"Skazano tych, co pokazali przestępstwo..." - B. Wildstein

"Dzisiaj skazano tych, co pokazali przestępstwo..." - o aferze taśmowej mówi B. Wildstein

Ku naszemu zdziwieniu, wyroki ws. "Afery Podsłuchowej" dotyczą tych, co podsłuchiwali, a nie tych, co zostali nagrani. Według dzisiejszego wyroku sądu to nie politycy, którzy ewidentnie spiskowali przeciwko Polsce są winni, tylko ci którzy to wszystko nagrali. W tym miejscu powinniśmy po raz kolejny napisać, że wiele w naszym systemie sprawiedliwości powinno się zmienić! Ale po co? Zawsze jest to samo! Dzisiaj przypominamy krótką wypowiedź Bronisława Wildsteina na temat tego, co zostało nagrane. Może następnym razem sędzia posłucha tego typu wypowiedzi i wyda wyrok zgodnie z literą prawa, gdzie karze się bandziorów i zdrajców, a nie tych, co pokazaują opini publicznej ich przestepstwa. Ręce opadają. Zapraszamy do słuchania.   http://thenowypolskishow.co.uk...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

30-12-2016 [12:49] - Lektor | Link:

Nie ! Nie zgadzam się z pańską opinią, że skazano tych co pokazali przestępstwo. Gdyby tak było to zostaliby nawet bohaterami, ale Falęta poprzez te nagrania planował zrobić pożądną kasę, udostępniając lub sprzedając taśmy za grubą gotówkę. A takie działanie jest przestępstwem ! Tylko ta okoliczność, a nie inne, zaważyła na karze.
A więc nie płaczmy tak za tym Falętą ! Podziękujmy mu za ujawnienie tych afer, ale za działalność przy tym przestępczą musi tą karę odsiedzieć.

P.S. Broń Boże nie bronię polskiego wymiaru sprawiedliwości. Wręcz przeciwnie, uważam, że to jest mafia przestępcza. Jednakże wśród tej mafii są również uczciwi sędziowie, a zatem piszmy prawdę.

Obrazek użytkownika Janusz Morski

30-12-2016 [18:26] - Janusz Morski | Link:

Co do czego brak zgody ?! przecież dokładnie jest tak – zostali skazani ci co pokazali przestępstwo. Nie zostali skazani ci co znacznie większe wyrządzili zło.
A dalej – ” Tylko ta okoliczność, zaważyła na karze”
Czyli inne okoliczności w ogóle nie były brane pod uwagę Sądu ??
To taki selektywny ma być sprawiedliwy Sąd ??
To Sąd ma mu w swoim wyroku podziękować poprzez dostrzeżenie tej właśnie konsekwencji jego czynu, ważąc właśnie czyn i konsekwencje a nie jacyś MY.
Czy w jakiejś ewentualnej przyszłej takiej sytuacji ktoś pamiętający o tym wyroku nie będzie kierował się tą przedziwną postawą Sądu. Postawą całkowicie pomijającą interes społeczny ?
Przypomina mi się taki dowcip. Gratulują mężczyźnie wyratowania tonącego dziecka.
Na to on – tu zaklął – chciałbym złapać tego s… który mnie popchnął do wody…
Czyny się liczą i ich konsekwencje.
Zgodnie z takim myśleniem należałoby tego ratownika ukarać za brak ochoty do ratowania.
A zatem piszmy prawdę.

Obrazek użytkownika Lektor

31-12-2016 [00:56] - Lektor | Link:

Panie Januszu, mamy różne poglądy na sprawę, i dobrze bo na tym polega demokracja by rozmawiać i spierać się merytorycznie, używając faktów. Natomiast pan podaje przykład , ale go nie rozumie. Otóż pańskim ratownikiem są kelnerzy w napisanej notce przez autora, a ten który wepchnął „ratownika” do wody jest Falęta. Czy teraz pan rozumie na czym cała sprawa polega ? A zatem winny w pana przypadku był ten który popchnął, a w moim przypadku Falęta i ci powinni być ukarani za przestępstwo. Tak się stało z Falętą, który był inicjatorem nagrywania dla pieniędzy, czyli czynu zabronionego przez prawo. Natomiast pański „ratownik” powinien dostać w czapę za uchylanie się od udzielenia pomocy innym. W moim przypadku są to kelnerzy, którzy nagrywali wyłącznie dla chęci zysku, toteż ich kary są odpowiednio niższe, grzywny w wysokości jakie skasowali za czarną robotę. W państwie demokratycznym jakim jest Polska, prawo do nagrywania mają tylko służby specjalne po zgodzie sądu i jego decyzji na jaki okes czasu itd. W innych przypadkach jest to przestępstwo, tym bardziej jeżli jest dokonane dla zysku. A więc nie płaczmy tak za tym Falętą, ale podziękować mu trzeba.

