Najwyższy czas by prezydent Duda się odpępowił!

Analizując najnowsze sondaże widzę, że PIS, który coraz trudniej mi wspierać, bo takie kardynalne błędy robi, - traci punkty, a zyskuje opozycja, która nadaje się tylko do wystrzelenia w kosmos.

Więc próbując dociec, jakie są przyczyny tego stanu rzeczy zadałem sam sobie pytanie, jakie nazawiska z krakowskiego podwórka kojarzą mi się w pierwszej kolejności z czterema siłami wiodącymi obecnie na polskiej scenie politycznej?  Za kryterium oceny przyjąłem statystyczną częstotliwość pokazywania rzeczonych twarzy przez rzeczone ugrupowania.

Oto wynik tego mini-quizu:

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Ryszard Terlecki – przedpotopowy poseł jajogłowy o zacięciu lokajsko ochroniarskim.

NOWOCZESNA

Jerzy Meysztowicz – nowofalowy beneficjent okrągłostołowy o wybitnym kunszcie geszefciarskim, u którego Al Capone mógłby ewentualnie terminować.

PLATFORMA OBYWATELSKA

Jerzy Fedorowicz – anegdotyczny sejmowy aktor komediowy na wynajem dla mediów mainstreamowych.

KUKIZ’15

Brak skojarzeń.

Myślę, że wystarczy by zrozumieć, czemu taki, a nie inny tytuł dałem mojej notce. A jeśli podobnie jest także w innych miastach, kiepsko to dla Polski wróży!

A najgorsze jest to, że alternatywy dla tego wymiennego wahadłowo układu nie widać. Klasa polityczna zdaje się być doszczętnie zgrana. Od prawa, przez środek, do lewa. Potrzebna jest nowa jakość, a także nieupolityczniony, uczciwy i twardy prezydent. Ale, żeby tę nową jakość stworzyć trzeba mieć wyobraźnię, jajo i odwagę. Lecz Duda to ponoć góral. Więc czekamy Panie Prezydencie. Coraz mniej cierpliwie. Najwyższy czas się od PIS-u odpępowić!

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, z krwi i kości krakowianin)

Post Scriptum

Nie wiem na ile sondaż jaki pod notką zamieściłem jest wiarygodny, ale po kardynalnych błędach jakie PIS ostatnio zrobił wcale bym się nie zdziwił, gdyby odpowiadał stanowi faktycznemu.

A tak między nami, pół żartem pół serio, to dla mnie najlepszym sondażem jest pani Ewa, która jest wziętą w Krakowie fryzjerką i strzyże opiniotwórcze głowy, ale także szeregowy elektorat, że tak powiem od prawa, przez środek do lewa.

Dziś pani Ewa była u mnie, bo strzyże mnie w domu. Poczęstowałem Panią Ewę kawą, a ona tak do mnie wypaliła, cytuję z pamięci:

"Panie Krzysiu! Namówił mnie pan kurna, żebym na ten PIS głosowała, a teraz to już jestem cała głupia. Wczoraj w Super Stacji mówili, że ten Macierewicz, no wie pan taki podobny do diabła, dał order jakiegoś orła, białego, czy czarnego sama kurna nie wiem, jakiemuś gówniarzowi, no przypomnij mi pan, panie Krzysiu, bo pan zna te wszystkie nazwiska, a już wiem Misiakowi, czy jakoś tam. No to on jakiś szajbnięty jest chyba. A wczoraj przy "Kropce nad i" to się tak panie Krzysku pobeczałam, że do północy spać nie mogłam. No bo sam Pan powiedz kurna panie Krzyśku! Jak kobita nie chce, to nie można kurna jej chłopa z grobu siłą wykopywać. A wszyscy klienci mi mówią, że za to więzienie za aborcję to tych z PIS-u ludzie jeszcze pogonią. No i co pan na to, panie Krzysku. Już prawie wszyscy klienci zaczynają na ten pana PIS nadawać. Mówię panu panie Krzyśku mam taką sąsiadkę, co ma takie chore dziecko. Ile razy ją widzę to płakać mi się kurna chce, jak jak się ta kobita męczy. A ta taka, no wiem pan, co szkołę chce zmienić! Panie Krzyśku! Jak ja nie znoszę tego babska i patrzeć na ten jej uśmieszek nie mogę, jak kurna te sztuczne kły wyszczerzy. I powiedz mi pan kurna panie Krzyśku, czy ten Kaczyński tego wszystkiego nie widzi???...", koniec cytatu. A jak mnie pani Ewa zapytała: "czy widziałem zdjęcie, pokazujące jak Prezydent całuje Ojca Rydzyka w rękę" do reszty wymiękłem i zmieniłem temat na wynik meczu Legii z Realem.

I nie wiem jak sondaże, ale wiem od pani Ewy, że pośród ciemnego ludu trend się powoli zmienia na niekorzyść PIS-u. I może jako człowiek nauki nie powinienem tego pisać, ale ja w empiryczne sondaże pani Ewy bardziej wierzę, niż w te gazetowe.
I stąd moja dzisiejsza notka, której napisanie obiecałem zawiedzionej fryzjerce.

Post Post Scriptum
Dla porządku jeszcze dodam, że w następnych wyborach znakomitą większość elektoratu będą stanowili wyborcy tacy właśnie, jak pani Ewa.

Post Post Post Scriptum
Pragnę na koniec przypomnieć, co pisałem 13-go listopada w notce pt. "Nie myślałem, że dożyję Polski naszych marzeń" - vide: http://salonowcy.salon24.pl/67...  , cytuję:

"Politycy zamienili nasz kraj w jeden wielki dom wariatów, a Polska wkroczyła w ostatnie stadium paranoidalnej schizofrenii zrodzonej z maniakalnej nienawiści wszystkich do wszystkich, za czym jest już tylko czarna dziura.

