcji wobec Polski.  Interesującą hipotezę wysunął Stanisław Michalkiewicz w swoim wykładzie "Ku konfrontacji"wygłoszonym 29.12.2017. w Lublinie {TUTAJ}, 10-17 minuta..

 Zauważył on, że wszystko wygląda na to, iż zaplanowaną akcję zmiany rządu w Polsce - nagle ktoś powstrzymał.  Publicysta zastanawiał się, kim mógl być ów "ktoś"?  Zwrócil uwagę na to, że 15 grudnia 2016 Polskę odwiedził wysłannik Donalda Trumpa, Rudi Giuliani i rozmawiał przez dwie godziny z Jarosławem Kaczyńskim.  Michalkiewicz sądzi też, że pewną rolę w całej sprawie mógl odegrać Lejb Fogelman, wspólny znajomy Giulianiego i Kaczyńskiego.

 W każdym razie - efektem intrygi był groteskowy "ciamajdan".  Film Ewy Śniecińskiej kończy się obrazem Joanny Muchy śpiewającej "Znowu z puczem mi nie wyszło".

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

15-01-2017 [21:52] - krzysztofjaw | Link:

Tak na gorąco...

Obejrzałem film. Reżyserka zrobiła go specyficznie, bez żadnego komentarza. Liczyły się obrazy i wypowiedzi innych w tym "puczystów". Jedno co mnie poraża to głupota odmóżdżonych zwolenników totalnej opozycji. Ta nienawiść, agresja, udawanie rannych oraz lemingowatość i podatność na manipulacje swoich zdradliwych przywódców. To jest po prostu amok, jakieś zezwierzęcenie i nieumiejętność całkowita logicznego myślenia. Oni nie myślą, ale jak lemingi i barany... idą na rzeź nie wiedząc po co... bo "nienawidzę PiS"... To jest przesłanie mojego pokolenia 40-60 latków, które zostało ogłupiałe przez michnikowszczyznę. Ci ludzie sa chorzy z nienawiści i szkoda mi ich. Lata propagandy antykaczystowskiej zrobiły swoje. Oni nic nie rozumieją, nic nie wiedzą... przy nich taki Petru to intelektualny guru. I to jest największą bolączką dzisiejszej Polski, te 20% całkowicie bezmyślnych i odmóżdżonych (spośród ludzi aktywnych wyborczo). Nadzieja jest w młodych ludziach i w tych, którzy dotąd nie ufali nikomu i nie brali udziału w wyborach (50%). Oni zauważyli, że po raz pierwszy od 27 lat rząd zaczął o nich dbać, rządzić dla nich. I wiem, że to się przełoży na wynik wyborów.

Osobiście brakowało mi rozszerzenia wątku niemieckiego o nagły "polski" zamach terrorystyczny i cytaty z niemieckiej prasy. Trochę było, ale za mało.

Film na lemingach nie zrobi żadnego wrażenia. Pozostaną przy swoim zdaniu. Ich się nie da zmienić. Znam ich w realu.

Ogólnie ja ten film zrobiłbym trochę inaczej, ale dobrze, że taki zapis powstał. To jest jawne oskarżenie o próbę zamachu stanu, siłowego zamachu stanu i rozlewu polskiej krwi.

Pozdrawiam

P.S. Odpowiedzialni muszą ponieść jakąś karę. Prawo obowiązuje wszystkich po równo, a o mozliwej ingerencji CIA i nowej administracji D. Trumpa tez juz pisałem... PiS był przygotowany...

Obrazek użytkownika Noemi

15-01-2017 [23:27] - Noemi | Link:

"PiS był przygotowany..."

Gdyby PiS nie był przygotowany, to już by w Polsce pełniącym obowiązki nadzorcy był rudy Tusk.
Nie bez powodu, we Wrocławiu, miętoląc kartki trzęsły mu się ręce i plótł bez sensu o "polskich grudniach."

