Biedni pracodawcy, którzy sprzedali swoich pracowników

Oglądałem dzisiaj na TVP info program gdzie pracodawcy żalą się, że muszą teraz płacić składki ZUS-owskie na swoich pracowników wypchniętych do agencji pracy w celu zaoszczędzeniu pieniędzy. Jestem zażenowany, że w TVP pokazują oszustów żalących się na natrafienie na jeszcze większych oszustów z agencji pracy, do której wypchnęli swoich pracowników. Tacy przedsiębiorcy powinni być karani z jak największą surowością niezależnie od tego, że zostali wykorzystani przez jeszcze większego oszustów. Taki rodzaj pracodawców, który nie dba o swoich pracowników powinien być wyeliminowany z naszego życia gospodarczego.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

26-11-2016 [16:41] - Jabe | Link:

Czym sobie załużyli ci pracodawcy, że ich Pan tak wyzywa? Zapomniał Pan napisać.

Obrazek użytkownika Zunrin

26-11-2016 [17:00] - Zunrin | Link:

Żadne wyzywanie, tylko stwierdzenie faktu.

Obrazek użytkownika Jabe

26-11-2016 [17:08] - Jabe | Link:

Na jakiej podstawie?

Obrazek użytkownika Esc

26-11-2016 [19:19] - Esc | Link:

Nic nieusprawiedliwia pracodawcy do upodlania pracownika. Jesli nie jest w stanie zagwarantować przyzwoitych warunków niech konczy z biznesem. W imie utrzymania własnego poziomu życia wykorzystuje pracowników.
Na jego miejsce rynek zagospodaruje innego pracodawcę. Być może będzie lepszy. Jak nie to patrz pierwsze zdanie.
Nie tolerujmy cwaniaków, którzy wyrosli na śpiewce Balcerowicza.

Obrazek użytkownika Jabe

26-11-2016 [19:35] - Jabe | Link:

W tym wypadku doszło do „upodlenia”? No bo ja nie wiem.

Proszę zauważyć, że pracownik też wykorzystuje pracodawcę dla utrzymania własnego poziomu życia. To jest wzajemny wyzysk... tzn. powinien być.

Obrazek użytkownika Esc

27-11-2016 [13:55] - Esc | Link:

Nie sądzę aby ktoś chciał pracować na umowach śmieciowych lub wyeksportowany do firmy pośredniczącej.
Trzeba zrozumieć, że pracownik to zasób. Pracodawca powinien stworzyć takie warunki aby ludzie czuli się dowartościowani. Ludzie mu odpłacą.
Jest takie powiedzenie: Ty udajesz, że mi płacisz. Ja udaję, że pracuję.

Co do utrzymania poziomu życia obu stron to wystarczy mi 27 lat bajek pracodawców jak to są uciśnieni. Tylko jak popatrzysz na majątki to widać różnicę.
Nie jestem przeciwny wzbogacaniu się ludzi ale nienawidzę oszustów, którzy cały czas kłamią.
Widziałem w swoim życiu ludzi, których kadra kierownicza skreślała. Wystarczyło im tylko zaufać i dać uprawnień, a tzw nieudacznicy wyrastali na super pracowników nierzadko zastępując "wybitne" kierownictwo

Obrazek użytkownika Jabe

27-11-2016 [15:08] - Jabe | Link:

Nadal nie wiem, o czym ta notka, bo w 7 linijkach gniewny Gniewko nie zmieścił.

„Tylko jak popatrzysz na majątki to widać różnicę”. – To patrzysz waść na majątki onych wszystkich? Bo ja bym się niepoważył tego kolektywu zbiorowo oceniać.

„nienawidzę oszustów, którzy cały czas kłamią”. – Problem w tym, że Pan z góry wie, kto jest oszustem. To jest taki tłuścioch w cylindrze z cygarem, co to proletariat gnębi. Czas się otrząsnąć z marksizmu-leninizmu.

„27 lat bajek pracodawców jak to są uciśnieni”. – A ja mam dość dziesięcioleci lewackich bajek, że nie są.

Obrazek użytkownika Gniewko

27-11-2016 [21:49] - Gniewko | Link:

Mądry wie, o co mi chodziło a głupiemu szkoda tłumaczyć.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-11-2016 [20:23] - Marek1taki | Link:

Tak się składa, że pracowałem na etacie śmieciowym a dorobić sobie mogłem dyżurami w ramach samozatrudnienia. Nikt nie bronił mi się zwolnić. Teraz najbardziej cenię sobie akurat umowę śmieciową za wskaźnik płacy na rękę do wysiłku.

