Aborcja -gra na rozbicie większości PiSu czy partactwo PiSu!

Nawet własnego pomysłu - by odrzucić projekt społeczny a w jego miejsce za jakiś czas przedstawić własny -  nie potrafili dzielni posłowie PiSu przeprowadzić! Schrzanili procedując tak ważną i delikatną sprawę niezgodnie z przepisami sejmowymi !!!

Czy to jest tylko kwestia nagłej sraczki i strachu przed tłumami fanatycznych feministek, które wystarczyło, że raz wyszły na ulicę i już u PiSu uzyskały posłuch?

Otóż wątpię w to. Rzeczy, które się dzieją wyglądają na liczne... inscenizacje!

Czy to przypadek, czy tu się rozgrywa zupełnie inna historia, dla której kwestia obrony życia poczętego, jest kolejny raz tylko sprawą instrumentalną?

Jak to jest, że zarówno zwolennicy zaostrzenia ustawy, jak i zwolennicy obecnego kształtu tej ustawy (dla mnie nie do przyjęcia) popełniają tyle błędów i działają, jak w jakimś obłędzie. Dlaczego posłowie, którzy w innych sytuacjach potrafią zadziałać jak sprawny mechanizm, kompromitują się jak zwykli amatorzy i stado słoni w porcelanie?

Czy to jest tylko przypadek, że tak to obecnie w sejmie zrobili posłowie, że nadal sączyć się będzie smród, a co najgorsze:

a. i tak nie pozyska się lewicy wchodząc jej w d.... lub przymilając się do niej;
b. straci się młodych (którzy w większości są przeciwko mordowaniu dzieci);
c. straci się katolików (których wciąż chce zagospodarować Opus Dei, Marek Jurek i dawny LPR);

Co profesjonalnie powinien zrobić PiS?

1. NIE WPADAĆ w panikę !

2. Najpierw należało spokojnie nagłośnić stanowisko Episkopatu i czekać

3. W regulaminowym terminie zwołać komisję i mając w ręku oświadczenie Episkopatu, odrzucić projekt a wcześniej przez 3 dni nagłośnić medialnie, dlaczego będzie społeczny projekt Ordo Iuris odrzucony i że w swoim projekcie PiS będzie jednak obrona życia (ale bez karania kobiet).

4. Za parę lat albo nawet i na drugi rok można wrócić do pomysłu karalności (albo i nie, gdyż na początku najważniejsze jest przeprowadzenie ustawy, która weźmie w obronę życie a nie penalizację kobiet).

NIESTETY, zamiast tego mamy żenujący spektakl politycznej niezaradności, która może się źle skończyć - rozbiciem PiSu, skróceniem kadencji - jak to z podobnymi rządami już dwa razy było w przeszłości.

Zamiast takiego zgrabnego rozegrania sprawy dopiero teraz "na prawicy" się zacznie!
Otóż zacznie się rzeź i walka o katolicki elektorat (przecież wciąż te same siły i osoby chcą ten elektorat zagospodarować i kilka razy próbowali)
Teraz będą nastawiać katolików przeciwko PiSowi, który swoim wcześniejszym kunktatorstwem oraz obecnym partackim zachowaniem się w komisji nie osiągnął niczego poza śmiesznością - a tego Polacy nie lubią!

Nie stało nic profesjonalnego, mamy do czynienia z pełna amatorszczyzną!

Czyli jednak rządzą nami wciąż nieudacznicy - jest to wciąż lękająca się i cofająca się przed przeciwnikiem, rozpracowywana grupa nieudaczników, w której kilku agentów sprawnie osłabia i rozbija PiS.  (Tyle razy scenariusz ten już przerabialiśmy, agenci wręcz cyklicznie aktywują się w PiS by go rozbić lub osłabić)

A po co teraz?

BY NIE BYŁO większości w sejmie!
Tak to sprawnie robią by rozbić PiS aby NIE BYŁO tej większości w sejmie, jaka jest!

W sprawie zmiany ustawy aborcyjnej jest bowiem drugie dno - społeczny projekt jest specjalnie tak ostro sformułowany by być elementem gry od samego początku, instrumentem świadomie uruchomionym.

