Widziały gały, kim kluczowe stanowiska w państwie obsadzały!

Bezspornym jest, że wywołana przez totalną opozycję burda w sejmie zakończona okupacją sali obrad była nieudaną próbą powtórzenia „Nocnej Zmiany”, kiedy po dramatycznej debacie 4 czerwca 1992 post-komuna obaliła rząd Jana Olszewskiego.

Myśmy w Polsce widzieli, jak po rzuceniu świecy dymnej prowokator udający rannego położył się na jezdni, ale kłamliwie informowany przez lewackie media świat zobaczył z przerażeniem niemające nic wspólnego z rzeczywistością sceny przedstawiające rzekomo brutalne łamanie demokracji w totalitarnej Polsce rządzonej przez dyktatora Jarosława Kaczyńskiego, a międzynarodowa mafia opiniotwórczych instytucji prawnych z kwaterą główną w Wenecji i lokalnymi oddziałami w TK oraz na UJ i UW, gdzie trusty lewackich mózgów nad próbą zamachu stanu pracowały – z zachwytu ręce zaciera..

Nasuwa się, więc pytanie, dlaczego nowa władza nie tyle spowodowała, co dopuściła do sejmowej awantury, a co za tym idzie powstania w Europie i Świecie tak zafałszowanego obrazu Polski dnia dzisiejszego?

Otóż moim zdaniem stało się tak, dlatego, iż obecnie w polityce, czy to krajowej, europejskiej, czy światowej liczy się ponad wszystko wizerunek, nad czym w krajach roztropnie rządzonych pracują zawodowcy, a nie jak u nas amatorzy.

W tym miejscu przypomnę, co pisałem stosunkowo niedawno w notce pt. „”Sorry, ale PIS chyba chce jak najszybciej oddać władzę”, cytuję:

„Ten górotwór to elektorat Prawa i Sprawiedliwości. Powstające w nim naprężenia to wynikające z nastrojów napięcia społeczne. A gwałtowne ruchy tego górotworu to okresy wyborów samorządowych (tąpnięcia) i parlamentarnych (trzęsienia ziemi). Natomiast, specjaliści od technik odprężania to niektórzy, powtarzam niektórzy działacze Prawa i Sprawiedliwości, dla których  głównym celem jest utwierdzanie wyborców w nie zawsze zgodnym z prawdą przekonaniu, że wszystko działa jak należy i w nadchodzących wyborach trzeba ponownie zagłosować na nich. Dokładniej chodzi mi o działaczy partyjnych różnych szczebli siedzących całymi latami bezczynnie na ciepłych poselskich posadkach, jak ja to mówię w wyniku wieloletniego „zasiedzenia”.Czasem, celem upozorowania „reform”, robi się roszady między tymi działaczami, bacząc jednak pilnie by się do nowych władz lokalnych bądź do nowego Sejmu broń Boże nie załapali jacyś nowi ludzie, a szczególnie zdolniejsi i pracowitsi niż oni…”, koniec cytatu.

Niestety, jak wielokrotnie pisałem, z nieznanych i niezrozumiałych dla mnie przyczyn, po wygraniu wyborów pan prezes Jarosław Kaczyński kluczowe stanowiska w państwie obsadził wspomnianymi wyżej coraz bardziej niechętnie widzianymi przez ludzi politycznymi amatorami, że nie powiem ignorantami ze starego układu PC. Mam na myśli namaszczenie na marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, który parę dni temu zamiast zignorować błazeńskie wystąpienie ewidentnego prowokatora wykluczył go z obrad sejmowych, na co tylko czekali prowokatorzy z opozycji totalnej i teraz mamy to, co mamy, czyli zawstydzający kryzys w Sejmie. Chodzi mi także o zrobienie przewodniczącym Klubu Parlamentarnego PIS posła Ryszarda Terleckiego wygłaszającego od jakiegoś czasu butnie przygłupiaste komentarze pod adresem opozycji, a także o mającego błędy PIS-u katalizować ministra od niczego niejakiego Adama Lipińskiego. A na domiar złego pan prezes twarzą walki o Trybunał Konstytucyjny zrobił, co prawda zawodowca, ale słusznie, czy nie słusznie obciążonego piętnem komuny,o czym w notce pt. „List prawicowego blogera do pisowskich „fundamentalistów” pisałem między innymi, cytuję:

