Sorry, ale PIS chyba chce jak najszybciej oddać władzę!

Przed paroma dniami napisałem notkę pt. „Sorry, ale PIS chyba nie chce utrzymać tej władzy” – vide: http://salonowcy.salon24.pl/73... , a jak Państwo widzicie dziś napisałem notkę pod jeszcze bardziej alarmującym tytułem.

Dlaczego? Bo Patrzę z ogromnym niepokojem na to, co PIS ostatnio wyprawia.

Ale zacznę od przypomnienia tego, co pisałem w lutym 2011 w notce pt. „Krytycznie ważny moment dla Jarosława Kaczyńskiego" - vide: http://salonowcy.salon24.pl/36..., cytuję:

„Znowu, po raz szósty z rzędu PIS przegrał wybory, więc najwyższy czas by się zastanowić, otwarcie i bez znieczulenia, dlaczego?
Ten tekst nie będzie łaskawy dla niektórych, powtarzam niektórych działaczy Prawa i Sprawiedliwości, lecz to, chcę powiedzieć wynika z bardzo mnie niepokojących obserwacji własnych. I żeby wszystko było jasne. Ja broń Boże nie zamierzam „kopać leżącego”, a wręcz przeciwnie jestem pełen troski o ludzi, którzy wciąż jeszcze mogą uratować Polskę.   
Tym razem posłużę się zaskakującym porównaniem poczynań określonych gremiów Prawa i Sprawiedliwości do zjawisk opisanych w mechanice górotworu.
Otóż na pozór spokojny górotwór w rzeczywistości podlega powolnym ruchom, co prowadzi do powstawania w skałach różnego rodzaju naprężeń. Gdy ilość tych naprężeń przekroczy punkt krytyczny następują gwałtowne ruchy tego górotworu, co w skali mikro skutkuje stosunkowo niegroźnymi tąpnięciami, zaś w skali makro mniej lub bardziej brzemiennymi w skutki trzęsieniami ziemi. Żeby zapobiec tym niepożądanym ruchom tektonicznym, w górnictwie stosuje się różnego rodzaju techniki odprężania górotworu.
Jaki to ma związek z polityką? Już mówię.
Ten górotwór to elektorat Prawa i Sprawiedliwości. Powstające w nim naprężenia to wynikające z nastrojów napięcia społeczne. A gwałtowne ruchy tego górotworu to okresy wyborów samorządowych (tąpnięcia) i parlamentarnych (trzęsienia ziemi).
Natomiast, specjaliści od technik odprężania to niektórzy, powtarzam niektórzy działacze Prawa i Sprawiedliwości, dla których  głównym celem jest łagodzenie napięć i utwierdzanie wyborców w nie zawsze zgodnym z prawdą przekonaniu, że wszystko działa jak należy i w nadchodzących wyborach trzeba ponownie zagłosować na nich. Dokładniej chodzi mi o działaczy partyjnych różnych szczebli siedzących całymi latami bezczynnie na ciepłych poselskich posadkach, jak ja to mówię w wyniku wieloletniego „zasiedzenia”.
Działacze ci uaktywniają się jedynie tuż przed wyborami, a ich lokalna polityka prowadzi do tego by partia te wybory przegrała na tyle bezboleśnie, by oni zachowali swoje stanowiska na kolejną kadencję
. Czasem, celem upozorowania „reform”, robi się roszady między tymi działaczami, bacząc jednak pilnie by się do nowych władz lokalnych bądź do nowego Sejmu broń Boże nie załapali jacyś nowi ludzie, a szczególnie zdolniejsi i pracowitsi niż oni.
W okresach między wyborczych działacze ci nie robią nic, albo prawie, a zaraz po kolejnych wyborach zapadają w beztroski letarg, aż do następnego razu. Im na wygrywaniu wyborów bynajmniej nie zależy, bo zdobytej władzy trzeba bronić, a to już wymaga pracy i umiejętności, co jak doskonale wiedzą, nie jest ich najmocniejszą stroną. Oczywiście w Prawie i Sprawiedliwości jest multum bardzo wartościowych i nad wyraz pracowitych ludzi, ale oni sami nie uciągną, jeśli partia nie pozbędzie się działaczy hamulcowych.
By uniknąć niepożądanych tąpnięć, w górnictwie dokonuje się często odprężenia górotworu. Podobnie niektórzy, powtarzam niektórzy politycy PISu, stosują taktykę wentyla służącego do upuszczania w stosownych momentach rodzących się w ich wyborcach napięć wypływających z braku partyjnych dokonań (...).  
Powiem jeszcze więcej. Prawicowi dziennikarze, publicyści i różnego sortu „prelegenci” stanowią od wielu lat niezmiennie ten sam zespół, który jak Częstochowy broni dostępu do swej działki. Szpilki się nie da wetknąć. A im kto zdolniejszy, im lepiej pisze, im więcej ma do powiedzenia i im bardziej ma otwartą głowę, tym mniejsze ma szanse by jego potencjał został doceniony. Niestety wygląda na to, że mamy tu do czynienia z taktyką cichej zmowy. Jeśli PIS chce być partią w pełni demokratyczną, to ten stan trzeba zmienić i lokalne struktury muszą się otworzyć na zaangażowanych, pracowitych ludzi z inwencją i pomysłami.
To prawda, że mamy bez wątpienia świetnych publicystów prawicowych. Ale od lat tych samych, którzy z kolei mają tych samych od lat odbiorców. A żeby prawica zaczęła wygrywać, trzeba to grono rozszerzyć, zwiększając tym samym elektorat. I to nieprawda, że nie ma chętnych. Są, tylko się w wielu przypadkach zamyka przed nimi drzwi, bądź świadomie zniechęca.
Trzeba dopuścić do głosu ludzi młodych, o zupełnie innym postrzeganiu rzeczywistości, bo nie obciążonym życiem w komunie. Niestety, w wielu przypadkach, ci starzy bronią się przed tym rękami i nogami. A bez ożywczego programu PIS nigdy nie wygra. Mamy, więc do czynienia z błędnym kołem.
Dlatego trzeba zrobić w PISie „rewolucję” i oddzielić ziarno od plew. Trzeba jak najszybciej przewietrzyć pierzynę, pod którą się zasiedzieli niektórzy, od lat ci sami bezproduktywni działacze partyjni. A jak nie pomoże, to trzeba będzie tę pierzynę wyrzucić na śmietnik. Tę „rewolucję” musi przeprowadzić sam Prezes Jarosław Kaczyński. Musi zaryzykować. Bowiem zawiniła bierność i niekompetencja niektórych, powtarzam niektórych działaczy partyjnych od lat bezproduktywnie zasiedziałych na wygodnych stołkach. Konieczna jest więc gruntowna weryfikacja kadr Prawa i Sprawiedliwości. Trzeba ratować PIS, bo jest Polsce potrzebny, ale w innej niż dotychczas formie.
Bo jak się tego nie zrobi w porę to górotwór, czytaj elektorat, tak tąpnie, że drzazgi polecą. A nawet, jeśli "hamulcowym" uda się te ruchy chwilowo odprężyć, pisowski „górotwór” będzie podlegał stopniowej erozji, zacznie się łuszczyć i rozpadać na coraz to drobniejsze frakcje, aż z tego, co się wydawało twardą litą skałą zostanie jedynie kupka zwietrzeliny…”
, koniec cytatu.

I choć ten tekst ma już 5 lat, a PIS trochę psim swędem wygrał wybory z większością sejmową zaryzykuję tezę, że w obyczajach i strukturze Prawa i Sprawiedliwości niewiele się zmieniło. Powiem więcej. Specjalistów od technik odprężania siedzących całymi latami bezczynnie na ciepłych poselskich posadkach w wyniku wieloletniego zasiedzenia Jarosław Kaczyński nie tylko nie usunął, lecz obsadził nimi kluczowe stanowiska w państwie.

