Hojny prezent pisowskich purystów dla totalnej opozycji

Żeby wszystko było jasne. Aborcję uważam za coś bezdyskusyjnie złego i szkodliwego, wszakże w pewnych okolicznościach jest to zabieg konieczny, więc bezwzględnego zakazu aborcji z karnymi konsekwencjami włącznie moim zdaniem nie da się obronić. Słowem moja dzisiejsza notka nie traktuje o aborcji, jako takiej, lecz o rozgrywkach politycznych z aborcją w tle.

W ostatnich godzinach zadzwoniło do mnie kilka Przyjaciółek od zawsze sympatyzujących z partią Jarosława Kaczyńskiego by mnie poinformować, iż je poruszyło do żywego skierowanie głosami Prawa i Sprawiedliwości obywatelskiego projektu komitetu "Stop aborcji" o bezwzględnym zakazie aborcji do dalszych prac Sejmu, jak również powiedziały mi, wprost, iż są poirytowane fanatyzmem i głupotą polityczną pisowskich radykałów, którzy odrzucili już w pierwszym czytaniu projekt obywatelski liberalizujący aktualne przepisy aborcyjne.

I choć wiem, że się teraz prawdopodobnie narażę „ortodoksyjnym pisowcom” powiem głośno, że ja osobiście w pełni się zgadzam ze zdaniem moich pro-pisowskich Przyjaciółek, a nawet więcej, uważam, iż tymi dwoma z politycznego punktu widzenia bezrozumnie i nieodpowiedzialnie pochopnymi decyzjami partia rządząca strzeliła sobie samobója, który może nawet zadecydować o wyniku meczu Prawo i Sprawiedliwość kontra totalna opozycja. Zaś podpierając się terminologią bokserską pozwolę sobie zauważyć, że właśnie na naszych oczach odbywa się pierwsze liczenie Prawa i Sprawiedliwości, czego dowodem jest najnowszy sondaż, podług którego po raz pierwszy od wygranych wyborów PIS dostaje od potencjalnych wyborców wynik niższy niż 30 punktów. Powiem więcej. Uważam, iż rzeczone głosowania mogą być początkiem końca uśpionej przewagą sejmową władzy Prawa i Sprawiedliwości. Dlaczego? Bo jak świat światem, z „babami” nikt jeszcze nie wygrał, że przypomnę białe miasteczko pielęgniarek, na którym się poprzedni rząd PIS-u wykopyrtnął. I krew mnie zalewa ma myśl, że PIS dał tym wszystkim dziuniom od Schetyny i Petru śmiercionośną broń z ostrymi nabojami do ręki.

Tę ślepą nieroztropność „ortodoksów” swojej partii przewidział jeszcze przed głosowaniami Jarosław Kaczyński, który z mównicy sejmowej zaapelował do pisowskich fundamentalistów o rozważne głosowanie dając im niedwuznacznie do zrozumienia by nie odrzucali już w pierwszym czytaniu projektu liberalizującego przepisy aborcyjne. Niestety jego nadgorliwi żołnierze o mentalności noszącej znamiona talmudyczne nie posłuchali swojego przywódcy. Mam na myśli, przepraszam za wyrażenie tych wszystkich pisowskich ultrasów, którzy, kiedy przestrzegałem w swoich notkach, że negowania in vitro oraz forsowania bezwzględnego zakazu aborcji nie da się obronić omal mnie nie rozszarpali na strzępy - vide moja notka pt. „Panie Andrzeju! Negowania in vitro nie da się obronić!” (http://salonowcy.salon24.pl/63...), napisana po to, żeby Andrzejowi Dudzie nie przyprawiono gęby „katolickiego oszołoma”, do której pisowscy twardogłowi rygoryści dodali 472 w większości szowinistycznych komentarzy, których lektura może normalnego człowieka z nóg zwalić.

Więc na koniec powiem, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość chce utrzymać wysokie notowania i utrzymać władzę to Jarosław Kaczyński musi teraz dokonać czegoś w rodzaju podliczenia strat i zysków i zdecydować, co się z politycznego punktu widzenia bardziej opłaca, odseparowanie się od ultraradykalnych poglądów niereformowalnego i zainfekowanego talmudyzmem ideologicznym żelaznego elektoratu pisowskich ortodoksów, co jest jednoznaczne z utratą około 5% pewnych głosów wyborczych, czy dopuszczenie do totalnej demolki wizerunku PIS-u przez powszechnie nie akceptowalne zachowania rzeczonych ortodoksów i narażenie swojej partii na przywrócenie jej zapomnianej na chwilę gęby partii niereformowalnej i uwstecznionej, co na dłuższą metę może grozić powtórną utratą władzy.

