| REJESTRACJA
Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

Pijor i Wardęga Źródła zła- trockizm, fascynacja Che Guevarą

Myślę, że to po prostu wiele tłumaczy, Pijor, współpracownik Frasyniuka, przed okrągłym stołem założyciel partii socjalistycznej (wtedy gdy socjalizm skompromitował sie dokumentnie), po okrągłym stole trockista a póżniej w Unii Pracy (też według mnie partia gówniana i ówczesna Targowica).
Czego chcieć więcej?

"O romansie polskiej lewicy z trockizmem i fascynacji Che Guevarą. Józef Pinior w roli rewolucjonisty-radykała.

Trockiści namówili nas, gdy przyjechała do Polski Margaret Thatcher (na zaproszenie m.in. „Solidarności”), na wspólną akcję. Rozrzucaliśmy ulotki: „Górnikom polskim i brytyjskim pracy i chleba!”.
Ale później trockiści uznali, że władze w PPS-RD powinny być dzielone proporcjonalnie i że oni powinni zyskać część władzy. Chcieli nas przejąć. No i zwabili w swoje szeregi Józefa Piniora. Zabrali go zdaje się do Argentyny lub Brazylii, powstał z tego film. Józef w imieniu polskich robotników przemawiał na stadionach do prawdziwych tłumów, tysięcy ludzi. Tam ruch radykalny był bardzo mocny, to Piniora zafascynowało, wrócił do kraju jako neofita-trockista. Szybko mu zresztą to przeszło.
My jako PPS-RD chcieliśmy być formacją między „starą” socjaldemokracją a komunistami. Zachodnia socjaldemokracja, totalnie wówczas zgnuśniała, która w dodatku miała w d… Europę Wschodnią, zupełnie nam nie odpowiadała.
A Józef, na tej fali, chciał być „nowym rewolucjonistą”, zaczął wokół siebie montować grupę ludzi, no i w roku 1990 musieliśmy się rozstać.
Cezary Miżejewski w rozmowie „Radykalni i szaleni” (Lewicowo.pl)

Jarosław Wardęga, współpracownik Piniora, mówił Gazecie Wyborczej:
Razem z Józkiem Piniorem, którego uważam za swojego nauczyciela politycznego. [..] Byłem zafascynowany postacią Che Guevary, którego uważam za bohatera ludowego. Poniekąd takim bohaterem ludowym był dla mnie Lech Wałęsa jako przywódca Solidarności. Choć oczywiście tak rewolucyjny nie był i na szczęście nie zginął z karabinem w ręku. Ale oczywiście Solidarność była dla mnie ruchem rewolucyjnym. […] Na pierwszym zjeździe regionalnym Solidarności w lutym 1990 Pinior w uchwale dziękował m.in. właśnie IV Międzynarodówce za pomoc w walce z systemem.

Kim jest Józef Pinior?

W 1980 organizował (m.in. wraz z Władysławem Frasyniukiem) struktury „Solidarności” na Dolnym Śląsku. Był członkiem zarządu regionu NSZZ „S” i jej rzecznikiem finansowym. Po aresztowaniu Władysława Frasyniuka (we wrześniu 1982) reprezentował Dolny Śląsk w Tymczasowej Komisji Koordynacyjnej.
W listopadzie 1987 współtworzył Polską Partię Socjalistyczną, a od 1988 do 1990 był członkiem rady naczelnej PPS-RD.
W 1990 został liderem trockistowskiego Socjalistycznego Ośrodka Politycznego. Wraz z jego działaczami został w lutym tego samego roku usunięty z PPS-RD.
Od 1996 do 1999 był członkiem Unii Pracy, w której od 1998 do 1999 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego. Od 2002 do 2003 był pełnomocnikiem wojewody dolnośląskiego ds. referendum unijnego, zaś od 2003 do 2004 ds. europejskich.
W Europarlamencie od 2004 do 2009 roku. Od 2011 W Senacie z ramienia Platformy Obywatelskiej. W wyborach w 2015 nie został ponownie wybrany do izby wyższej polskiego parlamentu, przegrywając z Jarosławem Obremskim.
29 listopada 2016 został zatrzymany przez CBA wraz z ośmioma innymi osobami, w związku z podejrzeniem o korupcję. Sprawa jest prowadzona przez prokuraturę w Poznaniu."

Tak, to chyba wystarczy - tak powstają legendy i tak pod koniec zdeżają się koniec końców z prawdą (ta niestety bardzo rzadko wychodzi na jaw, lecz jednak wychodzi - dokładnie jest jak z legendą Wałęsy, Bujaka, Frasyniuka, Boniego i im pdobnych "patriotów". Czasami po prostu za mało wiemy lub wiedzieliśmy o bohaterach... k r e o w a n y c h.

Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.
Obrazek użytkownika xena2012

ci bohaterowie nie byli kreowani ale mianowani.Przy kreowaniu jest margines wyboru i akceptacji kandydata dany społeczeństwu.Mianowanie to nakaz z góry bez zbędnych pytań i cergieli.Czyż nie tak jest w przypadku koszmarnego babska-Krzywonosowej mianowanej na legendę Solidarności.

Obrazek użytkownika gorylisko

w samo sedno panie, w samo sedno...to była kreacja...myślę, że poszło o kasę i dlatego na celownik został wzięty przez pełooo jeszcze, to że gościu był detalistą w załatwianiu sprawa, nie znaczy, że niema gdzieś zadołowanych pieniędzy... zdaje się, że frasyniuk coś miał z tym wspólnego... kto wie ?

Obrazek użytkownika Mind Service

Kreacja, i to ruska to jest przede wszystkim na neonowym ścierwomedium, więc nie dziwię się, że na wszystko patrzysz Gorylu przez ten pryzmat. I nie wszystko zawsze idzie o kasę, jak ma to miejsce w przypadku płatnych ruskich trolli. Pinior był socjalistą rozbijającym ruch Solidarności, po odsunięciu komuchów od władzy, więc nie jest dziwne, że z punktu widzenia rosji kimś bardzo pożądanym.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.