Dziesięć prac Heraklesa

Dziesięć prac Heraklesa
Rządzącą formację czeka w tym roku wykonanie wielu niezwykle trudnych, ale niezbędnych prac, bez których nie może udać się naprawa Rzeczypospolitej.
Pierwsza z nich to uporządkowanie ksiąg wieczystych na tak zwanych Ziemiach Odzyskanych. Jeżeli przyjmujemy, (nie wdając się tutaj w rozważania historyczne), że nie zamierzamy stracić tych terenów uzyskanych na mocy traktatów kończących II wojnę światową, powinniśmy zabezpieczyć interesy osiadłych tam Polaków. Tymczasem urzędy i gminy najczęściej przez zwykłe niedbalstwo nie pilnowały odnotowywania  w księgach wieczystych kolejnych przekształceń własnościowych, którym podlegały nieruchomości położone na Ziemiach Zachodnich. W księgach wieczystych jako właściciele budynków i gruntów nadal figurują rodziny niemieckie albo tak zwani późni przesiedleńcy. To ludzie, którzy swe niemieckie pochodzenie odkryli czy postanowili wykorzystać za czasów Gierka albo wręcz w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Uzyskawszy upragnione z przyczyn ekonomicznych obywatelstwo niemieckie i odszkodowania za pozostawiony  w Polsce majątek, korzystają teraz z rękojmi zaufania do ksiąg wieczystych ( wpis w księdze wieczystej jest istotniejszy od stanu faktycznego) oraz ze specyficznego antypolskiego nastawienia sądów polskich, aby uzyskać zwrot pozostawionych kiedyś nieruchomości co powoduje wyrzucenie na bruk zajmujących je przez kilkadziesiąt lat rodzin jak to było w przypadku nieruchomości w Nartach.
Druga bardzo trudna sprawa to zlikwidowanie kwitnącego w Polsce handlu narządami. Zajmują się tym haniebnym procederem niezwykle groźne gangi przestępcze, tak groźne, że żaden dziennikarz śledczy nie decyduje się iść do końca ich tropem. W środowisku lekarskim tajemnicą Poliszynela jest fakt, że istnieją ośrodki w których można poza wszelką kolejnością przeprowadzić transplantację narządu oraz istnieją ośrodki zajmujące się pozyskiwaniem takich narządów w celu sprzedania ich na zachodzie.  Temu procederowi sprzyja nieprecyzyjna definicja tak zwanej śmierci mózgowej. Profesor Jan Talar z Bydgoszczy jednoznacznie stwierdził, że śmierć mózgowa nie istnieje. Jego poglądy potwierdza fakt wybudzenia wielu dorosłych osób z rzekomo nieodwracalnej  śpiączki. Projekt programu wybudzania ze śpiączki dla dorosłych przygotował ostatnio neurochirurg, prof. Wojciech Maksymowicz. 
Niezbędne są dalsze zmiany systemu tak zwanej pieczy zastępczej, choć w tej sprawie już wiele zostało zrobione. Przede wszystkim sądy przestały odbierać dzieci z powodu biedy , a program 500+ zlikwidował obszary największej biedy zagrażającej życiu dzieci. Przede wszystkim należałoby zmienić obowiązujący w kwestii opieki nad dziećmi paradygmat. Charakterystyczny dla systemu komunistycznego postulat powszechnej urawniłowki zastąpił obecnie, równie utopijny postulat równego startu. Trzeba przyjąć do wiadomości, że równy start jest hipostazą, czegoś takiego w życiu społecznym po prostu nie ma i być nie powinno. Dzieci mają prawo żyć w warunkach