Ja osobiście doradzałbym pierwszą opcję. Bo nowa władza stanęła przed być może dziejową koniecznością zawieszenia na kołku dla doraźnych korzyści politycznych, co nie znaczy ich się wyrzec, własnych przekonań i wartości fundamentalnych celem utrzymania władzy, która teraz utracona oznacza wiekuisty koniec naszych polskich marzeń.

Dlaczego sprawa jest tak poważna?

Bo w dzisiejszym „czarnym proteście przeciwko bezwarunkowemu zakazowi aborcji” mimo obrzydliwej pogody na ulice polskich miast wyszły setki tysięcy kobiet nie tylko od Petru i Schetyny. A to już jest dla PIS-u migocząca ostrzegawczo czerwona lampka politycznego bezpieczeństwa.

Co zatem robić? Myślę, że trzeba tych młodych odbić totalnej opozycji. Ale PIS sam młodych nie wyciągnie na ulicę. Jednakże jest w stanie to zrobić Kukiz, z którym powinien się teraz ułożyć Jarosław Kaczyński. Bo jak wykazały wybory prezydenckie Kukiz w sposób "rewolucyjny", albo lepiej "ewolucyjny" radykalnie zmienił kody komunikowania się z ludźmi, czym trafił w gusta młodego pokolenia, które porozumiewa się w języku dla jajogłowych niezrozumiałym. Bo młodzi chcą, żeby było krótko, zwięźle, na temat, dosadnie, a przekaz był zgodny z formami komunikacji jakie oni preferują. A Kukiz wyraża swoje myśli w takim właśnie opakowaniu. Bez trucia, marudzenia, doradzania, pouczania i moralizowania. Ma być szybko – migawkowo, z jajem, a jak trzeba to ostro i siarczyście.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki)

Post Scriptum
Jest godzina 18.35 i właśnie wróciłem zmokły jak kura i przemarznięty do szpiku kości z krakowskiego protestu, którego finał odbył się na krakowskim Rynku. Chciałem ten protest samemu zobaczyć nie słuchając telewizyjnych relacji, które z jednej i drugiej strony są zwykle stronnicze.

Nie wiem ile było ludzi, ale zakładając parszywą pogodę protestujących było dużo, a nawet bardzo dużo. Pierwsze, co mnie uderzyło to wiek protestujących, którego średnia na moje oko wynosiła lat 17. Były to głównie dziewczęta w wieku licealnym, choć gimnazjalistów też nie brakowało, za osoby dorosłe można było policzyć na palcach. Większość dziewcząt była ubrana na czarno i miało zalepione czarną taśmą usta, co na mnie zrobiło wrażenie w równym stopniu groteskowe, co przygnębiające.

Główne hasło protestu to UWAGA! „POLSKA JEST KOBIETĄ”, a jak zacząłem żartować, że się czuję dyskryminowany, jako mężczyzna - zrobiło się raptem koło mnie dużo wolnego miejsca.

Przypomniało mi to trochę protest zwołanej na komórki i smartfony młodzieży protestującej przeciw ACTA, choć dzisiejszy protest był spokojniejszy i smutniejszy, ale biorąc pod uwagę fakt, że protest przeciwko ACTA rzucił Tuska na kolana przestrzegam przed bagatelizowaniem przez PiS tych protestów. Tyle na gorąco, a teraz zasiadam do odpowiadania na komentarze.

Galeria fotografii - vide: http://salonowcy.salon24.pl/73...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

03-10-2016 [21:04] - Czesław2 | Link:

Możliwość, że PIS polegnie przez ortodoksów była przewidywalna do bólu. Właściwie, to już nie jest głupota, to piąta kolumna. Jak można przeforsować jakąś ustawę, jeśli jej skutkiem będzie utrata władzy i powrót do starej ustawy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-10-2016 [23:21] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Czesław2

