Król Polski Jezus...

Nie będe ukrywał, że od samego początku uważałem panowanie Chrystusa Króla Polski za ideę a raczej sprawę ważną i pożądaną... miałem być na uroczystości...niestety nie mogłem.  Los rzucił mnie na obczyznę ale Jezus król Polski to sprawa fundamentalna dla Polski i Narodu polskiego... Bogu niech będą dzięki... osobiście będę czuł się lepiej wiedząc, że mamy TAKIEGO KRÓLA...
Co oznacza panowanie CHRYSTUSA KRÓLA W POLSCE ? Napewno nie potęgę wojenną czy gospodarczą... choć jedno nie wyklucza drugiego... Jezus powiedział abyśmy szukali królestwa bożego a to wszystko będzie nam dodane... prostota tego stwierdzenia poraża... tutaj wystarczy zrozumieć, ze chodzi o zwykłą uczciwość, poszanowanie prawdy, zwyczjną życzliwość i wiele, wiele innych spraw które są proste, zwykłe, radosne, uczciwe... to wszystko można zawrzeć w słowach...jeżeli Bóg (Jego Prawa) są na pierwszym miejscu, to wszystko jest na właściwym miejscu... to tyle i aż tyle... 
Królu Jezusie, miej w opiece Ojczyznę miłą oby Jej światło dało dało jej Twoją Panie Siłę...
Poniżej tekst proklamacji...

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19144&Itemid=46 

http://niezalezna.pl/89415-w-panstwie-polskim-kroluj-nam-chryste-intronizacja-dokonana-tekst 

W Państwie Polskim - króluj nam Chryste ! Dziesiątki tysięcy osób wzięły udział w uroczystościach Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.
Rzeszom Polaków w tej doniosłej chwili towarzyszyli prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.

Takich tłumów w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach nikt się nie spodziewał. Faktyczne uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. O godz. 11 konferencję wygłosił bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej. W południe rozpoczęła się msza św., której przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosił bp Andrzej Czaja.
Po mszy św. nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz proklamacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, której przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.

Wyznajemy wobec Nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.

Pragnąc uwielbić majestat Twej potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołamy: Króluj nam Chryste!

–       W naszych sercach  – Króluj nam Chryste!

–       W naszych rodzinach – Króluj nam Chryste!

–       W naszych parafiach – Króluj nam Chryste!

–       W naszych szkołach i uczelniach – Króluj nam Chryste!

–       W środkach społecznej komunikacji – Króluj nam Chryste!

–       W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku – Króluj nam Chryste!

–       W naszych miastach i wioskach – Króluj nam Chryste!

–       W całym Narodzie i Państwie Polskim – Króluj nam Chryste!

Błogosławimy Cię i dziękujemy Ci Panie Jezu Chryste:

–       Za niezgłębioną Miłość Twojego Najświętszego Serca ­– Chryste nasz Królu, dziękujemy!

–       Za łaskę chrztu świętego i przymierze z naszym Narodem zawarte przed wiekami – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

–       Za macierzyńską i królewską obecność Maryi w naszych dziejach – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

–       Za Twoje wielkie Miłosierdzie okazywane nam stale – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

–       Za Twą wierność mimo naszych zdrad i słabości – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy, a zwłaszcza za odwracanie się od wiary świętej, za brak miłości względem Ciebie i bliźnich. Przepraszamy Cię za narodowe grzechy społeczne, za wszelkie wady, nałogi i zniewolenia. Wyrzekamy się złego ducha i wszystkich jego spraw.

Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Zobowiązujemy się porządkować całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe według Twego prawa:

–       Przyrzekamy bronić Twej świętej czci, głosić Twą królewską chwałę –  Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy pełnić Twoją wolę i strzec prawości naszych sumień –  Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy troszczyć się o świętość naszych rodzin i chrześcijańskie wychowanie dzieci – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy budować Twoje królestwo i bronić go w naszym narodzie – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy czynnie angażować się w życie Kościoła i strzec jego praw – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

Jedyny Władco państw, narodów i całego stworzenia, Królu królów i Panie panujących! Zawierzamy Ci Państwo Polskie i rządzących Polską. Spraw, aby wszystkie podmioty władzy sprawowały rządy sprawiedliwie i stanowiły prawa zgodne z Prawami Twoimi.

Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu wszystko, co Polskę stanowi, a zwłaszcza tych członków Narodu, którzy nie podążają Twymi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem.

W imię miłości bratniej zawierzamy Tobie wszystkie narody świata, a zwłaszcza te, które stały się sprawcami naszego polskiego krzyża. Spraw, by rozpoznały w Tobie swego prawowitego Pana i Króla i wykorzystały czas dany im przez Ojca na dobrowolne poddanie się Twojemu panowaniu.

Panie Jezu Chryste, Królu naszych serc, racz uczynić serca nasze na wzór Najświętszego Serca Twego.

Niech Twój Święty Duch zstąpi i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. Niech wspiera nas w realizacji zobowiązań płynących z tego narodowego aktu, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia.

W Niepokalanym Sercu Maryi składamy nasze postanowienia i zobowiązania. Matczynej opiece Królowej Polski i wstawiennictwu świętych Patronów naszej Ojczyzny wszyscy się powierzamy.

Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie – na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.

*  *  *

Oto Polska w 1050. rocznicę swego Chrztu uroczyście uznała królowanie Jezusa Chrystusa.

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen. ​
 

Dziesiątki tysięcy ludzi wzięło udział w uroczystościach Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W tym szczególnym dniu z Polakami był prezydent Andrzej Duda. "W Państwie Polskim - króluj nam Chryste!"powiedział po odczytaniu Jubileuszowego Aktu Przyjęcia.
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Valdi

19-11-2016 [20:52] - Valdi | Link:

Co to znaczy Intronizacja Chrystusa Króla ?
To wydarzenie ze sfery teologicznej ? politycznej ? społecznej ?