jakie stworzyli im rodzice i tylko rodzice odpowiadają za ich los. Państwo może poprzez specjalne programy pomagać rodzinom wielodzietnym czy z innych przyczyn dotkniętych biedą, ale interwencjonizm państwowy powinien mieć swoją naturalną granicę jaką jest wola osób objętych pomocą. Niedopuszczalne jest odbieranie dzieci rodzinie wbrew jej woli tylko dlatego, że rodzina ta nie spełnia wydumanych  standardów opieki społecznej. Zostawmy placówki wychowawcze i rodziny zastępcze dla tych którzy sami takiej pomocy oczekują. Należy również zlikwidować patologie narosłe na systemie pieczy zastępczej. Przyjrzeć się rodzinom zastępczym zawodowym, które z przejmowania cudzych dzieci uczyniły sobie źródło dochodu.
Niezbędna jest zmiana ustawodawstwa dotyczącego szczepień. Szczepienia powinny być dobrowolne, a nie przymusowe. Absurdalny jest potocznie używany na rzecz przymusu szczepień argument, że osoby nie szczepione roznoszą choroby i zagrażają zdrowiu innych osób. Przyjęcie, że osoby nie szczepione zagrażają zdrowiu osób szczepionych oznaczałoby, że szczepionki nie działają a więc nie mają sensu. Jeżeli szczepionka faktycznie uodparnia przeciwko chorobie osoba zaszczepiona nie powinna obawiać się kontaktu z niezaszczepioną, a nawet chorą. W tragicznej sytuacji są rodzice dzieci, które dotknęły powikłania poszczepienne. Ustawodawca przewiduje grzywny za nie poddanie się szczepieniu natomiast nie przewiduje odpowiedzialności za powikłania poszczepienne koncernów farmakologicznych, produkujących szczepionki oraz państwa, które do tych szczepień zmusza. 
Podobne patologie jakie dotyczą systemu pieczy zastępczej dotyczą również opieki nad ludźmi starymi. Domy opieki to czasem placówki eksterytorialne, do których nie wpuszcza się znajomych podopiecznych. Są oni tam często obrabowywani w bardzo prymitywny sposób. Zmusza się ich do oddawania do depozytu wszystkich pieniędzy, pozbawia rent i emerytur, wymusza przepisywanie na rzecz personelu majątku i nieruchomości. Starzy ludzie są terroryzowani, szarpani, straszeni, upokarzani. Na porządku dziennym jest zwracanie się do nich przez personel po imieniu. Do domów opieki często kierują starsze osoby wbrew ich woli sądy, na podstawie doniesień sąsiadów czy opieki społecznej na przykład o bałaganie w domu. Trzeba stworzyć system kontroli takich domów.
Niezbędne jest uporządkowanie działalności licznych fundacji i stowarzyszeń, które przez sieć korupcyjnych powiązań żerują na organizmie państwowym.
To samo dotyczy prywatnych teatrów i innych rzekomo kulturalnych placówek. Swoje hobby niech ludzie realizują na własny rachunek.
Ciemną stroną sądownictwa są między innymi dyspozycyjni eksperci. W sprawach sadowych musi istnieć możliwość powoływania własnych ekspertów przez strony postepowania.
Należy natychmiast odtajnić aneks do raportu Macierewicza.
Należy natychmiast odtajnić zbiory zastrzeżone IPN. Podziała to jak strumień  rzek Alfejos i Penejos,  , które oczyściły stajnie Augiasza. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika GAZOSTAN

