Kogo Jarosław Marek Rymkiewicz winien teraz ugryźć w d…?

W roku 2007 poeta Jarosław Marek Rymkiewicz powiedział w jednym z wywiadów, cytuję fragmenty:

Przypomnijmy sobie, jak to było w stanie wojennym i po stanie wojennym - Polska zapadła wtedy w głęboki sen. To było nawet coś więcej niż sen - rodzaj jakiegoś półomdlenia, półśmierci. Historia Polski stanęła wtedy w miejscu, co oczywiście było na rękę i tutejszym kolaborantom, i ich rosyjskim mocodawcom. To trwało do roku 1989 i wtedy Polska trochę się poruszyła, ale tylko na chwilę. Jeszcze nie całkiem obudziła się z tego swojego strasznego wojennego snu i półśpiąca, półżywa, dotrwała do pierwszych lat obecnego wieku. Historia Polski w latach dziewięćdziesiątych dałaby się porównać do rzeki, która, owszem, gdzieś płynie, ale powoli, niechętnie, a jej meandryczny nurt wciąż tworzy jakieś zatoki, rozlewiska, martwe wody - i nie może popłynąć do przodu, nie może, wśród rozlewisk, znaleźć swojej drogi, doliny, którą popłynie w przyszłość. Jarosław Kaczyński obudził Polskę i pchnął ją do przodu. Zrobił coś takiego, że Polska wstała na nogi i poszła naprzód. Przychodzi mi do głowy jeszcze takie porównanie. Polska to był taki wielki ospały żubr śpiący pod drzewem w Puszczy Białowieskiej (…) Otóż ten wielki białowieski żubr spał sobie słodko (lub spał dręczony okropnymi snami) gdzieś na polanie w głębi puszczy i sen jego, podobny śmierci, mógłby trwać jeszcze wiele lat - gdyby Jarosław Kaczyński nagle nie ugryzł go w dupę. Żubr, ugryziony przez pana premiera, podniósł głowę, potrząsnął rogami, ryknął i popędził. Dokąd, tego nikt nie wie. Ale galopuje, pędzi ku swoim nieznanym, dzikim przeznaczeniom. Polska poruszyła się, została poruszona - jest coraz inna i będzie jeszcze inna. To już nie jest sen pod lipą, to już nie jest podobny śmierci sen stanu wojennego, to już nie jest omdlenie lat dziewięćdziesiątych. Właśnie dlatego wszystko, co zrobił i co robi Jarosław Kaczyński, jest dobre. Ugryzł żubra w dupę i to czyni go postacią historyczną…”, koniec cytatu.

Rymkiewiczem nigdy nie będę, ale jestem geologiem, więc ośmielę się pociągnąć tę poetycko-przyrodniczą wizję naszego współczesnego wieszcza.

Po roku 1989, kiedy to bezsprzecznie dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu nasza polska rzeka przerwała zaporę ludzkiej bezwolności i braku nadziei na przyszłość, - jej nurt znów nabrał na chwilę siły i wartkości, ale zaraz potem na jej drodze wypiętrzyły się góry zła dziejącego się pod rządami Tuska i choć kraj po wierzchu wypiękniał, coś się stało złego z naszą polską duszą, a nad krainą nadwiślańską zawisła złowróżbna groźba, że Polska z tej ciężkiej choroby już się nie podniesie. A jeszcze do tego dobiła nas tragedia smoleńska. Polska zaczęła krwawić. Miliony rodaków poczuły się we własnej ojczyźnie, jak pierwsi chrześcijanie pośród pogan, a wyniszczająca kraj wojna polsko polska zdawała się nie mieć końca. Trwała polska pieta i na naszych oczach umierało zdawało się niezniszczalne dziedzictwo tysiącletniej Rzeczpospolitej, zaś nasza polska rzeka znów zwolniła bieg tworząc gargantuiczne rozlewisko bezsiły w walce z cynicznym bestialstwem władzy obcej polskiej tradycji chrześcijańsko narodowej.

Na szczęście pycha i buta Platformy zainicjowały, choć trwającą aż osiem lat to jednak cierpliwie postępującą erozję wspomnianych gór zła, aż jesienią roku 2015 Polacy przejrzeli na oczy i spiętrzone wody ludzkiej krzywdy przerwały tamę tłamszonej wolności i, co tu dużo mówić trochę psim swędem partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła władzę z przewagą sejmową i swoim Prezydentem.