Krzysztof Pasierbiewicz (Akademicki Klub Obywatelski (AKO) im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie)

GALERIA

...

...

...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Domasuł

27-11-2016 [00:32] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

To wszystko merytorycznie może się zgadza, ale koniec koncow jest troche smieszne. Ale być może ma Pan racje, tylko wtedy by oznaczalo, ze po prostu nie zyjemy w normalnym państwie. Bo skoro poprzednia wladza do cna była skorumpowana, to powinno oznaczac, ze PiS-owi wystarczy, ze będzie tylko lekko lepszy, żeby mieć władze. No chyba ze jest ktoś nowy, kto będzie jeszcze bardziej kryształowy. Tylko, doktorze, zasadnicze pytanie: kto jest takim ugrupowaniem? Bo krytykując PiS, wypadaloby wskazać alternatywę. Ja jej nie widze w tym momencie. I pisze to jako zupełnie bezstronny obserwator, niemający z PiS-em nic wspólnego.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2016 [07:40] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"To wszystko merytorycznie może się zgadza, ale koniec koncow jest troche smieszne. Ale być może ma Pan racje, tylko wtedy by oznaczalo, ze po prostu nie zyjemy w normalnym państwie..."
-------------
A żyjemy?

Obrazek użytkownika Domasuł

27-11-2016 [20:09] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Nie zyjemy, dopóki PiS jest krytykowany mimo ze jest o wiele lepszy od wcześniejszych dziadow. Jeśli chcemy krytykować to wypadaloby dac alternatywę. Czyli: PO dziady, PiS tez slabi, za to (...) na pewno będą lepsi. Zamiast krytykować PiS na sucho, niech Pan sprobuje promować kogos kto moglby ten ułomny PiS zastapic. Jeszcze raz mowie: dopóki nie ma alternatywy, nie oczekuje od PiS-u żeby był idealny, wystaczy ze będzie lepszy od wcześniejszych dziadow.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

27-11-2016 [07:52] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Oczywiście, że nie żyjemy w normalnym państwie. Na przykład, nikt nie ma wątpliwości, że ostatnie wybory były sfałszowane, rok temu fałszerze utracili władzę w państwie, i - nic. Normalne państwo tak nie działa. Łączewski, Tuleja i ten z Gdańska wciąż sądzą, i ta prukwa od "negatywnych treści na temat Adama Michnika", co są "szkodliwe społecznie" też. Gronkiewicz, Zdanowska, Adamowicz, Dutkiewicz, Majchrowski, Jaśkowiak prezydentują. I tak dalej.

Poza tym, ta poprzednia, do cna skorumpowana władza, nadawała mnie więcej tak:

"Tak, jesteśmy do cna skorumpowani, ale będziecie na nas głosować, bo też macie za uszami i wiecie, że z nami da się żyć. A poza tym nie macie alternatywy."

I to właśnie diabli wzięli - i chwała Bogu. No i teraz nowa władza wprawdzie jeszcze nie zgniła na tyle, by powtórzyć pierwszą część komunikatu, ale część druga już leci prawie otwartym tekstem: "No, jak nie my, to kto? Nowoczesna? Razem? Kopacze? No, bądźmy poważni."

Nie trzeba wielkiej przenikliwości, by wiedzieć, że alternatywa się pojawi, gdy nikt w obozie władzy jej nie będzie oczekiwał. I niekoniecznie musi to być alternatywa dobra dla Polski (choć, trzeba przyznać, z każdymi wyborami ludzie jednak trochę mądrzeją).

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

27-11-2016 [08:04] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Jaśkowiak prezydentują" Jakie zarzuty ma Pan do Jaśkowiaka?

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

27-11-2016 [08:21] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

A ma Pan szanowny jakieś zarzuty do Majchrowskiego?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

27-11-2016 [09:27] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nie jestem mieszkańcem Krakowa. Nie mam wiedzy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2016 [10:37] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Mikołaj Kwibuzda

"Nie trzeba wielkiej przenikliwości, by wiedzieć, że alternatywa się pojawi, gdy nikt w obozie władzy jej nie będzie oczekiwał..."
-----------
Nie wiem, czy tak będzie, ale takiej możliwości wykluczyć się nie da i stąd moja ostrzegawcza notka, w tytule której dałem jeszcze słowo "chyba".

Obrazek użytkownika Lektor

27-11-2016 [01:12] - Lektor | Link:

Popieram pana !!! PIS chce jak najszybciej oddać władzę !!! I twierdzę, że nie ma żadnych szans jej utrzymać. Dlaczego ? Ano bo Komoruski nawołuje do walki balaskami i dechami, Stępień siłą fizyczną, ajatollah rzepliński czuje się już jak nowy prezydent, a temu tam Bolkowi wystarczy tylko 10 dni aby rozwalić PIS i właściwie sam będzie ich wyrzucał przez okna. A zatem twierdzę, że PIS nie ma szans !!!
Dziwię się tylko dlaczego pan używa w tytule słowa „chyba”, bo u nas mówią, że chyba to ogier na klacz ?!
Natomiast bardzo optymistycznym akcentem pańskiej notki jest to, że jak pan pisze to są tylko niektórzy leniwi posłowie czy działacze. Bo już myślałem, że skoro chcą oddać władzę za 10 dni to wszyscy są leniwi. Skoro tylko niektórzy, to czemu pan, tak samo jak Bolek Wałęsa, nawołuje do rewolucji w PIS. Czy pan oczekuje, że podczas tej rewolucji Kaczyński wyrzuci z PIS Kuchcińskiego i Terleckiego (wiemy o co chodzi) ?
I ostatnia sprawa, ponieważ rok po wyborach pan znowu o wyborach, to mam pytanie do pana o wyjaśnienie zwrotu „PIS trochę psim swędem wygrał wybory „ ?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2016 [07:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Lektor

Z całym szacunkiem, ale ja odpowiadam tylko na poważne komentarze.

Obrazek użytkownika arabas

27-11-2016 [01:16] - arabas | Link:

Po raz kolejny powiela Pan te same kalki w "trosce" o PIS.Wraca Pan do swoich osobistych personalnych obsesji vide Pan Terlecki,jak nie w tekście to na zdjęciu.Dla poparcia swoich tez posługuje się Pan nie rzetelnymi argumentami,takimi jak sondaż IBRISU w którym Nowoczesna ma 24% i już dogania PIS,chociaż wszyscy wiemy,że tej jedynej sondażowni nie można traktować poważnie.Zastrzega Pan swoje teksty tylko dla kumatych,a może inaczej mówiąc tylko dla schlebiających Panu.Ostatnio napisał Pan,że czuje się zrozumianym tylko na Salonie24,faktycznie czytając ostatnie zamieszczone tam komentarze do Pana wpisu widać ilu tam zainspirował Pan "troskliwych inaczej" o PIS.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2016 [07:44] - Krzysztof Pasie... | Link:

@arabas

"Po raz kolejny powiela Pan te same kalki w "trosce" o PIS..."
-------------
Owszem. Ale wolę w odpowiednim czasie "powielać te same kalki", niż później jojczyć, że straciliśmy na zawsze Polskę naszych marzeń.

Obrazek użytkownika damelz

27-11-2016 [04:09] - damelz | Link:

pan Krzysztof Migalski-Pasierbiewicz znów swoje, znów nadaje

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2016 [07:48] - Krzysztof Pasie... | Link:

@damelz

Bez odbioru!

