Opozycja wykazuje ogólny brak szacunku

Wydarzenia w Sejmie zaczynają powoli przypominać tragifarsę. Poseł Halicki zamienił się w "pogodynkę", a poseł Mucha (prawdopodobnie) spełnia swoje dziecięce marzenia i właśnie rozpoczęła karierę pieśniarki estradowej. Różni ludzie (to wilcy) mówią, że to obciach i kompletna kompromitacja,  ale proszę się śmiać, bo nie wiadomo jaki zawód przyjdzie człowiekowi w przyszłości wykonywać. Poseł Halicki na tle mapy pogodowej ze strzałkami (taki nasz nowy Jarosław Kret) - po prostu smaczne.  
A teraz poważnie. Bardzo mnie zasmucił głos ks. Alfreda Wierzbickiego, kierownika Katedry Etyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. "Rozwiązania znajdują mądrzy ludzie. Natomiast w mojej ocenie na głupka wyszedł Kościół katolicki, który poparł PiS. Dzisiaj, nawet gdyby się zgłosił na mediatora, to wszyscy go wygwiżdżą. I to mnie bardzo boli, że Kościół tak strasznie się skompromitował. I powinien, moim zdaniem, odbyć teraz jakąś głęboką pokutę, żeby stał się wiarygodny" - powiedział duchowny. 
Co ciekawe ksiądz Wierzbicki od razu stał się "gwiazdą" mediów Postępowych, które tym razem jakoś nie zauważyły, że Kościół katolicki "brutalnie miesza się do polityki". Prawdopodobnie działa tutaj zasada, że gdy któryś z księży powie kilka słów, które można zinterpretować jako poparcie dla PiS, to jest to oczywista i brutalna ingerencja sacrum w profanum. Jednak, gdy pojawi się jakiś ks. Lemański, bp. Pieronek, czy też ks. Wierzbicki, to jest to - zda się uważać wszelaki Postęp - słuszna troska o dobro wspólne. Taka zasada Kalego: "Jak ksiądź poprzeć PiŚ, to być - źle, a jak ksiądź poprzeć opozycja, to - być dobrze" (proszę nie poprawiać, tak ma być jak jest napisane). W ostatnim wypadku wyraźnie nie działa zasada: "Nie mój Bóg, nie mój Kościół". Może i Bóg nie jest ich, ale Kościół - jak najbardziej - powinien! I najlepiej, aby Episkopat natychmiast przeniósł się na Czerską. 
Czym zakończy się parlamentarne przesilenie? Ujmę to tak, jeżeli chodziło by tylko o interes PiS, to niech PO i .Nowoczesna okupują fotel marszałka do oporu, to znaczy do kolejnych wyborów parlamentarnych. Przyjdzie "leśniczy" (naród) i wygodni partyzantów z lasu. 
Jeszcze kilka recitali p. Muchy i kilka występów p. Halickiego i będziemy mieli do czynienia z opozycją kieszonkowo-śmieszną. Jednak tutaj nie chodzi tylko o nasz partyjny interes, ale o państwo, zasady na których się opiera. Zasady te zostały przez opozycję podważone. Jest to niezwykle niebezpieczny precedens na przyszłość, czego wydają się w ogóle nie zauważać pp. Petru i Schetyna. Otóż ten miecz, który wyciągnęli również w przyszłości może zostać użyty. Przeciwko nim.         
O, ludzie a Ona znowu śpiewa!!!
Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Poseł na Sejm RP

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Dorota M

30-12-2016 [16:40] - Dorota M | Link:

Od zaprzeszłych czasów komuny, KUL był przedmiotem esbeckich ustawek, a po transformacji, nie było przecież dekomunizacji w Polsce. Pewna ilość księży TW, lub tylko wystarczająco przestraszonych przez WSI, nadal pracuje na tej katolickiej uczelni, wykazując się poprawnościa polityczną, wobec poprzedniej władzy i ich mocodawców, uwazając ze rządy PIS napewno upadną. Znaja bowiem siłę agentury, gdyż szczególnie to środowisko było z całą bezwzględnośią rozpracowywane. Na szczęście mocnych duchem i bohaterskich księży, było i jest więcej.

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-12-2016 [18:53] - Marek1taki | Link:

PiS jest lansowany na ofiarę obciachowej opozycji. Nawet skutecznie. Zamazuje to jednak sedno rzeczywistości politycznej.
Wy w tym PiSie to lewacy się coraz więksi robicie, bo na tle V kolumny wszystko wam uchodzi. Szałamacha był za bardzo prawicowy to wyleciał za zredukowanie deficytu o połowę. Morawiecki jest gwarantem zaorania Polski to dostał więcej władzy. Nie widzicie, że jakaś agentura was robi w lolo?
Wystarczy porównać pomysły obecnego rządu PiS do tego rządu co za odchylenia prawicowe sam się odwołał po 2 latach. Chyba za karę, że Marcinkiewicz przestał być premierem.

Obrazek użytkownika Lektor

31-12-2016 [00:43] - Lektor | Link:

Panie kochany, po co pan to robi ? Tym wpisem udowodniłeś pan, że jesteś chorym, albo kompletnie nie rozumiejącym co się wokół pana dzieje. A zatem nie rób pan tego więcej tylko czytaj wpisy innych i ucz się.

Obrazek użytkownika Marek1taki

31-12-2016 [10:34] - Marek1taki | Link:

Jaśnie oświecony Panie! Ktoś musi wołać na puszczy. Wypadło, że ciemnogród.

Obrazek użytkownika Jabe

31-12-2016 [13:53] - Jabe | Link:

Problem jest taki, że ci, co rzekomo rozumieją, dziwnie nie mają chęci się tym podzielić. Tylko utyskiwanie na straszną totalną opozycję, patos, zawodzenie i darcie szat.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

31-12-2016 [18:07] - rolnik z mazur | Link:

Niech mucha śpiewa, halicki robi za kreta a karawana jedzie dalej. I o to chodzi, Pozdrawiam z życzeniami noworocznymi ro z m.