Dziesięć praktycznych podszeptów po roku rządów nowej władzy

Motto:
W niedzielne letnie popołudnie, gdy kulę smutku toczy demon,
nad rzeką w kwiaty opawioną, pod niebem bladym jak anemon,
siedzieli rzędem staruszkowie i patrząc w wodę, jak zanika
 – fala za falą, świat za światem… pili herbatę za herbatą...
( https://www.youtube.com/watch?... )

To, że nowa władza rozpoczęła dobrą zmianę jest bezsprzeczne, o czym bezdyskusyjnie świadczy choćby tylko wprowadzony przez nią w życie genialny pomysł programem 500 Plus nazywany, zaś wszystkich zawistników, którzy to dobrodziejstwo potępiają pytam: „a co wy żeście patafiany zrobili dla ludzi?”.

Ale choć ogromnie się cieszę, że Platforma padła to jednak, jako rzetelny bloger o zacięciu prawicowym chciałbym uświadomić wszystkim ślepo zapatrzonym w nową władzę, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne, a pan Andrzej Duda prezydenckie w dużej mierze dzięki szczęśliwym zbiegom okoliczności przypadkowych.

Bo na dobrą sprawę Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory nie tylko, dlatego, że na to solennie pracowało, lecz również w dużej mierze dzięki temu, że w końcówce ośmioletniej kadencji Platformie odbiła szajba i zaczęła wstawiać taki wolty, że część jej wyborców się od nich odwróciła. I powiedzmy sobie równie szczerze, że prezydent Andrzej Duda nie zostałby prezydentem, gdyby się tak szczęśliwie nie złożyło, że w drugiej turze o jego zwycięstwie zdecydowały głosy sympatyków Kukiza, który ukradł Komorowskiemu elektorat ludzi młodych, którzy przenieśli swe głosy na Dudę.

Słowem, mimo że nowa władza już rok rządzi to pragnę zaakcentować, że mecz o Polskę dopiero się zaczyna, a Prawu i Sprawiedliwości daleko jeszcze do poziomu Champions League, a na domiar złego rozbrykała nam się ostatnio ta nowa władza. I dlatego obserwując poczynania zwycięzców postanowiłem ogłosić pół żartem dziesięć konstruktywnych przestróg dla koalicji: „Prawo i Sprawiedliwość - Solidarna Polska - Polska Razem”.

Po pierwsze – rano, wieczór, we dnie w nocy odmawiaj paciorek, by ci palma nie odbiła

Po drugie – nie czyń drugiemu tego samego, co cię jeszcze do niedawna cię wnerwiało

Po trzecie – zmień skład osobowy pierwszej pisowskiej ławy sejmowej, bo wypisz wymaluj słynną lożę z serialu Mupped Show przypomina

Po czwarte – nie łaź do TVN24, bo choćbyś nie wiem, co powiedział i tak głupka z ciebie zrobią

Po piąte – nie bądź dętym bucefałem i na korytarzach sejmowych na Gary Coopera nie pozuj

Po szóste – nie zadzieraj głowy, jak to gamoń Krzaklewski miał zwyczaj czynić  

Po siódme –  czytaj uważnie, co piszą blogerzy i jak ciemny lud ich teksty komentuje, a przekonasz się, że bywają ludzie równie mądrzy, jeśli nie bardziej kumaci od ciebie

Po ósme – codziennie o 22-giej przełącz na piętnaście minut kanał z TV Republika na TVN24 i obejrzyj pierwszą część Szkła Kontaktowego, - a będziesz wiedział, czego nie należy robić, by się publiczne na pośmiewisko nie wystawiać

Po dziewiąte – wyluzuj z bezustannym obchodzeniem rocznic, miesięcznic, uroczystych odsłonięć, parad wojskowych i zamaszystym nadawaniem krzyży i medali, bo młode pokolenie zaczyna sobie z ciebie jaja robić

Po dziesiąte – wyzbądź się zgubnego przeświadczenia, że niewidzialna ręka przewagi sejmowej i tak wszystko załatwi za ciebie, bo ani się obejrzysz, jak ci ta ręka między oczy tak przyfanzoli, że się w Polce przedsierpniowej zbudzisz

Krzysztof Pasierbiewicz (Akademicki Klub Obywatelski (AKO) im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie)

 

GALERIA

...

...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Anna Borycka

30-11-2016 [21:30] - Anna Borycka | Link:

Pan i rzetelność, mogę się śmiać? O Pańskiej rzetelności jest także ta notka: http://naszeblogi.pl/60150-jas...

Resztę pominę, pierdół nie komentuję. A może "wujek dobra rada" niech już zacznie doradzać oficjalnie Nowoczesnej lub Kukizowi?

Obrazek użytkownika Jabe

30-11-2016 [21:59] - Jabe | Link:

Z Pani się powoli robi myszka agresorka.