I choć zdawało się, że nasza polska rzeka popłynie nareszcie w dobrą stronę i bez przeszkód, to niestety jej koryto poczęło zarastać starymi, spróchniałymi drzewami, których nie chciał, a może nie mógł wykarczować Jarosław Kaczyński, zaś te coraz ciaśniej go obrastające starodrzewy o anachronicznej mentalności skutecznie przesłoniły panu Prezesowi możliwość postrzegania prawdziwej rzeczywistości. I odnoszę wrażenie, że znów nasza polska rzeka nie bardzo wie, dokąd płynąć, a jej doliny zaczynają się płozić gnijącymi szuwarami, coraz mocniej czuć zapach bagiennej siary, a wokół ścielą się toksyczne mgły arogancji nowej władzy.

Więc myślę, że nadeszła już pora by tym razem Jarosław Marek Rymkiewicz ugryzł żubra w dupę, acz w dzisiejszej rzeczywistości owym żubrem winien być Jarosław Kaczyński. A to, dlatego, by do żywego dotknięty Prezes przedarł się nareszcie przez gąszcz dworzan przesłaniających mu ogląd tego, co się rzeczywiście dzieje w dolinach rzeki, której na imię Polska.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki)

Post Scriptum
Ta notka jest kontynuacją mojej poprzedniej notki, w której zadałem pytanie, czy na obecną chwilę Kornel Morawiecki nie jest przypadkiem celniejszym wizjonerem niż Jarosław Kaczyński” – vide: http://salonowcy.salon24.pl/73...

Post Post Scriptum
A teraz konkretnie.
To nie PIS wygrał wybory, tylko PIS-owi je wygrały Platforma i SLD, tym co wyprawiali - i ludzie się w końcu się wkurzyli.
Andrzej Duda i Beata Szydło faktycznie ciężko pracowali, ale pracy tych maluczkich jakoś nie widać.
PIS ostatnio zrobił dwa niewybaczalne błędy polityczne, które będą go drogo kosztować.
1. Dopuścił możliwość karania kobiet więzieniem za aborcję
2. Zarządził ekshumację wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej - niezależnie od stanowiska rodzin.
Tylko te dwie decyzje mogą skutkować nawet wcześniejszymi wyborami.
I dlatego napisałem tę diagnozę.
A jeśli PIS te zagrożenia bagatelizuje to znaczy, że stracił zdolność racjonalnego postrzegania rzeczywistości.
I zaręczam, że na Polsce zależy mi tak samo, jak PIS-owi.
Stąd ta moja notka

 

GALERIA

...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

27-10-2016 [18:16] - Lektor | Link:

„ i, co tu dużo mówić trochę psim swędem partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła władzę z przewagą sejmową i swoim Prezydentem. „

„I choć zdawało się, że nasza polska rzeka popłynie nareszcie w dobrą stronę i bez przeszkód, to niestety jej koryto poczęło zarastać starymi, spróchniałymi drzewami, „

„ I odnoszę wrażenie, że znów nasza polska rzeka nie bardzo wie, dokąd płynąć, a jej doliny zaczynają się płozić gnijącymi szuwarami, coraz mocniej czuć zapach bagiennej siary, a wokół ścielą się toksyczne mgły arogancji nowej władzy. „

Panie „kochany”, był tutaj taki jeden co nazywał się JacBoel – i wie pan co ? Już go nie ma. A wie pan dlaczego ? Bo pisał takie same głupoty na temat PIS-u jak pan piszesz !
Myślę, że pan tak trochę psim swędem piszesz tutaj te głupoty, bo jeśli pan twierdzisz, że jesteś pan zwolennikiem PIS-u, to właśnie takimi starymi spróchniałymi drzewami jak pan PIS jest zarastany.

I w końcu jeśli pan piszesz o „arogancji nowej władzy” – to proszę wybaczyć, ale pan jesteś piźnięty !

