Nic Pisowi nie wychodzi

Nierozgarnięci wyborcy Prawa i Sprawiedliwości, do tego naiwni, myślą, że teraz jest lepiej niż za PO. A to oczywiście bzdura, bo Pisowi nic nie wychodzi. Program 500+ jest w zasadzie w ruinie. Nie poprawił demografii, jesteśmy pod względem dzietności na przedostatnim miejscu w UE, ale trzeba w końcu zrozumieć, że wyzwolone kobiety z "czarnych marszów" głoszą to co Seweryn Blumsztajn: "Pier....., nie rodzę". Innymi słowy seks tak, ale bachor w żadnym razie. Gdyby tylko chodziło o dzietność w tym pisowskim programie....  Jest jednak jeszcze gorzej. W sieci olbrzymi tytuł: Setki osób przepijają pieniądze z programu 500+. Nie wiadomo co, gdzie i jak. Ale tytuł poraża. Dopiero w środku tekstu dowiadujemy się, że chodzi o niewielką część rodzin korzystających z tej formy pomocy państwa w Małopolsce, że zamiast pieniędzy dostaną one bony na żywność.  Niewiele osób zagłębia się w każdy portalowy tekst, więc taki tytuł wprost sugeruje: PiS rozpija Polaków, żeby więcej wydali na alkohol, na fajki, a kasa z akcyzy za te używki podratuje dziurawy budżet. Aż dziw bierze, że w TVN 24 nie było jeszcze takiego materiału:

OFF (na ponurej muzyce)

13 - letnia Marta z Żyrardowa żyła w dość spokojnej rodzinie. Ojciec czasami pił, matka paliła umiarkowanie. Wszystko zmieniło się, gdy rząd Szydło wprowadził w życie Program 500+.

Marta - TON 100% 

Jak dostali te pieniądze, to dostali szału! Ojciec codziennie kupuje dwie flaszki a matka pali jak smok. Dla mnie nic nie ma, najwyżej rzucą mi czasem jakimś starym batonem.

 

Jak by tego było mało, cała Europa drży o Polskę. Pisze nawet do nas jakaś ważna komisja z ONZ, że my z tym Trybunałem coś tam nie tak. Nic Pisowi nie wychodzi. Nawet bankomaty mają za miesiąc nie wypłacać klientom pieniędzy. To nie żart. Bo znowu w sieci taki tajemniczy tytuł, że właśnie może tak się stać. I znowu, sięgając do tekstu przecieramy oczy ze zdumienia, bo chodzi konkretnie o rezydentów Stanów Zjednoczonych, jeśli nie dopełnią pewnych formalności. Ilu jest takich rezydentów w Polsce? 5, 10 tysięcy? Wieje grozą z każdego prasowego tytułu "Wyborczej" czy "Faktu", praktycznie ze wszystkich największych portali informacyjnych. PiS niszczy Polskę i straszy terrorem.

 

2,5 miliarda złotych zostanie praktycznie wyrzucone w błoto na modernizacje trasy kolejowej Warszawa - Poznań, bo pociągi będą potem jeździły mniej więcej z taką samą prędkością jak do tej pory, no może pojawimy się w Poznaniu 5 minut szybciej. Co ten PiS wyrabia, po co modernizować coś, czego modernizować nie trzeba? Tego, kto i kiedy podjął taką durną decyzję  się nie dowiemy. A chodzi tu o fundusze z UE, więc procedury na tę modernizację zaczęły się co najmniej dwa lata temu, za rządów PO. Ale to Pisowi nie wychodzi. Sytuacja staje się naprawdę dramatyczna, wszyscy wytykają nas palcami przez politykę Kaczyńskiego. a teraz jeszcze 11 listopada, nie wiadomo co się stanie, może policja w końcu zaatakuje?

 

Zrozpaczona Krystyna Janda zapowiada*: "Idę, bo chcę, bo muszę. Idę nie dla siebie, idę dla innych". A więc idzie, jak to dobrze. Olbrychski Daniel też idzie: "O wolność trzeba dbać, a często nawet walczyć". Wspaniale, aktorzy też będą jednak walczyć. Młodsze pokolenie prościej wyraża swój sprzeciw wobec dyktatury. Światowej sławy polska aktorka, znana w całym Hollywood, Zofia Wichłacz mówi jasno: "Jestem naprawdę wkurzona obecną sytuacją w Polsce". A przecież mogłaby dodać: "Chcę latać Caracalami".

