Oswojenie z normalnością - dla niektórych niemożliwe

Mateusz Kijowski nosi nie tylko kucyk, kolczyki w uchu, ale potrafi także chwycić za pióro. Nie wiem czy sam pisze, czy ktoś mu podpowiada, ale sensu i związku z rzeczywistością w tym co pisze nie widzę żadnego. Właściwie powinnam zaproponować Kijowskiemu, aby gwałtownie odstawił te leki, które obecnie zażywa, a sytuacja powinna wrócić do normy. Powinnam, ale tego nie napiszę, gdyż pod bzdurami kreślonymi ręką Kijowskiego podpisało się kilka innych osób, które opozycja totalna wysoko wynosi na swoje sztandary. Odezwa do (chyba) Polaków zatytułowana jest: "Stop dewastacji Polski!". Można oczywiście zapytać (i pytam) w jaki sposób "zdewastowano" Polskę sygnatariuszy? Oczywiście, że "zdewastowano" , ale ja oświadczam, że z drogi owej "dewastacji" nie zamierzamy zejść! Nie cofniemy się!
Lech Wałęsa nie może liczyć na szczególną ochronę swojego życiorysu. Historycy nie tylko, że maja prawo, ale mają przede wszystkim obowiązek pracować nad najnowszą historią Polski. Jeżeli do tej pory tego nie czynili, to oznacza, że sprzeniewierzyli się swojej misji, porzucili swoją powinność wobec społeczeństwa. I w końcu - co wydaje się niezwykle ważne - musimy zmierzyć się z przeszłością, bo jak widać dopada nas na każdym zakręcie. Wiem, że Wałęsę to dotkliwie uwiera i nie dziwię się, gdy widzę jego podpis pod listem Kijowskiego. 
Schetyna, Frasyniuk i Petru? Dedykuje im fragmenty listu, który właśnie podpisali, a który jak w soczewce definiuje większość patologii drążących III RP - państwo, które oni (oczywiście, że nie bezinteresownie) z takim mozołem budowali. "...to przede wszystkim czas metodycznego niszczenia Polski... To czas podporządkowywania partyjnym interesom niemal wszystkich publicznych instytucji: sądów, prokuratury, służby cywilnej i wojska. Władza przejęła publiczne media i przekształciła je w prorządową tubę, która nie waha się kłamać i manipulować...społeczeństwo polskie jest, jak nigdy dotąd, dotkliwie podzielone. Odczuwamy przede wszystkim gniew z powodu poczynań rządu, większości parlamentarnej oraz Prezydenta. Władza niszczy też nas jako społeczeństwo – stawia jednych przeciwko drugim, próbuje nas podzielić i skłócić".
III RP była państwem idealnym? Dla kogo? "Prawo polskie jest jak pajęczyna - bąk się przebije, a na muchę wina" - tak właśnie wyglądała III RP, którą Polacy rok temu odrzucili w demokratycznych wyborach. Odrzuceni powiedzieli elytom (czytać jak napisałam) stanowcze NIE! Elyty, które gardziły Polakami, tym co polskie, co jest fundamentem naszej tożsamości nie mogą pogodzić się z porażką. "Lecz ujrzy przodek w grobie, na co nas jeszcze stać / bo się kochamy w sobie, nie pragnąc siebie znać!" - śpiewał Jacek Kaczmarski w finale "Sarmatii". Tak wygląda ich filozofia: Byleby pod siebie, jak pod koniec I Rzeczpospolitej. Warcholstwo pełną gębą.
O co wam chodzi? Agnieszka Holland powiedziała to wprost: "Żeby było jak wcześniej". Żeby można było rwać sukno Rzeczpospolitej! Nie dziwi mnie więc lament p. Jandy, która w III RP pełnymi garściami czerpała z budżetu państwa, a teraz musi stawić czoła regułom rynku. Istna obraza boska. Że w tym samym czasie pomogliśmy dziesiątkom innych teatrów, które do tej pory żadnych publicznych pieniędzy nie dostały, ale co to interesuje Panią Aktorkę? Ona nie dostała.
Wśród sygnatariuszy jest też p. Pieczyński (aktor), któremu wszystko kojarzy się z sutanną. Innym mężczyznom ciśnienie skacze na widok kobiety, a p. Pieczyńskiemu na widok krzyża. Taka przypadłość. "Dlatego walka o wolność od religii jest walką o duszę i nową świadomość" - pisze p. Pieczyński na swojej stronie. I już wszystko jasne. Trzeba wyjść na barykady, zburzyć stary porządek i zbudować nowy. Skąd my to znamy?
W burzeniu porządku pomoże emerytowany płk. Mazguła, adorator stanu wojennego: "Oczywiście były tam [w czasie stanu wojennego] jakieś bijatyki, jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie jednak dochowano jakiejś kultury w tym całym zdarzeniu" - mówił o stanie wojennym płk. Mazguła.- W historii świata nie znam takiego przypadku, żeby cała armia wyszła na ulicę, wszystkie resorty siłowe i nie było - przepraszam - masakry na ulicach. Co to znaczy? To znaczy, że naród był razem z wojskiem, z policją i ze wszystkimi tymi ludźmi, którym nakazano wyjść na ulicę. Pamiętam stawiano koksowniki. I co? I ludzie przynosili herbatę gorącą do zmarzniętych żołnierzy, czy do policjantów. To był wielki manifest solidarności ludzi między sobą. Solidarności przeciw władzy, która chciała wykorzystać przeciw sobie te dwa wielkie nasze narodowe dzieła: naród i służby. To świadczy o tym, że również wtedy byliśmy wszyscy jednym narodem, byliśmy Polakami".
Towarzysz pułkownik powinien jednak poluzować rogatywkę i dwa oczka popuścić w pasie. Będzie lżej. Ponoć to harcmistrz, ale nie wiem czy powinien zbliżać się do dzieci.
Do buntu przeciwko własnemu państwu wezwano wszystkich "...sędziów, prokuratorów, policjantów i wojskowych". Oto polskie warcholstwo w całej swej okazałości. Nieważna Polska, ważne że zabrano im koryto, więc "nadeszła chwila, by wypowiedzieć posłuszeństwo tej władzy".
Idźcie więc na barykady - zdają się mówić sygnatariusze listu do Polaków - i walczcie o interesy. ICH INTERESY.
Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Poseł na Sejm RP

