Krótka rozprawa o bełkocie

Nie damy miana Polski zgnieść,
Nie pójdziem żywo w trumnę.
W Ojczyzny imię i w Jej cześć
Podnosim czoła dumne !

Jak to po wakacjach, ręka aż świerzbi by skrobnąć coś o bieżących sprawach i sprawkach. Jest kilka tematów wartych zastanowienia, i stwierdziłam, że w każdym przypadku będzie to krótka rozprawa o bełkocie. Pominę więc bełkot rzepliński i waltzowany, pominę także bełkot nowoczesny. Szkoda czasu. Ale nie można przejść obojętnie wobec bełkotu szwabsko-unijnego, bo znów pieski Makreli wezwały Polskę na dywanik. Mimo kapitalnego wystąpienia prof. Legutko, szwabska pomroczność nie przyjmie żadnych argumentów. Wiem co uchwali  eurokołchoz w swojej rezolucji, a po ostatnich eurowystępach POgłowia, nie trudno zgadnąć: mamy paść na kolana. Pokornie wysłuchamy propozycji, i być może wreszcie zaczniemy działać we właściwym kierunku. No od czegoś trzeba zacząć, więc powtórzę za prof. Pawłowicz: Popędzić weneckich dziadów i Unię Europejską. Od siebie dodam, że Rząd powinien także olać europejskiego dziada, niejakiego Donalda Tuska, bo tenże dziad właśnie, nasłał na Polskę tych dziadów weneckich, co sami ostatnio potwierdzili na czyje zlecenie przybyli do Polski. I tak generalnie, eurobłekotem w sprawie Polski, jak zauważył profesor Legutko, nie należy się przejmować. Na wszelkie negocjacje z UE w sprawie polskiej demokracji, powinno się wysyłać wyłącznie przysłowiowego "ciecia" z MSZ, i niech sobie pogadają, bo nasi ministrowie mają inne poważne zajęcia. A my, jak to wyśpiewał na takie przypadki lata temu Wojciech Młynarski, zwyczajnie: RÓBMY SWOJE.

YouTube: 

GALERIA

Profesorski komentarz

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

14-09-2016 [16:21] - Andrzej-emeryt | Link:

Warto wiedzieć i upubliczniać:

"„Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”. - art. 129 kk."

Obrazek użytkownika Goral Supreme

14-09-2016 [16:40] - Goral Supreme | Link:

Asemantyczny belkot = Nowa Rasa
Zjawisko jest ogolnoswiatowe.
Na Swiecie powstala Nowa Rasa ludzi,ktorzy nie akceptuja FAKTY i otaczajaca ich Rzeczywistosc..
Pisze to na powaznie..

Obrazek użytkownika Goral Supreme

14-09-2016 [18:16] - Goral Supreme | Link:

Polski Rzad powinien pilnie powolac Komisje zajmujaca sie stworzeniem planu B w przypadku wyjscia Polski z EU.
Wielce prawdopodobna jest mozliwosc,ze Polska bedzie zmuszona przez nowe warunki (nie wynikajace z Traktatow Akcesyjnych) jakie stawia nam EU opuscic ta instytucje.
Uwazam ,ze obecna ,polityka EU lamania Traktatow Akcesyjnych, przymusowych osiedlen oraz odbierania Krajom czlonkowskim praw do bycia Narodem nigdy nie powinna byc zaakceptowana przez Polske.Nawet za cene bycia poza EU..Takich panstw w Europie jest wiele i calkiem niezle sie im powodzi.
Posiadanie planu B (jak istniec po wyjsciu z EU) jest IMPERATYWEM i pilnie potrzebna koniecznoscia dla Panstwa Polskiego.
Z powodow politycznych powstaniu takiej Komisji powinien zostac nadany jak najwielszy rozglos.

Obrazek użytkownika twardek

14-09-2016 [20:30] - twardek | Link:

Wypowiedź prof. Legutko dostarczyła mi satysfakcji nieprawdopodobnej. "Asemantyczny bełkot" wprowadzam do swojego słownika.
Przed wielu laty św. pamięci o. Klimuszko wieszczył sporo ciekawych rzeczy, którym wówczas nie dawałem wiary. A przecież stopniowo "stają się".
Było też: ..."Polska stanie się źródłem nowego prawa"... Czy okazuje się, że to zaczyna się właśnie teraz?
---
Wpis Goral Supreme poniżej, z godź 18:16, jest na rzeczy.