Introspekcja prawicowego blogera, co świeżo podpadł PIS-owi

UWAGA! Trudny przekaz tylko dla internautów z poczuciem humoru!

Po mojej ostatniej notce pt. „List prawicowego blogera do pisowskich „fundamentalistów” – vide: ( http://salonowcy.salon24.pl/73... ), która wzbudziła na Forum Niezależnych Publicystów Salon24 nad wyraz ostrą dyskusję (blisko 400 komentarzy), a pisowscy „fundamentaliści” wylali mi na głowę hektolitry pomyj nazywając mnie kretem Platformy Obywatelskiej, jedna z niewielu normalnych komentatorek napisała mi następujący komentarz, cytuję:

„Nie będę grzebać w Pana życiorysie, - bo nie taki miałam cel. O tym, co było w nie do końca etyczne, sam Pan musi zdecydować. Do rachunku sumienia wystarczy Dekalog…”.

Zatem jako bloger prawicowy, żeby nieco rozrzedzić zgęstniałą atmosferę na moim blogu, - powstałą po serii moich przyznaję kontrowersyjnych notek konstruktywnie krytycznych pod adresem partii Jarosława Kaczyńskiego, postanowiłem zrobić publiczny rachunek sumienia:

      1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.

Tu jestem w porządku, bo w moim przypadku do złamania tego przykazania nie skłonił mnie nawet etos Jarosława Kaczyńskiego

      2. Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego, nadaremnie.

Tu ze wstydem przyznaję miałem parę wpadek, bo jak widziałem ewidentne błędy partii, którą wspieram wyrywało mi się często z piersi przekleństwo poprzedzone zawołaniem: „Na litość Boską „Ludzie! Opamiętajcie się chociaż trochę!

      3. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.

Choć ortodoksyjni pisowcy żyć mi nie dają, że w niedzielę do kościoła nie chodzę oświadczam, że dekretem papieskim jestem z racji wysługi lat z tego obowiązku zwolniony.

      4. Czcij ojca swego i matkę swoją.

To przykazanie w ciągu życia, co do joty wykonałem, acz boję się, czy pisowscy „fundamentaliści” nie wytkną mi teraz, że się chwalę.

      5. Nie zabijaj.

W tej materii Pan Bóg może być o mnie całkowicie spokojny, choć przyznaję ze skruchą, że jak widzę panów Kijowskiego, Schetynę i Petru, a szczególnie jego posłanki Wielgus i Pichowicz, to bez bicia wyznaję, że scyzoryk mi się w kieszeni otwiera.

     6. Nie cudzołóż.

Tu mam przegwizdane, acz na swoje usprawiedliwienie składam świadectwo, że to przykazanie zawsze w swoim własnym łożu łamałem.

      7. Nie kradnij.

W tym względzie mógłby u mnie terminować niejeden Apostoł z obecnej opozycji totalną nazywanej.

      8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

Panie Boże! Przysięgam, że w moich notkach najszczerszą prawdę o Tusku i jego załganych szubrawcach pisałem.

      9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.

Proszę o następne przykazanie.

      10. Ani żadnej rzeczy, która jego jest.

Nigdy nie byłem zazdrosny o to, co mają uwłaszczeni na polskiej krzywdzie przekręciarze.

Krzysztof Pasierbiewicz (Akademicki Klub Obywatelski (AKO) im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie)

Post Scriptum
Jeśli kogoś tą żartobliwą notką pisaną w Adwencie uraziłem to z góry przepraszam. Ale mnie naprawdę zależy, żeby PIS nie oddał władzy tym wszystkim łobuzom z totalnej opozycji, - także w następnej kadencji.

GALERIA

...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Domasuł

10-12-2016 [19:49] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Oj panie Krzyśku, niedobrze. Przykazanie 6... Zasluguje Pan na te gromy :)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-12-2016 [20:44] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

Daj Pani Boże, żeby wszyscy katolicy mieli na sumieniu naruszenie tylko jednego przykazania.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika zz

11-12-2016 [14:14] - zz | Link:

Ten wpis chyba był nieprzemyślany. Jeśli już prosić Pana Boga, to chyba nie o to, by ktoś miał coś na sumieniu.