Obrazek użytkownika Lektor

30-11-2016 [23:57] - Lektor | Link:

Ooooo Anna, bojowa dziewczyna, ale Aniu, ta notka jest jedną z najlepszych napisanych przez pana Krzysztofa w ostatnich latach. Mam tylko zastrzeżenia do punktu "Po trzecie". Pozostały tekst i informacje są dobre, celne i prawdziwe - bądźmy sprawiedliwi, jeśli jesteśmy zwolennikami Prawa i Sprawiedliwości !

Obrazek użytkownika Mind Service

01-12-2016 [02:17] - Mind Service | Link:

@Lektor - To Ty jesteś zwolennikiem Prawa i Sprawiedliwości? Dla mnie to jakaś nowość. Po Twoich wcześniejszych wpisać można wywnioskować coś zupełnie przeciwnego.

Nad jednym tylko się zastanawiam - czy Ty jesteś drugim wcieleniem tego głupiego Goryla, który co jakiś czas jest wypuszczany z klatki?

Obrazek użytkownika Lektor

01-12-2016 [11:14] - Lektor | Link:

A jednak to prawda co niektórzy o panu tutaj piszą (pan wybaczy, ale nie będę tych nazw tutaj wymieniał, bo nawet w słownikach nie znajdzie pan ich znaczenia, a zatem prawdopodobnie nigdy nie dowiesz się kim pan jesteś).
Nie wymagam od pana komentarzy na moje wpisy, a więc zabierz pan swoje zwłoki i oddal się pan uprzejmie. Pan się emocjonujesz przy tym poplujesz, a w każdym pana wpisie zdradzasz się pan kim jesteś (tu też nie wymienię tych nazw, ale jak masz pan chociaż trochę oleju w głowie to pan zgadniesz). No po co to panu, wytrzyj pan nos, napij się pan wody, zimnej wody i skończ pan już z tą pana nienawiścią ! Ateizm faktycznie powoduje uszczerbek na zdrowiu psychicznym.

Obrazek użytkownika Mind Service

01-12-2016 [14:23] - Mind Service | Link:

Co ty bredzisz człowieku? Zadałem ci proste pytanie; za trudne było dla ciebie aby odpowiedzieć?

Obrazek użytkownika gorylisko

01-12-2016 [18:58] - gorylisko | Link:

prywatne pytania zadaje się na priva... poza tym, zgadzam się z nim...

Obrazek użytkownika Mind Service

01-12-2016 [20:05] - Mind Service | Link:

Znowu Cię Gorylu wypuścili z klatki? Przypominam, że wciąż czekam na adres Twojego pana...
A to, czy się z czymś lub z kimś zgadzasz, to nikogo nie interesuje.

Obrazek użytkownika Lektor

01-12-2016 [23:48] - Lektor | Link:

Słuchaj pan, panie Mind, ależ pan jesteś upierdliwy, jak tasiemiec uzbrojony. Tutaj ludzie chcą podyskutować o ciekawych sprawach, które opisał pan Krzysztof, a nie czytać pańskie wymiociny. Jeszcze raz, zabierz pan swoje zwłoki i oddal sią pan stąd !

Na razie nieźle panu w mózgu bulgocze, o ile można to coś co nosisz pod deklem nazwać mózgiem, ale dobrze że czytasz tutejsze notki. Rób to ! W ten sposób poznajesz prawdę oczywistą i dowiadujesz się co wokół ciebie się dzieje. A zatem ucz się, ale nie komentuj, ponieważ każdy taki twój wpis to stek idiotyzmów, którymi się zdradzasz kim jesteś. Jedno jest dla ciebie pewne i bardzo obiecujące. Otóż te schorzenia na które obecnie cierpisz (m.in. totalne ogłupienie, degeneracja myślenia) są w y l e c z a l n e.
Życzę ci sukcesu !

Obrazek użytkownika xena2012

30-11-2016 [21:55] - xena2012 | Link:

,,po trzecie-zmień skład osobowy pierwszej pisowskiej ławy sejmowej,bo wypisz wymaluj słynna lożę z Mupped Show przypominają''...W pierwszej ławie siedzi Jarosław Kaczyński.Jak rozumiem to jego radzi Pan wymienić?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

30-11-2016 [22:46] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena

"W pierwszej ławie siedzi Jarosław Kaczyński. Jak rozumiem to jego radzi Pan wymienić?..."
--------------
Nie jego tylko tych, którzy koło niego zawsze siedzą.

Obrazek użytkownika Lektor

30-11-2016 [23:49] - Lektor | Link:

Nie, nie o Kaczyńskiego chodzi, ale głównie o Ryszarda Terleckiego.

Obrazek użytkownika Mind Service

01-12-2016 [02:28] - Mind Service | Link:

Ja myślę, że wystarczyło by aby poseł Terlecki tylko się ogolił. Jeden nieogolony Rzepliński wystarczy.

