Czy POLSAT jest antypolski i proniemiecki?

Rzadko, ale nieraz zaglądam do mediów telewizyjnych, które są moim zdaniem nie tylko antypolskie, ale i miałkie programowo oraz totalnie ogłupiające ludzi i kreujące Polaków na naród prymitywów, ksenofobów, faszystów i chamów.

Wielokrotnie już o tym pisałem, że wiele stacji telewizyjnych w Polsce ma niewiele wspólnego z naszym krajem i służy jedynie do zabijania w nas dumy z tego, że jesteśmy Polakami i posiadamy własną tożsamość etniczną, kulturową, historyczną, własne tradycje, język, wiarę, sztukę, własne duże i dumne państwo w środku Europy.

Pomijam tutaj lewacko-demoliberalną propagandę zionącą np. z TVN-u czy całej grupy Polsatu. Uważam bowiem, że o wiele groźniejsza jest ukryta i podstępnie serwowana w tych stacjach antypolskość i kreowanie w nas poczucia niższości z jednoczesnym reprezentowaniem i promowaniem interesów innych krajów, z reguły nam wrogich.

Takie działania występują nie tylko w sferze programów informacyjnych, ale przede wszystkim w różnego rodzaju serialach, tzw. programach paradokumentalnych gdzie notorycznie tylko słychać i widać kłócących oraz wściekłych na siebie Polaków czy też w programach satyryczno-artystycznych.

Nie czas teraz i miejsce na roztrząsanie treści poszczególnych programów, tym bardziej, że nie jestem ich wiernym oglądaczem.

Natomiast - jak wspomniałem - nieraz zdarzy mi się przypadkowo coś obejrzeć i taka sytuacja miała miejsce wczoraj, gdzie akurat podczas obiadu przełączyłem swój telewizor na stację Polsat i obejrzałem ostatnie chwile programu satyrycznego kabaretu Neo-Nówka pod tytułem: "Seks, alkohol i książki".

Nie znam treści całego ich programu, ale moją uwagę zwróciło samo zakończenie, gdzie autorzy wzajemnie się przedstawiali. Otóż z humorem w przypadku dwóch członków grupy dodawano po personaliach słowo "Polska", natomiast w przypadku trzeciego członka grupy dodano wyrażenie wskazujące na miejsce jego pochodzenia lub zamieszkania: "Prusy Wschodnie".

Ocenę pozostawiam czytelnikom zwracając jedynie uwagę, że nawet w podręcznikach niemieckich publikuje się mapy z przedwojennym podziałem terytorialnym, gdzie wszystkie tzw. odzyskane przez Polskę ziemie po II WŚ są prezentowane jako dalej niemieckie, co przeczy obecnemu podziałowi terytorialnemu Europy, gdzie nie ma żadnych Prus Wschodnich a Polska ma swoje granice akceptowane przez świat międzynarodowy.

Być może potraktowałbym to wszystko jako żart zaprezentowany przez grupę kabaretową, ale nie jest to pierwszy przypadek podstępnego promowania Niemców i przedstawiania w złym świetle Polaków w Polsacie. A dodatkowo akcje niemal wszystkich produkcji Polsatu (seriali) umiejscowiona jest we Wrocławiu, co nie byłoby wcale złe bo to piękne miasto, gdyby nie to, iż część Niemców dalej uważa to miasto za swoje a Ruch Autonomii Śląska ma tam nad wyraz duże znaczenie i poparcie władz samorządowych.

Grupa Polsat to koncern, który obok Polsatu ze słoneczkiem emituje również takie kanały jak: TV4, TV6 czy Superstacja. Wszystkie należą pośrednio lub bezpośrednio do Zygmunta/Józefa o wielu nazwiskach takich ja: Krok, Solorz-Żak czy Podgórski. To bardzo ciekawa, tajemnicza i kontrowersyjna postać. Jest on właścicielem nie tylko telewizji, ale i operatorów telefonii komórkowej (Polkomtel/Plus, Areo2) oraz wielu innych przedsiębiorstw i grup kapitałowo-finansowych, m.in.: Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, Elektrimu, Midasa, Sferii, Plus Banku/Invest-Banku, ATM Grupy (udziałowiec), Anteny1, Śląska Wrocław (piłka nożna) i wielu, wielu innych.

Jeżeli ktoś z czytelników częściej ogląda stacje Z. Solorza-Żaka-Kroka-Podgórskiego to niech zwróci uwagę na subtelności proniemieckie i antypolskie prezentowane w tych kanałach, nawet w zawoalowany sposób i niech napisze do mnie na adres e-mail... bo być może ja w ogóle nie mam racji a całe moje podejrzenia są tylko jakąś oderwaną od rzeczywistości projekcją moich skłonności do wiary w teorie spiskowe...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ...Trzy kropki...