PIS właśnie wygrał wybory. Ale nie oszukujmy się i powiedzmy otwarcie, że niezależnie od bezspornie gigantycznej pracy wspomaganej przez Jarosława Kaczyńskiego Beaty Szydło i jej sztabu wyborczego, paradoksalnie, PIS wygrał te wybory w dużym stopniu dzięki Platformie Obywatelskiej, która w kampanii wyborczej odsłoniła swoje prawdziwe oblicze pokazując, że głoszona przez nią polityka miłości zmieniła się z czasem wynaturzoną nienawiść do prawicy, nienawiść, która osiągnęła tak irracjonalne rozmiary, że straszenie PIS-em przestało działać.

Nie oszukujmy się jednak i powiedzmy szczerze, że ludzie żelaznego elektoratu Prawa i Sprawiedliwości, mimo, że Jarosław Kaczyński po wygranych wyborach zapowiedział, że nie będzie zemsty i odwetu, nie zaczną z dnia na dzień kochać tych, którzy ich przez ostatnie lata w ordynarny i brutalny sposób wyśmiewali, lżyli i poniżali odżegnując od czci i wiary. Bo po prostu "dorzynania watah" i sikania na znicze złożone pod krzyżem przed Pałacem Prezydenckim po smoleńskiej tragedii narodowej zapomnieć się nie da. Na szczęście tych, którzy sikali nie będzie już w nowym Parlamencie bo, im Polacy właśnie czerwoną kartkę pokazali przy urnach wyborczych.

Słowem Polsce potrzebne jest teraz jak powietrze pojednanie narodowe, jako warunek sine qua non by polskie sprawy rzeczywiście ruszyły do przodu. Co oczywiście nie znaczy, że o tym, co było złe należy zapomnieć, a wręcz przeciwnie ci, którzy dopuścili się czynów niegodnych powinni ponieść stosowne i przewidziane prawem konsekwencje.

I choć gromy spadną mi teraz na głowę, jako prawicowemu blogerowi zaryzykuję stwierdzenie, że PIS do takiej powszechnej zgody nie jest w stanie doprowadzić, bo mówiąc zwyczajnie po ludzku jego działacze, szczególnie ci starsi, jak Terlecki, Kuchciński, Lipiński, którym nadal powierzono stanowiska decyzyjne w państwie nie zmienią już mentalności obciążonej zaszłościami jeszcze z czasów komuny, kiedy doznali zbyt wielu upokorzeń poczynając od okrągłego stołu, poprzez Smoleńsk, kończąc na skazaniu Mariusza Kamińskiego.

Co zatem robić?

Otóż uważam, że w zaistniałej sytuacji Polaków może ze sobą pojednać młody prezydent Duda, który pomagając PIS-owi w kampanii parlamentarnej spłacił już dług wdzięczności wobec Jarosława Kaczyńskiego za wystawienie jego kandydatury w wyborach prezydenckich.

I choć zabrzmi to dla niektórych szokująco uważam, że właśnie teraz, po wygranej PIS-u, pan prezydent Duda powinien się od partii Jarosława Kaczyńskiego formalnie zdystansować, podobnie jak przed kilkoma laty zdystansował się od Unii Wolności - i publicznie zadeklarować, że czyni to w imię tego, iż rzeczywiście, a nie tak, jak prezydent Komorowski, chce być prezydentem wszystkich Polaków.

Powiem więcej. Paradoksalnie w realizacji tego wielkiego wyzwania prezydentowi Dudzie może pomóc fakt, że karierę polityczną zaczynał w partii premiera Mazowieckiego, co mu kiedyś wytknąłem na blogu, lecz jednak po głębszym przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, że ta zaszłość teraz może mu teraz pomóc w odzyskaniu sympatii światka platformerskiego, które jego przejście z Unii Wolności do PIS-u potraktowało, jako zdradę.

Wszakże jest kolejny warunek by prezydent Duda mógł się stać prezydentem wszystkich Polaków.

Otóż, pan Prezydent, żeby się nie narazić tym razem środowisku pisowskiemu musiałby wyzbyć się piętna podświadomej uległości wobec poprawnego politycznie i zdominowanego przez sympatyków Platformy Obywatelskiej "opiniotwórczego" salonu III RP, którą to uległość na swój prywatny użytek nazywam „salonowo celebryckim syndromem galicyjsko jagiellońskim” i bynajmniej nie o dynastię Jagiellonów mi chodzi. Moim zdaniem tym piętnem pan Prezydent się niechcący zaraził w czasie studiów i pracy na niegdyś szacownym i przezacnym uniwersytecie, który jednak w ostatnich dekadach został zdominowany ideologicznie przez przez para-feudalne rządy dusz zwichniętych etycznie post-komunistów o pezetpeerowskim rodowodzie. Uniwersytecie, który go wykształcił, a nie „ukształtował”, jak to mam nadzieję tylko przez grzeczność pan Prezedent powiedział na tegorocznej inauguracji roku akademickiego Jagiellońskiej fabryki dyplomów.

Słowem uważam, że głęboko zwaśnionych Polaków jest w stanie pogodzić tylko niezależny od partyjniackich układów prezydent – byle tylko „pokonana” Platforma i „zwycięski” PIS potrafiły się zdobyć na to, by mu w tym fundamentalnym dla losów Polski przedsięwzięciu nie przeszkadzać.

Dlaczego tak uważam?