Chodziło o to by przedstawić PiS jako partię niezdolną do reprezentowania szerokiego elektoratu katolickiego, po który to elektorat teraz zgłoszą się liczni "prawicowi" zbawcy ustawieni przez ruską ambasadę do tego wiekopomnego dzieła w specjalnej i od lat pielęgnowanej kolejce.

Po co? BY NIE BYŁO tej cholernej większości sejmowej lecz by powstał - jak dawniej - konglomerat różnych partii i kół poselskich, które obalając obecną sejmową większość jednej partii, wymuszą dawnego typu partyjniackie sejmowładztwo III RP i handel głosami "za" przy każdej ustawie, która będzie potrzebna Polsce.

Na miejscu Kaczyńskiego pozbyłbym się z PiSu lub odsunął od wpływu na cokolwiek wszystkich tych, którzy tak schrzanili obecne rozegranie w sejmie tej sprawy bo to są agenci, którzy chcą rozwalić większość sejmową.

A z drugiej strony przyjrzałbym się bardzo uważnie działaczom i politykom, którzy stali za forsowaniem tej ostrej wersji projektu społecznego stawiającego nieroztropnie karanie kobiet już teraz, natychmiast, bez patrzenia, czy jest na to jakakolwiek matematyczna szansa w sejmie. Może bowiem specjalnie stawiali na osiągnięcie natychmiast WSZYSTKIEGO by nie doszło w ogóle do NICZEGO poza smrodem i fajerwerkiem.

Tu też bowiem mogą PO PROSTU działać AGENCI, którzy za nic maja sprawę obrony życia a traktują ją jedynie instrumentalnie, jako najbardziej łatwopalne paliwo!

Uważam, że zmiana ustawy jest konieczna, mordowanie dzieci, nazywane tajemniczo aborcją, musi być całkowicie zabroniona a uniki w tej sprawie, jakie stosuje PiS tylko kompromitują tę partię, która w kolejnej sprawie i na oczach całego Narodu, pokazuje, że jest chwiejna, niezdecydowana i gotowa do dogadywania się z każdym, kto głośno krzyczy. To jest o wiele gorsze od tego gdyby PiS przyjął po męsku taktykę odważnego opowiedzenia się po stronie nawet tej społecznej wersji ustawy bowiem w ten sposób pokazałby, że ma władzę i jest siłą a zachowując się w sposób zniewieściały i wpadając w kołobłęd okazuje, że władzy nie ma nawet nad własnymi szeregami oraz, że nie posiada siły!

Okazywanie na zewnątrz, że nie ma się władzy i nie ma się siły do jej sprawowania jest początkiem końca każdej większości parlamentarnej i każdego rządu!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika OLI

06-10-2016 [10:54] - OLI | Link:

Spośród wielu interpretacji, jakie od wczoraj się ukazały, Pańska odpowiada mi najbardziej.

Szanowni obrońcy życia potrafili podpisywać petycje, zbierać podpisy, organizować marsze za życiem.
W chwili, gdy losy ich własnego projektu ustawy chroniącej życie dzieci ważyły się w sejmie - zostawili scenę wolną dla lewackich wiedźm.
A mogli też pokazać swoją społeczną siłę tam, gdzie ją dobrze widać, czyli na ulicy. Dzień wcześniej, albo dzień później.
Tak, żeby bez komentarza pokazać duchowe różnice, które manifestują się w ciele - bo w końcu moralni, uporządkowani ludzie nie zachowują się i nie mówią tak, jak robiły to te upiorne czarne ptasiory jakby żywcem przeniesione z filmu grozy Alfreda Hitchcocka.