Obrazek użytkownika marco.kon

27-11-2016 [08:55] - marco.kon | Link:

PIS trochę psim swędem wygrał wybory z większością sejmową . I to jest prawda. Na PiS zagłosowali ci którzy mieli dość rządów PO/PSL ze wsparciem skrajnego antynarodowego lewactwa. Żelazny elektorat PiS nie przekracza 30 % a w wyborach 2015 roku zagłosowali na PiS ci którzy bali się straconego głosu mimo że są w dalszym ciągu zwolennikami Ruchu Narodowego (ogólnie narodowców), KNP, KORWiN, ONR czy Młodzieży Wszechpolskiej. W wygraniu PiS dopomogło również rozbicie lewicy której Zandberg odebrał sporo głosów. Prawdopodobnym jest że gdyby SLD startowało samodzielnie to przeczołgałoby się przez próg wyborczy a w tedy samodzielne rządy PiS nie byłyby możliwe.
PiS zdając sobie sprawę z kruchości swojego elektoratu zrobił wszystko aby zaktywizować dotychczas nie głosujących wyborców dając im 500+, zapowiadając mieszkanie+ oraz w nie dającej się przewidzieć przyszłości realne podwyższenie kwoty wolnej od podatków. Dowodem na to że te posunięcia zadziałały jest to że jeszcze w 2015 roku we wszelkich sondażach grupa zdecydowanych na głosowanie ale nie ujawniająca swoich preferencji wyborczych liczyła prawie 20 % a obecnie jest poniżej 10 %. I to jest zysk PiS. Czy jest on wystarczający ? To jest uzależnione od polityki zagranicznej, zwłaszcza wschodniej, w stosunku do Ukrainy i Rosji. Nawała propagandowa przeciwko Rosji jest mało skuteczna, zwłaszcza wśród młodych ludzi nie pamiętających czasów PRL ale mających dostęp do internetu i potrafiących czytać w różnych językach. Mają przykład z ruchów narodowych w państwach zachodnio europejskich a nawet w USA że nie wszyscy są rusofobami.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2016 [10:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

@marco.kon

"PIS trochę psim swędem wygrał wybory z większością sejmową . I to jest prawda. Na PiS zagłosowali ci którzy mieli dość rządów PO/PSL ze wsparciem skrajnego antynarodowego lewactwa. Żelazny elektorat PiS nie przekracza 30 % a w wyborach 2015 roku zagłosowali na PiS ci którzy bali się straconego głosu mimo że są w dalszym ciągu zwolennikami Ruchu Narodowego (ogólnie narodowców), KNP, KORWiN, ONR czy Młodzieży Wszechpolskiej. W wygraniu PiS dopomogło również rozbicie lewicy której Zandberg odebrał sporo głosów. Prawdopodobnym jest że gdyby SLD startowało samodzielnie to przeczołgałoby się przez próg wyborczy a w tedy samodzielne rządy PiS nie byłyby możliwe..."
--------------
Tak właśnie było.

"PiS zdając sobie sprawę z kruchości swojego elektoratu zrobił wszystko aby zaktywizować dotychczas nie głosujących wyborców dając im 500+, zapowiadając mieszkanie+ oraz w nie dającej się przewidzieć przyszłości realne podwyższenie kwoty wolnej od podatków..."
-------------
Ja się na tym słabo znam, ale jeden z internautów na S24 napisał, cytuję:
"Zafundowano nam podyktowaną względami socjalnymi zmianę skali podatkowej, ogromne skomplikowanie systemu obliczania podatku, a Pan nie grzmisz ?
Nawet osoby zarabiające najniższą krajową nic nie zyskają. To samo z emerytami ze świadczeniem niewiele wyższym od najniższego.
To pokazanie środkowego palca elektoratowi.
Już lepiej było nic nie zmieniać, tak jak napisał pan Wichrem.
Morawiecki musi odejść ? Może nie Morawiecki, ale kto ? Ktoś powinien, bo to PR=owo dużo większa wpadka niż cokolwiek dotąd. Tego nie da się obronić.
Jestem pewny, że PIS zaliczy zjazd w sondażach. Chyba, że zacznie je fałszować - cała dyskusja tu - http://salonowcy.salon24.pl/73... (końcowe komentarze)

Obrazek użytkownika Domasuł

27-11-2016 [20:29] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

To bzdura ze PiS wygral psim swędem. W demokratycznych warunkach po 8 latach dziadowskiego rządzenia po prostu wymienia się rzadzacych. Na kogokolwiek. Inaczej mamy trzeci swiat, gdzie monopolista może rzadzic przez dziesięciolecia.

Obrazek użytkownika mjk1

27-11-2016 [10:11] - mjk1 | Link:

Jest jeszcze jeden scenariusz, którego Pan nie rozważył a który jest niestety z całą konsekwencją realizowany przez cały okrągłostołowy układ z PiS włącznie. Pozostając przy tematyce górniczej, górotwór nie tąpnie i nie wyrządzi żadnej szkody jeżeli zlikwiduje się kopalnię. Jako Krakus nie ucieknie Pan od tego tematu pomimo faktu, że tym razem Austria nie jest zainteresowana.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2016 [12:29] - Krzysztof Pasie... | Link:

@mjk1

No, nareszcie jakiś celny i dowcipny komentarz.

Serdeczności!

Obrazek użytkownika JJC

27-11-2016 [10:28] - JJC | Link:

Krzysztof Pasierbiewicz, dr inż. geolog, emerytowany nauczyciel akademicki, jak sam o sobie pisze, i chyba tylko on, niezależny publicysta, tłumacz, autor, narciarz, tenisista, człowiek wolny. Całkiem niedawno wspomniał nawet, że uprawiał również judo.:)

Lektura blogu p.Krzysia bardzo nadaje się do naleśnika. Właśnie go sobie zajadam.

Obrazek użytkownika Mind Service

27-11-2016 [16:19] - Mind Service | Link:

Re Felicjan:

Krzysztof Pasierbiewicz jest jednym z nielicznych tutaj piszących o zdrowym spojrzeniu na rzeczywistość, co jest naprawdę ewenementem na tym forum.
Już to pisałem, ale teraz powtórzę: można być zaawansowanym wiekiem, ale młodym duchem i odwrotnie. Można być też młodym emerytem. A tutaj jest takich nienaturalne stężenie...

Obrazek użytkownika Anna Borycka

27-11-2016 [18:45] - Anna Borycka | Link:

Mind Service

Gdyby nie te kłamstwa :)
A czytał Pan kilka oszczerstw na temat różnych polityków PiS jakie popełnił pan Krzysztof na NB? Powiela także łże medialne kłamstwa i manipulacje - i ja tu już kilka razy zwracałam mu uwagę co robi. Czy coś się zmieniło? NIC - w odpowiedzi jak powyżej: rżnięcie głupa. Ta notka to kolejna kłamliwa wrzutka. Wystarczy spojrzeć w statystyki ostatnich trzech wyborów w jakich brali udział Polacy, by pasierbiewiczowskie pitolenie skwitować krótko: Dziaduniu, obudź się i nie czytaj GWna oraz nie oglądaj TVN. To grozi encefalopatią. No chyba że jest inny powód, ale ja na tym poprzestanę.

Obrazek użytkownika Mind Service

27-11-2016 [10:30] - Mind Service | Link:

A dlaczego ja nie mogę komentować na tym blogu?

Obrazek użytkownika Mind Service

27-11-2016 [11:13] - Mind Service | Link:

O, tym razem wpis się ukazał, co za łaskawość... A co z innymi moimi komentarzami, które albo usunięto po opublikowaniu, albo wogóle nie dopuszczono do ukazania się? Te same komentarze zamieściłem na Salonie24 pod tą samą notką Autora. Dlaczego tam jest możliwa dyskusja a tutaj ktoś wyraźnie przeszkadza?

Obrazek użytkownika admin

27-11-2016 [11:42] - admin | Link:

Żadne komentarze użytkownika Mind Service nie były usuwane. Chyba, że kolega używa także innych nicków i zapomniał się przelogować..