09-01-2017 [09:56] - GAZOSTAN | Link:

Pani wypowiedzi czytam od kilku miesięcy z ogromną satysfakcją jet Pani bardzo inteligentną mądrą osobą serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika izabela

09-01-2017 [11:47] - izabela | Link:

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika paparazzi

09-01-2017 [15:58] - paparazzi | Link:

Przyłączam się i tez pozdrawiam.

Obrazek użytkownika smieciu

09-01-2017 [12:42] - smieciu | Link:

Ważne rzeczy poruszyła pani w tym tekście. Niestety rząd PiS przyjmuje postawę „chciałby ale się boi”. No chyba że z góry ma to w du...
Często się słyszy że trzeba czasu. Np. by oczyścić środowisko prawnicze. Ale czy trzeba czasu by zająć się handlem narządami lub absurdem szczepień? Z dnia na dzień można było wprowadzić 500+, które jest wielkim przedsięwzięciem. Zmiana filozofii szczepień jest dużo prostsza.
Najgorsze jest to że Polska jest po prostu i dosłownie poligonem doświadczalnym na polu szczepień. Myślę że śmiało można to porównać z działaniami nijakiego Mengele, o którym pani tu jakiś czas temu wspominała.
Dziwne jest że wielu krajach Europy szczepienia są dobrowolne, jest masa niezaszczepionych ludzi a mimo to nie ma epidemii itd. Z moich obserwacji tematu wynika że efekt szczepienia jest bardzo niewielki i bardzo wątpliwe jest by miał istotny wpływ na walkę z chorobami.
Weźmy tą prostą sprawę jak grypę. W jednej rodzinie część zachoruje reszta nie. A przecież wszyscy przebywają razem itd. Jeśliby zarazki były takie straszne to wszyscy by chorowali. Ale tak nie jest bo choroba jest wynikiem wielu czynników. Gdzie np. taki stres odgrywa ogromną rolę.
Jestem pewien że dobra praca, dobrze funkcjonująca rodzina z dobrym, naturalnym żarełkiem w kuchni ma nieporównywalnie większą moc zwalczania chorób od szczepionek.

Natomiast to co jest robione obecnie. Wstrzykiwanie chemii noworodkowi, który właśnie opuścił chroniący go organizm matki jest działaniem zbrodniczym. Szkoda że tyle mówi się jakie 500+ jest ok a nie mówi się jaki jest prawdziwy efekt.
Czyli produkcja nowego rodzaju Polaków. Patologia (oni przystąpili do zwiększonego rozrodu) plus szczepionki to mieszanka, która wytworzy jakiś mutantów. Chordy pełnych defektów ofiar, wymagających troski ze strony coraz mniej licznej zdrowej części społeczeństwa.
Wielu tu piszący ludzi ma swoje lata i nie czuje zupełnie tego co się dzieje wśród dzieci itd. Nie czuje jak inne fizycznie i psychicznie są od dzieci z przed paru dziesiątek lat.

Obrazek użytkownika izabela

09-01-2017 [14:06] - izabela | Link:

Jestem nauczycielką i widzę co dzieje się z dziećmi i młodzieżą.Kiedyś chłopak był nazywany zwykłym łobuziakiem i wyrastał na dzielnego faceta. Co najwyżej oberwał od ojca pasem albo od pani linijką gdy szkody wynikłe z jego łobuzowania były zbyt wielkie. Obecnie jest leczony na ADHD. "Odkrywca" tego syndromu przyznał się, że wymyślił go na zamówienie firm farmaceutycznych.Dzieciak jest faszerowany lekiem o nazwie Concerta. 3,20 zł to cena Concerty po refundacji. Ok. 120 zł dopłaca ZUS. Substancją czynną w leku jest pochodna amfetaminy o nazwie metylofenidat.
Testy na obecność narkotyków dają wynik pozytywny na obecność amfetaminy u osób przyjmujących metylofenidat (inaczej mówiąc wskazują, że w organizmie jest amfetamina).
Po kliknięciu na symbol EMEA znajdziemy pełną treść dokumentu zawierającego informacje o skutkach ubocznych stosowania preparatów na ADHD zawierających metylofenidat. Każdy może sobie sam sprawdzić. Przede wszystkim następuje medykalizacja dziecka. Do końca życia będzie pacjentem psychiatrów.

Obrazek użytkownika Czesław2

09-01-2017 [19:38] - Czesław2 | Link:

Rozumiem, że, bez używania mowy okrężnej, zostaje narkomanem?

Obrazek użytkownika gorylisko

09-01-2017 [22:02] - gorylisko | Link:

nie koniecznie ale amfa ma to do siebie, że potrafi niezle zryć psychikę... może to stąd taki wysyp ludzi gadających, że ziemia płaska jest... albo widzących wszędzie reptalian...

