Pan Kijowski, lider KOD – kłamca, manipulator i prowokator

Wczoraj podczas pogrzebu polskich bohaterów, pan Kijowski okazał się kłamcą, manipulatorem i prowokatorem. Pan Kijowski bezczelnie kłamie mówiąc o przebiegu wydarzeń podczas pogrzebu, ponieważ relacje świadków wydarzenia, nie zwiazanych z KOD, są zupełnie inne. Oczywiście zakłamane media głównego nurtu, jak Wyborcza i TVN, przyjęły wersje wydarzeń propagowaną przez KOD, a zupełnie pominęły, wersje wydarzeń osób nie związanych z KOD. Czyli mamy do czynienia z oczywistą manipulacją dokonywaną przez media główngo nurtu, w uzgodnieniu z KOD.

Jest jasne, że każdy ma prawo uczestniczyć w pogrzebie polskich bohaterów, ale przyniesienie flag KOD na pogrzeb jest oczywistą polityczną prowokacją ze strony lidera KOD. Więc z jednej strony pan Kijowski prowokuje uczestników pogrzebu, poprzez wymachiwanie flagami KOD, a póżniej się dziwi, że jego prowokacja oburzyła uczestników pogrzebu. Panu Kijowskiemu bardzo wyraźnie zabrakło rozumu.

Więcej, pan Kijowski wielokrotnie deklarował publicznie, że jest osobą niewierzącą, ale ten elelmentarny fakt, nie przeszkadzał panu Kijowskiemu w udziale w katolickiej mszy świętej, co moim zdamiem, jest rodzajem religijnej profanacji. Po prostu, osoba niewierząca nie powinna uczestniczyć we mszy świętej, a jeżeli pomimo tego osoba niewierząca uczestniczy we mszy świętej, to tym samym, wyraża swoją pogardę dla wierzących uczestników mszy.

Według świadka wydarzeń, nie związanego z KOD, członkowie KOD stali sobie spokojnie podczas mszy, ponieważ nie posiadali flag KOD. Sytuacja nagle zmieniła się gdy do grupki KOD podszedł pan Kijowski. Chwilę potem, członkowie KOD ostentacyjnie powyciągali flagi KOD, co spotkało się z oburzeniem uczestników mszy i pogrzebu. W ten sposób, pan Kijowski stał się politycznym prowokatorem, usiłującym zmusić uczestników mszy do gwałtownych działań wobec grupki KOD. Jednocześnie pan Kijowski, polityczny prowokator, udaje swoje zdzwienie tym, że uczestnicy mszy zaczęli krzyczeć na grupkę KOD. Przecież jest oczywiste, że pan Kijowksi musiał się spodziewać takiej reakcji oburzonego tłumu, w odpowiedzi na polityczną prowokację grupki KOD.

Pan Szumełda, szef pomorskiego KOD, powiedział dla portalu wyborcza.pl w sobotę o tym, że został skaleczony w ręke co wymagało założenia opatrunku. Ale pan Szumelda nie informuje o wezwaniu karetki oraz nie informuje o tym, kto założył mu opatrunek na rękę. Natomiast w dniu dzisiejszym, pan Szumełda poinformował tvn24.pl o tym, że ”Mam rozwaloną rękę.” Na tvn24.pl zostały udostępnione przez KOD krótkie filmy z przebiegu incydentu. Dziwnym trafem na udostępnionych filmach nie widać w jaki sposób i kto “rozwalił” rękę panu Szumeldzie. To wszystko wskazuje na manipulacje opisem przebiegu zdarzeń, dokonaną przez panów Kijowskiego i Szumełdę.

Pan Kijowski i pan Szumelda uważają się za ofiary “bandyckiego ataku”, ale póki co żaden z nich nie złożył doniesienia na policję. Przez co ich wiarygodność w tej sprawie jest zerowa. Według policji doszło do kłótni pomiędzy grupką KOD a innymi uczestnikami mszy. Policjanci poprosili jedną z grup o odejście w bok. Policja nie zauważyła jakichś objawów fizycznej agresji, jak też na filmach udostępnionych przez KOD, nie widać fizycznej agresji uczestników zdarzenia. Zresztą ten fakt, czyli brak agresji fizycznej jest potwierdzony przez samych członków KOD, wypowiadających się dla twn24.pl o tym, że byli ofiarami agresji słownej, a nie agresji fizycznej.