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-10-2016 [18:52] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Lektor

Jakby Pan wiedział, kto przed chwilą pogratulował mi tej notki, to by się Pan do końca życia wstydził i już nigdy na Naszych Blogach nie odważył komentować.

Obrazek użytkownika Lektor

28-10-2016 [17:34] - Lektor | Link:

Nie wiem kto, i nie chcę wiedzieć.
Przeczytajcie sobie oboje notkę http://naszeblogi.pl/64140-tak... może coś z tego zrozumiecie !

Obrazek użytkownika xena2012

27-10-2016 [20:07] - xena2012 | Link:

starodrzewy o anachronicznej mentalnosci,gnijace szuwary,hamulcowi,jajogłowi.....czy nie lepiej zamiast tylu notek napisac jedną konkretną z nazwiskami i przykładami złych,niewłaściwych zadań,zaniechachań czy arogancji obecnej władzy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-10-2016 [20:15] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

Zastanawiałem się, kto pierwszy na mnie naskoczy, @xena2012, czy @Lektor. Niestety tym razem dała się Pani wyprzedzić. Więc na przyszłość musi Pani być czujniejsza.

Pozdrawiam i głowa do góry!

Obrazek użytkownika Lektor

28-10-2016 [17:57] - Lektor | Link:

Panie krzysztofie, nie naskakuje na pana, ale na miłość Boską przestań pan pisać takie głupoty. My pana prosimy, tak jak JacBiel-a, a pan swoje.
Przecież pan dobrze wie co powiedział kiedyś Wilhelm II () von Preussen. Jeśli nie to krótko: „Polacy nie potrafią rządzić, oni muszą być rządzeni”. Wie pan czemu Polacy nie potrafią rządzić ? Bo po wyborze każdego nowego rządu natychmiast rusza fala krytycyzmu i .......... huzia na juzia !!!
Panie Krzysztofie, mamy pierwszy raz od 1945 roku nasz polski rząd i Prezydenta. Są to uczciwi ludzie, którzy nie kradną tak jak ich poprzednicy z PO i PSL, wspaniałego Prezydenta i dobry rząd fachowców - i pytam: Dlaczego choć nie minął jeszcze rok ich istnienia, zabrał się pan za nich i ośmiela pan się z wiadomą panu zaciekłością i pogardą nawalić im na głowy. Panie, toż normalni Polacy wiedzą dobrze, że jeśli będziemy wieszać psy na obecnie rządzących i to wszystko się zawali, to czekają nas kolejne rozbiory (tym razem bez udziału Austrii), albo wojna domowa – czy pan tego nie potrafisz zrozumieć ?!!!
Jeszcze raz namawiam do przeczytania notki http://naszeblogi.pl/64140-tak...

Obrazek użytkownika Jabe

28-10-2016 [19:05] - Jabe | Link:

No i tubylcy są rządzeni.

Obrazek użytkownika tricolour

27-10-2016 [21:17] - tricolour | Link:

Gdyby PIS miał takich zwolenników, jak Pan, to rzeka płynęłaby prosto i wartko. Niestety większość zwolenników, to klakierzy, którzy merytorycznie do niczego potrzebni nie są. Poza klaką.

Więc szuwar widzę bezbrzeżny...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-10-2016 [09:26] - Krzysztof Pasie... | Link:

@tricolour

Dziękuję za wsparcie, bo żarty powoli się kończą.

Bo to nie PIS wygrał wybory, tylko PIS-owi je wygrały Platforma i SLD, tym co wyprawiali - i ludzie się w końcu się wkurzyli.
Andrzej Duda i Beata Szydło faktycznie ciężko pracowali, ale pracy tych maluczkich jakoś nie widać.
PIS ostatnio zrobił dwa niewybaczalne błędy polityczne, które będą go drogo kosztować.
1. Dopuścił możliwość karania kobiet więzieniem za aborcję
2. Zarządził ekshumację wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej - niezależnie od stanowiska rodzin.
Te dwie decyzje mogą skutkować nawet wcześniejszymi wyborami.
I dlatego napisałem tę diagnozę.
A jeśli PIS te zagrożenia bagatelizuje to znaczy, że stracił zdolność racjonalnego postrzegania rzeczywistości.
I zaręczam, że na Polsce zależy mi tak samo, jak PIS-owi.

Stąd ta moja notka.