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-01-2017 [20:10] - Marek1taki | Link:

Onkologia, rzadkie choroby, profilaktyka (np. szczepienia, leki w hypercholesterolemii) to poligony doświadczalne, w których ofiary same płacą za doświadczenia na nich i jeszcze myślą, że płacą 3,20zł.
Ideologię na alibi dla MZiOS dostarczają eksperci i organizacje pacjentów opłacane przez firmy farmaceutyczne, które z rąk chemików-przedsiębiorców zostały już dawno wykupione w skali świata. Nawet szyldów nie zostawiono. Nowa dealerka, to nowe schyldy.

Obrazek użytkownika Czesław2

09-01-2017 [20:28] - Czesław2 | Link:

Tzn ofiary pokąsania przez wściekłe zwierzę należy zostawić samopas? WSZYSTKIE szczepienia działają tak samo. Mają zmusić organizm do walki z mikrobem.

Obrazek użytkownika izabela

10-01-2017 [13:05] - izabela | Link:

Należy odróżniać szczepionkę od surowicy.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-01-2017 [13:12] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Należy natychmiast odtajnić aneks do raportu Macierewicza. Należy natychmiast odtajnić zbiory zastrzeżone IPN."
Dlaczego PiS miałby podkładać sobie samemu i swojemu sojusznikowi - Kościołowi świnię. Wiedzę zawartą w dokumentach lepiej wykorzystać wybiórczo do szantażu. Wszak wola suwerena usprawiedliwia takie metody.

Obrazek użytkownika izabela

09-01-2017 [14:08] - izabela | Link:

Nie mogę wykluczyć, że Pana ma trochę racji i to byłoby bardzo źle.

Obrazek użytkownika Jabe

09-01-2017 [13:27] - Jabe | Link:

„Niezbędne jest uporządkowanie działalności licznych fundacji i stowarzyszeń, które przez sieć korupcyjnych powiązań żerują na organizmie państwowym”. – Tu powinna być mowa o uporządkowaniu organizmu państwowego. Jakoś dziwnie kładzie się nacisk na wszystko, tylko nie na naprawę samego aparatu państwowego. To chore państwo jest źródłem patologii.

Obrazek użytkownika stachu

09-01-2017 [14:14] - stachu | Link:

Dorzucę mój postulat pogonienia z naszego kraju wszelakich fundacji np. ,,Fundacji Batorego,,,,,Funduszy Norweskich,, tak jak to zrobiono na Węgrzech http://www.nowakonfederacja.pl...
http://www.radiomaryja.pl/info... Serdecznie pozdrawiam!

Obrazek użytkownika AZ

09-01-2017 [14:45] - AZ | Link:

"Przyjęcie, że osoby nie szczepione zagrażają zdrowiu osób szczepionych oznaczałoby, że szczepionki nie działają a więc nie mają sensu. Jeżeli szczepionka faktycznie uodparnia przeciwko chorobie osoba zaszczepiona nie powinna obawiać się kontaktu z niezaszczepioną, a nawet chorą."
Niestety, proste, logiczne rozumowanie nie sprawdza się w naukach empirycznych, jaką jest medycyna. One tylko próbują opisywać zjawisko, w bardziej lub mniej racjonalny sposób je tłumacząc.

Wracając do tematu- masowe szczepienia zmniejszyły ryzyko rozprzestrzeniania się epidemii, zaniechanie szczepień prowadzi do ponownego występowania chorób epidemicznych, które- jak się wydawało- zostały już dawno zwalczone.

Oczywiście można przytoczyć mnóstwo argumentów za i przeciw (łącznie z "pazernymi" firmami farmaceutycznymi- tutaj proszę zwrócić uwagę na fakt, że stwierdzenie czy jakiś lek jest "bezpieczny" dla wszystkich ludzi następuje dopiero po wieloletnim, w miarę powszechnym jego stosowaniu (!)- czyli przeprowadzeniu milionów doświadczeń na ludziach- proszę się nie oburzać, do tego to się sprowadza- obecnie nie ma innej możliwości).