Obrazek użytkownika Mind Service

27-11-2016 [12:55] - Mind Service | Link:

No to Adminie zamieszczę jeszcze raz komentarze, które wczoraj na tym blogu były usuwane, bo w przyrodzie nic nie ginie, więc cenzura nie ma sensu. Mam tylko jedno konto, nie tak jak inni, zwłaszcza desantowcy z Neonu24.ru. A co z moimi komentarzami, które były zamieszczane pod innymi notkami, w tym tej o Intronizacji? Zostały tam tylko chamskie zaczepki Goryliska, moje zaś dziwnym trafem wyparowały. Mam uwierzyć, że same? No, chyba że to cuda, panie...

Obrazek użytkownika Lektor

27-11-2016 [20:04] - Lektor | Link:

" zamieszczę jeszcze raz komentarze, "

N I E E E E E !!!!!! Tylko nie to !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Obrazek użytkownika Mind Service

27-11-2016 [21:09] - Mind Service | Link:

Już zamieściłem. Dziś rano. I Twój skowyt na nic się nie zdał. Ciekawi mnie tylko kto się bawił wczoraj w cenzora i usuwał moje komentarze?

Obrazek użytkownika Lektor

27-11-2016 [23:05] - Lektor | Link:

Ho, ho, pewnie święty Mikołaj ?!

Obrazek użytkownika Mind Service

28-11-2016 [03:09] - Mind Service | Link:

No widzisz, jak wszystko ci się już miesza? Święty Mikołaj to przynosi prezenty a nie bawi się w cenzora.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

27-11-2016 [12:21] - Anna Borycka | Link:

Panie Krzysztofie znów Pan pieprzysz banialuki jak stary pierdziel oderwany od życia. Polecam notkę Pani Ujejskiej: http://naszeblogi.pl/56859-pis...

Czy słyszy Pan śmiech tych starych pisowców kiedy czytają Pana tekst? W ogóle nie ma Pan pojęcia co się dzieje w PiS. Pisze Pan: trzeba dopuścić do głosu ludzi młodych ... i dalej że nic się nie zmieniło. Na to kłamstwo muszę zareagować. Zacznę od moich stron, w łódzkim proszę Pana to właśnie młodzież zdobyła szturmem wiele miast dla PiS w wyborach samorządowych. A największy sukces odniosła młodzież Pani Ujejskiej tutaj: http://naszeblogi.pl/51179-tak...

I postawię kropkę nad "i" kolejnym przykładem. Najmłodszym prezydentem w historii Polski został Lucjusz Nadbereżny z PiS http://stalowemiasto.pl/artyku...

Jestem pewna że ludzie z innych stron Polski dadzą tu Panu wiele podobnych przykładów, więc zacznij się Pan wreszcie przyzwoicie zachowywać i nie wciskać nam kitu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2016 [12:33] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Anna Borycka

Pani już dziękujemy! Bez odbioru!

Obrazek użytkownika Anna Borycka

27-11-2016 [18:56] - Anna Borycka | Link:

Nie ma to jak rżnąć głupa Panie Krzysztofie kiedy dostaje się z liścia za kłamliwe insynuacje. I tak jest z Panem za każdym razem. Tutaj Admin nie usuwa niewygodnych dla Pana postów jak Pan na S24. Ciekawe czy i Pan wali na mnie donosiki do administracji, tak jak Pańscy adoratorzy, wszelkie "pompadury" które tu za Panem przyleciały? Podejrzewam że tych skodzonych lemingów to Pan tu ściągnął, bo dwa lata był tu spokój. Jerzy Targalski miał ciężką rękę dla skodzonych troli.

Żeby nie wyszło że jestem za cenzurą - niech sobie lemingi piszą co chcą, byle nie dawać im blogów. Teraz przynajmniej nie jest tu nudno.

Obrazek użytkownika Lektor

27-11-2016 [20:16] - Lektor | Link:

Bardzo bojowa kobieta, pisząca jak jest w rzeczywistości w łódzkim, a jest dobrze i że pomawianie PIS-u lub straszenie go nie ma sensu. To jest dobry głos w tej dyskusji, dający przykład i wyjaśnienia, a takie komentarze są merytoryczne. Nie dąsajcie się państwo piszący.

Być może pani Anna jeszcze nie wie, że pan Krzysztof jątrzy bo kiedyś Terlecki i dwuch innych z PIS-u skreślili go z listy kandydatów do sejmu z rekomendacji PIS, i teraz pan Krzysztof jakby się za to mści. Ale szybko mu to przejdzie jak poczyta, że i w centrali i w terenie nie jest źle !

Pozdrowienia dla bojowej kobiety !

Obrazek użytkownika Jabe

27-11-2016 [15:27] - Jabe | Link:

Trzeba pani Uli przyznać, że też zauważyła problem i z właściwym sobie wigorem próbowała go zamaskować hurraoptymizmem.

Obrazek użytkownika Mind Service

27-11-2016 [13:09] - Mind Service | Link:

Ponownie 3)

Być może ma rację ten, kto uważa że "tak krawiec kraje jak mu materii staje", bo widać gołym okiem że ławka rezerwowych jest za krótka. Dlatego, uważam - należy coraz mniej polegać na tzw. twardym elektoracie, a coraz bardziej iść w kierunku nowych, młodych, mądrych i gotowych do walki o lepsze jutro. I przede wszystkim nieskażonych prl-owskim myśleniem oraz katolickim fundamentalizmem. Do tego należy jak najszybciej zatrudnić najlepszych speców od PR i socjologii. Pokazał Tusk co należy robić aby przez dwie kadencje utrzymać się przy władzy, wystarczy tylko to naśladować. Tylko rządząc dłuższy czas można zreformować kraj i pogonić czerwoną zarazę.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2016 [16:19] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Mind Service

"Być może ma rację ten, kto uważa że "tak krawiec kraje jak mu materii staje", bo widać gołym okiem że ławka rezerwowych jest za krótka. Dlatego, uważam - należy coraz mniej polegać na tzw. twardym elektoracie, a coraz bardziej iść w kierunku nowych, młodych, mądrych i gotowych do walki o lepsze jutro..."
--------------
No właśnie

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

27-11-2016 [17:26] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

No tak, tylko jak odróżnić 'młodych, mądrych i gotowych do walki o lepsze jutro' ojczyzny od zwykłych karierowiczów, którzy przylgną do każdej władzy? Jednak lata opozycyjnej posuchy były jakąś próbą charakterów, to nie tylko kwestia kombatantów, którzy teraz chcą się odkuć.

Skomplikowane to wszystko, motyla noga...

Obrazek użytkownika Mind Service

27-11-2016 [20:35] - Mind Service | Link:

Re Mikołaj Kwibuzda:

"tylko jak odróżnić 'młodych, mądrych i gotowych do walki o lepsze jutro' ojczyzny od zwykłych karierowiczów, którzy przylgną do każdej władzy?"

- Odpowiadałem już na podobne pytanie @Adminowi:

"Dlatego tak ważne są standardy i metody. Wtedy decydenci i autorytety mogą łatwo się dostosować. Improwizacja i samowola nie powinny mieć miejsca"

Obrazek użytkownika Mind Service

27-11-2016 [13:11] - Mind Service | Link:

Ponownie 2)

Wklejam jeszcze raz komentarz, bo dziwnym trafem wyparował. Nie wiem co ten komentarz zawinił, ale widać komuś bardzo nie pasował. Wpisałem go też pod tą notką na Salonie24: http://salonowcy.salon24.pl/73...

To nie pierwszy przypadek, że moje merytoryczne wpisy giną, za to chamskie odzywki takich kreatur jak Gorylisko czy Domasuł nie wiadomo z jakich względów są tolerowane...

Obrazek użytkownika Lektor

27-11-2016 [17:41] - Lektor | Link:

Panie Mind Service, czy pan nie potrafisz zrozumieć, że tu nie chodzi o pańskie "merytoryczne komentarze", ale chodzi o to, że pan jesteś nawiedzony !!! Jeśli np Gorylisko stosuje odzywkę, to robi to w sposób groteskowy, ale nie chamski, zupełnie inny od pana ! Pan stosujesz metodę wbijania młotem do głów komentatorów, że są moherami, niemyślącymi cymbałami i najgorszymi z najgorszych. I to jest powodem, że tutaj nikt, powtarzam nikt pana nie lubi, a pańskie totalnie ogólnikowe wymioty to stek bzdur ! Niech pan się trochę uspokoi. Może dłuższy spacer zrobiłby dobrze dla pańskiego ciała i duszy ?!

