| REJESTRACJA
Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

Góra urodziła mysz, czyli polski parlament w dniu 11.01.2017

  Od wielu już dni czekaliśmy w napięciu na 11 stycznia 2017.  Totalna opozycja zapowiadała co najmniej powtórkę z zajść w dniu 16 grudnia.  A co wydarzyło się naprawdę?  Najlepiej ujął to Paweł Kukiz [{TUTAJ}, godz. 19:53]:

 "– Jestem już trochę zmęczony. Nie stało się dziś nic. Jak było, tak zostało – powiedział Paweł Kukiz. – Od 16 grudnia jesteśmy w punkcie wyjścia – dodał.".

 I rzeczywiście.  W Sejmie od 12:00 do prawie 19:00 trwały z przerwami obrady Konwentu Seniorów, które wobec nieprzejednanej postawy Platformy Obywatelskiej do niczego nie doprowadziły.  W końcu, o godz 19:00 marszałek Kuchciński otworzył 34 posiedzenie Sejmu, ale po uczczeniu pamieci zmarłych niedawno posłów oraz innych wybitnych osób ogłosił przerwę do czwartku o 10 rano.  Ostatnie wiadomosci to:
  
"21:14
Kończą się już manifestacje przed Sejmem. Przybyli tam zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji oraz zwolennicy rządu.
 21:04
Na Sali Plenarnej zgasły już światła, ale przebywa tam około 20 posłów Platformy Obywatelskiej.".

 Warto wspomnieć, że te manifestacje KOD zgromadziły zaledwie 100-200 osób.  Kijowski i Niesiołowski wygłaszali agresywne przemówienia, lecz mało kto ich słuchał.

 Ważne rzeczy działy się w Senacie.  Poniewaz PO konsekwentnie odrzucała wszelkie pojednawcze propozycje marszałka Karczewskiego to w końcu Senat zdecydował o przyjęciu budżetu bez poprawek.  Teraz pozostaje jeszcze podpis prezydenta i publikacja w Dzienniku Ustaw.  Donald Tusk próbował straszyć Unią Europejską, ale bez skutku.

 W ten sposób opozycja straciła szanse na uwzględnienie choćby części swych postulatów.  W  sprawie budżetu jest już pozamiatane.  Nie ma mowy o powrocie do 33 posiedzenia Sejmu, gdyż zaczęło się już 34.  Oczywiście PO będzie nadal awanturowała się w Sejmie, okupowała mównicę w sali plenarnej itp.  Nie ma to już jednak żadnego znaczenia.
 

Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.
Obrazek użytkownika twardek

Szczerze mówiąc, ubawiliśmy się w domu decyzją marszałka Kuchcińskiego o zarządzeniu przerwy do jutra. Cały obwarzanek Rewolucji owinięty wokół mównicy miał mocno głupawe miny, nie wiedząc co zrobić. Nieźle pomyślane.
Tak, czy owak można manewr powtórzyć, parę razy, ale w końcu trzeba będzie dyżurujące towarzystwo uśpić i wynieść. Można też, jeżeli pójdą w sali obrad plenarnych w zaparte, dokonać takiej rekonfiguracji Sali Kolumnowej, ze nie wezwana osoba/y/ nie przedostanie się ani do mównicy ani do stołu Marszałka. W każdym jednak przypadku zebrane dowody z monitoringu i ostrzeżenie o wszczęciu postępowania, każdemu z osobna, pewnie by nie zaszkodziło.
---
Patrzę na tą żulię i ręce mi opadają, gdy pomyślę że to posłowie/senatorowie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej...
Panie, wejrzyj na naszą mizerię.

Obrazek użytkownika Ewa G

@mmisiek. Ale w końcu oni przeciągną strunę, nikt już nie będzie na nich zwracać uwagi, sami się zaorają, sami! I o to chodzi. To totalna kompromitacja totalnej opozycji. Chyba nawet ich zwolennicy zaczynają przeglądać na oczy.

Obrazek użytkownika mmisiek

"Od wielu już dni czekaliśmy w napięciu na 11 stycznia 2017"
- - -
No właśnie.
To najlepiej pokazuje, że przegrana i niby ośmieszona hołota w dalszym ciągu jest w stanie narzucać swoją narrację oraz decydować na co cała Polska będzie czekać w napięciu. Trochę to chyba postawione na głowie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.