Obrazek użytkownika xena2012

10-12-2016 [20:02] - xena2012 | Link:

Jak widzę sądząc z notek nieodmiennie tej samej treści wyrasta Pan na ,,pierwszego męczennika''RP jako ofiara konserwatywnego,ortodoksyjnego i o zgrozo nie czującego bluesa PiS i jego elektoratu.Tu ostrzegam,że w drodze do męczeństwa ma Pan konkurencję w osobie niejakiego Pawła Kasprzaka i jego wesołej gromadki skarżącego się donosnie na ciemny motłoch,który nie pozwolił mu na zakłócanie miesięcznicy.Z punktów dekalogu zaciekawił mnie ósmy,bowiem nie przypominam sobie żadnych Pańskich notek o Tusku i jego załganych szubrawcach.Przecież łatwiej i bez konsekwencji pisać o pisowskich fundamentalistach,przecież i tak w nich wszyscy walą.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-12-2016 [20:46] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena

Wielce Szanowna Pani Xeno!

Z całym szacunkiem, ale choć mam naturę waganta, to mam jednak zwyczaj odpowiadać wyłącznie na poważne komentarze.

Pozdrawiam Panią.

Obrazek użytkownika xena2012

10-12-2016 [21:04] - xena2012 | Link:

rozumiem,że powazny komentarz to ten w którym się należy się z Panem zgadzać.

Obrazek użytkownika JJC

11-12-2016 [08:54] - JJC | Link:

Komentarz Pani Xeny jest poważny. I do tego trafiony. A Pan nie wie, jak nań odpowiedzieć, więc próbuje ironicznie zbagatelizować. Wypadło cieniutko. Dokładnie tak, jak wygląda całość Pana bl(a)gerskiej wytwórczości.

Obrazek użytkownika JJC

11-12-2016 [08:34] - JJC | Link:

"nie przypominam sobie żadnych Pańskich notek o Tusku i jego załganych szubrawcach. Przecież łatwiej i bez konsekwencji pisać o pisowskich fundamentalistach,przecież i tak w nich wszyscy walą."
...............
Racja. Nie przypomina sobie Pani, bo ich po prostu nie było. Bo panakrzysiowa "publicystyka" ogranicza się do krytyki PiS. Wyłącznie zresztą na temat wizerunku , bo w tym, choć z nieznanych przyczyn, pan Krzysio uważa się za eksperta.
Wielki, obejmujący całe państwo program reform PiS, gospodarka, emerytury, sprawy socjalne, sądownictwo czy wreszcie ujawnianie niekompetencji,niegospodarności i nadużyć PO - tym pan Krzysio głowy sobie nie zawraca. Grunt to wizerunek. To panakrzysiowa dewiza życiowa i intelektualny horyzont. To cały pan Krzysio, nauczyciel, a jakże, akademicki, dr inż. - "żeby było śmieszniej". I jest.

Obrazek użytkownika zz

12-12-2016 [15:07] - zz | Link:

Zamiast komentarza panie felicjanie :-) http://naszeblogi.pl/42284-osz...

Obrazek użytkownika zz

11-12-2016 [13:19] - zz | Link:

Pani xeno, myślę, że gdyby pani posiadła umiejętność czytania ze zrozumieniem, pani wpisy byłyby sensowniejsze. Autor tego bloga,moim zdaniem, chce być wobec pani miły. To, że mam ochotę nazwać panią pisowską fundamentalistką, nie oznacza, że życzę źle PiS-owi. Nie wszyscy, którzy ślepo przyjmują to co mówi Prezes, są jego przyjaciółmi i nie wszyscy, którzy wytykają mu błędy są Jego wrogami.

Obrazek użytkownika xena2012

11-12-2016 [16:57] - xena2012 | Link:

rzecz w tym ,że autor bloga wytyka PiS-owi głównie wady mało znaczące . A to mina nie taka,a to chmurnosc oblicza ,senny głos,słuszny wiek, przedziałek we włosach.Nawet fakt siedzenia w pierwszej ławie w sejmie jest powodem krytyki i określony jako obciach i powód do wstydu.Cóż ,żeby tylko takie obciachy były.Skoro zz ? ma ochote nazwać mnie pisowską fundamentalistką nie mogę zabronić ani sie tłumaczyć autorowi bloga.