Przytoczoną wyżej obserwację proszę traktować jako potwierdzony empirycznie fakt. Nie szczepiąc dzieci, szkodzimi nie tylko im, ale, jeśli będzie to zjawisko masowe, całej populacji.

Obrazek użytkownika Zunrin

09-01-2017 [15:53] - Zunrin | Link:

Dziwne, że jakoś w przypadku epidemii często największa zachorowalność jest wśród zaszczepionych. Do tego przypomnę o dziwnie przemilczanym istnieniu NOPów.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-01-2017 [16:07] - wielkopolskizdzichu | Link:

A umieralność?

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-01-2017 [17:41] - Marek1taki | Link:

Fundacje, stowarzyszenia, placówki kulturalne zawsze znajdą szlachetne intencje, dla których ich działalność wymaga finansowania z budżetu. Nikt nie kwestionuje wagi ich celów, wystarczy by zaczęły się samofinansować. Przykładem niech będą teatry, którym z powodu dofinansowania nie opłaca się grać dla uczniów.

Ze szczepionkami jest tak, że z racji nadużywania profilaktyki tego typu, społeczeństwo straciło wiarę w ich celowość, bo widzi, że coś jest ze szczepieniami nie tak. Zawsze znajdzie się wskazanie do profilaktyki i czasem warto się zaszczepić w konkretnej sytuacji. Problem leży w stręczeniu budżetowi przez firmy towarów i usług w skali masowej przy użyciu propagandy. Pamiętamy medialną epidemię świńskiej grypy i sukces min.Kopacz bo nie kupiła chłamu - raz się nawet jej trafiło zrobić coś z sensem. To wzbudza nieufność do szczepionek - tych rzeczywiście przydatnych z powodów epidemiologicznych. Polityczna poprawność szczepionkowa wzbudza też obawy o rozpowszechnianie chorób drogą szczepień i w sytuacji wojny hybrydowej nie jest to do zbagatelizowania.

Jak jest z niejawnymi działaniami w transplantologi nie wiem. Wystarczy wiedza o działaniach jawnych. Jawna jest wiedza o bankach informacji o zgodności potencjalnych dawców do przeszczepów. Jak każda baza danych objęta ochroną danych osobowych jest równie tajna dla potencjalnej inwigilacji w złych celach jak CEDiG.

Nawiązując do baz danych i ksiąg wieczystych: brak jest jednego rejestru ksiąg wieczystych i dostępu od ręki w trakcie rozprawy dla sądu danych ogólnopolskich o nieruchomościach, mimo, że dane są i nawet upublicznione. Ciekawe jak to funkcjonuje w Niemczech gdzie jest jeden urząd katastralny a nie księgi wieczyste w sądach, geodezje w starostwach, wydziały podatku od nieruchomości w gminach.

Wszystko jest objęte ochroną danych, która stanowi barierę gdy trzeba coś załatwić, barierę dla sądów (ślepy jak Temida) a jednocześnie wiele danych jest na widoku mniej lub bardziej publicznym.

Obrazek użytkownika mmisiek

09-01-2017 [19:06] - mmisiek | Link:

Na jednym z pierwszych miejsc umieściłbym uporządkowanie rynku medialnego bo z permanentnym sabotażem to wiele z innych rzeczy nie będzie.

Z kolei co do tzw. "fundacji" to tu podstawową sprawą jest ukrócenie zagranicznego finansowania bo to jakiś kompletny absurd aby z Niemiec szły legalne fundusze na destabilizację sytuacji w Polsce i nasze państwo nic z tym nie potrafiło zrobić.
Najprostsze wyjście to nałożenie odpowiednio wysokiego podatku - zwykłych ludzi tnie się u nas podatkami pod byle pretekstem to nic nie stoi na przeszkodzie aby opodatkowanie wdrożyć również tutaj. Oczywiście aby nie wylewać dziecka z kąpielą zwolnione byłyby organizacje np. stricte charytatywne czy religijne.
Bardzo wiele można u nas zrobić tylko najpierw trzeba niestety chcieć.