"Możliwość, że PIS polegnie przez ortodoksów była przewidywalna do bólu. Właściwie, to już nie jest głupota, to piąta kolumna. Jak można przeforsować jakąś ustawę, jeśli jej skutkiem będzie utrata władzy i powrót do starej ustawy..."
----------------------
No właśnie. Trudny orzech ma teraz do zgryzienia Jarosław Kaczyński. Ale chciałbym coś podpowiedzieć. PIS sam w swojej sprawie nie wyciągnie młodych na ulicę. Ale jest w stanie to zrobić Kukiz, z którym powinien się teraz ułożyć Jarosław Kaczyński. Bo jak wykazały wybory prezydenckie Kukiz w sposób "rewolucyjny", albo lepiej "ewolucyjny" radykalnie zmienił kody komunikowania się z ludźmi, czym trafił szczególnie w gusta młodego pokolenia, które porozumiewa się w języku dla zgredów niezrozumiałym. Bo młodzi chcą, żeby było krótko, zwięźle, na temat, dosadnie, a przekaz był zgodny z formami komunikacji jakie oni preferują. A Kukiz wyraża swoje myśli w takim właśnie opakowaniu. Bez trucia, marudzenia, doradzania, pouczania i moralizowania. Ma być szybko – migawkowo, z podaniem życiowych przykładów, a jak trzeba to ostro i siarczyście.

Obrazek użytkownika xena2012

03-10-2016 [23:35] - xena2012 | Link:

to nie bedzie powrót do starej ustawy tylko do całkowitej liberalizacji aborcji na tzw,zyczenie.Tyle osiągnęli nasi dzielni obrońcy życia.

Obrazek użytkownika manko1492

03-10-2016 [21:08] - manko1492 | Link:

Na pewno hojny. Ale pytanie najważniejsze: zamierzony czy nie?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-10-2016 [23:22] - Krzysztof Pasie... | Link:

@manko1942

"Na pewno hojny. Ale pytanie najważniejsze: zamierzony czy nie?..."
-----------------
Już Hamlet się nad tym głowił.

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

03-10-2016 [22:04] - Słoń Podwawelski | Link:

Panie Krzysiu:
Ręce opadają. Cięgle to samo. Przejęcie władzy przez PiS, ustawa antyaborcyjna i kolejny raz utrata władzy. To jest jakaś choroba umysłowa. Stałe fragmenty gry i te same złe wyniki. Może rzeczywiście PiS zdycha i ma żywotność tylko jednego roku przy władzy??? Chryste Panie!!! Co robić Panie Krzysiu?? Co robić??? Bo tym razem bandyci na pewno nas wymordują.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-10-2016 [23:26] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Słoń Podwawelski

"Co robić Panie Krzysiu?? Co robić??? Bo tym razem bandyci na pewno nas wymordują..."
----------------
Trzeba młodych przeciągnąć na swoją stronę. A jak to zrobić napisałem w odpowiedzi na komentarz pana piszącego pod nickiem Czesław2. Oczywiście jest to jedna z możliwych opcji wyratowanie się z podbramkowej sytuacji.

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

03-10-2016 [22:14] - Słoń Podwawelski | Link:

Trzeba krzaczyć: Panie Jarku, Odpuścić, odpuścić!!!!. Niech się ... bez zobowiązań a za urodzenie niechcianego dziecka i oddanego do adopcji płacić po 50 tys. PLN. Wszyscy będą zachwyceni!!!! Mózgu trochę qurrrrrrrrrrr... wasza mać debile. Mózgu używać nie pałki!!! To nie te czasy. Moda na pałki już była. Teraz trzeba sposobem!!!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

04-10-2016 [09:01] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Słoń Podwawelski

Rozumiem Pańskie wzburzenie, ale proszę trochę wyhamować, bo mi jeszcze zwiną notkę.

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

03-10-2016 [23:04] - Słoń Podwawelski | Link:

Obserwując dzisiejsze doniesienia prasowe doszedłem do wniosku, że jest już po zawodach lub jak mówiliśmy w czasie gry w brydge: już po ptokach!!! Moja ś.p. małżonka miała rację. Kiedy dwadzieścia lat temu oświadczyłem jej, że mam zamiar wrócić z emigracji do Polski, powiedziała mi przed śmiercią: Nie wracaj tam. Pamiętaj, że w Polsce nic nie może się udać.
Dlaczego?? Klątwa Bogów??? Nie kato-debile i sodówka we łbach po sukcesie wyborczym!!!
Nie uwierzyłem jej. ... i bardzo tego pożałowałem.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-10-2016 [00:48] - Imć Waszeć | Link:

Ja myślę, że putinowcy już mistrzowsko wykształcili u siebie kadry od psychologii tłumu, które są w stanie grać ultrasami konserwatywnymi jak bilami bez 'de' na początku.

