Sorry, ale PIS chyba nie chce utrzymać tej władzy!

Portal FAKT podaje:

Obchody 14. rocznicy zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta stolicy
Polska
Wczoraj, 18 listopada (12:14)
W przypadającą w piątek 14. rocznicę zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta stolicy wieńce pod tablicą na pl. Bankowym złożyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. W uroczystości wziął udział prezes PiS Jarosław Kaczyński, a także marszałek i wicemarszałkowie Sejmu oraz ministrowie. Modlitwę odmówił o. Zdzisław Tokarczyk. Wieńce przed tablicą złożyli: prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Marek Kuchciński wraz z wicemarszałkami Joachimem Brudzińskim i Ryszardem Terleckim, szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska, w imieniu marszałka Senatu senator Jan Maria Jackowski, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, szef MON Antoni Macierewicz, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, minister środowiska Jan Szyszko, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Tablica na pl. Bankowym, gdzie swoją siedzibę mają wojewoda mazowiecki i prezydent Warszawy, została odsłonięta w 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia br. W ostatnich dniach na głazie wymieniono podobiznę Lecha Kaczyńskiego.

Czytaj więcej na: http://fakty.interia.pl/polska...

A teraz do rzeczy.

Sprawa jest niezmiernie delikatna, gdyż  przeogromnie cenię pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jako Polaka i Autora imponującego politycznego dorobku w walce o Polskę naszych marzeń, - lecz tym razem miarka się przebrała.

Chciałbym bowiem, jako bloger prawicowy, a także uczestnik zebrania grupy inicjatywnej Akademickiego Klubu Obywatelskiego (AKO) im. prof. Lecha Kaczyńskiego w Krakowie zaapelować do polityków i działaczy Prawa i Sprawiedliwości odpowiedzialnych za PR oraz wizerunek partii Jarosława Kaczyńskiego:

Na litość Boską! Ludzie!

Czy wy nie widzicie, że wystawiacie się na pośmiewisko? Czy rzeczywiście nie czujecie, że bałwochwalczy dwór Jarosława Kaczyńskiego, bo nie sądzę żeby to był pomysł pana Prezesa, - organizując to nadęte przedstawienie uliczne z okazji 14. rocznicy powołania Lecha Kaczyńskiego na stanowisko prezydenta Warszawy dał, że tak powiem na tacy pożywkę opozycji totalnej, żeby sobie mogła z nowej władzy żarty stroić? Czy nie zdajecie sobie sprawy z tego, że ta pompatyczna uliczna maskarada to dla ludzi młodych przysłowiowe rzewne jaja? Czy nie dostrzegacie przerostu formy nad treścią? Czy nie wiecie, że od przesadnego czczenia czyjejś wielkości jest tylko jeden krok śmieszności?  Czy nie uzmysłowiacie sobie, za co daję głowę, że taka bombastyczna przesada z pewnością się nie spodobała patrzącemu na Was z góry Lechowi Kaczyńskiemu i jego nad wyraz skromnej Małżonce Marii? Czy nie kumacie, że to po prostu ludzi mierzi?

Dlaczego tak ostro wchodzę?

Bo lwią część wczorajszego „Szkła Kontaktowego” poświęcono szyderczemu wyśmiewaniu rzeczonego „teatru ulicznego” w wykonaniu pisowskiej śmietanki, a obślizły obleniec Sianecki wręcz nie posiadał się ze szczęścia, że mu PIS mu na tacy taki samograj podał i ujeżdżał do woli po Jarosławie Kaczyńskim i jego lizusowskim dworze kpiąc, że Koreę Północną z Polski robią, a wieniec od Pana prezesa był dwa razy większy od składającego.

Ale nie to, co mówił Sianecki mnie tak zbulwersowało, bo to dyspozycyjna szuja zadaniowa, lecz upokorzenie (!!!), gdyż z tym, co wygadywał Sianecki trudno się było nie zgodzić. Bo prawda jest taka, że dwór jajogłowych zgredów tak ciasno oblepił pana Jarosława, iż pan Prezes zdaje się z lekka odlatywać, zaś ślepa wiara w niewidzialną rękę przewagi sejmowej zaczyna prominentom Prawa i Sprawiedliwości powoli odbierać zdolność racjonalnego postrzegania rzeczywistości. A to już nie jest bynajmniej do śmiechu i warto się nad tym poważnie zastanowić.