„ A dalej – ” Tylko ta okoliczność, zaważyła na karze”
Czyli inne okoliczności w ogóle nie były brane pod uwagę Sądu ?? „
Były ! Ale te inne okolicznońci okazały się niekaralne !!! Już pisałem, że gdyby Falęta przekazał te taśmy opozycji lub opozycyjnym mediom – byłby bohaterem !!! Zupełnie tak samo jak płk Kukliński, który przekazał amerykanom dokumenty i plany sowietów dot. inwazji na Europę zachodnią. Kukliński jest dzisiaj bohaterem narodowym.

„ postawą Sądu. Postawą całkowicie pomijającą interes społeczny ? „
Panie kochany, prawo to żaden interes społeczny. Albo coś jest zgodne z prawem albo nie !!!
Interes społeczny i inteligencja pracująca to slogany komunistów, a powołując się na interes społeczny sądy komuny skazywały opozycjonistów na długoletnie więzienia.

Obrazek użytkownika Janusz Morski

31-12-2016 [16:53] - Janusz Morski | Link:

Lektorze
W Twoim tekście są logiczne sprzeczności.
- „prawo to żaden interes społeczny.!!!
Sprzeczność – „gdyby Falęta przekazał te taśmy opozycji lub opozycyjnym mediom – byłby bohaterem” !!!
Bohaterem się jest w ocenie społecznej
A więc gdyby Falęta przekazał te taśmy komu trzeba byłby bohaterem– nie został by ukarany.
Problem, że robił to za pieniądze. Skutkiem daleko idące zmiany polityczne. Ludzie ujrzeli prawdziwą twarz rządzących – Państwo to kamieni kupa.
Ta ma chyba wymiar społeczny prawda ??

Lektorze Twoje rozumienie prawa sprowadza się jak wynika do takiego poglądu
- Prawo ponad wszystko.
Prawo ma służyć sprawiedliwie całemu społeczeństwu. Ma wspierać jego zdrowy rozwój. Rozwój związany z obszarem swojej przestrzeni cywilizacyjnej
Lektorze – prawo ma służyć obywatelom a nie obywatele mają służyć abstrakcyjnemu prawu.
Spuścizną okresu PRL a potem PRL bis jest oparcie się obowiązującego prawa na gruncie materialnym. Cywilizacja bizantyjska. A przecież naszą cywilizacją jest cywilizacja chrześcijańska. Prawo naturalne.
Lektorze nie zrozumiałeś przykładu ratowania tonącego dziecka. W moim tekście nie jest napisane, że jest to zawodowy ratownik, jest to przypadkowy mężczyzna. Nie miał on żadnego obowiązku skakać do wody. Dlatego absurdem byłoby karanie go za brak ochoty. Wcale nie chodziło o jakąś winę tego co popchnął mężczyznę.
Przeciesz zostało uratowane dziecko !!
Można pomyśleć - może ręka opatrzności go pchnęła, ?
A może właściwości Falenty zostały wybrane przez Kogoś do tego co zrobił ??

- "W państwie demokratycznym jakim j e s t Polska,
Lektorze Polska Tuska nie b y ł a państwem prawa a bezprawia.
To Państwo było państwem prawa dla wąskiej grupy, nie dla całego społeczeństwa.
Dowodem dziesiątki nieosądzonych afer. W tej sytuacji to prawo nagrywania tylko przez służby specjalne przy tej ilości afer pokazuje do czego te służby służyły.
To ta rozrośnięta, głęboka patologia wytworzyła możliwość zarobienia pieniędzy na rejestrowaniu jej przejawów. ujawnienie jej w konsekwencji doprowadziło do sanacji społecznej.
Zawężanie całej sprawy do kwestii pieniędzy wskazuje na tendencyjność.
To nie Falęta wytworzył tą głęboką patologię !!

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-12-2016 [19:03] - Marek1taki | Link:

Kowal zawinił - Cygana powiesili. Tak pomyślałem ale to się rozmija z prawdą. I nie dlatego, że Falenta nie jest Cyganem.
Dzisiaj prawdziwych Cyganów już nie ma. Są Romowie.