 

Wydaje się, ze czas przesilenia nieuchronnie nadchodzi, co najlepiej widzi oczywiście Lech Wałęsa, który chce referendum, w którym to naród zmusi jego zdaniem Prawo i Sprawiedliwość do poddania się, albo do wyskakiwania z okien. W wywiadzie dla WP.pl wyraził to jeszcze dobitniej: "...naród zawsze ma prawo do referendum. A jak się władza nie będzie zgadzać na referendum, to jaka jest inna droga? Fizyczne wymuszenie. Może to być zablokowanie rządowych budynków i niewpuszczenie ludzi do urzędów." Jak ci zestresowani ludzie mogą spokojnie spać, kiedy czują na sobie co krok macki reżimu? Jeśli nadal Pisowi nic nie będzie wychodzić,  możemy się spodziewać najgorszego: oni bezpowrotnie obrażą się na Polaków.  

 

*źródło: gazeta.pl

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

06-11-2016 [00:10] - Lektor | Link:

Ależ wspaniały artykuł !

No właśnie, nic a nic im nie wychodzi ! Minister Macierewicz organizuje Obronę Terytorialną, a opozycja (ta totalna) mówi „obrona terytorialna tak ale nie w ten sposób jak robi to PIS. No i znowu nie wyszło ! Premiar B. Szydło przedstawiła program „Dla życia” a sejm przyjął pierwszą z niego ustawę o wsparciu 400 zł , a opozycja (ta totalna) mówi wsparcie tak, ale nie taki ochłap, tylko 1000 zł i to co miesiąc. No i znowu nie wyszło. .........
Nic a nic im nie wychodzi, ale to nie wszystko. Ostatnio niejaki pan Krzysztof Pasierbiewicz w swej notce pisze alarmująco, że PIS-owi nie tylko nic nie wychodzi , ale traci punkty bo robi kardynalne błędy !!! R. Terlecki to jajogłowy lokaj, rzeczniczka klubu parlamentarnego PIS powiedziała do dziennikarzy, że mają się puknąć w czoło, prośba do Komisji Weneckiej, wręczenie medalu zbyt młodemu urzędnikowi, zerwanie negocjacji z Francuzami , zbyt ostra krytyka szKODników przez co Bolek uciekł do POmyleńców i już żąda od UE ukarania PIS-u i pewnie jeszcze kilka głupot ?!

Obrazek użytkownika angela

06-11-2016 [08:05] - angela | Link:

Naród wie, ze PiSowi rzadzenie swietnie wychodzi.
Oczywiście w warunkach, totalnego zniszczenia Polski /h..d...kamieni kupa/.
Dlatego wypisywanie bredni, przez funkcyjnych kacykow, pokroju drrr KP,tylko ich ośmiesza
Tym bardziej, ze PiS rządzi dopiero rok, wobec niszczenia Polski przez 26 lat.

Obrazek użytkownika Lektor

06-11-2016 [12:02] - Lektor | Link:

Pani napisała tutaj bardzo krótko, ale świętą prawdę - Gratuluję Pani !!!

Obrazek użytkownika angela

07-11-2016 [09:08] - angela | Link:

Dziękuję Panu, szkodnik bloger, przyciąga szKODnika komentatora, jak mjk@.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

07-11-2016 [10:22] - Anna Borycka | Link:

Parę spraw można było rozegrać że tak powiem bardziej cwanie, choćby rozgrywkę z TK. Ale wreszcie ktoś w PiS pomyślał i spór rozstrzygnie: czas, księgowa i nowe prawo :)

A pan drrr KP im więcej czasu upływa tym coraz cieniej kwiczy. Jak nie łapie się nogawki posła Terleckiego, to sondażowni albo bezczelnych kłamstw np. na temat prof. Pawłowicz. Medialne "ratlerki" tak mają - jak nie mogą ugryźć, to próbują obsikać. Na kłamstwa trzeba reagować a z kwiczenia kpić.