Czemu tak uważam i przestrzegam?

Bo urodziłem się pod sam koniec wojny i przeżyłem już niejedną władzę, co pozwoliło mi zauważyć regułę, że upadek każdej z tych hegemonii zaczynał się od kawałów politycznych pod jej adres kierowanych.    

Krzysztof Pasierbiewicz (Akademicki Klub Obywatelski (AKO) im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie)

Post Scriptum
A przy okazji chciałbym także wspomnieć, że jako członek grupy inicjatywnej krakowskiego AKO powołanego przed pięcioma laty w krakowskim Parku Jordana byłem przekonany, że profesorowie tworzący ten akademicki  klub będą się zajmowali głównie konkretną pracą u podstaw nad reformowaniem systemu szkolnictwa wyższego, a nie tylko  pisaniem apeli i organizowaniem, comiesięcznych Mszy Świętych za pana prezydenta Andrzeja Dudę, któremu dalibóg nic złego się nie dzieje.  

UWAGA!  Niniejszą notkę napisałem wyłącznie w imieniu własnym.

Patrz także: „KRAJ RAD” – vide: http://salonowcy.salon24.pl/73...

 

GALERIA

...

...

...

...

...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Domasuł

20-11-2016 [00:27] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Nie zgadzam się z Panem w sposób zasadniczy. Raz. Dobrze Pan wie, ze szuje z wiadomych mediów będą ujadac na PiS niezależnie od wszystkiego. Nawet jakby PiS robil wszystko na tip-top (co i tak nie jest możliwe) to oni mimo wszystko przedstawialiby to w krzywym zwierciadle. Taka jest ich funkcja po prostu. Wiec - choc PiS-owi nie kibicuje - tak sobie mysle, ze na miejscu PiS-u totalnie olalbym szczujnie. Taki powinien być zdrowy wniosek po ostatniej dekadzie. Dwa. Nie wierze w utrzymanie się PiS-u na dluzej, ani w sondażach ani u władzy, ale bynajmniej nie z powodu takich uroczystości. Jeśli PiS będzie robil dobra robote w sprawach socjalno-gospodarczych to żadne wyśmiewanie mniej lub bardziej pompatycznych wydarzen nie będzie miało zadnego znaczenia. Ja wiem, ze Pan narzekal na te ich społeczno-gospodarcze pomysły, ale moim zdaniem one sa zgodne z oczekiwaniami zwykłych ludzi.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-11-2016 [10:15] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"Dobrze Pan wie, ze szuje z wiadomych mediów będą ujadac na PiS niezależnie od wszystkiego..."
-------------------
Wiem, ale to nie znaczy, by im żer do ujadania na tacy podawać.

Obrazek użytkownika Domasuł

21-11-2016 [22:56] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

No u mnie PiS na pewno straci, jeśli - po tych wszystkich doświadczeniach z ostatnich 10 lat - wciąż będzie przejmowal się medialnymi szczujniami. Zyska natomiast, jeśli smialo będzie realizowal swoje projekty, w ogole nie wdając się nawet w dyskusje z głupkami. 500+, mieszkania, emerytura, reforma szkolnictwa itd. - na wszystkie te projekty maja społeczne przyzwolenie. Beda w moich oczach ostatnimi frajerami, jeśli to wszystko utknie z powodu tłumaczenia się krytykantom. Wciąż w PiS-ie brakuje mi cojones.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-11-2016 [00:29] - rolnik z mazur | Link:

A kto im dał te profesury i z czego ? Popieram mainstream pod prąd. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-11-2016 [10:14] - Krzysztof Pasie... | Link:

@rolnik z mazur

"A kto im dał te profesury i z czego ?..."
----------------
W wolnej chwili zapraszam do lektury - vide: http://salonowcy.salon24.pl/73...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-11-2016 [00:48] - Imć Waszeć | Link:

Wie pan co, mnie w ogóle mierzi nieudolna próba odbudowania polskiej inteligencji i elity na bazie kolesi, którzy koniecznie muszą się do kogoś przykleić, żeby ktoś ich zauważył. muszą wejść komuś na głowę, bo ich po prostu nie widać. To jest nie tylko tragikomiczne, ale wręcz przeciw skuteczne.