Dziękuję za komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Lektor

28-10-2016 [18:01] - Lektor | Link:

Panie tricolour, pańska głowa służy panu już tylko do jedzenia !!!

Obrazek użytkownika JAMS

28-10-2016 [10:46] - JAMS | Link:

Cytuję za Panem:
PIS ostatnio zrobił dwa niewybaczalne błędy polityczne, które będą go drogo kosztować.
1. Dopuścił możliwość karania kobiet więzieniem za aborcję
2. Zarządził ekshumację wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej - niezależnie od stanowiska rodzin.

ad 1. Kiedy i gdzie dopuścił możliwość karania kobiet więzieniem za aborcję?

ad 2. polskie prawo wymaga przeprowadzenia sekcji zwłok jeżeli śmierć nastąpiła w wyniku katastrofy
w celu poznania jej przyczyn itp.

o ile mi wiadomo takie sekcje w Polsce nie były przeprowadzone ,poza nielicznymi przypadkami,
które pokazują jak były przeprowadzone w Moskwie

z poważaniem JAMS

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-10-2016 [11:11] - Krzysztof Pasie... | Link:

@JAMS

"ad 1. Kiedy i gdzie dopuścił możliwość karania kobiet więzieniem za aborcję?..."
-------------
Wtedy, kiedy poparł publicznie projekt obywatelski dopuszczający taką możliwość. A to, że się potem z tego wycofał już nie pomoże, bo mleko się rozlało. A więc błąd POLITYCZNY. Ideologia to odrębny temat.

"ad 2. polskie prawo wymaga przeprowadzenia sekcji zwłok jeżeli śmierć nastąpiła w wyniku katastrofy
w celu poznania jej przyczyn itp..."
-------------
Z politycznego punktu widzenie Prokuratura winna zacząć od ukarania tych, którzy w swoim czasie do takich sekcji nie dopuścili. Nie mam na myśli Rosjan, lecz Polaków, którzy nie dali zgody na otwarcie trumien.

"o ile mi wiadomo takie sekcje w Polsce nie były przeprowadzone, poza nielicznymi przypadkami,
które pokazują jak były przeprowadzone w Moskwie..."
---------------
To dlaczego PIS nie zarządził tych sekcji bezpośrednio po tym, jak wygrał wybory? Tylko właśnie teraz. I to jest kolejny błąd polityczny, powtarzam POLITYCZNY.

Z poważaniem,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika JAMS

28-10-2016 [12:03] - JAMS | Link:

Nie bardzo rozumiem co to znaczy "poparł publicznie", Nie przypominam sobie wypowiedzi
prominentnych polityków PiS popierających karanie kobiet za aborcję (ale mogę się mylić)

PiS nie jest od zarządzania sekcji tylko prokuratura, widocznie tyle jej czasu było trzeba
aby to zarządzić (może chcieli tego uniknąć, ale się nie dało)

O ile wiem PiS od lat wychodziło z założenia że sekcje powinny się odbyć, ale czy są, czy nie są u władzy
to nie od nich zależy.

Z poważaniem JAMS

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-10-2016 [12:18] - Krzysztof Pasie... | Link:

@

"Nie bardzo rozumiem co to znaczy "poparł publicznie", Nie przypominam sobie wypowiedzi
prominentnych polityków PiS popierających karanie kobiet za aborcję..."
-------------------
Widocznie oglądamy inne kanały telewizyjne i inną prasę czytamy.

"PiS nie jest od zarządzania sekcji tylko prokuratura..."
---------------
Ale może to zarządzić minister, który jest zarazem prokuratorem generalnym.

"O ile wiem PiS od lat wychodziło z założenia że sekcje powinny się odbyć, ale czy są, czy nie są u władzy
to nie od nich zależy..."
----------------
Pan to mówi poważne?