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Anna Borycka

06-12-2016 [19:03] - Anna Borycka | Link:

Szanowna Pani Poseł

Kiedy wreszcie w Polsce skończy się bezprawie - kiedy wreszcie państwo upomną się o sprawiedliwość także dla szaraczków mordowanych i okradanych za rządów PO/PSL? Mogłabym sypnąć tutaj przykładami z notek blogerskich, ale Pani zna sytuacje lepiej niż my tu wszyscy razem. Najbardziej boli mnie krzywda szarych ludzi (piszą o niej tutaj blogerzy) i brak reakcji państwa, nie tylko na stare afery PO/PSL i ich wyborcze oszustwa. Ja odnoszę wrażenie że mamy już się z tym pogodzić.
Myślę że kiedyś może dojść do tragedii po kolejnym takim liście wzywającym do buntu przeciw władzy. My pamiętamy co nam poprzednia władza zrobiła i ciągle jeszcze mamy nadzieje że PiS przywróci przyzwoitość we wszystkich dziedzinach życia - ale kiedyś taki bunt byłych koryciarzy może skończyć się ich masakrą, bo ludzka cierpliwość ma swoje granice.

Czy o to Wam chodzi?

Obrazek użytkownika Domasuł

06-12-2016 [21:47] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Ja kompletnie nie wiem, o co Tobie chodzi, Anka

Obrazek użytkownika Anna Borycka

06-12-2016 [22:46] - Anna Borycka | Link:

Nie wiesz?
A podobno jesteś tutaj tak długo, tylko że ja Ciebie jakoś nie pamiętam abyś komentował zaangażowane notki w trakcie rządów POgłowia?