Obrazek użytkownika smieciu

26-11-2016 [19:59] - smieciu | Link:

Nie przesadzajmy.
To po prostu rzeczywistość kreowana przez państwo Polskie.
Morawiecki przyznał że z Polski rocznie wycieka ok 90mld złotych. Dzieje się tak na wskutek różnych patologii, świadomych dziur w prawie, które są z premedytacją wykorzystywane przez obce korporacje. Ja przykładowo obserwuję znajomków pracujących jako "partner Orange". Ci sami ludzie, te same samochody, biura i magazyny. Tylko nazwa firmy co 2 lata inna. Teraz już nastąpiła chyba 4 zmiana za mojej pamięci. Po co to robią?
Albo czemu taka firma zamawia kosmicznie drogie konsultacje z zagranicy?
Jest mnóstwo sposobów za pomocą korporacje nabijają sobie fikcyjne koszty a redukują rzeczywiste. Outsourcing pracowników jest jednym ze sposobów.
W takiej rzeczywistości przychodzi działać polskiemu małemu przedsiębiorcy. Powiem wprost. Polska po prostu uczy i zmusza do maksymalnego kombinowania, oszukiwania. Inaczej nie przetrwasz. Jeśli nawet miałbyś jakiś mały zysk działając "uczciwie" to i tak pojawi się ktoś, kto rozumie prawdziwe reguły gry, nie jest frajerem i cię wygryzie. Zdecydowana większość dobrze prosperujących biznesów ma po prostu dobrze opanowane mechanizmy lawiracji i kombinacji. To zwykła podstawa, fundament. Rzeczywistość, o której już nawet nie chce się dyskutować. Lepiej po prostu przeznaczyć energię na obmyślenie przekrętu, podatkowej ściemy, dzięki której można wycisnąć pieniądz w tym systemie państwowych haraczów i wymuszeń dla jednych oraz ulg i przywilejów dla innych.

Polska to patologia. To umierający kraj, kolonia. A najgorszą rzeczą jaką można robić to być "uczciwym". Nie kombinować, płacić podatki i itd. Ponieważ każda taka złotówka oddana państwu, idzie w istocie na System. Na jego potrzymanie. Na potrzymanie tej całej patologii, która by musiała umrzeć gdyby ludzie przestali płacić haracz.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-11-2016 [00:03] - Marek1taki | Link:

Niezależnie od osób zaproszonych do TV, to nie pracodawcy są źródłem przepisów.
Niezależnie od intencji oni się do nich dostosowują. M.in. płacąc część pensji pracownika pracownikowi a część państwu.
Wystarczy uczynić odpowiedzialnym za odprowadzenie podatków pracownika - niech się sam użera z fiskusem i z wzajemnością.

Obrazek użytkownika jaja -cek

27-11-2016 [15:06] - jaja -cek | Link:

tak! ma rację Marek1taki, że to nie pracodawcy tworzą przepisy tylko starają się wykorzystywać dla zmniejszenia swoich obciążeń
Sam byłem przez wiele lat przedsiębiorcą
Jeżeli ja miałem zapłacić 30% podatku od dochodu - to aby zmniejszyć podatek zwiększałem koszty
Jak? kupowałem faktury, które inny przedsiębiorca miał do zapłaty np. 17%
A tenże przedsiębiorca z kolei zatrudniał fikcyjne na umowy-zlecenia pracowników, którzy byli zwolnieni z podatku np. emerytów
I to był (*i jest) ten łańcuch pokarmowy szwindli podatkowych = dziury w budżecie
A kto takie głupie prawo uchwalił?
Zrobili to nasi głupi posłowie - albo wręcz przeciwnie, to prawo utworzyli cwani i kuci na 4-nogi oszuści, których stać na doradców finansowych, na profesorów od podatków
Tyle gada się o umowach śmieciowych
A przecież to jest ta furtka a właściwie BRAMA / WROTA szwindli tzw. samozatrudnienia, braku wpływów do ZUS, braku podatków
DLACZEGO - skoro praca jest pracą, to nie jest jednakowo opodatkowana?
Umowa o DZIEŁO powinna tylko określać to DZIEŁO do wykonania a nie zwalniać z ubezpieczenia tego, który to dzieło=pracę wykonał
a umowa ZLECENIE powinna tylko określać CZAS na wykonanie tej pracy - a nie zwalniać z należności ubezpieczeniowych.
Co za kretynizm wyrósł na samozatrudnieniu sprzątaczek, portierów i robotników do przykręcania śrubek i kopania dołków
Ile kasy wyprowadzono z firm na tym tzw. "outsorsingu" księgowych, informatyków, projektantów, inżynierów, prawników ...
Jestem przekonany, że zamiast 19% podatków od niewielu - wystarczyłoby 10% od wszystkich
bo nawet w biblii powiedziano, że powyżej 10-ciny to jest lichwa