Obrazek użytkownika Mind Service

27-11-2016 [20:31] - Mind Service | Link:

Wiesz gdzie ja mam, czy mnie lubisz czy nie? I Tobie podobne "nawiedzone mohery, niemyślący cymbały, najgorsze z najgorszych" - (to Twoje słowa, ale pasują jak ulał) do tego typu Gorylisk i Lektorów, co to nie potrafią merytorycznie dyskutować i całe zacietrzewienie koncentrują na personalnych atakach, głupawych odzywkach i prymitywnych prowokacjach, rodem z neonowego ścierwomedium. Niestety, ale przebywanie tam działa uwsteczniająco na mózg i buduje napięcie emocjonalne szukające ujścia w postaci agresji, co w wykonaniu tych osobników mamy okazję obserwować. I to jest powód takich a nie innych zachowań. Najgorsze jest jednak przenoszenie swoich lęków, kompleksów i uprzedzeń na innych. To, że czujesz iż Ciebie nikt nie lubi wcale nie musi oznaczać, że inni mają tak samo. Więc spacer w pierwszej kolejności Tobie dobrze by zrobił i temu Gorylowi. Przewietrzenie mózgu zazwyczaj działa uspokajająco, odprężająco i sprawia pozytywne postrzeganie rzeczywistości oraz rodzi nadzieję, że może jednak ktoś Cię lubi.

Obrazek użytkownika Lektor

27-11-2016 [23:02] - Lektor | Link:

Wiem, ale mimo tego twierdzę, że pan jesteś piźnięty, nie tylko nawiedzony. Natomiast pańską merytorakę porównałbym do merytoryki przygłupa Krzysztofa Mieszkowskiego z nowoczesnego ryśka.

Obrazek użytkownika Mind Service

28-11-2016 [03:05] - Mind Service | Link:

Tyle, że twoje twierdzenia i porównania nikogo nie obchodzą. Pokazują jedynie twoje ograniczenie

Obrazek użytkownika Mind Service

27-11-2016 [13:12] - Mind Service | Link:

Ponownie 1) - kasowany był dwa razy...

Tak jak ja to obserwuję, to dochodzę do wniosku, że największym problemem PiS jest tzw. twardy elektorat. Czyli w większości tzw. leśne dziadki, mohery, zwykli krytykanci, urodzeni malkontenci, fanatycy religijni w stylu lobbystów Intronizacji, zaostrzenia prawa do aborcji, krytycy przyjmowania komunii na rękę, itp. indywidua. Ten twardy elektorat rości sobie pretensje do reprezentatywności. Innymi słowy uważa, że władze PiS-u powinny postępować tak jak oni, czyli tak jak te poszczególne grupy chcą. Postępują w myśl zasady: po nas choćby potop. Dla nich nieważne jest to że sprawą pierwszorzędnej wagi jest to aby PiS utrzymał sie przy władzy. Nie tylko do końca obecnej kadencji, tylko dłużej. Ale jest jeszcze inna grupa, która doskonale się wpasowała w ten układ - to tzw. prawicowe media i dziennikarze. Doskonałym przykładem braku wyobraźni i samowoli, czyli wyrządzenia więcej zła niż dobrego był zamach na TVP zorganizowany przez panią Lichocką i pana Czabańskiego. Ale tak to jest jak Prezes nie trzyma wszystkiego żelazną ręką - towarzycho zwyczajnie się rozłazi. Lokalne struktury PiS, to już zupełny skansen. Z prostej przyczyny - na takie polityczne i lokalne stanowiska trafiają ludzie zazwyczaj kompletnie oderwani od rzeczywistości, od problemów zwykłych ludzi, za to bardzo zainteresowanych karierą polityczną i "fruktami". W ten sposób powstają lokalne układy, a nawet mafie. To niejako proces naturalny. Jaka jest na to rada? Widzę tylko jedną: zmiana pokoleniowa. Życie pędzi w ekspresowym tempie, a ludzie starsi po prostu nie nadążają. Co pokazało się np. w przypadku cenzury na Facebooku. Jakie były pseudo rady, tych moherów? - Jak wam się nie podoba, to załóżcie sobie swój "pejsbuk". W rządzie jest nie lepiej - zapowiedziano w jakiejś przyszłości rozmowy przy kawie z przedstawicielami FB. I to wszystko!

Obrazek użytkownika admin

27-11-2016 [13:56] - admin | Link:

Takie wielkie generalizowanie niczego nie wnosi. Problem miernych kadr dotyczy każdej partii. I, niestety, za bardzo tu różnic między nimi nie ma. Należy się z tym pogodzić, a nie sypać piach w tryby, bo nie ma i nie będzie partii, w której są święci członkowie. Ważne, jaki jest lider (promowany przez niego system wartości) i jakie w praktyce zyski/straty dla kraju. PiS - zdecydowany plus pod każdym względem (poszerzenie demokracji, dyskursu, właściwa polityka historyczna, demografia, podbudowanie poczucia godności narodowej, rozbudzenie polskiej produkcji itd. itp. - w wielkim skrócie) po latach niemal zupełnego monopolu lewicowo-liberalnego i kosmpolityzmu, które dla PL jako kraju byłyby zabójcze w perspektywie kilkudziesięciu lat. Nie znaczy to, że PiS będzie rządził wiecznie, ale 2 kadencje powinien. Dla dobra PL. Później może być Kukiz (narodowcy czy korwinowcy [sami] szans moim zdaniem nie mają), którym PiS otworzy być może drogę do władzy.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

27-11-2016 [14:35] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Żeby PiS rządził dwie kadencje, po pierwsze takie rządy muszą być po coś, to znaczy, że impet reformatorski nie rozlezie się po kątach. Do znudzenia przypominam, że niegodziwi sędziowie ciągle sądzą, niegodziwi prezydenci miast - rządzą, a sfałszowanych wyborów samorządowych nie rozliczono. Policja ciągle jest przemundurowaną milicją, która nie służy i nie pomaga obywatelowi, a służba zdrowia ciągle zajmuje się spychotechniką. To są tymczasem pola działania państwa, z którymi obywatel styka się najczęściej, i w których musi widzieć radykalną poprawę. Szkolnictwo wyższe ciągle jest wsią potiomkinowską. Samo 500+, jakkolwiek bardzo ważne, to na dwie kadencje za mało. Reforma szkolna, jeśli założyć, że pójdzie dobrze, też nie wystarczy. Nie wystarczy przejęcie państwowych mediów. Nie wystarczy początek otrzeźwienia z pięknych snów o pokoju w armii.

Za mało. Nie chodzi o to, że nie wszyscy z PiS są święci, ale o to, że państwo jest wciąż dla obywateli dysfunkcjonalne. Za mało zmian!

Po drugie, do drugiej kadencji (i zdobycia większości konstytucyjnej) trzeba przekonać ludzi, którzy dotąd na PiS nie głosowali. Nie dokona się tego wyrzucając z Sejmu dziennikarzy, intronizując Pana Jezusa czy wypuszczając takie smrody, jak projekt ustawy ograniczającej administracyjnie liczbę aptek. Ktoś powinien panować nad tym, co rząd wypuszcza w przestrzeń publiczną, przecież nie sposób zostawić tego wszystkiego na głowie jednego starszego pana. Który zresztą sam czasem mówił za dużo i niepotrzebnie.

Obrazek użytkownika Mind Service

27-11-2016 [16:42] - Mind Service | Link:

"o to, że państwo jest wciąż dla obywateli dysfunkcjonalne."