Bo pan prezydent Andrzej Duda z własnego doświadczenia zna specyfikę, zalety i wady zarówno tych, dla, których nadrzędnym drogowskazem jest polska tradycja narodowo niepodległościowa pod hasłem BÓG, HONOR OJCZYZNA, jak i tych, którzy uważają, że w dobie globalizacji najważniejsze to liberalizm i rządzący światem pieniądz. I właśnie to osobiste doświadczenie pozwoli mu znaleźć potrzebne teraz Polsce jak tlen modus vivendi układające niezbędnie dla rozwoju państwa kompromisowe stosunki między Polakami o różnych poglądach.Podsumowując. Sprawne rządzenie przy współpracy z prezydentem to działka pani premier Szydło, która moim zdaniem słuchając strategicznych porad Jarosława Kaczyńskiego sobie z tym poradzi. Natomiast pojednanie zwaśnionych Polaków i zakończenie wojny polsko polskiej to już rola pana Prezydenta, który jest w stanie tego dokonać, jeśli PIS mu w tym nie będzie przeszkadzał i wykazując dobrą wolę polityczną pójdzie na ustępstwa, które zaproponuje pan Prezydent. Tak bym to widział na teraz, kiedy zgoda narodowa, sprawna koordynacja służb i głównych ośrodków władzy staje się szczególnie ważna...", koniec cytatu.

 

GALERIA

...

...

...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Studentka

05-11-2016 [21:29] - Studentka | Link:

Nawet szkoda komentować.Chlastaj się Pan do woli.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

05-11-2016 [22:12] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Studentka

"Nawet szkoda komentować. Chlastaj się Pan do woli..."
-------------------
W międzyczasie zmieniłem tytuł notki. Ale nie o tym chcę mówić.

Nie wiem jak długo Pani studiuje, ale chciałem Panią spytać, czy może zna już gorący hit wieczoru, że resort min. Ziobry rozważa podwyższenie granicy wieku "legalnego" seksu? Jeśli nie, to odsyłam do źródła - vide: http://wiadomosci.gazeta.pl/wi...
Mam wszakże cichą nadzieję, że Pani ta restrykcja nie obejmie, a jeśli się nie daj Boże okaże, że mnie również złapie, to tym razem rzeczywiście się pochlastam, jeszcze dzisiejszego wieczora.

Obrazek użytkownika Studentka

05-11-2016 [23:15] - Studentka | Link:

I po co Pan powiela te bzdury, które już dawno zostały zdementowane. Trzeba być na bieżąco i nie korzystać z byle jakich "źródeł".

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

05-11-2016 [23:32] - Andrzej-emeryt | Link:

Obrazek użytkownika Lektor

05-11-2016 [22:01] - Lektor | Link:

Panie Krzysztofie, pana nienawiść do PIS-u i Terleckiego przybrała już charakter histerii. Bo, jak pan piszesz PIS robi K A R D Y N A L N E błędy:

Kardynalne błędy PIS-u w mojej ocenie: program 500+ ,program mieszkanie+ , obniżenie wieku emerytalnego do 60-65, jednolity podatek, program Morawieckiego o zrównoważonym rozwoju, stałe obniżanie bezrobocia, reforma prokuratury przez Ministra Ziobro, zmiany w obronności kraju przez Ministra Macierewicza, reforma edukacji, i mógłbym tu jeszcze długo wymieniać ....

Kardynalne błędy PIS-u w pańskiej ocenie: R. Terlecki jako jajogłowy lokaj, rzeczniczka klubu parlamentarnego PIS, bo powiedziała do dziennikarzy, że mają się puknąć w czoło, prośba do Komisji Weneckiej, wręczenie medalu zbyt młodemu urzędnikowi, i pewnie jeszcze kilka głupot ?!

Panie Krzysztofie, czy widzi pan różnice miedzy naszymi kardynalnymi ?!
Jeśli nie, to proszę pana grzecznie aby się pan od. od PIS-u i zajął się innymi tematami (jeśli ich pan nie ma to podpowiem).

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

05-11-2016 [22:27] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Lektor

To nie nienawiść proszę Pani / Pana, lecz konkretna wiedza o tym, kim jest pan Terlecki oparta na moim osobistym doświadczeniu. Bo to nie ja z nim, lecz pan poseł Terlecki zaatakował mnie pierwszy poniżej pasa na swoim blogu w notce pt. "Polityczni wizjonerzy, a jesienna gorączka" - vide: http://ryszardterlecki.salon24...
po tym, jak mu powiedziałem, że Jarosław Kaczyński zaproponował mi kandydowanie do Sejmu z krakowskiej listy PIS-u jako znanemu blogerowi Salonu24, - a ja takich świństw nie zapominam.
Konkretne informacje na ten temat znajdzie Pani / Pan w mojej notce pt. "Ciemna strona mocy posła profesora" - vide: http://salonowcy.salon24.pl/46...
I proszę mi wierzyć, że wiem, co mówię, wykazując poważne zaniepokojenie faktem, że poseł profesor stał się nie odstępującym go na krok cieniem Jarosława Kaczyńskiego, o ile nie czymś więcej. I to jest nie tylko moja konstatacja.

Obrazek użytkownika Lektor

06-11-2016 [00:23] - Lektor | Link:

No to teraz wszystko jasne o co biega ! Ale nie przekonał mnie pan, że to nie jest nienawiść. Panie Krzysztofie, ale przecież istnieje jeszcze w życiu tzw. forma przebaczenia. Co pan na to ?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2016 [10:39] - Krzysztof Pasie... | Link:

@lektor

"No to teraz wszystko jasne o co biega ! Ale nie przekonał mnie pan, że to nie jest nienawiść. Panie Krzysztofie, ale przecież istnieje jeszcze w życiu tzw. forma przebaczenia. Co pan na to ?..."
-------------------
Proszę mi wierzyć, że to nie jest żadna nienawiść, bo mnie osobiście ten człowiek jest zupełnie obojętny. Martwi mnie natomiast, że tej kategorii "polityk" jest "Wachowskim" Jarosława Kaczyńskiego.