Z poważaniem KP

Obrazek użytkownika JAMS

28-10-2016 [13:29] - JAMS | Link:

"poparł publicznie", może jakieś linki?.
Może to zarządzić minister (nie z PiS tylko koalicjant) oczywiście.
Tylko wyobrażam sobie, jaki byłby wtedy skowyt opozycji o politycznej decyzji ekshumacji,
może dobrze się stało, że zdjęto z tej sprawy odium polityczności.

z poważaniem JAMS

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-10-2016 [21:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

@JAMS

"Panie Krzysztofie, pan jako wykładowca akademicki musiał należeć do PZPR i z pewnością głosował pan na Majchrowskiego - czyż nie ?!..."
--------------
Tych wypowiedzi medialnych było tyle, że z łatwością sam Pan w Internecie znajdzi.

Z poważaniem,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika JAMS

29-10-2016 [09:57] - JAMS | Link:

Wypowiedzi medialne to nie stanowisko, to wypowiedzi medialne.
Stanowisko to program partii projekty i ustawy, zalecenia wydawane członkom partii.

W powyższej odpowiedzi zamieścił Pan cytat sugerujący, że to moje słowa.
Oświadczam więc, że nigdy takiej głupoty nie napisałem. (studiowałem w latach 80-tych na PW )
Wierzę, że to tylko pomyłka.

z poważaniem JAMS

Obrazek użytkownika xena2012

28-10-2016 [10:53] - xena2012 | Link:

do pana Pasierbiewicza z 20:15.....ale jednak do mojego komentarza Pan sie nie odniósł traktujac mnie pobłażliwie jak misia o bardzo maóym rozumku ,podziwiam więc unik.Postaram sie jasniej :kto w PiS-ie wg Pana jest tym hamulcowym,jeśli więc ma Pan wiedzę(ja np.nie mam) wystarczy proste wyjasnienie niz posądzanie o klakierstwo wobec obecnej władzy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-10-2016 [11:34] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena

"Pan sie nie odniósł traktujac mnie pobłażliwie jak misia o bardzo maóym rozumku..."
---------------
To jest Pani interpretacja, a nie moja.

"Postaram sie jasniej :kto w PiS-ie wg Pana jest tym hamulcowym,jeśli więc ma Pan wiedzę(ja np.nie mam) wystarczy proste wyjasnienie niz posądzanie o klakierstwo wobec obecnej władzy..."
---------------
Proszę bardzo. Ostatnio, cokolwiek powie przewodniczący Klubu Parlamentarnego PIS niejaki Terlecki woła o pomstę do nieba i coraz bardziej arogancją władzy zalatuje. Wypowiedź rzecznika prasowego PIS do dziennikarzy, żeby się stuknęli w czoło potwierdza to samo. Chciałbym też wiedzieć, co robi minister Lipiński? O wypowiedziach Krystyny Pawłowicz na komisjach sejmowych nie wspominam. A na pewnego prokuratora z czasu minionego spuszczam zasłonę milczenia. To mało?

Obrazek użytkownika xena2012

28-10-2016 [16:50] - xena2012 | Link:

no faktycznie -potworna arogancja wymienionych pisowców az bije w oczy zwłaszcza na tle stonowanego,kulturalnego wrecz eleganckiego zachowania przedstawicieli innych partii.Nawet pan nie wie co robi Lipiński a jednak nazywa hamulcowym.Terlecki woła o pomstę do nieba,a Piotrowicz zapewne o niego chodzi no cóż znowu ogólniki bez śladu konkretu.Czy przyjrzał sie Pan kiedykolwiek wypowiedziom rzeczników PO czy Nowoczesnej?Dla nich takie zdania jak to o stuknieciu sie w czoło to drobnostka bo w swoim repertuarze mają bardziej dosadne a nawet wręcz ordynarne stwierdzenia.Nie znosi Pan posłanki Pawłowicz,ale czy ona kiedykolwiek kłamała w swoich wypowiedziach lub była nieprzygotowana lub niemerytoryczna?