Obrazek użytkownika mjk1

06-11-2016 [10:52] - mjk1 | Link:

Rozumiem, że to ta wstrętna opozycja nie dostrzega wspaniałych posunięć Beci, czy Dobrodzieja z Żoliborza i rozsiewa te ploty: http://biznes.onet.pl/wiadomos... http://www.newsweek.pl/opinie/... http://www.nacjonalista.pl/201... Ja jednak chciałbym znać prawdę o wysokości naszego zadłużenia, bo jakoś na portalach PiS sprostowań znaleźć nie potrafię.

Obrazek użytkownika Lektor

06-11-2016 [12:27] - Lektor | Link:

No, jeśli pan opiera się o takie źródła informacji, to nic dziwnego, że ma pan swój mózg kompletnie wyprany.
Wie pan, ten ćwiklak, czy dziennik narodowo-radykalny nigdy nie pisali o deficycie kilku BLN zł do jakiego zadłużyła Polskę PO i PSL. Nie będę już wspominał o kradzieży naszych pieniędzy (miliardów) z OFE i zadłużeniu zagranicznemu. Ale ci łajdacy piszą o dopuszczalnym zadłużeniu na rok 2016 czy 2017 w konstrukcji budżetu państwa. Pan, panie mjk1 musi koniecznie zmienić źródła informacji na inne źródła i umieć 0dróżniaź prawdę od kłamstwa.
http://wgospodarce.pl/informac...
https://wzzw.wordpress.com/201...
http://www.bankier.pl/forum/te...
http://telewizjarepublika.pl/e...
http://www.polskieradio.pl/42/...

Obrazek użytkownika mjk1

06-11-2016 [14:28] - mjk1 | Link:

Szanowny Lektorze. Jeżeli zadłużanie państwa w dopuszczalnej wysokości jest sukcesem rządu, to gratuluję poczucia humoru. Pozwolę sobie nieskromnie przypomnieć, że PiS obiecywało zmniejszanie zadłużenia. Nie wydaje mi się, że można zmniejszać zadłużenie poprzez jego wzrost. Byłbym super zadowolony gdyby na początek rząd tylko przestał nas dalej zadłużać. Niestety jak widać na to się nie zanosi. Nie jest też żadnym pocieszeniem, że poprzednicy zadłużali nas jeszcze bardziej. Pozdrawiam Szanownego Pana.

Obrazek użytkownika Lektor

06-11-2016 [15:34] - Lektor | Link:

Nie proszę pana, pan nie ma racji !!! PIS nigdy nie mówił, że zmniejszy zadłużenie w pierwszym roku ich rządzenia krajem. Gdyby pan potrafił tylko odrobinę jaśniej myśleć, to zaraz doszedłby pan do wniosku, że po 8 latach niszczenia polskiej gospodarki nie ma szans aby w ciągu roku to zmienić. Ja nie piszę, że pocieszeniem jest ogromne zadłużenie poprzedników (na których pan zapewne głosował), wręcz odwrotnie, to jest katastrofa dla obecnego rządu. Chyba pan to rozumie ?! Apeluję jednak do pana o cierpliwość. Tylko po dwóch latach rządów PIS 2005-2007 zadłużenie państwa zaczęło maleć - tak samo będzie i tym razem !!!

Obrazek użytkownika jaja -cek

06-11-2016 [14:32] - jaja -cek | Link:

pytanie do niejakiego wałęsa lecha
najpierw cytat:
"...w wywiadzie dla WP.pl [wałęsa lech] wyraził to jeszcze dobitniej: "...naród zawsze ma prawo do referendum. A jak się władza nie będzie zgadzać na referendum, to jaka jest inna droga? Fizyczne wymuszenie. Może to być zablokowanie rządowych budynków i niewpuszczenie ludzi do urzędów."
pytanie do Bolka:
czy to jest jakaś stara pana wypowiedź? jeszcze z okresu gdy warszawiacy chcieli referendum w/s odwołania HGW a politycy PO i komorowski namawiali, żeby referendum nie robić?

Obrazek użytkownika Anna Borycka

07-11-2016 [10:29] - Anna Borycka | Link:

Myśli Pan że będzie przesilenie? Ja sądzę że nadchodzi czas kabaretów. Oprócz Pana,jest jeszcze tutaj paru blogerów którzy potrafią to zobrazować wspaniałymi memami i kpiarskimi notkami, ale gdzieś ostatnio poznikali.