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-01-2017 [22:18] - Marek1taki | Link:

@mmisiek
Nałożenie wysokich podatków to typowo lewicowe rozwiązanie. Czy chodzi o to by wykończyć wszelkie przejawy działania zwykłych ludzi, czy by tworzyć równych i równiejszych a potem to regulować, opodatkowywać i dotować?
Właśnie ta propozycja jest zgodna z metodyką działania w III RP, również obecnego rządu. Zamiast działać tak by usunąć przyczyny patologii, zwalcza się objawy. To oznacza doraźność działań, brak wglądu w sytuację i brak strategii. Tracą na tym wszyscy nieuprzywilejowani aby dać w kość komuś wcześniej uprzywilejowanemu. Wystarczy zrównać prawa zgodnie z konstytucją.

Obrazek użytkownika mmisiek

09-01-2017 [23:28] - mmisiek | Link:

Jakich znowu "zwykłych ludzi"???
Mówimy o ograniczeniu działalności wrogich organizacji z zagranicznym zasilaniem (typu Soros, Berlin etc).
Zakazać nie bardzo można więc trzeba je uspokoić od innej strony - po to państwo ma narzędzia by z nich korzystało. Na razie to się właśnie gnębi zwykłych ludzi, a to cholerstwo z niewiadomych przyczyn cały czas pozostaje pod ochroną.

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-01-2017 [08:00] - Marek1taki | Link:

Zostaje pod ochroną bo metoda walki jest do kitu. Wystarczy znieść komusze rozwiązania stworzone dla równiejszych. Osobna sprawa to przywrócenie działania podstawowych funkcji państwa: wojsko, służby, sądy, administracja. Dopiero na takiej podstawie można być skutecznym.
Póki co PiS ściga za kwity z pralni jak Al'a Capone.

Obrazek użytkownika Imperator

09-01-2017 [20:41] - Imperator | Link:

Pani Izabelo,

Czy naprawdę wierzy Pani, że obecny rząd jest w stanie znieść przymus szczepień? Pamiętajmy, że ten przymus przegłosował co prawda poprzedni zły Sejm, ale... prezes Kaczyński i wówczas przyszła premier Szydło głosowali ZA, a ustawę podpisał prezydent Duda. Mimo sympatii do obecnego rządu nie mam więc w tej kwestii żadnych złudzeń...

Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika izabela

09-01-2017 [23:37] - izabela | Link:

PiS głosował również za energetyką jądrową i przeciwko JOW. To z mego punktu widzenia wpadki. Szanuję jednak cudze poglądy i jestem gotowa zaakceptować rozwiązania popierane przez większość. Sprawa szczepionek należy jednak chyba do spraw w których większość z nas jest innego zdania niż rządzący i jeżeli chcą oni zachować władzę będą musieli się ze zdaniem większości liczyć.

Obrazek użytkownika manko1492

09-01-2017 [21:24] - manko1492 | Link:

"specyficznego antypolskiego nastawienia sądów polskich" - to niestety chyba największa hańba tzw. rządzących. A do spraw ważnych dodaję - ograniczenie absurdalnie rozdętych tzw. tantiemów za rzekome prawa autorskie. Dlaczego twórca, np. płytkarz, który pięknie ułożył płytki w sklepie nie otrzymuje tantiemów. To też tworzy nastrój, tak samo jak muzyka z głośnika. Kolejna sprawa - antypolska działalność tzw. msz RP i jego ge.emkowych, antypolskich urzędników w konsulatach i ambasadach. Kiedy antypolscy opluwacze przestaną reprezentować Polskę i Polaków?

