Prucie kodowskiego dywanu

Spotkałam się z powiedzeniem, że "jeżeli czegoś nie wolno, a się bardzo chce, to można". Pasuje to jak ulał do sytuacji wewnątrz KOD. Przecież można było inaczej, normalnie, bez tych wszystkich wygibasów: przyznać pensję p. Mateuszowi Kijowskiemu i byłoby po sprawie. Ale, ale...Jak to przyznać pensję? Po pierwsze - jak donoszą media - wokół p. Mateusza krąży komornik, który tylko czyha na jego ciężko zarobione pieniądze. Tak wiec gdyby nagle pojawiła się pensja, to (jak rozumiem) w pakiecie razem z komornikiem. Słabo. Ponadto (to drugi aspekt sprawy), jak powiedział jeden z liderów KOD, Mateuszowi Kijowskiemu zaproponowano pensję na poziomie...2 tys. zł. miesięcznie. No hola, hola, ale każdy przytomny widzi zasadniczą różnicę pomiędzy 2 tys zł. a 15 tys. zł!!! Jednak nie to (wątek finansowy) wydaje mi się najbardziej istotny w tej całej "aferze fakturowej". Otóż KOD budowano na takiej narracji, że oto pojawiła się grupa ideowych obywateli, którzy pro publico bono odsuną "kaczystowski reżim" od steru władzy. Tak więc na potrzebę chwili namalowano obraz, na którym Dziadek Mróz pędzi na ścigaczu, a ręce przed wiatrem chronią mu biało-czerwone rękawiczki. Bajka nie obraz. Oczywiście, co bardziej przytomni na umyśle zastanawiali się, skąd w ścigaczu bierze benzyna, ale kto takimi detalami zajmowałby sobie w KOD-ie głowę? Teraz ten cały misternie tkany dywan spruł się na naszych oczach, a jego strzępy łopocą na wietrze szarej rzeczywistości. Pozostała pustka, chociaż bardziej to moralny kac, niż owa pustka. Ci, którym telewizor popsuł się pod koniec ubiegłego roku, a naprawili go w na początku bieżącego - mogą mieć pewne uzasadnione podejrzenie, że coś ich istotnego ominęło. W grudniu mieliśmy silną, zwartą i gotową (na wszystko) opozycję totalną, a dzisiaj mamy opozycję kieszonkowo-śmieszną, z akcentem na to drugie. 
I co ważne, PiS w tym czasie zażywał świątecznego odpoczynku i - zaręczam - nie dołożyliśmy do tej serii śmieszności nawet jednego złamanego grosza. 
Opozycja sama się zaorała. 
Wydaje się, że polityczny żywot p. Mateusza jest w innym miejscu, bo jak wyczytałam ostatnio na www.pamflet.pl (z czym się w pełni zgadzam) jego być, albo nie być, zdeponowane jest w innych miejscach... w ośrodkach medialnych. "Do dopóki dopóty Kijowski będzie miał wsparcie ze strony "Wyborczej", TVN24 i Polsatu, będzie unosił się na powierzchni" - napisali na wspomnianym portalu. I zapewne mają rację. 
Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Poseł na Sejm RP

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-01-2017 [14:49] - krzysztofjaw | Link:

Szanowna Pani

Dziękuję za tekst, ale też muszę przestrzec, że tak naprawdę ośrodek koordynujący opozycję jest chyba gdzie indziej.

Ponadto zachęcam Panią do przeczytania tekstu o budżecie blogerki eski. Jest w róznych miejscach, też tu: http://www.blogmedia24.pl/node... (tekst: Około trzysta poprawek do budżetu)

Może eska ma dużo racji?

Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesu

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

10-01-2017 [15:16] - zbieracz śmieci | Link:

Pożartowaliśmy sobie i na tym koniec bo nic się nie skończyło i w najbliższym czasie nie skończy.
Nie jest fajnie Pani poseł skoro blogerka Eska poniżej odkryła bo jej się chciało zajrzeć do dokumentów sejmowych dotyczących zgłoszonych poprawek opozycji a szczególnie szczerby.
Co z jej chciejstwa wynika ano to ,że żądania dawania na coś tam co sobie opozycja zażyczyła ma być pokryte z podwyżki VAT .
Zamiast tu sobie wesołkować i to druga tak wesoła notka powinna Pani bić w opozycję tą przez nich wymyślona podwyżką VAT.
To wstyd aby przez tyle czasu tego nie odkryć ,za was ma Prezes wszystko załatwiać,za rączkę prowadzić.
Czytanie dokumentów sejmowych to psi obowiązek a szczególnie gdy dotyczą budżetu i poprawek opozycji .
Wstyd !

Obrazek użytkownika Domasuł

10-01-2017 [16:01] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Tak, absolutnie wierze ze PiS nie przylozyl się do tego kabaretu. Od początku tak myslalem. I tez oczywiste jest dla mnie, ze Kijowski i KOD istnieja wyłącznie z powodu wsparcia mediów mętnego scieku. To nie jest żaden ruch oddolny; nie można tego w żaden sposób porownywac do Klubow GP na przykład. KOD to sa przecież byli rzadzacy i wszyscy z nimi powiazani plus troche zwyczajnych osob którym po prostu spodobala się idea takich celebryckich spedow. I oczywiście ze Kijowski nie mogl oficjalnie brac tych pieniędzy, bo to godziloby w cala moralna, ze tak powiem, koncepcje tego ruchu. Tak wiec mimo ze Pani jest politykiem a ja zwyczajnym wyborca - pelna zgoda miedzy nami. W ogole robicie dobra robote na razie. Tylko przestrzegam przed lekceważeniem przeciwnikow, "tajnych, widnych i dwupłciowych".

Obrazek użytkownika xena2012

10-01-2017 [16:58] - xena2012 | Link:

KOD-dywan może się i pruje ale różne Penelopy z uporem tkają go z powrotem.Przecież hołocie z PO czy Nowoczesnej taki dywan jest bardzo przydatny jako bojówka.I podejrzewam,że jutro pod sejmem KOD karnie i z Kijowskim na czele stawi sie ,,do obrony demokracji''.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

12-01-2017 [15:01] - Anna Borycka | Link:

Pozamiatane! Brawo PiS!

Mina "szczerbatego POgłowia" kiedy dzisiaj schodził z mównicy była tak wymowna, że nic więcej nie trzeba dodawać.

Pani Poseł, ja mam nadzieję że za słowami Prezesa o równych i równiejszych wobec prawa pójdą konkretne decyzje. Wielu Polaków na to czeka. Powiem więcej, wielu Polaków odmówi płacenia np. mandatów jeśli posłowie łamiący prawo nie poniosą żadnych konsekwencji.