Kupczący racją stanu Rzeczpospolitej, najgorszy polski król Jan Kazimierz obwołał Maryję królową Polski, po czym abdykował. Może czegoś nie wiem, ale nie zapobiegło to upadkowi państwa.

Warto przypomnieć też o sygnowanym przez Episkopat pojednaniu z moskiewską cerkwią w 2012 roku. Czy ci sami biskupi będą teraz intronizować Chrystusa Króla ?

"W naszych szkołach i uczelniach – Króluj nam Chryste!" ---------- dobre sobie ... Z tych szkół i uczelni trzeba najpierw wypędzić szatana !!!

Powiedzenie mówi: Najpierw słowa tracą znaczenie, a potem ludzie tracą wolność.

Obrazek użytkownika Lektor

19-11-2016 [21:05] - Lektor | Link:

No właśnie, nic nie wiesz na ten temat, a pieprzysz jak pobity osioł. No zadaj sobie trochę trudu i pogrzeb w internecie (nie przy jedzeniu) i doucz się a nie czekaj aż tutaj cię ktoś uświadomi. Tutaj nie miejsce na podstawy nauki.

Obrazek użytkownika Valdi

19-11-2016 [21:55] - Valdi | Link:

nic nie wiesz
pieprzysz jak pobity osioł
pogrzeb w internecie (nie przy jedzeniu)
doucz się a nie czekaj aż tutaj cię ktoś uświadomi
Tutaj nie miejsce na podstawy nauki

Co to jest ?
Kim jest ten spóźniony partyjny lektor i czego chami tutaj ?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-11-2016 [00:21] - Imć Waszeć | Link:

Po prawie 30 latach burzliwego niedorozwoju społecznego nagle znikli masowo komuniści i inne sieroty po Stalinie, a równie masowo pojawili się bigoci, którzy już nazywają ludzi diabłami za to tylko, że ludzie nie chcą wierzyć w ich bajki o latających smokach, powodziach planetarnych, braku geologii, tektoniki, ewolucji oraz matematyki, i w płaską planetę Ziemia mającą kilka tysięcy lat. Najzagorzalsi próbują nawet wmawiać, że tylko 5 tys., a czemu nie sto dwadzieścia (też nie żyją żadni świadkowie)? Nie wiem czy to nie są jacyś przebierańcy Jehowi, którzy kiedyś wciskali mi gazetki z podobnymi farmazonami. Może już ofiary reform edukacji. Nie wiem, ale księdza na 100% spytam. Zobaczymy u źródła co jest grane w polityce.

Mówiłem już kiedyś, że coś tu śmierdzi w przestrzeni publicznej i że będzie jakaś próba zajęcia Polaków jazgotem, ale poczekajmy aż kreacjoniści rozkręcą się na dobre. Będzie najrozleglejszy cyrk świata, a nie reforma edukacji, gospodarki i państwa w ogóle. W USA jakoś sobie z agresywnymi oszołomami poradzili i wywalili do prowincjonalnych szkół od nadawania tytułów naukowych z życia seksualnego Indian oraz szydełkowania, ale my mamy mniej środków i ludzi. Może być różnie.

Co do samego wydarzenia, to nie wydaje mi się konieczne komentowanie na tym etapie. Stało się dobrze, bo teraz przynajmniej gramy na podstawie jasnych reguł. Zobaczymy ile tego zapału zostanie do następnych wyborów i kto zostanie nieopluty przez bigotów. W każdym razie zamiana tych co szczają do zniczy i robią krzyże z puszek, na tych co szczają do podręczników i robią z krzyży lagi do pałowania, nie jest żadnym rozwiązaniem naszych problemów. Żadnym, a jedynie odwróceniem uwagi.

Cały czas jednak liczę na to, że ujawnią się środowiska nieortodoksyjne, bo tylko one są władne ponieść ideę chrześcijańskiej wspólnej historii i cywilizacji w głąb Europy. Na pewno nie ci wyzywający wszystkich od diabłów "krzyżowcy islamiści".

Chcecie odstrzelić ideę Międzymorza na starcie? Róbcie tak dalej, Putin z Merkel i tak wam nie podziękuje za przysługę.

Obrazek użytkownika Valdi

20-11-2016 [02:54] - Valdi | Link:

No właśnie !
Chciałoby się tak powiedzieć jak Pan to robi, oznacza to jednak etykietowanie. A przecież nie tylko wielebny ksiądz Małkowski powracał do tej idei. W sprawę zaangażowały się autorytety PIS (a może nie zaangażowały się ? trzeba to sprawdzić).
No i tzw. Kościół Łagiewnicki ..... Ojciec Dyrektor wyrasta w tym kontexcie na prawdziwego męża stanu.

Obrazek użytkownika Stoczniowiec

19-11-2016 [21:22] - Stoczniowiec | Link:

Pan zrobił kopiuj-wklej njusa, ja pani premier nie widziałem. Nie było rządu - było dwóch, trzech ministrów, nie było marszałków izb. Tzw 'władze świeckie' pozostały w akcie wymienione ogólnie, bo poza panem prezydentem nie byłoby kogo wymieniać.
Lud stawił się. Było więcej niż 10-ciu sprawiedliwych, nie zginiemy (jeszcze) :)

Króluj nam Chryste!

Obrazek użytkownika gorylisko

20-11-2016 [06:29] - gorylisko | Link:

myślę, ze było dużo więcej jak dziesięciu