Obrazek użytkownika izabela

09-01-2017 [23:31] - izabela | Link:

Warto byłoby zbiorowym wysiłkiem opracować listę takich spraw, najważniejszych z punktu widzenia różnych środowisk. Ciekawe byłyby również propozycje jak to zrobić. Czy możliwa do zrealizowania jest na przykład pełna wymiana kadr MSZ? Jak zmusić niezawisłe sądy do wydawania wyroków korzystnych dla obywateli polskich na przykład w walkach rodziców o własne dzieci z niemieckim jugendamtem, albo w sprawach o nieruchomości na ziemiach zachodnich?

Obrazek użytkownika Domasuł

09-01-2017 [23:28] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Chcialem niesmialo zauwazyc, ze to postulaty rzadu Pani wyobrazni, ktory istnieje tylko w Pani glowie. Natomiast w rzeczywistym swiecie dziala rzad Prawa i Sprawiedliwosci, ktory bedzie realizowal takie projekty, jakie bedzie chcial. No chyba ze znalaby Pani osobiscie pana Kaczynskiego i miala mozliwosc przekonania go do swoich postulatow. Tylko ba, tez chcialbym miec takie dojscia.

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-01-2017 [07:47] - Marek1taki | Link:

Najlepiej nie mieć wyobraźni i własnego zdania tylko przyjmować do wiadomości przekazy propagandy, jako podstawę do pracy mózgu i na tej kanwie się rozwijać intelektualnie. To się chyba nazywa lemingoza.
Tymczasem doświadczenie uczy, że własna wyobraźnia zawodzi normalnych ludzi - takich z ulicy - rzadziej niż oparta na politycznej poprawności wyobraźnia rządzących. Co nie takie zaskakujące biorąc pod uwagę metody doboru na stanowiska.

Obrazek użytkownika izabela

10-01-2017 [13:02] - izabela | Link:

Niestety nie mam przełożenia na rząd, a szkoda. Też chciałabym żeby wszystkie rządy były bardziej wrażliwe na vox populi.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-01-2017 [19:04] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nie ma czegoś takiego jak vox populi, istnieje natomiast ogłupianie społeczeństwa, aby władza mogła realizować swoje interesy, które ogłupionemu wydawać się jego własnym pomysłem.

Obrazek użytkownika Domasuł

11-01-2017 [14:54] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Ździśku Ty to już w ogole chyba jesteś ogłupiony

Obrazek użytkownika maks jamnicki

10-01-2017 [13:51] - maks jamnicki | Link:

Trudno nie zgodzić się z którymkolwiek z tych postulatów, ale jak coś jest tak do kości zdeprawowanym jak polskie państwo, to leczenie musi potrwać. Nie lata niestety, a chyba dziesiątki. Przeciwko naprawie państwa jest przecież np. cała góra świata medycznego, prawniczego, uczelnianego itd.
Nie wiem, czy lekarstwem na patologie związane z transplantacjami,/które na pewno są, dlaczego akurat ta jedna dziedzina miała by być wolna od zdeprawowania/,nie było by zastosowanie zgody zadeklarowanej a nie "domniemanej", jak u nas , przy pobieraniu narządów. Jesteśmy może swego rodzaju wyjątkiem, pamiętam ten czas, ok 20 lat temu, gdy tą "zgodę domniemaną" przepychano, przy pomocy także usłużnych a raczej pewno opłaconych żurnalistów. Tylko zgoda zadeklarowana, może być darem jednego człowieka dla drugiego człowieka. Zgoda "domniemana" spycha tą dziedzinę medycyny na pogranicze nie wiem czy nie nekrofilii, no, może wampiryzmu. Przypadki "zastanawiające" się zaś wycisza. A było by to rzeczywiście pole dla prawdziwie odważnych dziennikarzy, zamiast markowania odwagi np. "patriotyczną" retoryką. To by było prawdziwie odważne dziennikarstwo. Pozdrawiam i dziękuję za tematycznie bardzo celne teksty. :)