Obrazek użytkownika zz

12-12-2016 [11:21] - zz | Link:

Szanowna pani, proszę zwrócić uwagę, że nie nazwałam pani fundamentalistką. Jeszcze znam panią zbyt mało. Wiem, że podobnie jak autor tego bloga głosowałyśmy na PiS i mamy krytyczny stosunek do słusznie minionej władzy rodem z PO.
Jednak nie wszystko co robią ludzie związani z PiS-em przyjmuję za dobrą monetę. (Jako młoda osoba, przyjmowałam bezkrytycznie to co mówił Wałęsa, Michnik... :-( ) Co do pani zarzutów, nie czytałam nic o fatalnym przedziałku, czy sennym głosie. Ale co do siedzenia w pierwszej ławie, mogę w ciemno przyznać rację Panu Krzysztofowi, bo ja też kiedyś byłam, delikatnie mówiąc zdenerwowana, gdy chcąc zrobić zdjęcie kandydata na prezydenta, w kadrze za Jego plecami pojawiał się jak cień poseł Piotrowicz siedzący w drugim co prawda rzędzie, ale jakoś tak, moim zdaniem, dość niefortunnie. Podobnie gdy na krakowskich uroczystościach wręczenia Krzyża Wolności i Solidarności, w pierwszym rzędzie zasiadł (być może miejsca były wyznaczone) Leszek Zegzda (PO) i Edziu Nowak (KOD)- ciśnienie mi się znacząco podwyższyło. http://krakow.tvp.pl/21403192/... Pozdrawiam i zalecam odrobinę krytycyzmu w stosunku do władzy, której szczerze życzymy sukcesów. A autor tego bloga zapewne w najbliższym czasie napisze tekst o tych sukcesach, okraszając go właściwym sobie poczuciem humoru :-), ( lub nie napisze).

Obrazek użytkownika xena2012

12-12-2016 [14:49] - xena2012 | Link:

PiS jak każda partia popełnia błędy i to należy wychwytywac i krytykować.W końcu głos opinii publicznej ma niebagatelne znaczenie.Ale krytykujmy znaczace błędy a nie jakies tam pierdółki dotyczące wyglądu czy sposobu mówienia.PiS zaczął i ciągniei wiele spraw dotyczących naprawy państwa, może nawet za dużo zważywszy na atmosferę jaką tworzy opozycja i PE.Co mnie osobiście denerwuje? Zbyt dużo polityki historycznej,obchodów ,rocznic,jubileuszy,zbyt mało informacji w sprawach gospodarczych ważnych dla Polski.powierchowne informacje dotyczące afer i korupcji.

Obrazek użytkownika zz

12-12-2016 [19:00] - zz | Link:

A mnie to nie denerwuje. Polityka historyczna buduje naszą tożsamość narodową. Uznanie wyższości ducha nad materią, być nad mieć, to coś, co ma znaczący wpływ na odnowę moralną. A ta jest naszemu społeczeństwu koniecznie potrzebna. Korupcją powinny zajmować się sądy. Cicho i skutecznie. Zła nie da się całkowicie wyplenić, ale nie wolno pozwolić, by inżynierowie dusz, typu Adam M, Jerzy O. czy jakiś inny farbowany lis, urabiali ludzi na swoje podobieństwo. Niestety, musimy więcej wymagać i mniej wybaczać tym, którzy są twarzą zmian. Nie wolno nam milczeć, gdy były komuszek publicznie moralizuje tych co wytykają mu jego przeszłość tyko dlatego, że to nasz komuszek. :-)

Obrazek użytkownika Domasuł

11-12-2016 [18:27] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Z panią Ksenią chyba musze się troche zgodzić, bo tak za bardzo to tez nie kojarze, żeby Pan Krzysiek ostro jechal po tych szubrawcach. Kojarze bardziej jak prowokowal zwolenników PiS albo opisywal rozne ciekawostki ze swojego zycia (za to drugie zresztą chyba najbardziej mu się dostawalo, chociaż wciąż nie wiem, czy przez osoby które go znaja osobiście czy przez jakichś zawistników).

Obrazek użytkownika zz

10-12-2016 [21:36] - zz | Link:

Jeśli chodzi o drugie przykazanie, to wzywanie Bożej litości jest nie tylko uzasadnione ale i konieczne.

Obrazek użytkownika marsie

10-12-2016 [21:37] - marsie | Link:

To już nawet nie jest śmieszne.

Obrazek użytkownika ość

10-12-2016 [21:48] - ość | Link:

#7 Można pańskie wyznanie zrozumieć dwuznacznie, że mógłby pań złodziei kraść uczyć:-)

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

10-12-2016 [23:59] - Jęzory Pasiukowski | Link:

No to czas najwyższy rozpocząć przedprocesowe przygotowanie do rozpoczęcia dochodzenia diecezjalnego w sprawie stwierdzenia heroiczności cnót kandydata na ołtarze...