- I na tym bym proponował bym sie skupić. Pisałem już o tym, z dwa lata temu, że samą zmianą organizacyjną, bez wielkich nakładów można zmniejszyć kolejki do lekarza o połowę. O połowę!
Takich absurdów, uciążliwych dla obywatela i przewidzianych do natychmiastowej likwidacji jest całe mnóstwo: likwidacja dowodów tożsamości, meldunku (komu to jest potrzebne?), likwidacja konieczności wymiany tablic rejestracyjnych w autach, zniesienie obowiązku zapalania świateł w samochodach podczas jazdy, zakazu przechodzenia na czerwonym świetle, zniesienie zmiany czasu na zimowy, co powoduje straty, uproszczenie procedur związanych z rejestracją, prowadzeniem i rozliczaniem działalności gospodarczej, reforma programów edukacyjnych aby uczniowie nie musieli uczyć się zbyt dużo i niepotrzebnych rzeczy... - Można tak wymieniać jeszcze długo. Likwidacja bzdurnych wymogów i przepisów przyniosła by nie tylko ułatwienie życia obywatelom, ale i skutkowała by wielomilionowymi oszczędnościami dla skarbu państwa. I zwykłych ludzi też...

Obrazek użytkownika Lektor

27-11-2016 [23:18] - Lektor | Link:

Panie Mikołaju, czy pan jesteś kumplem Krzysztofa Misiewicza z Nowoczesnego ryśka ? Pytam, bo on jest tak samo gupi jak pan !
I widzi pan, tylko ten, jak mu tam Service pana toleruje.

Obrazek użytkownika Mind Service

28-11-2016 [02:55] - Mind Service | Link:

Rękę Lektor:

Wyzywanie innych od głupich to u ciebie stały repertuar, jak widzę. Szkoda, że poza tym nie masz nic sensownego do powiedzenia.

Obrazek użytkownika Mind Service

27-11-2016 [15:09] - Mind Service | Link:

Re: Admin

"Problem miernych kadr dotyczy każdej partii. I, niestety, za bardzo tu różnic między nimi nie ma"
- Dlatego tak ważne są standardy i metody. Wtedy decydenci i autorytety mogą łatwo się dostosować. Improwizacja i samowola nie powinny mieć miejsca.

"Należy się z tym pogodzić, a nie sypać piach w tryby, bo nie ma i nie będzie partii, w której są święci członkowie."
- Przecież tu nie o to chodzi, że mają być święci - mają być przede wszystkim skuteczni. Zawsze też obowiązuje stosunek zysków do strat...
- Co do sypania piachu w tryby, to elity rządzące powinny wg mnie być odporne na krytykę (wiem, że najbardziej przykra jest ta płynąca z własnych szeregów), ale należy oddzielić krytykę od krytykanctwa. Sprawa zasadnicza, w przypadku PiS, to ten żelazny elektorat, z którym za bardzo wg mnie władze partii się liczą.

"po latach niemal zupełnego monopolu lewicowo-liberalnego i kosmpolityzmu, które dla PL jako kraju byłyby zabójcze w perspektywie kilkudziesięciu lat"
- Liberalizm i lewactwo to właściwie bardzo bliskie i ściśle ze sobą związane ideologie, bardzo szkodliwe i niebezpieczne. Na marginesie libertarianizm to nie liberalizm z ludzką twarzą, co stara się udowodnić np. GPS. Jednak co do tego "po latach", bardzo przestrzegał bym przed rewanżyzmem i niszczeniem pluralizmu oraz demokracji. Nota bene demokracja liberalna jest najlepszym i najwyżej rozwiniętym systemem organizacji i funkcjonowania społeczeństwa. Nazwa rzeczywiście jest nieszczęśliwa, ale nie wolno ulegać złudzeniu, że to ideologia liberalna ma tam coś do powiedzenia, tym bardziej, że liberałowie chcieli by ją zawłaszczyć do swoich celów.

Reasumując, na razie jest dobrze, bo Prezes nadaje wszystkiemu właściwy kierunek, jednak wielu prawicowców kompletnie nie rozumie o co w tym wszystkim chodzi. Już to kiedyś pisałem ale teraz powtórzę: lewactwo to rodzaj upośledzenia umysłowego, ale ciemnogród i fanatycy w PiS-ie biją swoim ograniczeniem tych lewaków na głowę.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2016 [21:22] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Mind Service

"Już to kiedyś pisałem ale teraz powtórzę: lewactwo to rodzaj upośledzenia umysłowego, ale ciemnogród i fanatycy w PiS-ie biją swoim ograniczeniem tych lewaków na głowę..."
---
Ja w ciągu ostatnich trzech lat powtórzyłem to kilkadziesiąt razy, ale poprawy nie widzę.

Obrazek użytkownika Domasuł

27-11-2016 [20:53] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Brawo dla Admina! Zgadzam się z każdym słowem, oprócz tego ze PiS powinien rzadzic 2 kadencje. Jeśli w kolejnych 3 latach PiS narobi jakichś karygodnych bledow to będzie po prostu do wymiany. Dla dobra PL, czyli wyborców, czyli zwykłych ludzi, nieupartyjnionych. Tylko mam nadzieje, ze będzie jakas alternatywa. Może wlasnie Kukiz, o ile zacznie dzialac troche aktywniej i konkretniej.

Obrazek użytkownika admin

28-11-2016 [07:39] - admin | Link:

Jeśli PiS wystrzelał się niemal ze wszystkich obietnic wyborczych już po pierwszym roku, wprowadzając je w większości w pełni lub w całości, to nie wiem, jak piarowo sobie poradzi za 3 lata, nie mówiąc za 7. Można to było rozłożyć na dłużej, mając przy tym wsparcie wyborców do do kontynuacji. A tak, szybko przyzwyczają się do dobrego i być może ulegną jakimś populistom, obiecującym nie wiadomo co.

Obrazek użytkownika Es

28-11-2016 [02:21] - Es | Link:

Admin-odjechałeś?Jakie generalizowanie ,czy sypanie piachu w tryby?PIS przejęło władzę psim swędem,z woli tej garstki,której jeszcze zależy,aby uporządkować ten postkomunistyczny bajzel między Odrą a Bugiem,oraz błędów na lewicy.Ci ,którzy oddali władzę w ręce tej partii oczekują na gruntowne,zasadnicze zmiany,aby uczynić "ten kraj"Polską,zktórej ludzie nie będą musieli uciekać,albo wyjeżdżać za chlebem,a będąc jej obywatelami nie musieli się wstydzić,że jest sprzedawana jak tania...,za "poklepywanie po plecach.Nie oczekuję beatyfikacji działaczy PIS żadnego szczebla.Oczekuję zwyczajnego wypełniania obowiązków powierzonych im przez ludzi,którzy zaufali,że tylko PIS jest w stanie w obecnych warunkach takich zmian dokonać.Oczekuję wyznaczenia "terenowi" konkretnych zadań,ich rozliczania i weryfikacji przydatności osób funkcyjnych,nie tylko trwania na posterunku,"chapaniu"co i ile póki co się da i "robieniu za władzę".Oczekuję wreszcie prawdziwej rewolucji struktur państwa. Przy urnach wyborczych umówiliśmy się na coś i nie było mowy o dreptaniu w miejscu,a jeśli te wszystkie zapowiedzi mają się tym skończyć to taka"łaska"może nie potrwać długo. Każdy,również we władzach partii, kto liczy na brak alternatywy w wyborach po "naszej stronie",niedługo może obudzić się z ręką w wiadomym naczyniu.Proszę przejrzeć skład Komitetu Politycznego i znaleźć tam reformatorów z prawdziwego zdarzenia,chociażby na miarę obietnic wyborczych.Czego,to tyle zacne,co i hermetyczne gremium dopracowało się przez te osiem lat,skoro program 500plus musi teraz robić za "zapchaj dziurę" w każdej dyskusji o osiągnięciach tego rządu,a próby przepchnięcia wielu istotnych dla państwa ustaw kończą się kompromitacją?
Jeśli nadal argumentem w dyskusji są mierne kadry to zapytam co PIS robi aby sytuację poprawić.Czy i jakie ośrodki zostały powołane aby szkolić ludzi do służb dyplomatycznych,konsularnych,służb cywilnych i administracji,członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa,gdzie są think tanki odpowiedzialne za kreowanie opinii i strategie polityczne i gospodarcze bieżące i perspektywiczne.Czy naprawdę poczucie współwyznawania z Liderem wzmiankowanego systemu wartości ma nam wystarczyć jako pewnik,że bieżące sprawy idą właściwym torem?

