Gotowanie PiSu, mała lustracja i ostateczny krach III RP

Kolejne odsłony protestów przeciw rządowi przybierają formy coraz bardziej karykaturalne. Łapią chwilowy wiatr w żagle i coraz prędzej się spalają. KOD nie zbiera już frekwencji. Za chwilę Czarne Marsze będą niszą. Bo nie przystają do rzeczywistości, a każdy protest wymaga wysiłku. Kiedy pierwsza mobilizacja przemija, a przyczyny protestu okazują się nie takie inspirujące, jak na początku, z grupy protestujących pozostaje tylko garstka najbardziej zacietrzewionych. Kumuluje się ta złość, która nie ma ujścia, ale mocodawcy żądają natychmiastowych wyników, więc społeczne niezadowolenie rozładowuje się i protesty prędko tracą na sile.
Ja nie będę przytaczać, co należałoby robić, by protesty wzrastały, jak kryształki soli. Zupełnie mi na tym nie zależy. Cieszy mnie indolencja i zaślepienie sukinsynów. Oni i tak zdecydowanie lepiej znają te modele ode mnie. Znają je z dawniejszej praktyki, a nie ze zbieranych strzępków teorii. To, że oślepli i pogłupieli, jest dla Polski wielkim błogosławieństwem. Totalna opozycja zachowuje się, jak małe rozwydrzone dziecko. Z bezczelną, niemiecką butą dziwi się, że przegrywa. Na własne oczy widzimy krach III RP. Nareszcie!
Chcę jednak przestrzec! Bądźmy dalecy od radości! „Jeszcze Platforma nie umarła”, jak to wielokrotnie pisałem. Pasożyt na szczeblu centralnym przeżywa ogromną słabość, ale wciąż się trzyma lokalnie. Lokalne układy, układziki, nepotyczno-kolesiowskie kliki pod całym zestawem szyldów (PO, SLD, PSL, PiS też!) są wszędzie i są mocne. To jest prawdziwe żerowisko! Jeżeli chcemy zobaczyć prawdziwy koniec PRL-u-bis, ich też trzeba przegonić z synekur! A teraz nareszcie nie mają parasola z góry...
PS. Gdybym teraz zakończył hasłem „do roboty, leniwce!” (także do siebie wołanym), poczulibyśmy stachanowską ekstazę w żyłach, zakasali rękawy i usiedli na tyłkach z radością. Bez konkretu! A tymczasem konkret jest potrzebny. Każdy może zrobić rzecz drobną, o której tylko przypominam – wpisując polityczne biogramy radnych ze swojej okolicy do bazy RKW-RKW. To taki mały, drobny, obywatelski kontrwywiad, mała lustracja. Mamy na to jedynie półtora roku.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Józef Darski

02-11-2016 [23:09] - Józef Darski | Link:

Ale nie widzę by Pan coś wpisał. Poza tym może by zrobić zdjęcia gmin powiatu.

Obrazek użytkownika Adam66

03-11-2016 [00:28] - Adam66 | Link:

A jaki jest adres do bazy RKW-RKW? Na stronie głównej http://stowarzyszenierkw.org/ nie widzę nic co pozwalałoby na taki wpis...
Prosimy o więcej informacji na ten temat.

Obrazek użytkownika Józef Darski

03-11-2016 [07:55] - Józef Darski | Link:

trzeba mieć upoważnienie ode mnie