Wnioski z całego wydarzenia są bardzo proste. Lider KOD, pan Kijowski urządził polityczną prowokację podczas mszy i pogrzebu polskich bohaterów, właśnie po to, żeby mówiono o KOD, a nie o polskich bohaterach. Pan Kijowski i inni członkowie KOD bezczelnie kłamali, w sprawie przebiegu całości wydarzeń, ponieważ ich wersja wydarzeń nie została poparta przez policje, jak też przez innych uczestników zdarzeń nie związanych z KOD.  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-08-2016 [17:19] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Po prostu, osoba niewierząca nie powinna uczestniczyć we mszy świętej, a jeżeli pomimo tego osoba niewierząca uczestniczy we mszy świętej," Skąd Pan czerpie te mądrości? Mógłby Pan wskazać jakiś dokument, ustęp w Katechizmie KK uwiarygadniający Pańskie stanowisko? Proponowałby zastanowić się, nad zachowaniem osób deklarujących wiarę, a wykorzystujących w pełni świadomie Mszę Świętą dla swej kariery.

Obrazek użytkownika Antoni Konieczny

29-08-2016 [18:06] - Antoni Konieczny | Link:

Jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że osoba niewierząca jest zapraszana na mszę z tego czy innego powodu, głównie z powodów rodzinnych. Ale jeżeli osoba niewierząca, uczestniczy w mszy świętej, tylko po to, żeby podczas mszy dokonać prowokacji politycznej, wobec osób wierzących, to tego typu dzialania wypada określić jako rodzaj profanacji religijnej.

Obrazek użytkownika Antoni Konieczny

29-08-2016 [18:06] - Antoni Konieczny | Link:

Jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że osoba niewierząca jest zapraszana na mszę z tego czy innego powodu, głównie z powodów rodzinnych. Ale jeżeli osoba niewierząca, uczestniczy w mszy świętej, tylko po to, żeby podczas mszy dokonać prowokacji politycznej, wobec osób wierzących, to tego typu dzialania wypada określić jako rodzaj profanacji religijnej.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-08-2016 [18:33] - wielkopolskizdzichu | Link:

Obojętnie, czy wierzący czy, niewierzący w czasie Mszy Świętej powinien się zachowywać przyzwoicie. Wykorzystywanie sakramentu Eucharystii do kariery lub zamienienie mszy w parteitag jest, co najmniej nieprzyzwoite. Zarówno w wykonaniu ateisty jak i deklarującego się Katolika. Po za tym nikt nie musi być zaproszony na Mszę przy otwartych drzwiach świątyni, jeśli chce być na niej.

Obrazek użytkownika xena2012

29-08-2016 [19:18] - xena2012 | Link:

proszę uzupełnić swój wpis imiennym przykładem osoby bądź osób wykorzystujących swą wiarę do robienia kariery.Szkoda ,że pogrzeb tyvh dwu niezłomnych ludzi zohydza Pan uwagą o karierach ,jakie inne możliwości uhonorowania tych pomordowanych Pan widzi?To lepiej żeby tych pogrzebów nie było,a może w ogóle należy pominąć je milczeniem?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-08-2016 [20:37] - wielkopolskizdzichu | Link:

Zawsze kiedy polityk stoi na ambonie i swoimi słowami wykracza poza danie świadectwa wiary modlitwą, robi to dla celów politycznych i kariery. W jaki sposób zohydzam?