Niech pan nie bierze tego do siebie, ale jako nauczyciel akademicki chyba pan rozumie mój punkt widzenia. Zawsze w takich środowiskach trzeba było poszukać sobie patrona, żeby w ogóle ktoś raczył spojrzeć na człowieka przychylnym okiem. Im możniejszy patron, tym większe kompetencje, a nie odwrotnie. Częściej im mniejsze umiejętności, tym błyskotliwsza kariera.

Pamiętam ze studiów pewnego kolegę, któremu udało się przykleić do niejakiego profesora Kwapienia. Od razu w grupie rozległy się gorączkowe szepty, że facet to ma w życiu farta. Nie dość, że ma załatwiony wikt i opierunek na lata, to jeszcze kariera błyskotliwa stoi przed nim otworem. Wszak został "misiewiczem" samego szefa rady wydziału. Ale wystarczyło kilka miesięcy i nasz beniaminek z wybitnego młodego naukowca i przyszłości instytutu, wylądował na zielonej trawce z niepisanym zakazem zajmowania się nim, a pewnie później (nie wiem, bo nie śledziłem jego losów) musiał sam mozolnie budować swoją karierę poczynając od jakiegoś Pcimia Dolnego.

Cóż takiego się stało? Otóż znalazł on paskudny błąd w pracy swojego mecenasa i ogłosił go publicznie z pominięciem "drogi służbowej". Fatalnie. Że były tam błędy, to ja się wcale nie dziwię, bo sam kiedyś rozmawiałem z rzeczonym i pokazałem sposób skrócenia 270-stronicowej książki do kilkunastu stron tekstu, co wywołało reakcję alergiczną u tegoż. No ale ja "mogłem sobie na to pozwolić", bo raz nie planowałem tam kariery, a dodatkowo mój ojciec był dawniej jego współlokatorem w akademiku.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-11-2016 [10:11] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

"Niech pan nie bierze tego do siebie, ale jako nauczyciel akademicki chyba pan rozumie mój punkt widzenia..."
------------
Rozumiem i dziękuję Panu za dopełnienie przekazu mojej notki.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

20-11-2016 [06:34] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Zgadzam się z Panem. Jednym z głównym problemów PiS (od zawsze) jest znalezienie równowagi między oczekiwaniami egzaltowanego "twardego jądra", bez którego PiS by nie przetrwało wielu lat szczucia, a koniecznością zdobycia poparcia jak największej części obywateli. To prawda, że - jak napisał poniżej p. Domasuł - udało się zebrać dość duże grono wyborców całkowicie niewrażliwych na to, co wyrzyga TVN, ale tu nie chodzi o TVN, tylko o świadomość, że rządząca partia kieruje się zdrowym rozsądkiem - lub wątpliwości w tej mierze. Poza tym każdy chyba przyzna, że byłoby najlepiej zdobyć większość konstytucyjną, a z takimi przesadnymi działaniami nie wydaje się to możliwe.

Dopóki różne dziwy opowiada pani poseł Mateusiak-Pielucha, spokojny, nieegzaltowany wyborca może w sumie zinterpretować to jako przejaw wewnętrznej demokracji partii rządzącej i czegoś w rodzaju burzy mózgów, ale grono decyzyjne państwa powinno unikać publicznej egzaltacji.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-11-2016 [10:09] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Mikołaj Kwibuzda

"Zgadzam się z Panem..."
------------
I tego będę się trzymał nie bacząc na zjadliwe komentarze tych, którzy nie są w stanie pojąć, o czym traktuje rzeczywiście moja notka.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

21-11-2016 [10:27] - Anna Borycka | Link:

A mam Panu przypomnieć Pańskie egzaltacje w różnych miejscach ukazywane w Pańskich notkach, przy grobie także? Tylko że wtedy pisał Pan inaczej, bo miało to służyć legendowaniu się w naszym środowisku. Nie dość że jest Pan notorycznym kłamcą, to wychodzi że także obłudnikiem. Przestał Pan kontrolować swój przekaz i miota się Pan w sprzecznościach w zależności od okoliczności.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-11-2016 [11:29] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Anna Borycka

Pani Anno, przepraszam, że do tej pory nie słuchałem Pani bezcennych rad. Dziś jeszcze kupię specjalny kajet, gdzie będę przechowywał z najwyższym pietyzmem Pani bezcenne wskazówki w sąsiedztwie złotych myśli złotoustego Mao Zedong'a. Jeszcze raz dziękuję, dziękuję, dziękuję!