Nie tak dawno obserwowaliśmy cały wysyp inicjatyw - ni z gruszki ni z pietruszki - koronowania Chrystusa na Króla Polski. Dla mnie to jak degradacja, jak z księcia na kasztelana, ale nie o tym chciałem. Otóż te nawoływania jakoś dziwnie zbiegały się w czasie z ruskimi manewrami i postępami w innych sprawach, w tym torpedowania naszej obrony przemysłu chemicznego przed przejęciem i polityki energetycznej tworzącej bajpas dla Gazpromu.

Może jestem przewrażliwiony, ale jakoś nie wierzę, że raptem bigoci zerwali się jak gęsi do lotu, bo im po prostu przygrzało. Bardziej skłaniam się ku tezie, że to kolejny zagon polnych "patriotów" rusza szarżą niczym na ustawę o pomocy braterskiej (czyli zalegalizowanie pobytu wojsk NATO w Polsce pod bronią i z własna strażą), widząc w niej zaproszenie dla Putina, Merkel, lub (co jest argumentem nokautującym wedle rzeczonych) interwencję zbrojną z Izraela.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

04-10-2016 [09:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Słoń Podwawelski

"Dlaczego?? Klątwa Bogów???..."
--------------
Mój dentysta zwykł mawiać, że Pan Bóg już trzysta lat temu odwrócił się od Polski. Żartuję, ale chcę obniżyć trochę gorączkę dyskusji.

Obrazek użytkownika xena2012

03-10-2016 [23:15] - xena2012 | Link:

trzeciej szansy juz nie będzie.Właściwie w swojej notce wszystko Pan powiedział nie chcę wiec powtarzać.Dodam tylkoo jedno-dlaczego PiS zaprzepascił mozliwość monitorowania opinii publicznej w internecie ? .Własnie tu na portalach jest barometr mierzący nastroje,wahania i poglądy,to tu apelowano o odrzucenie obu projektów i nie wdawanie sie właśnie teraz w aborcyjną prowokację mającą przykryć ogrom afer.Dzisiejszy sondaz był do przewidzenia,ale mnie jesszcze bardziej wstrzasneła ilustracja porównująca los Polek z kobietami w Arabii Saudyjskiej.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-10-2016 [23:28] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"trzeciej szansy już nie będzie..."
--------------
Stąd właśnie moja alarmistyczna notka.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-10-2016 [23:41] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

UWAGA!

Dodałem na końcu notki bardzo istotny fragment tekstu!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-10-2016 [00:37] - Imć Waszeć | Link:

Niestety ma pan rację. Mamy właśnie skrzykiwanie się na 11 Listopada, a po sukcesie akcji będzie Majdan. Pewnie wiosną, choć nie można wykluczyć wcześniejszej konsolidacji sił antypolskich przy sytym finansowaniu z zagranicy. Unia też łaknie sukcesu jak kania dżdżu. To proste jak 2x2, ale fundamentaliści nigdy nie patrzą aż tak szeroko i nie widzą powiązań, tylko gonią jakąś czerwoną szmatę przed sobą.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

04-10-2016 [09:10] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

Dlatego właśnie napisałem tę kontrowersyjną notkę. Ma nad czym główkować pan Jarosław Kaczyński. Ale o niego się nie boję. Obawiam się natomiast otaczających go coraz ciaśniej jajogłowych hamulcowych, którym było najlepiej, jak PIS był w opozycji, gdyż nie musieli nic robić za te same pieniądze.

Obrazek użytkownika Czesław2

04-10-2016 [07:04] - Czesław2 | Link:

Następnym gwoździem do trumny PIS-u jest w tym temacie stanowisko "prawicowej" prasy całkowicie popierającej ortodoksów w temacie aborcji.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

04-10-2016 [09:14] - Krzysztof Pasie... | Link:

@czesław2

"Następnym gwoździem do trumny PIS-u jest w tym temacie stanowisko "prawicowej" prasy całkowicie popierającej ortodoksów w temacie aborcji..."
----------------
No właśnie. Proszę mi pokazać choć jedno pismo prawicowe dla młodzieży, które mogłoby tę młodzież przyciągnąć, a nie jeśli nie odstręczyć, lub w najlepszym razie rozśmieszyć.