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

05-11-2016 [22:41] - Andrzej-emeryt | Link:

Krzysiu. Na początek to pozdrów uczelnianego (AGH) kolegę gen. Janickiego. Rrof. Terleckiego pozdrowię sam przy najbliższej okazji.
Nie pękaj też z PiS. Niezapomniana Karin śpiewała:
"Nie bądź taki szybki Bil,
Wstrzymaj się na kilka chwil..."
Nadchodzi poprawa " spowalniająca " działania PiS.
Deprecha Junckera też o czymś świadczy. Pisz o TK. Nie o PiS.

http://wpolityce.pl/swiat/3143...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

05-11-2016 [23:21] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Andrzej-emeryt
"Krzysiu. Na początek to pozdrów uczelnianego (AGH) kolegę gen. Janickiego..."
----------------
A czyim kolegą był ten gen. Janicki? Bo ja o kimś takim z AGH nigdy nie słyszałem.

"Nie pękaj też z PiS..."
-------------
Ja nie pękam, tylko przestrzegam.

"Pisz o TK. Nie o PiS..."
-----------
O TK już, co należy napisałem - vide:

http://naszeblogi.pl/59185-mit...

http://salonowcy.salon24.pl/68...

http://salonowcy.salon24.pl/68...

http://salonowcy.salon24.pl/68...

http://salonowcy.salon24.pl/68...

http://salonowcy.salon24.pl/72...

http://salonowcy.salon24.pl/72...

http://salonowcy.salon24.pl/70...

http://salonowcy.salon24.pl/70...

http://salonowcy.salon24.pl/70...

http://salonowcy.salon24.pl/69...

http://salonowcy.salon24.pl/69...

http://salonowcy.salon24.pl/68...

http://salonowcy.salon24.pl/68...

http://salonowcy.salon24.pl/68...

Jeśli nie wystarczy to mogę drugą porcję zacytować.

Obrazek użytkownika Lektor

06-11-2016 [11:58] - Lektor | Link:

No właśnie, a Karin śpiewała "Jedziemy autostopem".

Obrazek użytkownika markop

05-11-2016 [22:52] - markop | Link:

panie bl(a)gerze! pana "notki coraz bardziej przypominają AUTORYTETY z wiersza Brzechwy https://www.youtube.com/watch?...
gratulacje!!!!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

05-11-2016 [23:32] - Krzysztof Pasie... | Link:

@markop

Porównanie do Brzechwy to prawdziwy komplement, za który dziękuję serdecznie.

Obrazek użytkownika markop

06-11-2016 [00:17] - markop | Link:

Jeśli w moim komentarzu doszukał się pan porównania do Brzechwy.... to teraz rozumiem, skąd u pana biorą się "mądrości" którymi zarzuca pan Nasze Blogi.... a mnie chodziło o zdanie " M Ó W I Ą w M A G L U " ....

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2016 [08:30] - Krzysztof Pasie... | Link:

@markop

Sęk w tym, że po lekturze Pańskich dotychczasowych komentarzy dodanych na moim blogu już od dawna nie jestem zainteresowany tym, o co Panu chodziło, chodzi i będzie chodzić. Pan się charakteryzuje patogennym one way thinking. I to by było na tyle.

Obrazek użytkownika Domasuł

05-11-2016 [22:57] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Skąd te sondaże? To Nowoczesna dogoniła PiS już? A ta pani Ewa jakieś kompletne głupoty gada. Nie głosowałem na PiS, ale mam pozytywne wrażenie po roku ich rządzenia. Nie widzę jakichś kardynalnych błędów. Tak czy siak, jeśli Polakom PiS nie będzie się podobać to po prostu po następnych wyborach rządzić będą bardziej Nowocześni.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

05-11-2016 [23:32] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"Skąd te sondaże?..."
-----------
Z internetu.

Obrazek użytkownika Domasuł

05-11-2016 [23:09] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Sam Pan widzi, że to są z września sondaże. Od tamtego czasu widziałem zupełnie inne. I one zwykle są dość znacznie rozbieżne. Wg wiadomej Gazety to w ogóle PiS jest na 3 miejscu najwyżej.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

05-11-2016 [23:35] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

Wie Pan, mam na jednym z funduszy inwestycyjnych trochę pieniędzy. Od jakiegoś czasu każdego dnia tracę coraz większa sumkę. I to jest dla mnie rzeczywisty sondaż.

Obrazek użytkownika Domasuł

05-11-2016 [23:30] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Panie Krzysztofie, obniża Pan poziom chyba. Daje Pan link do wiadomej gazety, która pisze o planach PiS-u względem współżycia? Litości... Z drugiej strony moja opinia jest taka, że to nie PiS jest kluczowym graczem w parlamencie, ale Kukiz. Gwarancją słabości lewaków nie jest mocna pozycja PiS-u ale Kukiza. Bo PiS faktycznie głupimi decyzjami może się w każdej chwili wyłożyć. Np na tej Cecie i innych podobnych pierdołach; na czymkolwiek co wzburzy opinię, a na co PiS nawet być może nie będzie miał większego wpływu. Dlatego trzymam kciuki za Kukiza, bo inaczej to wracamy do status quo sprzed roku.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2016 [08:33] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"Z drugiej strony moja opinia jest taka, że to nie PiS jest kluczowym graczem w parlamencie, ale Kukiz. Gwarancją słabości lewaków nie jest mocna pozycja PiS-u ale Kukiza. Bo PiS faktycznie głupimi decyzjami może się w każdej chwili wyłożyć. Np na tej Cecie i innych podobnych pierdołach; na czymkolwiek co wzburzy opinię, a na co PiS nawet być może nie będzie miał większego wpływu. Dlatego trzymam kciuki za Kukiza, bo inaczej to wracamy do status quo sprzed roku..."
----------------
W tej kwestii ma Pan moją pełną zgodę.