Obrazek użytkownika admin

28-11-2016 [07:12] - admin | Link:

Komitet polityczny nie jest od reformowania tylko od trzymania członków za pysk i podejmowanie najważniejszych decyzji personalnych. Od reformowania jesr rząd. Polecam zapoznać się z osiągnięciami/planami ministrów po roku działalności. Długie dość ale bardzo podbudowujące.

Jeśli chodz o zmiany to do mainstreamu trafiła zupełnie inna (narodowa) narracja niż przez ostatnie lata. Wsparta reformatorskim planem Morawieckigo. W publicznym przekazie o dużym zasięgu (media publiczne) pojawili się ludzie o zupełnie innym spojrzeniu niż ci liberałowie, lewacy, kosmopolici, których garstka obsługiwała wszystkie media przez ostatnie lata. To zmieni postrzeganie wielu spraw przez społeczeństwo i zaowocuje dobrą zmianą długoterminowo. I oni są z think tanków na ogół, które powstały gdy PiS był w opozycji. Lider oczywiście wszystkiego nie załatwi, to oczywiste. I wspominając o nim nie chciałem tego powiedzieć, co bardziej to, że trzyma członków partii w ryzach. Tych, co trzeba. Bo nie wszystkich rzecz jasna trzeba.

Obrazek użytkownika Esc

27-11-2016 [13:44] - Esc | Link:

Od PiS wymagam tylko kilku rzeczy:
- Zablokowanie ruchów, które chcą zniszczyć rodzinę
- Odbudowę wymiaru sprawiedliwości do podręcznikowych (teoretycznych) definicji
- Obronę słabszych
- Odbudowanie wartości w społeczeństwie.

Jeśli chodzi o gospodarkę i inne sfery życia zawsze byłem zdany na siebie. Nigdy nie pracowałem w tzw "państwówce" i skazany byłem na radzeniu sobie. Nie boję się wolnego rynku.

Panie Krzysztofie po Panu chyba trzeba się spodziewać trochę lepszej analizy. Obrażanie się po kilku wpadkach nie wygląda to najlepiej. Błędy będą się zdarzały. Ja liczę że J. Kaczyński wyciągnie wnioski.
Jeśli się Pan obrazi na PiS to na kogo Pan zagłosuje? Na PO? Na .Nowoczesną? Na RAZEM? a może na PSL?
PiS to najlepszy wybór. Jest w stanie przeprowadzić na drugą stronę brzegu ludzi z centrum. Nikomu z skrajnie prawej strony nie uda się tego zrobić. Jedyna szansa w PiS.
Ponadto jeśli PiS skoncentruje się w podniesieniu życia to będzie strzał w dziesiątkę. Sądzi Pan, że Zdziska z Pcimia Dolnego interesuje w jaki garnitur ubrał się polityk?

Obrazek użytkownika Mind Service

27-11-2016 [15:37] - Mind Service | Link:

Re Esc:

"PiS to najlepszy wybór"
- Pewnie, że tak. I trzeba to doceniać, chuchać, dmuchać i pomagać jak się da.

"Od PiS wymagam tylko kilku rzeczy:
Zablokowanie ruchów, które chcą zniszczyć rodzinę
- Konkretnie, co to za ruchy? Czy jest w tym Ordo Iuris?

Odbudowę wymiaru sprawiedliwości do podręcznikowych (teoretycznych) definicji
- Czyli co? Rozwiązania TK i wsadzenia Rzeplińskiego do ciupy? Spacyfikowania rozgrzanych sędziów, wydających wyroki na polityczne zamówienie PO, co zrobić z Sądem Najwyższym, Naczelną Radą Adwokacką, Stowarzyszeniem Sędziów Polskich, itd.?

Obronę słabszych
- Czyli? Mieszkanie dla każdej rodziny, praca dla wszystkich chętnych, zasiłki dla potrzebujących, czy coś jeszcze?

Odbudowanie wartości w społeczeństwie
- To najciekawszy postulat. Jak ma się to dokonać? Poprzez dosłowną Intronizację, zmianę ustroju - ustanowienie monarchii, przekształcenie Polski w państwo wyznaniowe z dominującą pozycją Kościoła Katolickiego i prymatem Prawa Bożego nad stanowionym?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2016 [16:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Esc

"Od PiS wymagam tylko kilku rzeczy:
- Zablokowanie ruchów, które chcą zniszczyć rodzinę
- Odbudowę wymiaru sprawiedliwości do podręcznikowych (teoretycznych) definicji
- Obronę słabszych
- Odbudowanie wartości w społeczeństwie..."
---------------------
Ładne mi "tylko".

"Panie Krzysztofie po Panu chyba trzeba się spodziewać trochę lepszej analizy. Obrażanie się po kilku wpadkach nie wygląda to najlepiej..."
-------------
Wpadkach?
Uwikłanie się w aferę z in vitro
Poparcie karania za aborcję
Przesadna martyrologia i oficjalne obchody mało znaczących rocznic
Ganie kartą Żołnierzy Wyklętych
Kwoty wole od podatku...
To nie są wpadki tylko kardynalne błędy, które wcześnie, czy później się zemszczą

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2016 [16:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Esc

"Od PiS wymagam tylko kilku rzeczy:
- Zablokowanie ruchów, które chcą zniszczyć rodzinę
- Odbudowę wymiaru sprawiedliwości do podręcznikowych (teoretycznych) definicji
- Obronę słabszych
- Odbudowanie wartości w społeczeństwie..."
---------------------
Ładne mi "tylko".

"Panie Krzysztofie po Panu chyba trzeba się spodziewać trochę lepszej analizy. Obrażanie się po kilku wpadkach nie wygląda to najlepiej..."
-------------
Wpadkach?
Uwikłanie się w aferę z in vitro
Poparcie karania za aborcję
Przesadna martyrologia i oficjalne obchody mało znaczących rocznic
Ganie kartą Żołnierzy Wyklętych
Kwoty wole od podatku...
To nie są wpadki tylko kardynalne błędy, które wcześnie, czy później się zemszczą

Obrazek użytkownika admin

27-11-2016 [14:18] - admin | Link:

Nie jest prawdą, że "poselskie posadki" są ciepłe. Jeden z wielu mitów, jak to niby politycy mają dobrze. Siedziałem kilka lat w sejmie jako reporter i były to na ogół dni od rana do późnej nocy. Posiedzenia (komisje, plenarne, klubowe) trwają na ogół prawie tydzień (czasem zdarza się, że z wyjazdowym weekendem) co dwa tygodnie. Tydzień pomiędzy posiedzeniami poseł spędza w okręgu - spotyka się z ludźmi i załatwia konkretne sprawy, których jest sporo - a poseł ma na ogół kilka biur poselskich. Jest też sporo lokalnych uroczystości, na których czy chce czy nie, musi być, choć to ostatnie akurat mu przydaje chyba najwięcej popularności. O wyjazdach zagranicznych nie wspomnę, bo też funkcjonuje mit, że to wyjazdy do ciepłych krajów. A znam wiele przykładów, że nie. Kasa też nie jest wielka, bo w obiegu publicznym funkcjonuje kwota brutto zarobków poselskich. Jeśli urealni się ją do netto i odliczy się składkę na partię (ok. 10%) i regularne działania charytatywne, jakimi "chwalą" się posłowie, zostaje tego ok. 5-6 tys. Za pracę bynajmniej nie 8h 5 dni w tygodniu. Z "ciepłymi posadkami" to nie ma nic wspólnego. Te są w spółkach.