Niech się święci 毛澤東

Obrazek użytkownika xena2012

20-11-2016 [08:22] - xena2012 | Link:

myślę,że PiS powinien oddelegować pracownika do śledzenia w internecie głosów społeczeństwa i to w trybie pilnym a nie tylko patrzec w sondaże.Daje sie zauważyć że głosy nie są sprzyjające rządzącym,wprost przeciwnie prześmiewcze i atakujace.Sytuacja do złudzenia przypomina czas krótkich rządów PiS-u gdzie królowały teczki,wartosci chrzescijańskie serwowane społeczeństwu nieustannie.Teraz nie ma dnia wolnego od obchodów ku czci,rocznic, jubileuszy świeckich i kościelnych z obowiazkowymi mszami i składaniem kwiatów.Polityka historyczna zajęła miejsce większości spraw w środkach przekazu.a tym sie władzy nie utrzyma.

Obrazek użytkownika Lektor

20-11-2016 [13:15] - Lektor | Link:

" ,wartosci chrzescijańskie serwowane społeczeństwu nieustannie " , " obowiazkowymi mszami "

Kobito, puknij się w potylicę !!! Nikt ci nie każe brać udziału w rocznicach i nikt nie nakłada na ciebie obowiązku uczestnictwa w mszach !!! Jest wolność i każdy w Polsce robi co chce ! A zatem przełącz telewizor lub radia na dysko polo.
Jeśli nie potrafisz sobie tego uświadomić, tylko klepiesz głupoty za innymi, jak np. Pasierbiewiczem, to lepiej byłoby dla ciebie abyś zajęła się kuchnią i wychowaniem dzieci a nie polityką.

Jeśli nie podoba ci się Kościół to przeskocz na Onet i krytykuj ile chcecz. Ja osobiście nie mam nic przeciwko temu, że rządzący chodzą do kościoła. To uczciwi ludzie, przestrzegający 10 przykazań Bożych, i jak narazie rządzą bardzo dobrze, w odróżnieniu do poprzednich złodziei z PO i PSL, którzy nie uczestniczyli w mszach świętych, za to uczestniczyli w kolacyjkach u "Sowa i przyjaciele" za nasze pieniądze, w wielu (dotąd nie wyjaśnionych) aferach, złodziejstwie na każdym kroku i korupcji. Zastanów się nad tym wszystkim, a w przyszłości najpierw pomyśl, a potem pisz, albo nic nie pisz.

Obrazek użytkownika xena2012

20-11-2016 [16:33] - xena2012 | Link:

w przeciwieństwie do grubiaństwa Lektora nie mam zamiaru atakować jego, rządzących i Kosciół.Stwierdziłam jedynie ,że zbyt dużo uroczystości powoduje krytykę w internecie.Dobra Zmiana nie może polegać tylko na polityce historycznej.Rząd i Prezydent maja przed sobą ogrom spraw i problemów do rozwiazania co jak dotąd robią bardzo dobrze w tak trudnym klimacie.Ale dajmy im czas do rządzenia a nie do do uczestnictwa w rozlicznych obchodach.

Obrazek użytkownika Lektor

20-11-2016 [18:10] - Lektor | Link:

„zbyt dużo uroczystości powoduje krytykę w internecie „
Pani xeno 2012, jeśli pani uważa, że to moje grubiaństwo, to zwracam honor. Ale na takie pani kłamstwa jak „obowiązkowe msze”, albo „serwowanie nieustanne chrześcijaństwa” nie można inaczej odpowiedzieć. To potwarz z pani strony bo nie ma nic takiego w Polsce jak obowiązkowe msze, czy serwowanie czegoś pani na siłę !!! Jeśli się pani Kościół nie podoba to proszę opuścić te informacje, a nie drażnić innych czytelników.

