| REJESTRACJA
Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

DWIEŚCIE TYSIĘCY AK-47

Przeczytałem o aresztowaniu w Hiszpanii handlarza broni, odpowiedzialnego za nielegalną sprzedaż do Sudanu m.in. 200 tys. polskich „kałachów”. To dwa razy więcej niż liczy nasza armia! Gdyby te przestarzałe konstrukcyjnie, ale wciąż sprawne i sprawdzone na tylu frontach pistolety maszynowe zostały w kraju – mogłyby stanowić rezerwę sprzętową odbudowującej się obrony terytorialnej Polski.

Byłem w wojsku i wiem, że budowa AK-47 nie jest skomplikowana. Zajęcia z obsługi tego typu broni można by wprowadzić na lekcjach przysposobienia obronnego w szkołach średnich. W Afryce czy na Bliskim Wschodzie „kałachem” posługują się swobodnie nawet dzieci.

Oburzonym pacyfistom wyjaśniam: nie namawiam do rozdawania karabinów maszynowych komukolwiek. Mogłyby być zdeponowane w magazynach na terenie całego kraju. W przypadku desantu „zielonych ludzików” czy inwazji „wybuchowych” imigrantów rozdałoby się broń przeszkolonym, zorganizowanym i zaprzysiężonym oddziałom. Zawsze to lepsze od maczety...

PS Przy okazji – ostatnich kilka dni spędziłem wśród harcerzy w ośrodku Krówka Leśna k. Mąkowarska. Aż miło było popatrzeć na normalne, zdyscyplinowane i grzeczne dzieciaki! Spanie w namiotach i śpiewy przy ognisku – to tylko wstęp do innego, romantycznego świata. Repertuar głównie patriotyczny: ballady z filmów wojennych, songi wyszukane na YT, przedwojenne pieśni wojskowe. Piękne, przebojowe, wrażliwe.

Nadmiar rozpierającej energii młodzież wyładowuje podczas leśnych podchodów, kajakowych wycieczek, gier zespołowych, w wodzie czy na piaszczystej plaży jeziora. Sam przeszedłem podstawowe szkolenie żeglarskie i żadne pokemonowe szaleństwo nie zastąpi mi szumu wiatru w żaglach.

Oprócz mile i zdrowo spędzonego czasu takie obozy harcerskie pełnią również dydaktyczną i wychowawczą rolę. Nie przypadkiem skauting był początkiem drogi większości naszych wybitnych bohaterów – żołnierzy i mężów stanu. Stawianie za przykład Orląt Lwowskich czy zuchów z Szarych Szeregów pozwala młodym Polakom pozbyć się egoizmu i lenistwa. I radzić sobie w trudnych sytuacjach, działać w grupie, wspierać się nawzajem.

Nadchodzą znów trudne i niebezpieczne czasy. Zamiast hodować małych egoistów, fizyczne fajtłapy i rozpieszczonych nieudaczników – dajmy dzieciakom przeżyć prawdziwą harcerską przygodę. Dla ich dobra. Dla dobra Polski.

Oby takich ośrodków jak Krówka Leśna powstawało w Polsce jak najwięcej... Czym skorupka za młodu...

I jeszcze z tomiku „Pro publico bono” wierszy na powyższy temat:

PYTAJĄ MNIE RODZICE

Pytają mnie rodzice, jak tu chować dzieci

I czego ich nauczać – przydatnego w świecie.

Mówią, że przestrzeganie zasad Dekalogu

Ustawia już na starcie na przegranym progu...

„Szkoła jest polem bitwy... Uczmy więc karate!”

„Pracą zarządza sitwa... Trzeba być psubratem!”

„Pomoże ci w awansie wiedza kurtyzany!”

„Takoż siła przebicia... Bądźmy jak tarany!”

„Brak zasad twą zasadą” – taką płacisz cenę,

Gdy w człowieka sukcesu zechcesz się przemienić.