„Moim zdaniem z wizerunkowego punktu widzenia było wielkim błędem, iż twarzą PIS-u w walce z Trybunałem Konstytucyjnym, którego przewodniczącym jest pezetpeerowiec Andrzej Rzepliński zrobiono również pezetpeerowca, a na domiar złego prokuratora stanu wojennego posła Stanisława Piotrowicza, co będzie się PIS-owi odbijało czkawką tak, jak niegdysiejsza koalicja z Samoobroną Andrzeja Leppera…”, koniec cytatu, - za co nota bene zostałem przez pisowskich radykałów hołdujących staremu układowi niemalże zlinczowany.

Ale stało się, co się stało i trzeba też zrozumieć, że po wygranych wyborach przez PIS, co spowodowało dywanowe naloty na nową władzę zszokowanej przegraną i z gruntu nieuczciwej opozycji totalnej Kijowskiego, Petru i Schetyny, nawet prezes Kaczyński miał prawo popełnić kilka błędów. Choć mógł tego uniknąć, i właśnie, dlatego taki a nie inny tytuł mojej notce dałem. A dałem, dlatego, że jak słusznie pisze Janina Jankowska w notce „Miałeś chamie złoty róg”, cytuję:

„zapętlili się rządzący w swojej  oblężonej  twierdzy. Już  nie  słyszą  głosów  ludzi poza swoimi słowami.  Nawet, gdy  popełnią  prostą  niezręczność, nie ustąpią.  Tym bardziej, gdy zrobią ewidentny błąd.  Idą dalej  w otwieraniu kolejnych pól konfliktu…”, koniec cytatu.

Początkowo przez PIS bagatelizowana sytuacja w kraju stała się jednak groźna, a powracający właśnie z zagranicznego pobytu prof. Michał Kleiber przestrzegł dzisiaj, że widział na własne oczy, iż wizerunek Polski jest postrzegany na Zachodzie na równi z tym, co się w Syrii i Turcji dzieje. A, jak wczoraj pisałem coraz więcej „użytecznych idiotów” nabiera się na faryzejskie hasła opozycji. Planowany zamach stanu ściągnął do polski nawet Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego. Spór się zaostrza i myślę, że celem jego rozwiązania obiezwaśnione strony powinny zrobić krok do tyłu. Oczywiście ze strony opozycji krok taki nie nastąpi, bo eskalowanie konfliktu jest częścią jej planu odsunięcia PIS-u od władzy.

A więc, to PIS musi coś zrobić celem ratowania wizerunku Polski w Europie i na Świecie, bo to ten wizerunek właśnie, choćby nie wiem jak zakłamany zdecyduje o tym, co się stanie z polską gospodarką i czy PIS władzę utrzyma. I tak, w imię powiedzonek, że to „mądry powiniec ustąpić" oraz, że „nie czas żałować „róż”, gdy płoną lasy” - Jarosław Kaczyński powinien teraz moim zdaniem przebić to, co kombinują Tusk, Sikorski, Kijowski, Petru i Schetyna. A konkretnie wykonać doraźny krok do tyłu, który per saldo okaże się krokiem do przodu, a konkretnie wraz z Beatą Szydło powinni jeszcze przed Świętami zapowiedzieć przeprowadzenie po Nowym Roku pokoleniowej rekonstrukcji kluczowych stanowisk państwowych polegającej na podziękowaniu za wieloletnią pracę partyjnym seniorom i otworzeniu się PIS-u na zdolnych i kreatywnych młodych zawodowców z pokolenia 30 Plus,choćby nawet kosztem utraty głosów żelaznego elektoratu złożonego z populacji ludzi starych i bardzo starych. A ręczę, że będzie to postrzeżone nie, jako słabość, lecz mądrość władzy, zaś paradoksalnie taki ruch pomoże ludziom zrozumieć, że okupowanie mównicy sejmowej przez opozycję nie było bohaterstwem, lecz cwaniactwem. Ważnym jest także, by PIS dał prezydentowi Dudzie wolną rękę w rozmowach z przedstawicielami opozycji.

Tylko taki ewolucyjny ruch może wytrącić broń z rąk idącej na całość i nieprzebierającej w środkach bezwzględnej opozycji totalnej przyprawiającej PIS-owi gębę rzekomo niedemokratycznej partii o zacięciu totalitarnym.

