Nieobrotowi

 
 
Strategia życia, podług „pragmatyków”, polega na obrotowości. Na słynnym :„Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek”. Przy czym często ogarek i świeczka są wymienne zależnie od doraźnej  potrzeby. To się, według nich nazywa, „mocnym staniem na ziemi’ i jest rzekomo wyższym stanem inteligencji.
Obracanie się „frontem do klienta” przynosi zwykle spore korzyści w „bezkonfliktowym przeżywaniu życia”, czyli w egzystencji oportunistycznej. Która się streszcza w : łatwo i przyjemnie.
- Każą, proszę pana, to ja i owszem, bo cóż robić? A nie każą, to ja w życiu, bo po co się narażać? Co mi to da, prawda?
 
Taka jest codzienność milionów „szarych myszek”, które żyją żeby żyć . U których samo wyobrażenie ryzyka, czy nawet niezależnej decyzji,  wywołuje piskliwy popłoch. Można je oplatać więzami przeróżnych doraźnych „praw”, całkiem nawet nieprawych. Otoczyć zasiekami ustaw i przepisów, poza które nie będą się wychylały wzajemnie się pilnując.  Można im lepić świat podług wszelkich fantazji, nawet najbardziej wynaturzonych. Przełkną każdą , choćby i nawet najbardziej wymiotną. Zmuszą się, a przełkną. Tak już mają.
- Bo inaczej nie można, proszę pana, jeśli się chce przeżyć. No musi się!
 
Czasem jednak ten „ciężko wypracowany” ład słodkiego oportunizmu burzą im jacyś nieprawdopodobni - Nieobrotowi.
Jak ojciec Kolbe, czy „Inka”…
 
- Całkiem niezrozumiali, proszę pana. Całkiem nie…Chociaż no, oczywiście, wielcy byli…
Ale dlaczego…?
/.../
I po co nam
Kolbe czy Inka?
Nam przecież
wystarczy świnka
skarbonka...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wilniuk

29-08-2016 [15:41] - wilniuk | Link:

To jest jedna cześć naszego społeczeństwa, duża. Inna to ta, kiedy oglądając wczorajsze uroczystości w Gdańsku mieliśmy łzy w oczach, oni plują, szydzą i szkalują nie tylko Prezydenta lecz sama idee przywracania prawdy i patriotyzmu. Wystarczy poczytać
stek wpisów komentarzy na blogach i ich wspieraczy - zgroza ! Skąd wśród nas tyle bolszewizmu, antypolskości, nienawiści do
Polski ? Jak się ich POZBYĆ z naszego otoczenia by przestali bruździć, kłamać, pluć i szydzić ?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-08-2016 [15:55] - wielkopolskizdzichu | Link:

Indoktrynacja, a tym którym to nie pomoże, obozy, druty, pałki, psy etc.......

Obrazek użytkownika Jędrek Zhuty

29-08-2016 [18:03] - Jędrek Zhuty | Link:

Taki sobie wybrałeś zdzichumałopolski proces formowania swojej mózgownicy?….. OK. według życzenia!

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-08-2016 [18:39] - wielkopolskizdzichu | Link:

Po pierwsze Małopolska to piękne miejsce, ale nie zamieniłbym jej z Wielkopolską, po drugie od formowania mózgownic to ja jestem.

Obrazek użytkownika Jędrek Zhuty

29-08-2016 [18:50] - Jędrek Zhuty | Link:

No i wyszło szydło z wora…:)

Obrazek użytkownika Czesław2

29-08-2016 [16:00] - Czesław2 | Link:

Wszędzie pełno jest sprzedawczyków. W Polsce od carów za rubla całe hordy. Kara śmierci dla zdrajców.