Obrazek użytkownika Domasuł

15-01-2017 [23:47] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

A potem w tym delirium pisal jakies dziwne zyczenia dla Polakow na nowy rok

Obrazek użytkownika Domasuł

15-01-2017 [22:26] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Ogolnie dla zdrowia psychicznego zalecam mniej Michalkiewicza

Obrazek użytkownika smieciu

15-01-2017 [23:17] - smieciu | Link:

A mnie ciekawi na jakiej podstawie w ogóle jest formułowana hipoteza o zamachu stanu? No jak? Kijowski z grupą krzykaczy mieliby przejąć władzę? To chyba byłby pierwszy w historii taki przypadek. Kiedy wstalibyśmy rano a tu nowy rząd zajmuje gabinet rady ministrów?
Ot tak? Ni w pięć ni w dziewięć?
Po czym wszyscy, wojskowi, policja, sądy itd. Całe społeczeństwo, które dostało 500+, wszyscy przeszliby nad tym do porządku dziennego?
Doprawdy, byłoby to ciekawe!

Zamiast tego proponuję dać sobie trochę luzu. Takiego samego jaki od początku prezentował PiS, który wiedział że gówno z tego będzie. I nie potrzebował do tego Giulianiego.
Są rzeczy poważne, jak np. amerykańskie brygady przybywające do Polski o których mówi cały świat, i są błazny, których istnieniem nikt nie jest zainteresowany.
Poza wieloma blogerami oczywiście.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

15-01-2017 [23:41] - rolnik z mazur | Link:

No, to jest bardzo poważne. Cztery  kohorty tysięczne  ( centuria to 100 legionistów ) zajęła pozycję   na zachód od osady Calisia, by ochraniać tubylców od Alemanów.  Pozdrawiam ro z m. 

Obrazek użytkownika gracz ogame

16-01-2017 [04:30] - gracz ogame | Link:

Ale się narobiło, a wystarczyło przywrócić posła Szczerbę, wykluczonego z obrad przez marszałka Kuchcińskiego.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-01-2017 [07:44] - Imć Waszeć | Link:

Nie. Wystarczyło skierować sprawę jego wielce lekceważącego stosunku do marszałka i instytucji parlamentu do komisji etyki sejmowej. I co by zrobił? Przykuł się do mównicy? Te parę minut dłużej w żaden sposób by nie wpłynęło na dalsze obrady. Po Szczerbie swoje wytryski intelektualne prezentowaliby oczywiście inni. Dając im minutę, jak Niesioł, i reagując na każde wystąpienie nie na temat jak w pierwszym przypadku, czyli zagrożeniem odebraniem głosu, a potem guziczkiem, zakończono by obrady cyrku najmarniej po jakichś 300 minutach = 5 godzin (a nie 3 tygodnie).

Obrazek użytkownika OLI

16-01-2017 [11:08] - OLI | Link:

Proszę sobie obejrzeć relację z tych obrad. To były zaplanowane drwiny z marszałka i powagi sejmu. Występujący wcześniej posłowie zachowywali się podobnie, Szczerba był tym, który przegiął.
Akcja zaczyna się od wystąpienia posła Grabca 5.40.20 min. nagrania, potem jaja sobie robili Zembaczyński i Jarubas:

https://www.youtube.com/watch?...

Marszałek sejmu jest drugą osobą w państwie i nie jest do wyobrażenia, żeby sobie wobec niego mógł pajacować ktokolwiek, a cóż dopiero taki chłystek, jak Szczerba. Dziwne jest, że to chamidło jest wysłuchiwane z całą powagą w sejmie, i jeszcze zapraszane do mediów.

Obrazek użytkownika gracz ogame

16-01-2017 [12:38] - gracz ogame | Link:

"zaplanowane drwiny" - Jasne, że tak było, tylko że marszałek powinien sobie poradzić bez użycia broni atomowej :)