Cdn 3 - sytuacja przyspiesza - Gowina kolejna odsłona

Na początek proszę przeczytać ten tekst spod linka  tutaj:
http://wroclaw.onet.pl/wroclawski-posel-pis-podczas-wydarzen-w-sejmie-schetyna-stal-z-boku/l2d0qej

dla mniej kumatych jest to tekst posła z PiS z Wrocławia w obronie szlachetnego Schetyny, co to stał z boku.

a w TV Republika - Elżbietka Jakubiak - kiedyś zdrajczyni i polityczny nikt, który kiedyś przeszedł na stronę PO, bredzi dziś jak Piekarski na mękach o tym jak wyobraża obie, czym powinien zajmować się rząd i jakie ma osiągniecia (ciekawy wybór recenzowanych ministrów), czyli gdzie się nie obrócić, powrót i wysyp V kolumny!!! Redaktorek z TV Republiki wpatrzonyw nią jak w obrazek.

Nie żebym był złośliwy, czy coś tam ale poniżej kolejny ważny tekst tym razem po prostu Gowin mówi już otwartym tekstem.
http://wpolityce.pl/polityka/321814-gowin-trzeba-sie-porozumiec-nie-dlatego-ze-to-jest-korzystne-dla-zjednoczonej-prawicy-czy-opozycji-tylko-trzeba-sie-porozumiec-dla-polski?strona=1

No TAKA SYTUACJA po prostu.

A w tekście:

1. Co opozycja wystarczy, że zrobi by rozmontować państwo (broń Panie Boże by teraz mówić jednym głosem z Kaczyńskim, jak opozycji rząd się dobierze do dupy i że zostaną powstrzymani). No i że jak oni to zrobią to już w ogóle będzie koniec świata oczywiście, trza będzie Polskę ratować - w domyśle!)

oraz
2. Że należy się cofnąć by zawrzeć kompromis "dla ratowania, no i ten tego, i w ogóle".

UWAGA cytuję (dla mniej rozgarniętych, to oznacza, że to nie są moje fijoły ino Gowina):
>>
http://wpolityce.pl/polityka/321814-gowin-trzeba-sie-porozumiec-nie-dlatego-ze-to-jest-korzystne-dla-zjednoczonej-prawicy-czy-opozycji-tylko-trzeba-sie-porozumiec-dla-polski?strona=1

Gowin: Trzeba się porozumieć nie dlatego, że to jest korzystne dla zjednoczonej prawicy czy opozycji, tylko trzeba się porozumieć dla Polski. [tu mój komentarz bo sie nie mogę powstrzymać - Gowin słodzitko tu wspomniał o Zjednoczonej Prawicy - czytaj, zawsze może przecież przestać być zjednoczona koteczku]

Uważam, że jest taka przestrzeń, w której my się możemy cofnąć, i jest taka przestrzeń, w której cofnąć powinna się, i może opozycja, bez utraty twarzy - uważa wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Gowin wyraził nadzieję, że 11 stycznia obrady Sejmu rozpoczną się w sali plenarnej.

Mamy jeszcze przeszło tydzień, żeby wynegocjować jakieś porozumienie

— powiedział wicepremier w „Kropce nad i”.

Na uwagę, że nie ma żadnych rozmów z Grzegorzem Schetyną, Ryszardem Petru ani z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, wicepremier stwierdził:

. Mówiąc krótko, negocjacji nie toczy się za pośrednictwem mediów. Dodał, że nie jest jeszcze przesądzone, który obóz skorzysta na obecnej sytuacji.

Uważam, że jest taka przestrzeń, w której my się możemy cofnąć, i jest taka przestrzeń, w której cofnąć powinna się, i może opozycja, bez utraty twarzy. (…) Z każdym dniem jestem coraz bardziej przekonany, że to my wyjdziemy z tego zwycięsko, tylko, że Polski szkoda. (…) Trzeba się porozumieć nie dlatego, że to jest korzystne dla zjednoczonej prawicy, czy jest to korzystne dla zróżnicowanej, pluralistycznej opozycji, tylko trzeba się porozumieć dla Polski

— podkreślił.

Zapytany, czy naprawdę wierzy, że opozycja chciała zrobić pucz, powiedział, że w „nieszczęsny piątkowy wieczór” byli bliscy decyzji, aby przełożyć głosowanie na następny dzień i uspokoić atmosferę.