Pozdrawiam i życzę słonecznej niedzieli

Obrazek użytkownika Jabe

06-11-2016 [00:05] - Jabe | Link:

Swoją szansę prezydent Duda zaprzepaścił rok temu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2016 [08:35] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Jabe

"Swoją szansę prezydent Duda zaprzepaścił rok temu..."
--------------
Czy mogę prosić by Pan nieco szerzej rozwinął tę kwestię?

Obrazek użytkownika Jabe

06-11-2016 [11:55] - Jabe | Link:

Niektórym się wydaje, że na świecie jest tylko PiS i kodowska targowica. Wobec tego do reszty świata trzeba podchodzić z wielką nieufnością, nawet do szarych nadwiślańskich autochtonów. Rok temu był czas zmian, pan prezydent miał okazję wykroczyć poza te utarte schematy. Urząd wręcz go do tego zobowiązuje. Nie potrzebował się odpępowiać. Dziś już wiadomo, że on wie, do czego który mebel służy, że sympatyczny jest... I to by było na tyle.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2016 [13:39] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Jabe

14-go listopada 2015 pisałem, cytuję:

"Słowem Polsce potrzebne jest teraz jak powietrze pojednanie narodowe, jako warunek sine qua non by polskie sprawy rzeczywiście ruszyły do przodu. Co oczywiście nie znaczy, że o tym, co było złe należy zapomnieć, a wręcz przeciwnie ci, którzy dopuścili się czynów niegodnych powinni ponieść stosowne i przewidziane prawem konsekwencje.

I choć gromy spadną mi teraz na głowę, jako prawicowemu blogerowi zaryzykuję stwierdzenie, że PIS do takiej powszechnej zgody nie jest w stanie doprowadzić, bo mówiąc zwyczajnie po ludzku jego działacze, szczególnie ci starsi, jak Terlecki, Kuchciński, Lipiński, którym nadal powierzono stanowiska decyzyjne w państwie nie zmienią już mentalności obciążonej zaszłościami jeszcze z czasów komuny, kiedy doznali zbyt wielu upokorzeń poczynając od okrągłego stołu, poprzez Smoleńsk, kończąc na skazaniu Mariusza Kamińskiego.

Co zatem robić?

Otóż uważam, że w zaistniałej sytuacji Polaków może ze sobą pojednać młody prezydent Duda, który pomagając PIS-owi w kampanii parlamentarnej spłacił już dług wdzięczności wobec Jarosława Kaczyńskiego za wystawienie jego kandydatury w wyborach prezydenckich.

I choć zabrzmi to dla niektórych szokująco uważam, że właśnie teraz, po wygranej PIS-u, pan prezydent Duda powinien się od partii Jarosława Kaczyńskiego formalnie zdystansować, podobnie jak przed kilkoma laty zdystansował się od Unii Wolności - i publicznie zadeklarować, że czyni to w imię tego, iż rzeczywiście, a nie tak, jak prezydent Komorowski, chce być prezydentem wszystkich Polaków. Przy okazji zaznaczam, że "zdystansować" nie oznacza bynajmniej zaprzestania współpracy w interesie państwa...", koniec cytatu.

A tu cały tekst: http://salonowcy.salon24.pl/67...

Obrazek użytkownika Lektor

06-11-2016 [11:56] - Lektor | Link:

Ty Jabe, napewno masz na myśli, że Duda zaprzepaścił swoją szansę bo przegrał wybory prezydenckie !! Zgadłem ?

Obrazek użytkownika angela

06-11-2016 [13:08] - angela | Link:

P.Krzysztof trwa na NB, w określonym celu.
Jak jest nagonka na Rząd, to i on dokłada swoje.
Nagonka słabnie, to p.KP uwiarygadnia się PRAWICOWO, i wkleja kolejny raz dokonania tatusia i jak to salon krakowka go nienawidzi.
Tylko ze, ludzie już tak łatwo na te prawicowe uwiarygodnienia nie dają się nabrać.
Bo p.Krzysztof w najważniejszych momentach dla nareszcie POLSKIEGO RZĄDU, zamiast ten Rząd wspomagać, to mu doklada.
To samo było z Prezydentem.
DLATEGO drr KP NIE PRACUJE dla dobra Polski.
Pytanie,, DLA KOGO PRACUJE.?????

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2016 [13:31] - Krzysztof Pasie... | Link:

@angela

"Pytanie,, DLA KOGO PRACUJE.?????..."
-------------
No to w najwyższej tajemnicy Pani zdradzę, że pracuję dla Sorosa, Angeli i Putina, a jakbym Pani zdradził za jakie honorarium to by Pani przez pół roku nie spała. Pasuje?

Obrazek użytkownika Jabe

06-11-2016 [13:09] - Jabe | Link:

Dzięki wygranej szansę dostał.

Obrazek użytkownika angela

06-11-2016 [07:29] - angela | Link:

Szkodnik, szkodnik i jeszcze raz szkodnik, trudno kmentowac[..].
Psy szczekają, .....
http://m.niezalezna.pl/88723-p...