Obrazek użytkownika Lektor

28-10-2016 [18:13] - Lektor | Link:

Panie Krzysztofie, to co pan odpowiada xenie, świedczy o pana chorobie. Tak, ci dziennikarze jak również niektórzy autorzy piszący notki powinni stuknąć się w czoło. Piotrowicz i Prof. Pawłowicz zaś robią wspaniałą robotę np. z ostatnimi projektami ustaw o TK. Wolę 100 razy tych ludzi niż takich jak elity krakowskie wybierające komucha na Prezydenta Krakowa. Panie Krzysztofie, pan jako wykładowca akademicki musiał należeć do PZPR i z pewnością głosował pan na Majchrowskiego - czyż nie ?!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-10-2016 [21:40] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Lektor

"Panie Krzysztofie, pan jako wykładowca akademicki musiał należeć do PZPR i z pewnością głosował pan na Majchrowskiego - czyż nie ?!..."
-----------------
Tu Pan ma odpowiedź:

"http://youtu.be/9WntjK-aUBE

(pierwsza lub druga minuta mojego wystąpienia w obecności obecnego Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej Jego Magnificencji prof.dra hab. inż. Tadeusza Słomki oraz promotora mojego doktoratu prof.dra hab. inż Janusza Kotlarczyka.

Odsłuchał Pan? No i co? Nie głupio Panu?

Obrazek użytkownika Ptr

28-10-2016 [11:17] - Ptr | Link:

Proszę się zastanowić zanim Pan coś napisze, bo Pan mąci niesamowicie.
Punkt 1. Pana Post Scriptum to nieprawda i propaganda.
Punkt 2. To racja stanu. ( dziwię się ,że jeszcze ekshumacji nie zrobiono, tylko dyskutuje się ).

Dyrdymały o gryzieniu w d. to ani poezja, ani poważna anliza. To takie bzdety jakich wiele, bo tak niektórzy to odczuli lub tak się niektórym wydaje. Nie każdy traktuje to poważnie.

PiS nie jest arogancki. PiS reprezentuje demokratyczną większość. Przeciwnie, robi wszystko bardzo ostrożnie, niemal nieśmiało, pluralistycznie w mediach i z dużą cierpliwością. Nie jest to komfortowe dla nikogo, ale lepsze od wcześniejszego autorytaryzmu.
Jak będzie naprawdę żle, pierwszy będę pisał.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-10-2016 [12:11] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Ptr

Proszę Pański komentarz napisać jeszcze raz w grzeczniejszej formie, a wtedy Panu ewentualnie odpowiem.

Obrazek użytkownika Ptr

28-10-2016 [19:55] - Ptr | Link:

Na własnym polu karnym nie bawimy się z piłką. Najlepszym zagraniem nie zawsze jest podanie do własnego bramkarza. Tym bardziej nigdy nie strzelamy w kierunku własnej bramki w celu przetestowania formy tegoż bramkarza. Nic dziwnego , że publiczność nie jest zachwycona widząc taką grę. Proszę już dać spokój.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-10-2016 [21:32] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Ptr

"publiczność nie jest zachwycona widząc taką grę..."
------------------
Mimo wszystko wolałbym, żeby się Pan wypowiadał w imieniu własnym.

"Proszę już dać spokój..."
----------
Nie ma obowiązku wchodzić na mój blog, więc i ja powiem proszę już dać spokój. Pan nie wchodzi na mój blog i jesteśmy kwita.

Obrazek użytkownika Ptr

29-10-2016 [18:57] - Ptr | Link:

Zachowam jednak swoje prawo do krótkiego komentarza pod dowolnym blogiem z wiarą w wyższość wolności słowa nad subiektywnie rozumianą poprawnością.

Obrazek użytkownika Jozue

28-10-2016 [21:08] - Jozue | Link:

W pełni popieram spostrzeżenia.

Obrazek użytkownika Jozue

28-10-2016 [21:15] - Jozue | Link:

Wszedł już Pan do tej samej grupy co Pani Jadwiga Staniszkis.
Gratuluję.

Obrazek użytkownika Janko Walski

29-10-2016 [00:43] - Janko Walski | Link:

Tą notką zrównał się pan z Palikotem. To jest dokładnie ta twarz postsowietyzmu, od której usiłujemy uciec: dla zwrócenia uwagi i większego efektu wszystkie chwyty dozwolone.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-10-2016 [18:02] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Janko Walski

"Tą notką zrównał się pan z Palikotem. To jest dokładnie ta twarz postsowietyzmu, od której usiłujemy uciec..."
------------------
Mimo wszystko będę wdzięczny, jak Pan swoje komentarze będzie pisał w liczbie pojedynczej.

Polecam Panu także ten tekst, już nie mojego autorstwa - vide: http://naszeblogi.pl/64155-mam...