Krzysztof Pasierbiewicz (Akademicki Klub Obywatelski (AKO) im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie)

 

GALERIA

...

...

...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Mind Service

18-12-2016 [22:29] - Mind Service | Link:

Jak cię widzą, tak cię piszą. jeżeli obecna władza nie dba o swój wizerunek, to nie dziwmy się, że jej wrogowie wszędzie gdzie się da smarują jej dupę.

A co można zrobić? Np. prostą rzecz: uruchomić na satelicie anglojęzyczny kanał telewizyjny dostępny na całym świecie podległy TVP pod nazwą Voice of Poland i nadawać "całą prawdę, całą dobę". Tylko, na Boga, w rozdzielczości HD, a nie tak jak TVP Info, gdzie od oglądania oczy bolą. Tu nie trzeba nic nowego wymyślać, wystarczy przyjrzeć się jak działa Russia Today. Nawet Ukraina taki program nadaje, dlaczego nie Polska? Czy to przekracza możliwości techniczne i finansowe prawie 40-to milionowego kraju? Odbiorcy w innych krajach mają wtedy dostęp do informacji z pierwszej ręki i zmanipulowane doniesienia agencyjne tracą wtedy rację bytu. Rosjanie nawet nadają propagandę, która jest bardzo skuteczna. Można? - Można, tylko wystarczy chcieć.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-12-2016 [09:58] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Mind service

"Jak cię widzą, tak cię piszą. jeżeli obecna władza nie dba o swój wizerunek, to nie dziwmy się, że jej wrogowie wszędzie gdzie się da smarują jej dupę..."
------------
No, właśnie!

"Czy to przekracza możliwości techniczne i finansowe prawie 40-to milionowego kraju?..."
------------
Nie. Ale niestety przekracza granice wyobraźni bohaterów mojej notki.

"Można, tylko wystarczy chcieć..."
-----------
I tu jest pies pogrzebany.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

18-12-2016 [22:33] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Odpowiednio rozegrany, mógłby to być rzeczywiście znaczny krok naprzód. Przecięcie węzła gordyjskiego.

Ale Prezes raczej na to nie pójdzie ze względu na kompleks Migalskiego. Młodzi-zdolni i elokwentni, na których był przecież otwarty, zbyt często okazywali się pomyłką. Dlatego m.in. pogonił p. Mastalerka, który przecież bardzo by się przydał teraz.

Tak sobie przynajmniej myślę. Choć z drugiej strony, Prezes jak mało kto dawał w nieoczekiwanym momencie dowody, że potrafi przeskoczyć samego siebie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-12-2016 [10:00] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Mikołaj Kwibuzda

"Odpowiednio rozegrany, mógłby to być rzeczywiście znaczny krok naprzód. Przecięcie węzła gordyjskiego..."
--------------
Nieprawdaż???

"Ale Prezes raczej na to nie pójdzie ze względu na kompleks Migalskiego. Młodzi-zdolni i elokwentni, na których był przecież otwarty, zbyt często okazywali się pomyłką. Dlatego m.in. pogonił p. Mastalerka, który przecież bardzo by się przydał teraz..."
--------------
No, właśnie!

"Tak sobie przynajmniej myślę. Choć z drugiej strony, Prezes jak mało kto dawał w nieoczekiwanym momencie dowody, że potrafi przeskoczyć samego siebie..."
---------
Również mam taką nadzieję.

Obrazek użytkownika Jabe

18-12-2016 [23:48] - Jabe | Link:

Taki ruch powinien był być po wyborach 2011 roku. Teraz nie czas zmieniać konie.