Jeśli za tą decyzją PiS-u nie kryje się jakiś głębszy plan- pani Beata Szydło może zacząć pakować do pudełka swoje rzeczy z gabinetu premiera. W krótkim czasie dwukrotnie pokazała, że wystarczy potupać i pokrzyczeć, a wycofa się ze wszystkiego.
Ściągnęła tym sposobem na swoją ekipę stado drapieżników, które już nie odpuszczą, bo zobaczyły kulejące zwierzę i ślady krwi.
Moralnie obrońcom życia nic im zarzucić nie można, bo są wojownikami słusznej sprawy.
Problem tkwi w tym, że nie liczą się kompletnie ze skutkami swoich działań, gotowi rozwalić rząd i większość sejmową i ponownie oddać naród na żer tych sił, z których rąk właśnie usiłujemy się wyrwać.

Te mnogie byty ideologiczno-polityczne, nie potrafiące w żadnych wyborach uciułać nawet 3% ruszą teraz pospołu by odzierać PiS z jego etosu i wiarygodności, choć jest to jedyna prawicowa formacja zdolna do działania w Polsce, na lepsze nas nie stać, bo nie przejdą.

Istotnie, słusznie Pan zauważył- oczekuje się od PiS-u, że wykona robotę za innych. Na czarnej manifestacji zobaczyliśmy, jak wielu jest znieprawionych Polaków, brzydota duchowa biła po oczach.
Nikt nie zawalczył o ich dusze i sumienia.

Jakim prawem oczekuje się właśnie od PiS-u, że jedną ustawą przyjdzie i wszystko naprawi.
To jest sprawa przede wszystkim dla Kościoła, niech duchowieństwo zacznie wchodzić z nimi w autentyczny dialog.
Dialog, a nie uspokajające mruczanki, a nie niewyraźne mamrotanie, żeby nie pokazać, że jest problem.
Ktoś biernie się przyglądał, jak wyrasta nam pokolenie takich orków, a teraz na te rafy posyła się PiS.

Obrazek użytkownika Saxet

06-10-2016 [12:35] - Saxet | Link:

Przecież zwolennicy projektu zorganizowali swoje białe marsze. Przyszło po 100-300 osób.

Na czarne marsze - W Warszawie 30 tysięcy, w Poznaniu 10 tysięcy, w Łodzi dzień wcześniej 5 tysięcy. Jarosław Kaczyński po prostu umie liczyć.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

07-10-2016 [19:26] - maks jamnicki | Link:

Hm, myślę podobnie....

Obrazek użytkownika Józef Darski

06-10-2016 [11:33] - Józef Darski | Link:

To już jasne o co chodzi

"Liczę na poparcie projektu komitetu "Stop aborcji" przez posłów PiS nawet wbrew władzom klubu" - Kwaśniewski.

Obrazek użytkownika Jabe

07-10-2016 [19:49] - Jabe | Link:

O co chodzi?

Obrazek użytkownika xena2012

06-10-2016 [11:49] - xena2012 | Link:

a na co jest obliczona gra organizacji Ordo Iuris?

Obrazek użytkownika Saxet

06-10-2016 [12:40] - Saxet | Link:

Na temat tego projektu przeprowadzono dwa duże sondaże. Pierwszy IRBiS na zlecenie inicjatorów projektu. Tam rzeczywiście poparcie dla karania kobiet wynosiło prawie 50% i opowiadało się za tym 70% młodych.

Drugi CBOS, organizację finansowaną przez rząd. Tam za utrzymaniem obecnego kompromisu było ok. 50%, za liberalizacją prawa ok. 40%, a za obecnym projektem... 11%.

Widocznie PiS zaufał instytucji finansowanej przez rząd, a nie firmie działającej na zlecenie organizacji pro-life.

Obrazek użytkownika Francik

06-10-2016 [15:31] - Francik | Link:

IBRiS zawsze przeprowadzi sondaż, którego wyniki będą odpowiadać zlecającemu.

Obrazek użytkownika Gniewko

06-10-2016 [15:54] - Gniewko | Link:

Pana wpis jest nieaktualny, bo PiS już zaradził całemu temu zamieszaniu przez zapowiedź wprowadzenia pomocy dla osób, z dziećmi niepełnosprawnymi i kampanią medialną. Takie niezamierzone działanie wyjdzie bokiem „Totalnej Opozycji”, bo pokazało jej intencje. Trzeba działać nie emocjami, tylko rozumem. Piekło jest wyłożone dobrymi chęciami.