Pani Ujejska w temacie krzywdy Polaków jest niezawodna, przykładowo:

1.
Program Platformy, to program mordu na biedocie
http://naszeblogi.pl/50022-pro...

2.
Wolała umrzeć, niż oddać się w ręce gangsterów i oprawców
http://naszeblogi.pl/53848-wol...

Obrazek użytkownika Domasuł

07-12-2016 [01:22] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Nie pamiętasz? Klocilem się czasem z Ula Ujejska.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

06-12-2016 [19:38] - wielkopolskizdzichu | Link:

Pozwolę sobie zadać pytanie dotykające bardziej istotnych spraw niż kucyk Kijowskiego.

Od Nowego Roku ma wejść w życie ustawa o tz " Wodach Polskich ". Jakie zamierza Pani przedsięwziąć środki by obecny Rząd swymi decyzjami o wysokości i sposobie naliczania podatku wodnego nie spowodował zamknięcia żeglarstwa dla mało i średniozamożnych. Zakładana stawka podatku wodnego za 1 m/2 gruntu zajętego przez przystań, która może osiągnąć ponad 6 PLN jest w stanie spowodować zamkniecie małych klubów i stowarzyszeń i przejęcie ich terenów przez molochy hotelowe, devenloperów, którzy wprost palą się by osiąść w atrakcyjnych miejscach nad wodą.
Z tego co mi wiadomo jest Pani zorientowana w tej materii. https://legislacja.rcl.gov.pl/...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

07-12-2016 [19:27] - rolnik z mazur | Link:

Nie ma takiego świństwa, którego by się nie dopuściła zdaje się demokratycznie wybrana władza w stosunku do społeczeństwa powodowana brakiem kasiory. Dobrze, że pan o tym pisze, bo znowu możemy po Sylwku obudzić się z ręką w nocniku, szczególnie tu na Mazurach i przyjdzie rąbać pomosty na opał. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Mind Service

06-12-2016 [20:39] - Mind Service | Link:

Myślę, że tu możemy mówić o pewnym dysonansie... Aby zrozumieć o co chodzi, należało by cofnąć się do dnia wyborów. - Dlaczego ludzie zawierzyli PiS-owi i na niego głosowali? - Bo uwierzyli w "Dobrą Zmianę". Krótko mówiąc miała ona polegać na pogonieniu oszustów dawnego układu i oddaniu państwa obywatelom. Tymczasem PiS to odczytał "TKM!". Dlatego oczekiwania obywatela związane z "normalnością" rozmijają się z możliwościami obecnej władzy, która napotyka opór materii oraz podkładanie nogi przed tzw. totalną opozycję. Takim sztandarowym przykładem jest zmiana obecnej postkomuszej konstytucji, gdzie PiS pokazuje, że nie jest zainteresowany projektem obywatelskim, czyli ogólno- narodowym, tylko chce wprowadzić swój projekt, czyli konstytucję PiS - dlatego czeka na mityczną większość 2/3 w parlamencie, podczas gdy projekt obywatelski tej większości by nie potrzebował i można by go wprowadzić od razu.

Krótko mówiąc normalność, to nie państwo PiS-u (z całym szacunkiem, bo to mój wybór i moje sympatie), obecna władza ma być tylko narzędziem... Tylko tyle i aż tyle.

Obrazek użytkownika Domasuł

06-12-2016 [21:45] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

To co Pani pisze jest krzepiące, i absolutna zgoda co do każdego punktu. Nie sposób jednak nie mieć wątpliwości, czy podolacie. Macie przeciw sobie wlasciwie wszystkich. Ostatnio PiS przetrwal u władzy raptem 2 lata. Mam wrazenie, ze prezes Kaczynski i jego ekipa wykorzystali kolejne 8 lat na odpowiednie przemyślenia, ale cos mi się widzi, ze może być jednak powtorka z rozrywki. Już nie mowiac o roznego rodzaju awariach pojazdow przewożących pania premier czy pana prezydenta. To nie sa żarty. Zwalcza was każdymi metodami.

Obrazek użytkownika lala

07-12-2016 [02:11] - lala | Link:

ale co z tymi cypryjskimi spółkami, no, pani poseł może wyjaśni?