„ Ale dajmy im czas do rządzenia a nie do do uczestnictwa w rozlicznych obchodach.”
Ani pani, ani ja nie będziemy dyktować Prezydentowi czy członkom rzadu co mają robić. Jak już pani pisałem w Polsce jest wolność i każdy robi co chce ! Jeśli pani pisze, że pani daje im czas do rządzenia a nie do uczestnictwa w obchodach, to przepraszam, ale pani jest zapewne chora. Proszę odpocząć, i nie kłamać więcej, że msze święte są w Polsce obowiązkowe !!!

„co jak dotąd robią bardzo dobrze „
No, przynajmniej to stwierdzenie napawa optymizmem.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-11-2016 [10:06] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"myślę,że PiS powinien oddelegować pracownika do śledzenia w internecie głosów społeczeństwa i to w trybie pilnym a nie tylko patrzec w sondaże..."
---------------
Też tak myślę i dlatego napisałem tę notkę. A tych, którzy tej pilnej potrzeby nie rozumieją grzecznie proszę, by jak już ochłoną, raczyli przeczytaj jeszcze raz uważnie moją notkę. Jeśli i to nie pomoże, to ja już na to nic poradzić nie mogę.

Obrazek użytkownika Lektor

20-11-2016 [12:55] - Lektor | Link:

To prawda, PIS nie chce utrzymać władzy. I jestem pewny, że tacy „zwolennicy” PIS-u jakim jest Krzysztof Pasierbiewicz będą za 3 lata głosowali znowu na obecny gabinet cieni PO !!!
Proponuję panu założenie opornika i zrzeknięcie się poparcia PIS-u. Ma pan do wyboru całą gamę innych partii, t tym nowych, takich jak Razem, UED, ...

P.S. Dla mnie to była normalna informacja, jak inne, że J. Kaczyński z paru innymi złożyli wieńce pod pomnikiem L. Kaczyńskiego. Dla innych upierdliwców, jak np. Pasierbiewicza, to okazja do ponownego jątrzenia z zemsty, że PIS wykreślił go z listy kandydatów do sejmu. Dzisiaj, już wiemy, że to była dobra decyzja, bo mieć takiego który kaka we własne gniazdo, to katastrofa.
P.P.S. Proszę nie zapominać o pańskim ultimatum !!!

Obrazek użytkownika JJC

20-11-2016 [15:11] - JJC | Link:

Cóż, czas mija, a na NB bez zmian - Hyde Park. Można przeczytać czasem i mądre słowo, ale, co tu kryć, przeważa mniejsza lub większa głupota. Blog Echo24 dr inż. Krzysztofa Pasierbiewicza mieści się w całości w drugiej kategorii, ze wskazaniem na podgrupę "większa". Nie wiem zresztą, czy nie należałoby dla panakrzysiowej bl(a}gerskiej wytwórczości en bloc stworzyć zupełnie osobnej grupy. Winna ona mieć nazwę "głupota największa".
Powyższa opinia jest oczywiście tylko moją opinią, bo jak mniemam zarówno Pani Xena2012 jak i tak dawno tu nie widziany Pan Bolesław są zapewne odmiennego zdania.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

20-11-2016 [20:08] - Anna Borycka | Link:

Panie Felicjanie, na NB stare ORMO od zawsze czuwa :) A tu fajnie to opisano: http://naszeblogi.pl/59885-orm...

Obrazek użytkownika Jabe

20-11-2016 [20:40] - Jabe | Link:

Pan doktor lubi autoreklamę.

Obrazek użytkownika JJC

21-11-2016 [10:00] - JJC | Link:

Tak, tak, Pani Anno. Można nawet rzec - w ścisłym sojuszu postępowych klas społecznych. Od naukowej krakowskiej inteligencji pracującej poczynając (to forpoczta, zgodnie z duchem dziejów, wszak nauka dziś duchem postępu) po rolników z Mazur.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

21-11-2016 [18:21] - HenrykHenry | Link:

!!!

Obrazek użytkownika Jozue

20-11-2016 [22:29] - Jozue | Link:

"Sorry, ale PIS chyba nie chce utrzymać tej władzy!"
Sorry obejdzie się bez twojej pomocy człowieku. Dzięki ludziom dobrej woli utrzyma się u władzy.