A Prezydent i Rząd robią cały czas dobra robote.

NARÓD TO WIDZI, i wobec gigantycznej pracy Prezydenta i Rządu P.Beaty Szydło, na nic zdają się POpiskiwania
szKODnika KP, i jego GWarte sondaże.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2016 [08:37] - Krzysztof Pasie... | Link:

@angela

Ma Pani dwa wyjścia. Aviomarin, albo po prostu na mój blog nie wchodzić.

Obrazek użytkownika Lektor

06-11-2016 [11:51] - Lektor | Link:

" A Prezydent i Rząd robią cały czas dobra robote.

NARÓD TO WIDZI, i wobec gigantycznej pracy Prezydenta i Rządu P.Beaty Szydło, na nic zdają się POpiskiwania
szKODnika KP, i jego GWarte sondaże. "

No widzi pani - pan Krzysztof radzi nie wchodzić na jego blog, bo pani mówi zbyt dużo prawdy i nie krytykuje PIS-u.

A zatem: Ten blog jest tylko dla tych którzy krytykują PIS ! Inni intruzi są tu persona non grata !

Obrazek użytkownika anakonda

06-11-2016 [12:43] - anakonda | Link:

:))

To tez jest wyjscie, pytanie tylko, czy aby dobre?

Obrazek użytkownika mjk1

06-11-2016 [12:46] - mjk1 | Link:

Anielko ukochana. Jeżeli sukcesem PiS jest obiad z dyktatorem i wycieczka do fabryki karabinów, to o dalsze sukcesy aż strach zapytać.

Obrazek użytkownika anakonda

06-11-2016 [09:15] - anakonda | Link:

Ja jako obywatel panstwa niemieckiego bedacy takze narodowosci niemieckiej
powiem Wam tylko tyle, calujcie PiS i J. Kaczynskiego po rekach i nogach
za jego twarda postawe w sprawie nie wpuszczenia do Polski islamskiego
motlochu. Co do reszty, to o wszystkim mozna dyskutowac, a co za tym idzie
wiele naprawic lub popsuc ( wszystko zalezy od ludzi ktorzy to robia ),
natomiast raz wpuszczonych do kraju Arabow sie nie pozbedziecie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2016 [10:28] - Krzysztof Pasie... | Link:

@anakonda

Pan Jarosław Kaczyński doskonale ten problem rozumie i ja osobiście wierzę, że nie ulegnie naciskom. Dziękuję Panu za ten głos, szczególnie, że wypowiedziany przez kogoś, kto tego problemu doświadczył osobiście.

Obrazek użytkownika Jabe

06-11-2016 [11:57] - Jabe | Link:

Wystarczy socjal znieść. Nie?

Obrazek użytkownika anakonda

06-11-2016 [14:19] - anakonda | Link:

To sie nie da, Niemcom NIE wolno nawet wprowadzic
oplat dla zagranicznych aut osobowych jezdzacych
po niemieckich drogach i autostradach.

Obrazek użytkownika mjk1

06-11-2016 [15:12] - mjk1 | Link:

Widać Niemcy nie tacy głupi jak inni, nawet w Niemczech mieszkający. Na początek szła właśnie taka propaganda, że wszędzie w Europie Niemcy muszą płacić za autostrady a na terenie Republiki Federalnej wszyscy obcokrajowcy jeżdżą za darmo. Opracowano nawet taki sprytny plan, że Niemcom odliczy się opłaty w podatku. Są jednak trochę dłużej w UE i znają te bajery. Po roku KE stwierdziłaby, że owe odpisy podatkowe są niezgodne z dyrektywą nr 276/ue/312486/2004 i Niemcy muszą bulić za autostrady, które sami wybudowali, w takiej samej wysokości jak pozostali szczęśliwcy Eurokołchozu. Powiedzieli więc Anieli krótkie acz stanowcze NEIN.

Obrazek użytkownika mjk1

06-11-2016 [14:52] - mjk1 | Link:

NIE!!! Tłumaczyłem Ci tyle razy Jabe, że się nie da a Ty dalej Korwinem nadajesz.

Obrazek użytkownika Jabe

06-11-2016 [15:42] - Jabe | Link:

Nie przypominam sobie.

Obrazek użytkownika mjk1

06-11-2016 [16:40] - mjk1 | Link:

Jabe, Ty naprawdę masz fantastyczną pamięć, tylko krótką. Gospodarce, nie tylko niemieckiej, nie potrzeba pracowników, tylko KONSUMENTÓW!!! Szacuje się, że na skutek automatyzacji w najbliższym czasie pracę straci nie jakieś marne kilka procent, ale ok 90% ludzi zawodowo czynnych. Naprawdę uważasz, że jak już wszystko będą za nas robić automaty a co za tym idzie, nie trzeba będzie pracować, to ludzkość wyginie bo miejsc pracy nie będzie? Pomyśl trochę, to naprawdę nie boli.

Obrazek użytkownika Jabe

06-11-2016 [17:25] - Jabe | Link:

Cóż do życia trzeba? Wigwam nad głowę i jakiś bizon do żołądka. Można powiedzieć, że prócz hodowców bydła (z braku bizonów) wszyscy są już teraz bezrobotni. Tzn. oni pracują, tylko produkują rzeczy zbyteczne, które – O dziwo! – ktoś kupuje. A teraz jeszcze na domiar złego 90% z tej garstki naprawdę pracujących straci pracę. – To jest ekonomia wg Mjk1.

Tylko że ja Anakondzie zwróciłem uwagę, jak się pozbyć Arabów – o tym rozmowa.