Obrazek użytkownika angela

11-12-2016 [00:58] - angela | Link:

Taki pan prawicowy, jak ruska gazeta, ktora się nazywa - p r a w d a.

Obrazek użytkownika angela

11-12-2016 [01:13] - angela | Link:

No i ,,się,, pan publicznie wyspowiadal, i publicznie ,,sam,, rozgrzeszyl,wiec nie dziwi, ze do kościoła pan nie chodzi.
Partie polityczne dziela się w dużej mierze, o ile nie tylko, ze względu na swiatopoglad.
Skoro do kościoła pan nie chodzi, to żaden z pana katolik, a tym samym z prawicowoscia nie ma pan NIC WSPOLNEGO.
Zreszta to widać dokładnie, po pana wpisach,na temat nareszcie POLSKIEGO RZADU.
Tak jak katolicy wykazują posluszenstwo wobec Papieza w Watykanie, tak pan ma swojego wodza w Moskwie.
I na tyle. I niech pan nie wciska się ze swoja prawicowoscia,bo nikt panu nie wierzy.

Obrazek użytkownika xena2012

11-12-2016 [08:26] - xena2012 | Link:

prawicowiec wcale nie musi być katolikiem czy chodzić do kościoła.To nie religia tylko poglądy na wiele spraw społecznych,gospodarczych,politycznych i stosunek do nich określają prawicowość danej partii czy elektoratu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-12-2016 [09:39] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Angela

"Skoro do kościoła pan nie chodzi, to żaden z pana katolik, a tym samym z prawicowością nie ma pan NIC WSPÓLNEGO..."
---------------
Wie Pani co? Wczoraj o godzinie 16-tej w Krypcie Prezydenckiej na Wawelu miałem zaszczyt osobiście złożyć wiązankę biało czerwonych róż na sarkofagu Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich od krakowskiego Akademickiego Klubu Obywatelskiego (AKO) im Lecha Kaczyńskiego.

Po złożeniu kwiatów ksiądz odmówił z nami modlitwę. I wie Pani, o co się między innymi pomodliłem? Żeby Pan Bóg takim jak Pani w miejsce nienawistnej zajadłości dał więcej dobroduszności i zrozumienia dla tych, którzy świat widzą odrobinę inaczej niż Pani.

Pozdrawiam Panią adwentowo,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-12-2016 [08:38] - zbieracz śmieci | Link:

Pisałem prawdę o rządach tuska ale łgałem i łgam dalej o PIS nie wspomne o reszcie w tym swojego życia.
Od chodzenia dokościoła jestem zwolniony ale jak czasami chadzałeś to tylko do katedry i aby być widzianym,
bo tak masz a pójście do kościoła o mniejszej randze to jego progi niegodne aby zaszczycił je pasierbiewicz.
łgałes i łgasz dalej a juz o sobie i jako "krakusie" z dziada pradziada to bajki z mchu i paproci sa lepsze.
Co do osiagnięć na niwie uczelnianej ,to są świadkowie tych "osiągów" a gdyby to było dziś to nie tak by się skończyły.
Odbanuj w salonie to dowiesz się wiecej i inni też a maja co pisać a kibice dowiadywać ,nie wspomne ,że wiekszość komentarzy
chwalących to sam piszesz pod innymi nickami ,taką masz wprawę.
Ci zbanowani z Krakowa i okolic zastanawiaja się czy ci pod oknami nie zrobić przez kilka dni zgromadzenia i zapoznać sąsiadów z osiagami.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-12-2016 [09:52] - Krzysztof Pasie... | Link:

@zbieracz śmieci

Pański komentarz jest, że tak powiem modelowym dowodem tego, że słusznie zrobiłem pisząc notkę pt. "List prawicowego blogera do pisowskich "fundamentalistów".
Dlaczego?
Bo tyle jadu w jednym akapicie dawno nie widziałem.

Serdeczności!

Obrazek użytkownika angela

11-12-2016 [11:47] - angela | Link:

@cena, witam Xeno, napisałam,< partie w dużej mierze > dziela sie ze wzgledu na światopogląd.
Oczywiście że, członkowie partii wybierają, tak jak napisałaś i nie musi to być powiązane z wiarą.
Natomiast p.Krzysztof mieni się prawicowcem! i katolikiem!!! i jeszcze sie sam rozgrzesza