08-01-2017 [11:06] - ...Trzy kropki... | Link:

...Ma Pan absolutną rację...Już sam serial "Kiepscy" to nic innego jak plucie Polakom w twarz!!!...A wyPOwiedzi A.Grabowskiego który nie kryje się ze swoimi POlitycznymi sympatiami są kuriozalne!!!...On już nawet myśli Kiepskim...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

08-01-2017 [13:32] - krzysztofjaw | Link:

...Trzy kropki...

Już nawet nie chcę mówić o Kipskich bo mnie obrzydzenie bierze. Ale dziś jest też wiele tzw. seriali paradokumentalnych (też w TVN-e, gdzie jest też wiele programów i treści z pogranicza satanizmu) w stylu "Dlaczego ja", które już totalnie kreują prostackie zachowania Polaków wdrukowując w nich ordynarnie krzykliwe i prymitywne zachowania i własnie przedstawiając w nich Polaków jako infamtylnych prymitywów.

A tak refleksyjnie... Kiedyś w TVP realizowany był świetny serial o polskich przedsiębiorcach pt. "Rezydencja". Oczywiście - ze względu na promowanie przedsiębiorczości i zapewne jeszcze z wielu innych przyczyn - zaprzestano produkcji i emisji tego serialu, podobnie zresztą jak popularnego serialu "Plebania". Sądzę, że TVP mogłaby je wznowić, może w nieco zmienionej i unowoczesnionej formule.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika mmisiek

08-01-2017 [12:36] - mmisiek | Link:

Wieść niesie, że pan Solorz większość (całość?) swoich podatków płaci poza Polską.
Poza tym Polsat i TVN powinny już zaczynać finansowo robić bokami, a tu nikt się jeszcze za nich nawet nie zabrał.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

08-01-2017 [13:26] - krzysztofjaw | Link:

mmisiek

Wedle informacji z Wikipedii pan Solorz miał swoje konta na Cyprze a na cztery tygodnie przed blokowaniem wszystkich kont na Cyprze (z racji wymagania przez KE pobrania olbrzymiego podatku od kont) wytransferował część swojego majątku do TiVi Foundation z Liechtensteinu. I tak naprawdę właśnie ta jego fundacja w raju podatkowym jest właścicielem niemal wszystkich mediów (w tym Cyfrowego Polsatu/Polsatu) oraz m.in. spółek telefonii komórkowych (Polkomtel/Plus, Aero2) czy firm: Midas, Sferia (też operator telekomunikacyjny oferujący usługi telefonii nomadycznej - rozszerzonej wersji telefonii stacjonarnej, komórkowej oraz dostępu do internetu). Ponadto Zygmunt/Piotr Krok/Solorz-Żak/Podgórski był agentem I Departamentu MSW - wywiadu PRL (lata 1983-1985) zarejestrowany jako TW "Zeg". W latach 80-tych został mu wydany ponadto paszport konsularny a on sam ma wykształcenie średnie techniczne. SB-ekiem zostaje się całe życie - takie jest moje zdanie i do dzisiaj nie wiadomo skąd on na to wszystko miał pieniądze.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

08-01-2017 [14:11] - Jabe | Link:

Gdy Donaldowi Trumpowi zarzucono, że nie płaci podatków, odpowiedział – Bo jestem sprytny. To samo powinien Panu powiedzieć pan Solorz. Nie nowina, że, kto może, emigruje podatkowo, choćby do Czech.

Obrazek użytkownika mmisiek

08-01-2017 [16:43] - mmisiek | Link:

To wyłącznie kwestia woli odpowiedniego ustawienia przepisów.
Tylko tyle i aż tyle.

Obrazek użytkownika Jabe

08-01-2017 [17:44] - Jabe | Link:

Tylko że można ustawić tak, żeby to do nas uciekali, albo tak, żeby chłopi pańszczyźniani nie mieli możliwości ucieczki stąd. Różnica zasadnicza.

Ale najgorzej jest, gdy się ktoś za kogoś „zabiera”. „Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie”. To samo z generowaniem przepisów w doraźnych celach politycznych. W ten sposób zaprzepaszcza się dużo więcej, niż się zyskuje. Tylko że w tym kraju mało kto sobie prawdziwą praworządność ceni. Niewolnik stał się panem. Wie, że pan może baty rozdawać, to rozdaje. W dobrej wierze, naturalnie. Inaczej mówiąc, zabiera się za „bicie k... i złodziei”, bo niczego głębszego nie rozumie.

Obrazek użytkownika mmisiek

08-01-2017 [19:39] - mmisiek | Link:

Przepisy to powinny być ustawione przede wszystkim w ten sposób, że jak jeden z drugim zarabia na Polsce to i w Polsce płaci od tego podatki. Proste.

A te paragrafy jakoś się nie znajdują na Solorzy czy na zagraniczne finansowanie działalności wywrotowej tylko na zwykłych Kowalskich i ich niewielkie firmy. To chyba jakiś cud?

Obrazek użytkownika Jabe

08-01-2017 [14:14] - Jabe | Link:

Oczywiście nie ma żadnych Prus Wschodnich, są po prostu Prusy.