Obrazek użytkownika Domasuł

30-11-2016 [22:01] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Widze ze doktor nie może się powstrzymać... Nie wiedziałem ze wciąż chodza po tefałenach bo nie mam tego programu. Ale to w sumie nieważne. To było już wcześniej. Co się zmienilo to to ze teraz publiczne media można z przyjemnoscia ogladac i sluchac. I za to choćby maja od pana Domasuła dużego plusa!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-12-2016 [00:06] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"Co się zmienilo to to, ze teraz publiczne media można z przyjemnoscia ogladac i sluchac..."
------------
Byle nie był to program "W tyle wizji" Marcina Wolskiego, bo to niestety nieudaczna podróbka Szkła Kontaktowego.

Obrazek użytkownika Domasuł

01-12-2016 [01:16] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

W tyle wizji to jeden z moich ulubionych :)

Obrazek użytkownika Domasuł

30-11-2016 [22:05] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

A to zdjecie z "piękny Marianie" Krzaklewskim ciekawe. Nie znałem :)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

30-11-2016 [22:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"A to zdjecie z "piękny Marianie" Krzaklewskim ciekawe. Nie znałem :)..."
-----------------
Oj! Długo tego zdjęcia w internecie szukałem! Ale przyzna Pan, że... Ech! Kończę bo mi jeszcze notkę zwiną.

Obrazek użytkownika Domasuł

01-12-2016 [01:50] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Ja w tamtych czasach kibicowałem Pięknemu Marianowi. Przypomnialem sobie wywiad z Gembarowskim. Krzaklewski naprawdę zachowal duza klase i spokoj w sytuacji, kiedy Gembarowski zachowywal się jak ostatni gbur i bufon.

Obrazek użytkownika Jabe

01-12-2016 [14:13] - Jabe | Link:

Ten człowiek nie potrzebował pomników...

Obrazek użytkownika Ptr

01-12-2016 [00:15] - Ptr | Link:

dekalog dla polityków, inna wersja:

1.Gdy wielcy będą Cię klepać po pleckach i zaproszą do towarzystwa, nie zapominaj po co Cię wybrano i co słyszeli od Ciebie ludzie, którym coś obiecywałeś w kampanii.
2.Gdy zapomniałeś po co Cię wybrano i pogubiłeś się, zamknij swą gębę i nie idź do telewizji.
3.Każdego dnia przypominaj sobie , czego miałeś dokonać.
4.Pamietaj jak wielu poświęciło wiele , aby utorować drogę takim ja Ty.
5.W tej grze nie chodzi o to , aby totalnie przegrali wszyscy oprócz Ciebie.
6.Nie chodzi o to, byś czuł się spełniony w tym swoim jedynym życiu
7.Nie chodzi o ustawienie na całe życie swojej rodzinki
8.Nie chodzi o byle przegadanie kogoś, ale o mówienie prawdy.
9.Nie zazdrość nikomu politycznej wygranej
10.Ani niczego czego dokona.

Obrazek użytkownika Lektor

01-12-2016 [11:22] - Lektor | Link:

Panie, to nie ten adres (czas) ! Pański dekalog powinien pan opublikować 9 lat temu !!!

Obrazek użytkownika Ptr

01-12-2016 [15:05] - Ptr | Link:

Dziewieć czy dwadzieścia siedem lat temu nikt o tym nie myślał. To jest jednak żart , tak jak i inne tutaj.

Obrazek użytkownika Lektor

01-12-2016 [23:53] - Lektor | Link:

Jeśli to jest żart, to muszę stwierdzić, że bardzo dobry żart !!! Ale także cała masa prawdy oczywistej !

Obrazek użytkownika xena2012

01-12-2016 [16:43] - xena2012 | Link:

a nie ma Pan dobrych rad dla opozycji? Na przykład dla pani Wielgus? Jaki bowiem sens marnować wysiłki i dowcip na niezbyt lubiany przez Autora PiS.Opozycji takie światłe rady bardzo by się przydały bo ani przydatnoscią w sejmie ani kulturą opozycją nie grzeszy.

Obrazek użytkownika Domasuł

01-12-2016 [18:56] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Przede wszystkim proponuje pietnowac konkretnych politykow za ich konkretne zachowania (jak w przypadku tego babska z Nowoczesnej). Potepianie politykow w czambul, co zauważam również na NB, nie sluzy budowie demokracji a raczej pewnej schizofrenii wśród wyborców. Najpierw glosuja na politykow, a potem gadaja, ze cala klasa polityczna jest do d... Jeśli tak to lepiej nie chodzic na wybory. Jak glosowac pojdzie mniej niż 10% uprawnionych, da to wszystkim do myslenia. Z definicji politycy nie sa wrogami obywateli - wręcz przeciwnie.