Obrazek użytkownika ...Trzy kropki...

06-11-2016 [10:25] - ...Trzy kropki... | Link:

...To nie Karin Stanek śpiewała "Nie bądź taki szybki bil" tylko Kasia Sobczyk...

Obrazek użytkownika xena2012

06-11-2016 [11:32] - xena2012 | Link:

cóż za niebywały akt odwagi,ośmielił się Pan umieścić i przypiąć delikatną łatkę do dwu nazwisk polityków Nowoczesnej i PO.No bo w PiS i rząd można walić na całego i bezkarnie,więc co sobie Pan będzie żałował -prawda?Podziwiam przezorność i zachowawczość w krytykowaniu ,,słusznych partii''nowoczesno-peowskich.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2016 [12:21] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

Do tej pory napisałem na blogu ponad tysiąc notek. Gdyby Pani je wszystkie po kolei przeczytała przekonałaby się, jak durne jest to, co Pani napisała. Sorry, ale sama się Pani wystawiła do strzału.

Dla ułatwienia zrozumienia intencji napisania mojej notki zacytuję Pani
komentarz internauty piszącego na S24 pod nickiem @ARMANIAC - vide:

http://salonowcy.salon24.pl/73...
(9.12), cytuję:

"Jestem przekonany, że notkę tą napisał Pan, by wybudzić, elektorat
prawicowy, przynajmniej jego część,
z letargu i samozadowolenia, Chciał Pan też przy okazji, poruszyć polityków
PiS ? Zapewne wielu z nich czyta pańskie notki, a niektórzy nawet reagują, na nie
agresywnie.

I to się Panu udało, Panie Krzysztofie ! Każdy wstrząs jest dobry, daje do
myślenia i skłania do refleksji !...", koniec cytatu.

Niestety mam poważne wątpliwości, czy będzie Pani w stanie powyższy komentarz zrozumieć.

Dużo słońca na niedzielę Pani życzę

Obrazek użytkownika angela

06-11-2016 [13:19] - angela | Link:

Pan KP, wpływa na poglądy p.Ewy, a p.Ewa przekazuje "swoje" poglądy do p.Krzysia.
I tak się obydwoje rajcowali, przy strzyzeniu włosów i pewnie flaszki,
aż.... na wskutek tego strzyżenia, MUSIAŁ notkę napisać.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2016 [19:34] - Krzysztof Pasie... | Link:

@angela

"Pan KP, wpływa na poglądy p.Ewy, a p.Ewa przekazuje "swoje" poglądy do p.Krzysia.
I tak się obydwoje rajcowali, przy strzyzeniu włosów i pewnie flaszki,
aż.... na wskutek tego strzyżenia, MUSIAŁ notkę napisać..."
-------------------
Wielce Szanowna Pani Angelo!
Proszę przeczytać to, co Pani wyżej napisała, a zrozumie Pani, czemu do Pani podobnych pisowców nigdy się nie przekonam.

Obrazek użytkownika angela

06-11-2016 [13:25] - angela | Link:

mjk1@, a to Ty pewnie nie wiesz, ze (i) przy obiedzie, głowy państw poruszają, wiele ważnych spraw.

Obrazek użytkownika angela

06-11-2016 [13:40] - angela | Link:

Jest rzecz bezsprzeczna, ze Jaroslaw Kaczynski, i ten Rząd,
i ten Prezydent, to są Ci najlepsi, którzy się przytrafili nam Polakom, i tez tym którzy muszą pyskowac na Nich.A oni korzystają, ich dzieci będą korzystać, ze wspaniałych dokonań naszych rządzących, pomimo gigantycznych klod rzucanych pod ich nogi, i NIEBEZPIECZNYCH zadań, których się podejmują.
CHWAŁA IM ZA TO.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2016 [14:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

UWAGA! W związku z niezrozumieniem przez niektórych komentatorów właściwego przekazu mojej notki, celem uniknięcia niedomówień dodałem do notki stosowne post post post scriptum.

Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Lektor

06-11-2016 [16:10] - Lektor | Link:

Cz.1.

Proszę wybaczyć, ale pana Post Post Post Scriptum jest tak samo nieudane jak cała notka:
„ Politycy zamienili nasz kraj w jeden wielki dom wariatów, „
Rozumię, że piszesz pan o politykach PO i ew. Now. Ryśka.
„ PIS wygrał te wybory w dużym stopniu dzięki Platformie Obywatelskiej, która w kampanii wyborczej odsłoniła swoje prawdziwe oblicze „
Nie proszę pana, nie w kampanii wyborczej. Ta formacja polityczna zapłaciła za całe 8 lat złych rządów, a w szczególności afery zamiatane pod stół, oderwanie od rzeczywistości, arogancję i butę, rządy wbrew społeczeństwu (choćby podwyższenie wieku emerytalnego) i ignorancję działań obywatelskich, ruina gospodarki i ogólnie mówiąc złodziejstwo. A kampania wyborsza (dzięki łysemu w białych okularach) była ostatnią pineską do ich trumny.
„ Na szczęście tych, którzy sikali nie będzie już w nowym Parlamencie „
A jednak siedzą w sejmie i moim zdaniem jest ich stanowczo za dużo. Ażeby było weselej dokoptowali do nich Nowocześni Ryśka o bardzo podobnym stopniu inteligencji. Nie będę pana odsyłał do oglądania jak te palanty zachowują się w sejmie, ale Marszałek Kukiza powiedział im , że zachowują się jak małpy w cyrku.

