Wolność słowa wczoraj, wolność słowa dziś

Na kanwie ostatnich wydarzeń w Sejmie tj. przystrojenia się PO w szaty obrońców wolnych mediów, przypomniała mi się moja własna historia dotycząca pewnej ulotki, a w konsekwencji rozgorzał spór o granice wolności słowa. W skrócie wyglądało to tak: Powiernictwo Polskie wydało ulotkę, gdzie obok Eriki Steinbach znaleźli się: teutoński rycerz oraz SS-man. Pani Steinbach poczuła się urażona i skierowała pozew do niemieckiego sądu. Niemcy, a jakże, wydali wyrok skazujący i nałożyli na mnie oraz na PP  - 50 tys. euro grzywny tytułem zadośćuczynienia dla poszkodowanej. Na nic zdały się hasła o wolności wyrażania poglądów, niemiecki sąd każdorazowo odbierał mi głos. Ba, w Polsce (tak w Polsce!) odezwali się dziennikarze którzy twierdzili, że to dobrze, iż taki wyrok zapadł (sic!), bo to stęperuje moją aktywność. Taką opinie wyczytałam w jednej z polskojęzycznych gazet na Pomorzu. Teraz śpieszę do meritum. Otóż miałam pojechać do Niemiec, już nie pamiętam w jakiej sprawie, ale prawnicy przestrzegli mnie, iż istnieje możliwość, że niemieckie organa ścigania będą chciały mnie zatrzymać i np. spieniężyć czy to mój samochód, którym miałam zamiar się poruszać, czy to jakieś inne cenne przedmioty - na poczet wcześniej zasądzonej grzywny. Udałam się wówczas do marszałka Borusewicza z PO z wnioskiem o wydanie paszportu dyplomatycznego, który zabezpieczałby moje interesy tj. mój majątek, którym będę dysponowała w Niemczech. I co? Otóż p. marszałek Borusewicz oświadczył, że żadnego paszportu mi nie wyda! Doskonale znał sprawę, wiedział co było istotą sporu, a mimo to uznał, że muszę stawić czoła niemieckiej policji. Jeżeli dzisiaj widzę p. Borusewicza, który obleczony jest w piórka obrońcy wolnego słowa, to pusty śmiech mnie ogarnia. Oto ten, który jeszcze wczoraj był gotowy "wystawić" mnie na "strzał" niemieckiej policji, dzisiaj wypina brzuch (nie, nie pierś) w obronie polskich dziennikarzy. I jeszcze jedna ważna rzecz, do głowy wówczas mi nie przyszło, by blokować mównicę, że o fotelu marszałka Senatu nie wspomnę. Dzisiaj PO oraz .Nowoczesna twórczo rozwinęły metody działania "Samoobrony", o której jeszcze wczoraj wypowiadali się z pogardą, jak o warchołach i pieniaczach. I jak się dzisiaj czujecie w gumofilcach, z których wystaje słoma? 
Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Poseł na Sejm RP

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

20-12-2016 [12:55] - smieciu | Link:

Ładnie pani Doroto. Ale czekam na kolejną historię. Na rewanż. Czynny, a nie filozoficzny. Przy czym warto byłoby wziąć pod uwagę przykrości, które spotkały ze strony Borusewicza, także innych ludzi.

Obrazek użytkownika Domasuł

20-12-2016 [13:49] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pani posel, moja opinia jest taka ze wszyscy ci poslowie opozycji sa zalosni i smieszni. I to juz w ogole nie podlega zadnej dyskusji. Mozna miec tylko nadzieje, ze obecni rzadzacy sa troche madrzejsi od tamtej dziecinnej, pozalowania godnej bandy, ktora nadaje sie tylko do obsmiania.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

20-12-2016 [15:11] - maks jamnicki | Link:

Niedawna okładka tygodnika "Der Spiegel",średni nakład 1 milion egzemplarzy. M.in. sylwetki Jarosława Kaczyńskiego i Orbana "ubrane" w SSmańskie mundury i "przyozdobione" swastykami. Plus portret D. Trampa, prezydenta USA wśród swastyk /mam nadzieję, że im tego nie zapomni, "na pochyłe drzewo każda koza lezie"/. I jakoś ani niemieckiego rządu ani systemu prawnego to nie zainteresowało. Bo oni mogą?. Tak uważają. "Gorszej rasie" nie wolno z nich kpić. Strafe.
Kilka lat temu zorientowałem się, że w filozofii państwa i potrzebie dominacji, w swojej narodowej bucie,w ukrytej formie poparte edukacją w szkole i wychowaniem, tak naprawdę oni się nic nie zmienili. Zamordowali i spalili w piecach wiele milionów ludzi,głównie Polaków, nie tak przecież dawno, żyją jeszcze ci co pamiętają, i już kombinują jak ze zbrodniarzy zrobić ofiary a z ofiar zbrodniarzy. Jakaś zakodowana genetycznie mentalna dewiacja? A przecież chcieli tysiącletniej Rzeszy i panowania, to teraz powinni TYSIĄC lat odprawiać pokutę. Nic z tych rzeczy:) Ciężki odcinek działania Pani sobie wzięła, sprzeciwiając się teutońskiej potędze.

Obrazek użytkownika xena2012

20-12-2016 [17:04] - xena2012 | Link:

no cóż nazwanie przed laty pana Borysewicza ,,zmokłym kapiszonem'' nadal jest aktualne.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

20-12-2016 [17:35] - wielkopolskizdzichu | Link:

Podobnie jak Prezesa...kartoflem.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

20-12-2016 [20:21] - maks jamnicki | Link:

A ja myślałem, że w Wielkopolsce kartofle, pardon, pyrki, bardzo lubią? :)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

20-12-2016 [21:01] - wielkopolskizdzichu | Link:

Tymi pyrami, które jedzą ludzie od Kutna na wschód, w Wielkopolsce świnie się skarmia.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-12-2016 [06:47] - maks jamnicki | Link:

Ooo... Postęp. To Polska jest już aż do Kutna? A ja myślałem że tylko do Strzałkowa a dalej to już Azja? Typowo wielkopolska buta jako pozostałość po Prusakach. Troszkę współczuję, ale zawsze jest czas na dobrą zmianę, tylko trzeba sobie uświadomić. Świątecznie pozdrawiam:)

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-12-2016 [20:20] - Marek1taki | Link:

Zgłosić się do Borusewicza w tej sprawie to determinacja i prowokacja w jednym. Nie lepiej było zgłosić się do Stasi?

Obrazek użytkownika Ewa G

20-12-2016 [22:26] - Ewa G | Link:

Pani Doroto, proszę zajrzeć do króciutkiego tekstu Piotra Solisa "Tak rozwalimy Targowicę i resortowe media". Może by tak ktoś o tym pomyślał?

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

22-12-2016 [08:27] - Kazimierz Kozio... | Link:

borsuk wyraznie boi sie ze znajda sie archiwa na niego podobne do bolkowych. rozpaczliwy plan jest mniej wiecej taki ze im wieksza rozroba wokol polskich poilitykow tym wieksze bedzie zamglenie kiedy szambo wybije