Obrazek użytkownika Jędrek Zhuty

29-08-2016 [20:52] - Jędrek Zhuty | Link:

zdzichu "od formowania mózgownic" mało polski znowu się wykrzywia, a właściwie to manipuluje. Gdzie w tekście autora jest mowa o zakazie lub nakazie uczestniczenia we mszy? Sam zdzichu w cudzysłowiu cytuje poprawnie autora. I chytrze od razu odwołuje się do katechizmu KK. Manipulacja polega na tym, że oczywiście na mszę św. każdy może przyjść. Jedynie formacja duchowa człowieka uczestniczącego decyduje, kim ten człowiek jest i w jakiej roli we mszy uczestniczy. Członkowie KOD-u nie przyszli do kościoła aby oddać hołd bohaterom. Przyszli dla wywołania awantury i podtrzymania zdychającego zainteresowania mediów, a właściwie to wypełniając polecenie wspólnego im i zdzichowi szefa - podobnie zresztą jak Walek Bolęsa. W mózgownicy zdzicha nie jest w stanie pomieścić się myśl, że szlachetni ludzie mogą przyjść na pogrzeb bohaterów, a nie jak zdzichowi wyobraźnia i sumienie podpowiada na parteitag. To są oczywiście standardy szefów zdzicha, KOD-u i Bolęsy. Zzdzichu "od formowania mózgownic" mało polski jest tylko małym trollem, a cała ta "sprawecka" to tylko niewielki element wielowątkowej zadymy. Istotnym problem jawi się przygotowanie ("podgatowka" jak pisze pani Eska w swoim blogu) przejęcia przez szefa zdzicha władzy w Warszawie.

Polecam http://naszeblogi.pl/63409-co-...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-08-2016 [21:54] - wielkopolskizdzichu | Link:

Masz problem Jędrku Zhuty,świat widzisz niezwykle jednowymiarowo, przypisujesz po za tym bliźnim, jakieś negatywne role nie mając na to żadnych dowodów, czyli dokładnie tak, jak życzy sobie tego obecna władza, w sumie każda władza, nic tak nie jednoczy jak wyimaginowany wróg.

Nie odnoszę się do obecności takich czy innych ludzi na pogrzebie ponieważ nie wiem nic na temat ich sumień i przyczyn przyjścia na pogrzeb. Odniosłem się tylko do bredni jaka napisał bloger, bredni abstrahującej od obecności KOD - u na Mszy Świętej.
"Po prostu, osoba niewierząca nie powinna uczestniczyć we mszy świętej, a jeżeli pomimo tego osoba niewierząca uczestniczy we mszy świętej, to tym samym, wyraża swoją pogardę dla wierzących uczestników mszy."
Stanowisko to kompletnie nie jest osadzone w zasadach katolickich, które nawet w Kijewskim nakazuje widzieć bliźniego - Dziecko Boże. Oczywiście będąc na Mszy powinien się zachowywać godnie, nie wiem jak się zachowywał. Źle?

Obrazek użytkownika xena2012

29-08-2016 [17:28] - xena2012 | Link:

jest popołudnie a wieczorem może Kijowski i Szumełda będą udzielali wywiadu leżąc na szpitalnym łóżku ,,w stanie ciężkim'' nie zapominając oczywiscie o poinformowaniu niemieckich mediów o krzywdzie.Tak więc jutro Onet nas zapozna z doniesieniami niemieckiej prasy.

Obrazek użytkownika Stoczniowiec

29-08-2016 [19:55] - Stoczniowiec | Link:

Słuchaj pało - koderasta kijowski przyszedł tylko po to żeby zrobić awanturę, i o tym jest ten wpis. A cały PiS może przyjść na mszę i cały rząd będzie na intronizacji Chrystusa na króla Polski i wam nic do tego. Wy się możecie spotykać na grobie kiszczaka, jaruzela czy bieruta...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-08-2016 [20:33] - wielkopolskizdzichu | Link:

"A cały PiS może przyjść na mszę i cały rząd będzie na intronizacji Chrystusa na króla Polski i wam nic do tego."
Pośród pisowców można znaleźć, ateistów, rozwodników, ba Żydów też. Zgodnie z doktryną blogera nie mają prawa się pojawić na Mszy Świętej odprawianej w Katolickim Kościele ponieważ ich obecność byłaby wyrazem pogardy.