Obrazek użytkownika minimax

11-01-2017 [12:41] - minimax | Link:

Witam Pania i obecnych

W 2006 r. prof. Nowak trafnie zaobserwowal, ze PiS szczeka ale nie gryzie. I PiS, w wraz z nim srodowiska antykomunistyczne, ponownie przepadly w niebycie politycznym, tym razem na 8 lat. A wlascieiw Nx16, gdyz te 8 lat cechuje rozne tempo degeneracji jednych i rozwoju drugich srodowisk, gdzie N to wspolczynnik proporcji miedzy stopniowym uwiadem i degeneracja a synergicznym, pieniezno-wladczo-demograficznym rozkwitem.

Zasada przyczynowosci, tak uparcie przypominana przez red. Michalkiewicza, mowi o niezmiennosci skutkow plynaczych z niezmiennych przyczyn.

Zatem poki PiS gryzc nie zacznie, final bedzie podobny.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Domasuł

11-01-2017 [15:15] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

A jak PiS tak mam ze nie gryzie, tylko szczeka to co Pan zrobi? Będzie Pan wiecznie stekal z tego powodu?

Obrazek użytkownika minimax

12-01-2017 [12:05] - minimax | Link:

.

Obrazek użytkownika minimax

11-01-2017 [16:52] - minimax | Link:

A gdzie tu stekanie?

Po prostu jak pan masz kij od szczotki a nie szable to wiele nie nawywijasz. Chocbys tym kijem i Wisle zawracal.

Obrazek użytkownika izabela

12-01-2017 [08:44] - izabela | Link:

Przyznam się, że rozwiązałabym problem okupacji sali plenarnej tak jak za okupacji niemieckiej rozwiązywano kwestię " świń, które siedziały w kinie" na niemieckich filmach propagandowych. Rozpylano w sali kinowej na przykład kwas masłowy, albo inną wonną substancję. Jak mówił mi ojciec eleganccy panowie i damy w futrach uciekali jak szczury.Nie trzeba było nikogo pouczać ani umoralniać siłą. Jeszcze jedna analogia z okupacją niemiecką nasunęła mi się gdy obserwowałam salę sejmową. Posłowie opozycji zachowywali się jak szabrownicy plądrujący cudze mieszkania.
Fantazja w narodzie chyba upadła. Czy ktoś wie gdzie można nabyć kwas masłowy?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

12-01-2017 [10:11] - wielkopolskizdzichu | Link:

Fantazja, pisze Pani opuściła Naród. Jest Pani pewna, że właśnie w tej chwili jakiś pełen fantazji przedstawiciel Narodu nie przygotowuje się do jedynego i właściwego jego zdaniem rozwiązania nurtujących go problemów? Jeden już taki był. Może dla odmiany tym razem z Pani, Patriotycznego i Pełnego Troski o Polskę Środowiska.

Obrazek użytkownika minimax

12-01-2017 [11:53] - minimax | Link:

W podstawowce w celach zbrojeniowych kisilismy na upale w sloikach jajka na zbuki i maslo celem zjelczenia. Szybciej dziala reakcja zmydlania tluszczu wodorotlenkiem sodu do gliceryny i maslanu sodu, ktory potraktowany octem uwalnia kwas maslowy, ktory jest oleista ciecza.

Milej zabawy :)

Obrazek użytkownika minimax

12-01-2017 [12:04] - minimax | Link:

Metody okupacyjne sa zbyt wyrafinowane jak na obecne czasy. By ewakuowac budynek dzis wystarczy zgloszenie o bombie lub podpalony kubel smieci w schowku ze szczotkami i wcisniety alarm przeciwpozarowy.
Wtedy nie ma gadania - zycie opozycji najwazniejsze - strazaki uratowaliby i wyniesli na wlasnych barkach wszystkich hurtem, nawet tych opornych.