(Lecz czy warto sumieniem oczy ludziom mydlić?

Wszak człowiekiem sukcesu często bywa bydlę)...

Mądrość, miłość, rozwaga, współczucie, uczciwość –

To już jest zbędny balast! Nam wystarcza chciwość!

Każda epoka inna – dziś są czasy wilcze;

Nie wiem, co odpowiadać, więc przeważnie milczę...

W Sparcie był kult oręża. W Atenach – kultury.

Rzym dał podstawy prawa. Lecz wszędzie, od góry

Szedł przykład, by honorem w życiu się kierować.

„Homo homini lupus?” – to były złe słowa...

Dzisiaj do młodych zewsząd inny przekaz płynie

I jak tu mądrze radzić chłopcu czy dziewczynie?

W nocy znów mi się przyśnił dziadek z ułanami.

Był dla mnie jak ikona. Draństwem się nie splamił.

Spytałem go o radę... Starzec podniósł głowę

I ze zdziwieniem słuchał mej pokrętnej mowy.

„Dziesięć przykazań znasz” – rzekł – „Trzeba wytrwać przy nich.

Bronić ich. Nawet siłą. Jak Jezus w świątyni.

A jeśli cham w buciorach święte prawdy depcze,

Traktuj go tak, jak chama. Albo jak powietrze...”

Pytają mnie rodzice: „Jak dzieci wychować?”

A macie wy czas dla nich? Słowa, słowa, słowa...

A z cyklu znalezione w sieci – ballada ROK 966. Nieprzypadkiem przypominam ją w miesiącu, w którym świętujemy Bitwę Warszawską.

https://www.youtube.com/watch?v=qxK-hjNsSkc

Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.
Obrazek użytkownika Stary Wiarus

Nie pojmuję, dlaczego pana tak podnieca te głupie 200 tysięcy kałachów.

W 1997 roku, kiedy 3-milionowa ludność Albanii straciła około 1,5 miliarda dolarów na piramidach finansowych, wkurzona populacja rozbila magazyny wojskowe i zapopatrzyła się według współczesnych oszacowań m.in. w 650 tysięcy kałachów, trzy i pół miliona granatów ręcznych oraz 1,5 miliarda sztuk amunicji (2300 sztuk amunicji na każdego podprowadzonego kałacha). We wczesnym 1998 roku szacowano, że każdy Albańczyk płci męskiej w wieku ponad 10 lat miał co najmniej 1 szt. broni maszynowej i co najmniej 500 szt. amunicji

W momencie rozpadu b. Jugosławii, tamtejsza armia federalna miała w rezerwach około dwóch milionów nowiutkich kałachów lokalnej produkcji i kilkadziesiąt tysięcy ton amunicji do nich. Na targu w Belgradzie, nowiutkiego kałacha i cztery pełne magazynki (4x30 naboi) można było kupić bez najmniejszego kłopotu za 600 ówczesnych marek niemieckich (ca 300 dol.) Jak ktoś chciał kupić dziesięć lub więcej, to dostawał upust - bronią handlowali przede wszystkim Albańczycy z Kosowa.

Ile kałachów mają w magzynach rezerw po przezbrojeniu wojska w nowoczesną bron Chiny i wszystkie panstwa poradzieckie, tego prawdopodobnie sami magazynierzy nie wiedzą, ale to są miliony sztuk, w wiekszości fabrycznie nowych. Jeden z największych na świecie pozowieckich magazynów broni i amunicji (setki tysięcy ton jednego i drugiego) znajduje się na terenie niestablinej, prorosyjskiej Transdniestrii, na pograniczu mołdawsko-ukraińskim

W 2012 roku Rosjanie sprzedali Wenezueli fabrykę nowoczesnych kałachów (AK-102, 103) o wydajności kilkudziesięciu tysięcy sztuk rocznie oraz fabrykę amunicji Te fabryki są teraz ukończone i produkcja już od paru lat idzie pełną parą.

