Polscy skoczkowie narciarscy w Święto Trzech Króli 2017

odnieśli największy sukces w historii tej dyscypliny w Polsce.  Kamil Stoch wygrał zawody w Bischofshofen i zapewnił sobie zwycięstwo w całym Konkursie Czterech Skoczni 2016/2017.  Powtórzył więc sukces Adama Małysza z 2001/2002.  Nie koniec jednak na tym.  Piotr Żyła był trzeci w Bischofshofen, a drugi w całym Konkursie Czterech Skoczni.  Maciej Kot był piąty w Bischofshofen i czwarty w całym konkursie.

 Te sukcesy wpłynęły na pozycje naszych skoczków w Pucharze Świata.  Kamil Stoch jest w tej chwili trzeci, Maciej Kot - piąty, a Piotr Żyła dziesiąty.  Po raz pierwszy mamy aż trzech polskich skoczków w pierwszej dziesiątce.  W jedynych jak dotąd zawodach drużynowych w Klingenthal [na poczatku grudnia 2016] polscy skoczkowie zajęli pierwsze miejsce.  Polscy skoczkowie przodują w Pucharze Narodów.

 Te sukcesy są niewątpliwie dziełem nowego trenera, Austriaka Stephana Horngachera.  To on zastosował nowe metody szkoleniowe i tchnął nowego ducha w polskich skoczków, którzy w poprzednim sezonie sprawowali się marnie.  Należy się cieszyć z tego odrodzenia i życzyć polskim zawodnikom jeszcze lepszych wyników w przyszłości

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika marsie

06-01-2017 [22:42] - marsie | Link:

Super! A dla pani Elig - Stu lat w zdrowiu i szczęściu !!!

Obrazek użytkownika angela

07-01-2017 [09:39] - angela | Link:

Cudownie!!!!, tylko ze po sukcesie polskich skoczkow, i sukcesie jako trenera, austriaccy szkoleniowcy,koledzy i znajomi, nawet spontanicznie nie pogratulowali koledze sukcesu.
Wkurzajacy ci Polacy,jak chmara ptakow,obsiedli te zawody.

Obrazek użytkownika manko1492

07-01-2017 [19:24] - manko1492 | Link:

Ale za to Austrian nazi Vater, pokłosie strażników i morderców z austriackiego obozu śmierci (Austrian death camp) Mauthausen, zrobili sobie jaja z hymnu Polski. A polskojęzyczne, tzw. msz RP, jak zawsze na kolanach.