Obrazek użytkownika arabas

19-12-2016 [02:27] - arabas | Link:

Znowu stara śpiewka w Pańskim wykonaniu; Terlecki,Kuchciński,Lipiński na aut,a póżniej może i Prezes Kaczyński,wszak to ta sama generacja prawda?W świetle ujawnionych faktów o przygotowanej wcześniej rozróbie w sejmie i na ulicach trzeba wyjątkowej naiwności,albo chęci do dopasowywania faktów do z góry założonej tezy,że inne zachowanie marszałka Kuchcińskiego uchroniło by sejm przed rebelią.W zanadrzu na pewno mieli kilka innych wariantów.Na dzień dzisiejszy przy wojnie totalnej wytoczonej nam przez PO potrzeba nam takiego fajtera jak pan Kuchciński,który daje sobie doskonale radę z tą atakującą bez skrupułów zgrają.Pana idee fixe n.t. natychmiastowej szerokiej zmianie pokoleniowej są górnolotnie naiwne ,to tak jak by w tej chwili przeciwko znakomicie wyszkolonej,doświadczonej nie przebierającej w środkach armii najemników wystawić kadetów.Na początku kadencji wygłaszał Pan podobne tezy n/t Ruchu Kukiza.Moje wątpliwości zbył Pan twierdzeniem,że nie rozumiem Kukiza,bo to artysta i operuje innymi środkami przekazu.Minął rok który miał potwierdzić słuszność Pana racji.Co się okazuje Kukiz jest przeciwko wszystkim i sam z grupką swoich posłów chce zmieniać konstytucję,wprowadzać JOW-y,niszczyć partiokrację,a w sondażach nie przekracza 10%.To jednak szczęście,że na razie Pana rady dla PIS-u nie znajdują uznania.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-12-2016 [10:05] - Krzysztof Pasie... | Link:

@arabas

"Znowu stara śpiewka w Pańskim wykonaniu; Terlecki,Kuchciński,Lipiński na aut,a póżniej może i Prezes Kaczyński..."
-------------
Kaczyński broń Boże! Ale pozostała trójka jak najbardziej.

"To jednak szczęście,że na razie Pana rady dla PIS-u nie znajdują uznania..."
------------
Kiedy Panu jeszcze nawet się nie śniło, że PIS może powrócić do władzy, ja już napisałem w notce pt. "Sulejówek Jarosława Kaczyńskiego", że warunkiem sine qua non powrotu PIS-u do władzy jest usunięcie się Jarosława Kaczyńskiego ze sceny politycznej do czasu wyborów.

Wtedy takie oszołomy jak Pan wylewały mi na głowę hektolitry pomyj i fekaliów oraz od czci i wiary mnie odżegnywali.

Ale mądry Jarosław Kaczyński zrobił tak, jak radziłem w notce i PIS wygrał wybory z przewagą sejmową.

Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika arabas

19-12-2016 [12:09] - arabas | Link:

Oszołom,pomyje,fekalia skąd ja znam ten język.Na mój spokojny,rzeczowy wpis odpowiada Pan inwektywami.Tak jest zawsze jak brak argumentów na rzeczową odpowiedż,u innych mnie to nie zaskakiwało u Pana zaskoczyło mnie bardzo.Nie prowadziłem z Panem wcześniejszego dłuższego dyskursu,żeby mógł Pan wiedzieć co mi się wtedy śniło.

Obrazek użytkownika sasanka22

19-12-2016 [15:16] - sasanka22 | Link:

Bo widocznie pan jest prorokiem w tym nieprzewidywalnym kraju. Tu już nic nikogo dziwić nie powinno ..

Obrazek użytkownika xena2012

19-12-2016 [05:09] - xena2012 | Link:

opozycja od swojej przegranej była zdeterminowana obalić rząd dla obrony swoich ,korporacyjnych i zagranicznych interesów,łajdactw i przekrętów.Blokada sejmu miała zadanie nie dopuszczenia do uchwalenia budżetu na rok 2017 do końca roku obecnego co jest równoznaczne z przedterminowymi wyborami.Jednocześnie opłacona tłuszcza bedzie terroryzować społeczeństwo,bic posłów ,grozić śmiercią.Czyż nie tak mówi Wałęsa w swoich prymitywnych wypowiedziach? Stojace pociągi,zanikające sygnały telewizyjne,niedługo pewno wyłączą prąd dla zmeczenia społeczeństwa.A Pan jak zdarta płyta powtarza ,że całe zło pochodzi od trzech osób i przytacza patetyczne ,,miałeś chamie złoty róg''wypowiedziane przez taką dziennikarską idiotkę jak Jankowska.Kiedy ten róg był złoty i czy to w ogóle był jakis róg czy tylko nieustanne ataki?