Dwieście tysięcy kałachów to jest w międzynarodowym handlu bronią transakcja średniej wielkości.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

Dzięki za wyczerpujący wykład. Na swoją obronę powiem, że od czegoś trzeba zacząć :))) Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Tadeusz Buraczewski

Ja chcę kałacha..!..
Kiedy Jewropa zmienia się w burdel
gdy barbarzyńców ciągnie wataha
ja nie mam złudzeń – kiedy się budzę
sny rwę seryjne trzaskiem „kałacha”.

Szwajcar co wieki nie widział wojny
żadnych najeźdźców też się nie boi
wojny nie wróży – ma w domu UZI
mundur – plamiaki – wiadro naboi.

Ostatnio Putin rozbroił problem
co bezbronnego zawsze uwierał
lud kocha broń – a wroga goń - goń
kup Makarowa – TT - Diegtariewa…

Tam gdzie Statua sterczy Wolności
nie ma do broni dziś ograniczeń
preziek Obama chciałby rzec – tama
strzelcy z NRA*– „Kozakiewiczem”.

Ojciec (mój) - strzelec wyborowy KOP-u**
klisze z przeszłości stawiał przed synem
jak jego Mauser długolufowy
aż z trzystu metrów przebijał szynę.

Kiedy strach odszedł z komuszą władzą
ani przez chwilę się nie zawaham
broń to rzecz święta – taka puenta
bo ja bezwzględnie chcę mieć kałacha!
*- Ruch Obywatelski Miłośników Broni
** - Korpus Ochrony Pogranicza

Obrazek użytkownika ASPAL

Kałach nie jest pistoletem maszynowym-to karabin szturmowy-ale to tak na marginesie..Prosta konstrukcja,po tylu latach umiałbym rozłożyć go na tzw.czynniki pierwsze.No i oczywista strzelać czy to ogniem pojedyńczym,czy ciągłym...Konstruktorzy AK-47 wychodzili z założenia takiego:dajcie żołnierzowi tyle magazynków z nabojami ile udzwignie i pozwólcie mu z nich zrobić użytek.Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

Powoli dojdziemy który szogun się zgodził na ten geszeft ;_)

Obrazek użytkownika Jabe

Zadziwiające, jak głęboko tkwią w ludziach przyzwyczajenia myślowe z niezupełnie, jak widać, minionego ustroju.

Proszę Pana,
Jak obrona terytorialna będzie potrzebowała broni, to się ją wtedy kupi. Niekoniecznie musi być przestarzała. Od leżakowania w magazynach nowocześniejsza się nie stanie. Lepiej mieć przez ten czas pieniądze w kieszeni.

Obrazek użytkownika mjk1

Kupisz oczywiście od atakujących za te swoje pieniądze, które będziesz mial w kieszeni. Oni oczywiscie wezmą te Twoje piniądze ii dadzą Ci za nie bron abyś ich zastrzelił. Jabe Ty naprawdę taki tępy jestes, czy tylko rżniesz głupa?

Obrazek użytkownika Jabe

Autor się tą kwestią nie zajmuje, więc i ja ją pominąłem.

Obrazek użytkownika mjk1

Tzn. nie napisałeś, że jak obrona terytorialna będzie potrzebowała broni, to się ją wtedy kupi i że lepiej mieć przez ten czas pieniądze w kieszeni?

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

Te "kałachy" miałyby być nie tylko rezerwą na czas wojny. One powinny służyć do masowych szkoleń ochotniczych oddziałów strzeleckich. Cesarstwo rzymskie nie upadło w powodu braku broni czy nieznajomości taktyki wojennej. Ono skończyło się z powodu braku zmotywowanych do walki i przeszkolonych obrońców... A zawodowa armia i zakupy najnowocześniejszego sprzętu na jaki nas stać mają iść oczywiście swoją drogą...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.