Obrazek użytkownika wangust

04-10-2016 [10:23] - wangust | Link:

W demokracji rację maja teoretycznie wszyscy. Można tak samo wyśmiać środowisko akademickie, jak i katolickich czy PiS owskich ortodoksów - zależy, co kto czyta. Bardzo trafnie na ten temat wypowiedział się Pan, mówiąc, że środowisko akademickie ma wyrobione zdanie po godz 11, gdy przeczytają GW. Jeżeli PiS wprowadza programy pro rodzinne i notowania spadają, to bardzo prosiłbym tęgie umysły tutaj piszące, o wyjaśnienie, po co nam rodzina i dzieci. Można by się pokusić o to, by sprecyzować, jak powinna rodzina funkcjonować. Czy pracująca na etacie w trudnych do określenia godzinach mama małego dziecka jest mamą, gdy poświęca mu pół godziny dziennie, a dziecko jest dzieckiem, gdy począwszy od żłobka po akademik przebywa w większości poza domem? Może to tylko taka dobrowolna linia produkcyjna, by oddać hołd naturze? Czy dziadkowie są rodziną, czy balastem, który należy oddać do DPS-u i dopłacać im drugie tyle do utrzymania, bo DPS kosztuje dwie przeciętne emerytury. Dziś nie rodzi się dzieci po to, by na starość podały przysłowiową szklankę wody - więc po co?. Można by pokusić się o wyliczenie, ile przeciętna rodzina powinna mieć dzieci, by zachować stan populacji. Że mamy mało żłobków i mało zarabiamy? Na Zachodzi mają to wszystko i dzieci rodzą się ale muzułmanom. Ile czasu trzeba, by demokratyczną większość osiągnęli tam muzułmanie? Przeczytałem gdzieś też, że z babami nikt nie wygra. Więc oprócz wyłuszczania świętych, demokratycznych racji, trzeba poczekać, aż muzułmanie urodzą nam dzieci i one zapewnią naszym kobietom prawa? To tylko taka "Bajka o żelaznym wilku"? Dzisiejsza wojna trwa nie o produkcję węgla i stali, nawet nie o ropę, ale o to, kto ma więcej dzieci. Może ktoś napisze, jaką książkę przeczytał ostatnio, o losie muzułmańskich kobiet?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

04-10-2016 [16:05] - Krzysztof Pasie... | Link:

@wangust

"zależy, co kto czyta..."
----------
I tu jest pies pogrzebany.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

04-10-2016 [13:29] - Andrzej W. | Link:

P.Pasierbiewicz:
"Żeby wszystko było jasne. Aborcję uważam za coś bezdyskusyjnie złego i szkodliwego, wszakże w pewnych okolicznościach jest to zabieg konieczny,"

Po takiej manifestacji moralnej, intelektualnej oraz religijnej katastrofy można już lekturę zakończyć...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

04-10-2016 [16:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Andrzej W.

"Po takiej manifestacji moralnej, intelektualnej oraz religijnej katastrofy można już lekturę zakończyć..."
---------------
I tego proszę się trzymać.

Obrazek użytkownika anakonda

04-10-2016 [15:48] - anakonda | Link:

Co tu duzo deliberowac, sprawa jest prosta, PiS zaciagnal dlug u sukienkowych pozwalajac im prowadzic
kampanie wyborcza na swoja korzysc.
Poniewaz dzieki tej koscielnej pomocy udalo sie PiS-owi przejac wladze wiec teraz musi dlug splacac,
a ta ustawa jest niczym innym jak splata owego dlugu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

04-10-2016 [20:50] - Krzysztof Pasie... | Link:

@anakonda

"Poniewaz dzieki tej koscielnej pomocy udalo sie PiS-owi przejac wladze wiec teraz musi dlug splacac,
a ta ustawa jest niczym innym jak spłatą owego długu..."
---------------
Pisałem o tym w notce pt. "Rządzenie państwem to nie harcerstwo, ani kółko różańcowe.

Obrazek użytkownika anakonda

04-10-2016 [16:10] - anakonda | Link:

Co tu duzo deliberowac, sprawa jest prosta, PiS zaciagnal dlug u sukienkowych pozwalajac im prowadzic
kampanie wyborcza na swoja korzysc.
Poniewaz dzieki tej koscielnej pomocy udalo sie PiS-owi przejac wladze wiec teraz musi dlug splacac,
a ta ustawa jest niczym innym jak splata owego dlugu.