„ Słowem Polsce potrzebne jest teraz jak powietrze pojednanie narodowe, jako warunek sine qua non by polskie sprawy rzeczywiście ruszyły do przodu.”
Napewno nie teraz !!! Pan jesteś przewrażliwiony !!! To jest opozycja totalna, i jeżli pan nie wie co to znaczy, to tu powinien pan spojrzeć choćby krótko na obrady sejmu.

Obrazek użytkownika Lektor

06-11-2016 [16:11] - Lektor | Link:

Cz.2.
„ Słowem uważam, że głęboko zwaśnionych Polaków jest w stanie pogodzić tylko niezależny od partyjniackich układów prezydent – byle tylko „pokonana” Platforma i „zwycięski” PIS potrafiły się zdobyć na to, by mu w tym fundamentalnym dla losów Polski przedsięwzięciu nie przeszkadzać.”
Panie, przecież to jest takie oczywiste, że nawet dziecko to widzi. Dopuki ta totalna opozycja, oczywiście razem z Bolkiem, nie przestanie mieszać, to nie da się pogodzić zwaśnionych stron. A kiedy oni przestaną mieszać ?
Nie przestaną mieszać ! Przynajmniej w przyszłych latach. Wierzę, że w następnych wyborach parlamentarnych będzie ich dużo mniej, co pozwoli nam swobodniej oddychać, ale następne 3 lata nie przyniosą żadnych zmian, a zatem będą nadal mieszać. Oglądałem ostatnie posiedzenie Komisji Sejmowej d/s Amber Gold. To co wyprawiali posłowie PO, a szczególnie Brejza woła o pomstę do nieba. Przewodnicząca takiej komisji powinna mieć prawo wydalenia takiego delikwenta z obrad (za przaszkadzanie w pracy i dezoriętacje), lub nawet z komisji. Jeśli nie, to ci normalni ludzie wykończą się nerwowo – a pan pisze o pojednaniu.
A polski sejm ? No tutaj też posłowie PIS-u razem z Marszałkiem powinni przyjąć pewne, choćby niepisane zmiany, w stosunku to tego przygłupstwa totalnej opozycji. Przede wszystkim to nie jest żadna opozycja, bo opozycja w sejmie oznacza zupełnie co innego. To jest jakaś totalitarna, antypolska szajka wściekłych osobników, którzy utracili stołki i dalej nie wierzą w przegraną. Ich działania w najbliższych 3 latach nie będą miały granic w destabilizacji sejmu, w wymyślanych idiotyzmach i ciągłej dezaprobacji wszystkiego co normalne – a pan pisze o pojednaniu. Nie czas na to, panie – nie czas !

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2016 [19:29] - Krzysztof Pasie... | Link:

@lektor

Sorry, ale nie nadążam.

Obrazek użytkownika xena2012

06-11-2016 [15:45] - xena2012 | Link:

do K.P z 12:21 czy naprawde sądzi Pan,że okreslenia typu jajoglowy,przedpotopowy ,lokaj powtórzone w tysiącu notek rozbudzą elektorat?Otóż nie,bo do przekonaniania kogokolwiek trzeba argumentów a nie inwektyw równie durnych jak moja pisanina.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2016 [19:27] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

Ni odpowiem na ten komentarz, gdyż jak Pani ma w zwyczaju sama sobie Pani odpowiedziała.

Obrazek użytkownika mjk1

06-11-2016 [15:56] - mjk1 | Link:

Szanowny autorze. Polsce nie jest potrzebne, żadne pojednanie narodowe, tylko odzyskanie suwerenności finansowej. To akurat leży w kompetencjach Andrzeja Dudy i może to zrobić choćby dziś. Ponieważ tego nie robi, to wg mnie, nie reprezentuje interesu Narodu a kraj dalej będzie się staczał, aż do tragicznego końca. Chyba, że stanie się cud a na to chyba się nie zanosi.

Obrazek użytkownika Lektor

06-11-2016 [17:53] - Lektor | Link:

mjk1, ty nie powinieneś komentować lub odpowiadać na wpisy innych, ponieważ każdy taki twój wpis to stek głupstw, którymi się zdradzasz kim jesteś i ośmieszasz się na własne życzenie. Po co ? A zatem nie rób tego więcej tylko czytaj wpisy innych i u c z s i ę.

Obrazek użytkownika mjk1

06-11-2016 [19:14] - mjk1 | Link:

A co w tym konkretnym wpisie jest głupstwem byłbyś łaskaw wyjaśnić?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

07-11-2016 [09:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Lektor

"każdy taki twój wpis to stek głupstw, którymi się zdradzasz kim jesteś i ośmieszasz się na własne życzenie. Po co ? A zatem nie rób tego więcej tylko czytaj wpisy innych i u c z s i ę..."
------------------
Właśnie tego typu wypowiedzi odstręczają ludzi od PIS-u. I dlatego między innymi napisałem moją notkę.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2016 [22:30] - Krzysztof Pasie... | Link:

@mjk1

"Szanowny autorze. Polsce nie jest potrzebne, żadne pojednanie narodowe, tylko odzyskanie suwerenności finansowej..."
-------------------
To już jest temat na odrębną notkę.

Obrazek użytkownika Domasuł

07-11-2016 [03:08] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Dobrze że dodał Pan to PS, bo już lekko w Pana zwątpiłem. Jestem skłonny zgodzić się co do takiej właśnie wizji roli prezydenta. Ale... Pana Dudy nie kojarzyłem za bardzo sprzed wyborów prezydenckich. I po półtora roku jego prezydentury jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Dlatego w tej chwili ma u mnie duży kredyt zaufania. Ufam właśnie, że stara się być takim prezydentem, o jakim Pan pisze.