Obrazek użytkownika Mind Service

27-11-2016 [15:17] - Mind Service | Link:

Re Admin:

"Nie jest prawdą, że "poselskie posadki" są ciepłe."

- Pewnie, że nie nie. Ale dla niektórych to jak złapanie samego Pana Boga za nogi. Są profesje szczególnie przyciągające nieudaczników...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2016 [16:11] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Admin

Ale ja miałem na myśli tych posłów, którzy się wożą kosztem tych ciężko pracujących, którzy wolą by PIS był w opozycji, bo wtedy można nic nie robić, bądź prawie. Tych na których ludzie się skarżą, że ich biura poselskie są wiecznie zamknięte. Ale faktycznie zbyt słabo to zaakcentowałem w notce.

Obrazek użytkownika Jozue

27-11-2016 [17:29] - Jozue | Link:

"znów Pan pieprzysz banialuki jak stary pierdziel oderwany od życia."
Ależ trafnie to Pani ujęła. Brawo.

Obrazek użytkownika xena2012

27-11-2016 [17:32] - xena2012 | Link:

uważam,że zamiast ustwaicznie skupiać się na ,,destrukcyjnej''w PiS-ie obecności prezentowanych trzech panów lepiej byłoby wciagnąć komentatorów w dyskusję na nurtujące Pana problemy.Po co słowne przepychanki,zlośliwości,obrażanie się i przytyki do naszej inteligencji skoro mozna rozmawiac merytorycznie i rzeczowo na temat plusów i minusów polityki i działań PiS-u.Ja osobiście minusy upatruję w zbyt rozwiniętej polityce historycznej.Nie ma dnia bez obchodów rocznic świeckich i kościelnych drobiazgowo pokazywanych w telewizji kosztem innej tematyki i problemów gospodarczych i nie jest to wyłacznie moje zdanie.PiS zbyt duzo spraw wziął na swoje barki,tego nie da się poprawić jednoczesnie i w ekspresowym tempie.Nie da się upatrywać minusów w kategorii posadek Kuchcińskiego ,Lipińskiego i Terleckiego.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2016 [19:14] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"uważam,że zamiast ustwaicznie skupiać się na ,,destrukcyjnej''w PiS-ie obecności prezentowanych trzech panów lepiej byłoby wciagnąć komentatorów w dyskusję na nurtujące Pana problemy.Po co słowne przepychanki,zlośliwości,obrażanie się i przytyki do naszej inteligencji skoro mozna rozmawiac merytorycznie i rzeczowo na temat plusów i minusów polityki i działań PiS-u..."
---------
Niestety na moim blogu uniemożliwiają to osoby, zawsze te same, zahaczające swoimi komentarzami o trolling.

Ala bardzo interesująca i tak, jakby Pani chciała merytoryczna dyskusja toczy się wokół tej notki na S24, gdzie Panią i wszystkich chętnych serdecznie zapraszam - vide: http://salonowcy.salon24.pl/73...

Pozdrawiam Panią

Obrazek użytkownika Jabe

27-11-2016 [22:34] - Jabe | Link:

Jeżeli kogoś Pan uważa za trola, to proszę nie dokarmiać. W każdym razie, mnie Pan na S24 nie namówi. I sugeruję, żeby wziął Pan uwagę rady pani Xeny, bo mnie już dawno przyszło do głowy, że to dla tych troli przede wszystkim Pan pisuje. Niekiedy wygląda, jakby Panu przepychanki z nimi radochę sprawiały. Powtarzam, nie karmić. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Domasuł

27-11-2016 [21:15] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Ja akurat nie mam zadnych problemów z obchodami roznych swiat i rocznic, mimo ze nie jestem zbyt religijny. Nie mam tez zadnych problemów ze wspominana tu martyrologia, mimo ze wole koncentrować się na zwycięstwach niż porażkach... Za to czuje, ze w końcu (!) w niektórych popularnych mediach (i przez oficjalne władze mojego kraju) jest prezentowany mniej więcej mój swiatopoglad i ze to wychodzi poza krag ludzi, którzy wcześniej musieli korzystać tylko z niszowych mediów, o których zwykly, niezainteresowany, zyjacy codziennym życiem człowiek nie ma pojęcia. I to jest piękne, mimo ze na PiS nawet nie glosowalem. Dlatego utyskiwania w tym względzie szanowanego skądinąd przeze mnie doktora sa lekko wkurzajace :)

Obrazek użytkownika xena2012

27-11-2016 [20:33] - xena2012 | Link:

do K.Pasierbiewicza z 19:14...rzecz w tym ,że merytoryczna i rzeczowa dyskusja powinna toczyc sie na wielu portalach a nie jednym wybiórczym,bo w ten sposób zwieksza się liczbę dyskutantów zainteresowanych danym tematem.Trollingu niestety Pan sie nie pozbędzie nigdzie i nigdy.
Niemniej internet daje niepowtarzalną szansę rządzącym bo jest najlepszą wykładnią nastrojów społecznych nieporównywalnie prawdziwsą niz sondaże.Trzeba tylko chcieć tę szansę wykorzystać.Internet to nie gadające telewizyjne głowy zawsze te same w wywiadach czy dyskusjach ,ale źle ze automatycznie dzieli się elektorat PiS-u na twardy,zamkniety w okopach i młody nowoczesny i pożądany dla partii.Ci ludzie maja swoje racje i nie można ich lekceważyć ani dzielić

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2016 [21:19] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"Trollingu niestety Pan sie nie pozbędzie nigdzie i nigdy..."
------------
Szkoda, bo to bardzo psuje wizerunek portalu. Na Salonie24 mam przeciwników, ale symptomu trollingu nie widać na szczęście.

"Niemniej internet daje niepowtarzalną szansę rządzącym bo jest najlepszą wykładnią nastrojów społecznych nieporównywalnie prawdziwsą niz sondaże..."
-----------------
Napisałem na ten temat notkę pt. "Politycy i blogerzy", gdzie pisałem między innymi, cytuję:

"Ja osobiście sens blogowania upatruję głównie w tym, że blogerzy oraz ich komentatorzy mogą bezpośrednio wymieniać miedzy sobą poglądy i opinie, niejako poza mediami, a także niezależnie od opinii polityków.

Ale jednocześnie uważam, że polityka i blogosfera mogą tworzyć ze sobą bardzo pożyteczną symbiozę.

Bowiem bloger jest w sytuacji bardziej komfortowej niż polityk, gdyż może „głośno myśleć”. Powiem więcej, w przeciwieństwie do polityka, rutynowany bloger celem wysondowania rzeczywistych nastrojów i opinii może sobie pozwolić na eksperyment „prowokowania” komentatorów. Jest to ważne, gdyż tacy „sprowokowani” (oczywiście w cudzysłowie) komentatorzy odkrywają swoje prawdziwe oblicze.

Moim zdaniem to, co jest komentowane w blogosferze powinno być przedmiotem wnikliwej analizy polityków. Oczywiście analizy odpowiednio selektywnej. Uważam bowiem, że doświadczona partia polityczna powinna skłaniać swoich działaczy do uważnego studiowania nie tylko blogerskich notek, lecz także, a może nawet bardziej komentarzy takich „sprowokowanych” internautów, bo według mnie są one kopalnią przebogatej wiedzy socjologicznej na temat rzeczywistych opinii, nastrojów i sympatii określonych grup społecznych. Dlatego moim zdaniem niektóre komentarze dodawane do notek mówią często więcej niż same notki.

Strony