| REJESTRACJA
Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

BURAKI 2016...

W pubie „Pod Pipą” było tak rojno, gwarno, jak i publicystycznie & bublicystycznie, patetycznie tudzież patriotycznie. Mijał zwolna rok, a jak mówi ludowe przysłowie „Rok płaci – rok traci”. Jeden się katapultuje, drugiego wdepną w rodzimą glebę. I idąc dalej tropem mądrości nieprzemijających – za rzeszowskim przysłowiem (Kunysz 1956) – „Żeby nie te bruzdy – to by zdołał kużdy”. A nie zdoła, oj nie zdoła „kużdy” na ten top, szczyt (czy „przepastne wyżyny władzy” jak mawiał Zinowiew), bo mu coś w poprzek stanie i nie puści…Lubo się celebryś pogubi, nie tu wypnie gdzie można, czy odgłowi go z „pomponika”  zdolny paparazzi. To tu rok w rok czołowi żurnaliści, prasożercy & prasodawcy, tudzież najbardziej jarzące medialne gwiazdy w galaktyce Gutenberga, w Polinie urządzali zlot, by przyznać doroczne wyróżnienia, laury, grand prix-y itp. galanterię. Tu właśnie wzorem światowych Oskarów, Wiktorów, Feliksów, Fryderyków, Makabrycych i innych hollywoodskich Malin – przybywała elita by przyznać - Buraki 2016! O te bonusy ścigała się armia zawodowych patriotów i pomiotów kraju w niedorzeczu Odry i Amazonki Wschodu - Narwi, krytyków, pismaków i innych męczenników pióra, mikrofonu i kamery. Burak – śród niklu, srebra i pozłoty ww figur, rzeźb i pucharów był niczym Złota Palma na tle przaśnych Złotych Kłosów, banalnych Srebrnych Niedźwiedzi czy Złotych Lwów z filmowego gdyńskiego ZOO...
Jak wszędzie, tak i tu były przecieki, jakie kandydatury padały w pubowym zjonizowanym przez ćmagę, zali bimber i Johny Walkera – powietrzu. A oto i lista tych domniemanych a prawie pewnych - przecieków:
       W kategorii Czarnego Buraka był absolutnie bezkonkurencyjny piórman, kameleon wyhodowany w przepastnych szklarniach Agory – Jacek Hugo Bader. Po wypastowaniu się sadzą, czernidłami i czarnymi myślami o patriotach etc. dzielnie maszerował 11-go Listopada. Pono gdy słabł, był perfidnie dokarmiany przez ONR-owców bananami, przez co czuł się poniżany. I indukcyjnie wyczuwał rasizm & ksenofobię, sam używając określeń „bambus” & „czarnuch”.  Ponoć sam alchemik Taćka Burdon musiał JHB jako Murzyna – później wybielać. 
        Lastrykowego Big Pic - Buraka wyhodował bigcycny Skiba. Otóż ten improwizariusz samozaorał się w cmentarną glebę, by potem samotrzeć się wyrwać z lewackimi korzeniami, a odnaleźć w pieśni o św. Antonim, patronie rzeczy zagubionych. Pogubiony żartowniś popadł w wisielczy humor, wieszając Misia Uszatka, licząc że GazoWnia uzna to za artinstalację polityczną.
           Wszechburaka Wszechrzeczy miałby otrzymać b.elektryk ze Stoczni Gdańskiej im.Lenina – Mędrzec Europy, Sokrates z Polanek – Lech Wałęsa, który skutecznie zaraził „wirusem prezydenckim” niejakiego biznesmana Donalda Trumpa. „I ja mu wtedy mówię – patrz jak ja…” etc. etc…  
          Bukiet z Naci Buraczanej z Antenką – red. Dominika Wielowiejska zwana Wieloczerską, która w jednym jedynym zdaniu, broniącym czci prezydent Łodzi – gdzie fałsz implikował fałsz w wyniku czego stała się Правдa w znaczeniu leninowskim z pochwałą Goebbelsa, Urbana, Grabca, Kierwy etc. etc…
              Buraka Z Korzeniami - za dziarskie wyrwanie „dechy” (czy innej piątej klepki) ze sceny politycznej, by walić nią rządzących, co go niespodziewanie wymietli spod żyrandola (który zabrał nie tylko z sokowirówką na pamiątkę) – Bronisław Komorowski (herbowy Gajowy).
                   Grand Prix czyli Buraka Pastewnego 2016 – Hanna Gronkiewicz Waltz – zali Bufetowa Waltzburga (dawniej Warszawa) za udaną realizację dewizy „nasze kamienice – wasze ulice”. No bo – jak robić afery – to na miliardy cztery!        
               Ziarno Buraczka – pieśniarka Natalia Przybysz za algorytm dający powiązanie intencjonalności skrobanki z… metrażem mieszkania pacjentki w ciąży.           
               Worek Wysłodek Buraczanych – do demokratycznego podziału z „gabinetem cieni” – premier - Grzegorz Widelec Schetyna – za udane wieloletnie puszczanie nas z torbami i za …nieodmiennie słodki uśmiech w marszu z mazgulańcami.
                Beczka Melasy Buraczanej – (idealny półprodukt do fermentacji i destylacji) – za całoroczną bekę Rysiek Petru (na pisownię - Ryszard – autokorekta nie pozwala).
                Czerwonego Buraka w tonacji barwy prostokąta GW – czerwonoskóry Ostatni Michnikanin za objazdową spowiedź „na żywo”, szczere żale do niecnych prenumeratorów i obietnicę poprawy, kiedy to KOD zwróci mu „Polskę, którą podpieprzył mu Kaczyński”.
                 Sałatka Buraczana Pikantna  – za „Super Express”- owe zaskoczenie awersu Dudy rewersem Dody.  Czyli panna Rabczewska soute`.  
                 Talerz Ukraińskiego Barszczu (z wkładką RG-42) za rojenie o Majdanie dla Mateusza Kijowskiego.
                  Polewka błyskawiczna – barszcz w proszku – Kazio Marcinkiewicz za „izabelowatość” umysłu ad hoc.
                  Buraczany Liść (za czasów cezarów był ozdobą) – Sławomir Nowak – za odwagę wszak to I-szy uciekinier z Unii Europejskiej i to za niewielkie pieniądze (1800 zł/ mc) dla hopaka po ukraińskich drogach z paszportem od Poroszenki.
 
 
 
 
 
                 
 

Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.
Obrazek użytkownika Domasuł

Hehe znowu pojawil sie moj ulubieniec Ostatni Michnikanin. Szkoda tylko ze tym razem nie zameldowala sie Aska Latexyszyn :)

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.