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

19-12-2016 [07:01] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Nieuchwalenie budżetu sprawia tylko, że można rozwiązać sejm, a nie, że sejm ulega rozwiązaniu.

A decyzję w tej sprawie podejmuje prezydent, więc możemy zachować spokój.

Pan Kuchciński niestety się nie sprawdził, tworząc niepotrzebne Polsce pole konfliktu. Od miesiąca dziennikarze, również sprzyjających rządowi pism, tłumaczyli mu, żeby przynajmniej się spotkał i porozmawiał. Oczywiście, teraz nie można go ruszyć. Ale po wytworzeniu odpowiednich okoliczności będzie to wysoce wskazane. Wrogowi nie daje się oręża do ręki.

Obrazek użytkownika xena2012

19-12-2016 [08:36] - xena2012 | Link:

Kuchciński to tylko pretekst do wzniecania protestów.Opozycja ma w swoim arsenale wiele takich.Na dzień dzisiejszy pretekstem i poowodem do dalszych demonstracji jest tzw.,,uśmiech Kaczyńskiego''i te obrzydliwe monstra stojace na przygotowanych trybunach i zagrzewające do ataku będą ten uśmiech analizować,oceniać.dostrzegac strach czy niepewność.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

19-12-2016 [09:10] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Oczywiście, że pretekst. Ale pretekstów nie należy dawać bez sensu - to znaczy bez żadnego pożytku. Jest wprawdzie nadzieja, że ogólny bilans wewnątrzkrajowy tego zamieszania będzie dla sił antypaństwowych niekorzystny - z pewnością trochę ludzi otumanionych otrzeźwiało widząc, co robi ta hołota. Ale bilans międzynarodowy bez wątpienia jest bardzo negatywny, a to w tym wypadku jest ważniejsze.

Jest dla mnie dość jasne, że pretekstu potrzebowała moskiewska agentura, żeby smrodzić przed wprowadzeniem wojsk USA, i że jeszcze sporo dziwnych rzeczy się przydarzy, typu podpalenie synagogi albo pamiętna zadyma na stacji Warszawa Wschodnia przed naszym wejściem do NATO. Niestety, widać bezradność polskich służb tajnych, które powinny umieć zapobiegać takim prowokacjom. Również poprzez przemówienie do rozumu marszałkowi sejmu.

Obrazek użytkownika JJC

19-12-2016 [09:48] - JJC | Link:

Tak, Jarosław Kaczyński popełnił poważny błąd, bo zamiast Mariusza Błaszczaka i Antoniego Macierewicza powinien obsadzić w roli ministra spraw wewnętrznych i obrony narodowej jednocześnie pana Krzysia Pasierbiewicza. Z pewnością moglibyśmy czuć się wtedy całkowicie bezpiecznie, zwłaszcza, że pan Krzysio, jak tu niedawno oświadczył, ćwiczył kiedyś judo.

Obrazek użytkownika danuta

19-12-2016 [10:23] - danuta | Link:

Tak, tak, proszę przypominać swoją część preludium do Nocnej Zmiany 2, bo Czytelnicy powinni mieć pełną wiedzę, kto po czyjej stronie stoi. Trudno wątpić w to, że Pan, człowiek doświadczony, uprawiał ten proceder przypadkiem i nieświadomie.

Obrazek użytkownika Domasuł

19-12-2016 [11:11] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Kiedys czytałem Pana blog z zainteresowaniem...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-12-2016 [18:33] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"Kiedys czytałem Pana blog z zainteresowaniem..."
---------------
Przyzna mi Pan rację wcześniej, niż Pan myśli. Już większość posłów PIS-u przyznaje, że marszałek Kuchciński popełnił błąd, a teraz w tym błędzie tkwi idąc w zaparte.

Obrazek użytkownika Zofia

19-12-2016 [13:34] - Zofia | Link:

Ci zadymiarze wiedzą,że obecnie rządzący nie mogą zaprowadzić porządku służbami do tego powołanymi,bo Targowiczanie tylko na to czekają,żeby polecieć na skargę do UE.Podejrzewam,że i unia na taki krok czeka. Jedynie może się tej hucpie przeciwstawić Solidarność i wyborcy ,którzy wybrali rząd.Mnie się też wiele twarzy w tym rządzie nie podoba,ale to nie jest czas,żeby o tym pisać.Pozdrawiam.