Obrazek użytkownika Mind Service

08-01-2017 [14:17] - Mind Service | Link:

Dziwna jest ta Twoja nadwrażliwość na niemieckie treści w mediach, przy stępionej wrażliwości na ruską propagandę antypolską.

Napisałeś: "Uważam bowiem, że o wiele groźniejsza jest ukryta i podstępnie serwowana w tych stacjach antypolskość i kreowanie w nas poczucia niższości z jednoczesnym reprezentowaniem i promowaniem interesów innych krajów, z reguły nam wrogich".

Russia Today, Sputnik, Neon24.ru - które są na wyciągniecie ręki i które sto razy bardziej kreują w nas poczucie niższości z jednoczesnym reprezentowaniem i promowaniem interesów tego kraju nie budzą Twoich obaw? "Polak" i "Polska" celowo pisane z małej litery zupełnie Ci nie przeszkadza? Taki jesteś dociekliwy, to dlaczego

Pewnie, że Ci nie przeszkadza, nawet nobilituje Cię jak Twoją notkę wystawią na pudle na neonowym ścierwomedium...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

08-01-2017 [20:09] - krzysztofjaw | Link:

Mind Service

Wielokrotnie tłumaczyłem moją filozofie blogowania, więc powiem tylko, że zależy mi na dyskusji i szerokim odbiorze moich tekstów: nie dla promocji własnej osoby bo tego nie potrzebuję, ale właśnie po to by dyskutować i nawet spierać się, ale merytorycznie.

Żenuje mnie postawa, która np. nakazuje nazywać innych "ścierwomediami" oraz wyrażać inwektywy ad personam. To nie jest kultura i zachowanie polskie i tyle.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Mind Service

08-01-2017 [21:11] - Mind Service | Link:

@Krzysztofjaw - A na temat tej Twojej wybiórczej wrażliwości ani słowa? Myślisz, że się tak łatwo wywinąłeś?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

09-01-2017 [13:23] - krzysztofjaw | Link:

Mind Service

Nie jest tak, że nie dostrzegam niebezpieczeństwa ze strony Moskwy, ale dziś bardziej dla polskiej suwerenności niebezpieczna jest zniemczona UE w obecnmym kształcie i lewacko-demoliberalne elity oraz polscy zdrajcy.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Francik

08-01-2017 [15:11] - Francik | Link:

Małe sprostowanie: RAŚ działa na Górnym Śląsku, a Wrocław to Dolny Śląsk. Nie słyszałem, by na Dolnym Śląsku - gdzie mieszka wielu potomków tzw. repatriantów z Galicji Wschodniej - RAŚ był szczególnie popularny. Ale może się mylę.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

08-01-2017 [15:37] - Andrzej W. | Link:

"M.... S.....e" z 14:17 z ponadprzeciętną patriotyczną wrażliwością zatroszczy się o honor Polaków: "Polak" i "Polska" celowo pisane z małej litery zupełnie Ci nie przeszkadza?".

"M.... S.....e" 8.12.13 r., godz.11:30:36 na swym (wówczas) ulubionym -jak je dziś uroczo zwie - "ścierwomedium" nadawał:
" (...)
Cesarz Bismarck powiedział "dajcie Polakom wolność to sami się wykończą".
Widać to jak na dłoni. Polak Polakowi wilkiem jest. Kolaborantów jest zdecydowana większość. Taki naród nie powinien istnieć."

Całość tutaj:
http://spiritolibero.ne.3lab.i...
http://ryszard.opara.neon24.pl...

Obrazek użytkownika Domasuł

08-01-2017 [22:12] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Najbardziej razi mnie w tych stacjach wlasnie to jakie sa antypolskie. Gdyby faktycznie snuc teorie spiskowe to mozna sobie wyobrazic, ze postanowiono zza granicy przejac w Polsce media i Polakow gnoic wlasnie w ten sposob. Ze taki jest cel. Sprawa jest jednak zapewne bardziej skomplikowana, biorac pod uwage to jak sami niektorzy Polacy nienawidza swojego narodu. Chyba nie wszystko jest robione z premedytacja. Po prostu organicznie nienawidzacy Polakow Niemcy znalezli sprzymierzencow mentalnych w polskich degeneratach i wspieraja ich jak moga. Swoja droga Polacy maja w sobie te dziwna infantylna naiwnosc - co akurat mnie strasznie wnerwia - ze nie dostrzegaja jak inni pluja im w twarz.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-01-2017 [10:41] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jakoś ta antypolskość i proniemieckość nie przeszkadza wierchuszce pisowskiej skoro blatują się z Solorzem. Również TVP pod światłym przewodnictwem Kurskiego nie widzi nic zdrożnego w przepływach kadr pomiędzy polskim nadawcą a źródłem zła. Mało tego, znam nawet osobę, która deklarując swe prawdziwopolskie korzenie w pełni akceptują obecność swej latorośli pod kasą TW.
Prawdopodobnie nie załapał się Pan, ani nikt z pańskiego otoczenia na dutki związane z koncernem Solorza i Panu przykro z tego powodu.