Gdy nagle zobaczyliśmy, że opozycja okupuje nie tylko mównicę (…) ale także fotel marszałka Sejmu

— mówił i jak dodał, to według niego zdecydowało o niecofnięciu się.

Dlatego, że cofając się, moglibyśmy doprowadzić, do - po prostu - obalenia demokratycznie wybranego rządu

— powiedział Gowin.

Żeby obalić rząd nie trzeba mieć parlamentarnej czy sejmowej większości, wystarczy wywołać taki zamęt społeczny, takie manifestacje, które pozbawią rząd możliwości realnego podejmowania decyzji

— podkreślił Gowin.

Oceniając wydarzenia sejmowe stwierdził, że nie były zaplanowane, były wynikiem obustronnych emocji, chociaż - jego zdaniem - opozycja przekroczyła granicę, której po 1989 r. nikt jeszcze nie przekroczył; równocześnie przed Sejmem odbywała się zaplanowana manifestacja.

Gdy te dwa zjawiska się połączyły, to część naszego parlamentu doszła do wniosku, że to jest właśnie moment na Majdan, a więc na rewolucję społeczną

— mówił. Gowin przypomniał, że niektórzy dziennikarze snuli wręcz scenariusze wydarzeń:

Jeżeli dziennikarz pisze o tym jak sprowokować wybuch manifestacji młodzieżowych tak, żeby władza je krwawo stłumiła, to przyzna pani, że to jest coś o wiele poważniejszego niż taka bądź inna szopka noworoczna.

O udostępnieniu nagrań z głosowania w Sali Kolumnowej wicepremier Gowin powiedział:

Rozumiem, że są przeciwwskazania związane z kwestiami bezpieczeństwa. Tam jest taka kamera, z której nagrań do tej pory nie udostępniano nikomu poza prokuraturą po to, żeby nie ujawniać elementów związanych z bezpieczeństwem Sali Kolumnowej. Natomiast uważam, że w sytuacji, która powstała, należy od tego odejść i pokazać wszystkie nagrania.

Odnosząc się do zagranicznych komentarzy dotyczących sytuacji w Polsce Gowin stwierdził, że Polsce nie zagraża autorytaryzm, tylko anarchia, chaos. Zauważył jednak, że być może proces przeprowadzanych zmian należy bardziej rozłożyć w czasie. Zwrócił uwagę, że po 1989 r. „nie tylko my, ale cały świat nie znajdował się w tak trudnej sytuacji”.

Odnosząc się do tragedii w Ełku, gdzie w noc sylwestrową zginął 21-latek Gowin stwierdził, że na razie za mało wie o sprawie. Podkreślił jednak, że generalnie nie trudno było przewidzieć taki rozwój wydarzeń, i prawica - nie tylko polska, ale w ogóle europejska - przed tym ostrzegała.

Trzeba było mieć więcej wyobraźni, kiedy się otwierało granice Europy, wtedy było przesądzone, że dojdzie do zamachów

— mówił.

Jak podkreślił, jest zaskoczony i zasmucony wnioskiem prokuratury o obniżenie wyroku wymierzonego sprawcy spalenia kukły Żyda.

Powinniśmy walczyć z wszelkimi formami rasizmu, spalenie kukły obojętnie Żyda, Polaka, Niemca, jest rzeczą haniebną w naszej kulturze

— powiedział Gowin.

gah/PAP << [KONIEC CYTATU]

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mmisiek

03-01-2017 [01:25] - mmisiek | Link:

"1. Co opozycja wystarczy, że zrobi by rozmontować państwo (broń Panie Boże by teraz mówić jednym głosem z Kaczyńskim, jak opozycji rząd się dobierze do dupy i że zostaną powstrzymani)."
- - -
Moja wiedza zatrzymała się na deklaracji JK, że "opozycja" będzie mogła dalej bezkarnie blokować salę plenarną, a Sejm potulnie przeniesie się do sali kolumnowej.
A tu Pan mówisz o dobieraniu się wreszcie tej hołocie do d. No, no...
Przyznam, że dla mnie jest to wielkie zaskoczenie - może dlatego, że nie mam ostatnio zbyt wiele czasu na uważne śledzenie sytuacji.

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-01-2017 [20:04] - Marek1taki | Link:

Nie wiadomo w jakim celu miałaby większość sejmowa dogadywać z totalną V kolumną. Nie ma nawet prawa do takiego porozumienia - to byłaby zdrada. Ze strony min. Gowina to niepokojąca forma mediacji i propagandy.