Głośne milczenie policji RFN

Najpierw policja w Niemczech nie reagowała na gwałty i napaści na kobiety w Sylwestrową noc w wielu miastach RFN, a potem zastosowała w tej sprawie kompromitującą zmowę milczenia. Teraz znów potworny, także w wymiarze moralnym, błąd. Bardzo szybko podano, że zabitym pasażerem feralnej ciężarówki w Berlinie jest Polak ‒ kierowca. Dopiero po kilkunastu godzinach(!), półgębkiem, półoficjalnie przyznano, że zginął wcześniej i był pierwszą ofiarą islamskiego fanatyka. To skrajna nieodpowiedzialność służb policyjnych RFN. Przez długi czas bowiem Niemcy karmieni byli informacją o „ciężarówce na polskich numerach” ‒ i kropka, co oczywiście mogło wpływać (i wpływało) na szerzenie się antypolskich uprzedzeń. Tak, jakby komuś zależało na uruchomieniu niechęci do polskich sąsiadów. A mi się przypomniały „przecieki” z niemieckiej policji przy kilku już zamachach, iż rzekomo stoją za nimi nie muzułmańscy terroryści, ale „prawicowi ekstremiści”. Wtedy dezinformowano. Pytanie: „czemu?”. Dziś milczano. I też warto zapytać „czemu?”.

*komentarz ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (24.12.2016)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

26-12-2016 [11:19] - angela | Link:

Na szczęście, prawda sama bedzie krzyczeć, a my powinniśmy jej w tym pomóc.

Obrazek użytkownika Ewa G

27-12-2016 [22:28] - Ewa G | Link:

Niemcy są klęską Europy. Już po raz trzeci w historii, tj bliskiej.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-12-2016 [09:03] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Dziś milczano. I też warto zapytać „czemu?" W sprawach poważnych lepiej milczeć i trzymać rękę na pulsie niż wygadywać co ślina na język przyniesie. Pisanie scenariuszy przebiegu tragedii berlińskiej zwłaszcza tego co działo się w kabinie, przez pismaków i blogerów jest tyle samo warte co rewelacje parówkowo - puszkowe antkowej pseudokomisji . Tworzenie na siłę bohaterów, może ośmieszyć w rezultacie pamieć o zwykłym człowieku, który miał nieszczęście być, w złym miejscu, w złym czasie.
Przecież czas śmierci, uszkodzeń ciała etc ustala się wstępnie w czasie oględzin na miejscu, a następnie podczas sekcji, a nie w czasie narady redaktorskiej.