| REJESTRACJA
Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

Klęska! Kasa z Niemiec na ŚDM w zamian za uległość Kościoła!

Nie da się już ukryć faktu potężnych kłopotów finansowych Kościoła Katolickiego w Polsce, które spowodowało zorganizowanie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, przy z jednej strony spadku zainteresowania tymi uroczystościami ze strony sceptycznie do Franciszka nastawionych katolików, a z drugiej strony fatalnym decyzjom organizatorów uzależniającym udział wolontariuszy i zwykłych chętnych ŚDM od wpłacenia przez nich dość wysokiej kwoty pieniędzy.

Zamiast "profesjonalnie" obciążać budżety rodzinne wolontariuszy i zwykłych uczestników, wystarczyło trochę więcej zwykłej wiary - należało zrobić zwykłą katolicką zbiórkę pieniędzy w skali całego Kraju (gdyby była taka potrzeba, można byłoby ją nawet powtórzyć), gdzie wielu, wielu ludzi  - nawet dla zwykłego usprawiedliwienia się z nieobecności w tym dniu w Krakowie - dałoby w niedzielę po 5, 10 zł na tacę.

Niedobre decyzje w tej i w wielu innych sprawach, pozostawione były w rękach ludzi, którzy najzwyklej w świecie mają coraz mniej katolickiej wiary (jeden z głównych odpowiedzialnych księży spośród  młodzieżowych duszpasterzy organizujących ŚDM niedawno porzucił sutannę gdy okazało się, że ma młodzieżowego dzidziusia z jedną z panienek). Ogólnopolska peregrynacja "znaku" ŚDM szokowała zwykłych wiernych, którzy pamiętali owszem peregrynację Cudownego Obrazu Jasnogórskiej Królowej Polski ale nie nawykli do oddawania czci   kolorowemu malowidłu na tzw. rollup-ie przedstawiającemu w dodatku odwrócony krzyż i kompozycji w kształcie egipskiego okultystycznego symbolu Klucza Nilu.
To było i jest nieco za dużo dla zwykłych wiernych i "prostych", "zacofanych" śmiertelników zamieszkujących Polskę.

Oficjalnie organizatorzy przyznają się do słabej frekwencji a co za tym idzie pojawiło się przed Kościołem widmo braku środków na olbrzymią skalę.
Rozglądanie się za pomocą z zewnątrz zaprowadziło naszych pasterzy dusz chociażby do niejakich Niemców i ich organizacji kościelnych znanych z tego, że kasy tam nadal pod dostatkiem zupełnie odwrotnie proporcjonalnie do stanu niemieckiej wiary i oleju w niemieckich głowach.

Poczynione ostatnio i w pośpiechu oraz nerwowo (wprost proporcjonalnie do braku pieniędzy na ŚDM w skarbcu polskiego Kościoła) ustalenia z pseudokatolickimi Niemiaszkami niestety nie są pocieszające ale być może wiele wyjaśniające, gdy chodzi o zmianę narracji naszych pasterzy w kwestii "ubogacenia" Polaków i świętej naszej wiary katolickiej zachodnio-wschodnim bełtem mutikulti.

Otóż KASA będzie ale jeśli będzie też OTWARCIE się na "ubogacenie". Stąd i pomysły na kościelny korytarz humanitarny (który pozwoli nad głowami rządu bezpośrednio dogadywać się z samorządami) jak też i ostatnie nawoływania kard. Nycza, że trzeba się otworzyć na uchodźców bo "co powie Franciszek, jak przybędzie do Polski". No i ostatnio Sekretarza Episkopatu apele o nasze "otwarcie".
Jak to w polityce jest ZAWSZE z kasą, gdy jest potrzebna a nie ma się jej i trzeba - przez brak roztropności - o nią żebrać u obcych, TRZEBA za tę kasę płacić innymi, ważnymi dla OBCYCH serwisami.

Jak by było wesoło komuś lub do śmiechu, proponuję zapłakać nad stanem roztańczenia i głupoty prezentowanym przez roztańczonych w poniższym filmiku - Pan Jezus Miłosierny prezentowany w rollup-ie ze wstydu pod koniec zabawy (3'20'') zwinął się ale i tak i tak nie okazano mu szacunku, bo "show must go on"!

Dla odstresowania polecam kazanie ks. Bpa Deca - mówi jak jest i jak powinno być!

Oraz - Michael Voris w programie "The Vortex" (ChurchMilitant.tv) prezentuje fragmenty wywiadu z bp Rene Gracidą nt. kryzysu w Kościele i tego, co należy czynić.
Aby włączyć polskie napisy, kliknij w ikonkę "Napisy".

Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.
Obrazek użytkownika Roz Sądek

Już dla samego zdrowia fizycznego lepiej o 2:55 spać niż pisać bloga.
No niech Pan przeczyta co Pan napisał; na spokojnie, - raźniej Panu z tego, albo weselej?

Obrazek użytkownika Stoczniowiec

Pie%$#cie hipolicie... Sekciarskie, "zatroskane" w stylu GW, pierniczenie. Kto doczyta do fragmentu o krzyżu niech przerwie i sam zobaczy jak wygląda to logo - jeżeli nie zobaczysz "odwróconego krzyża" i "klucza nilu" (który autor chyba czci "wielkimi literami") to dalej nie czytaj, bo całość to tego typu właśnie oszustwa intelektualne...
Peregrynowało nie logo i nikt mu nie oddaje czci, tylko krzyż poświęcony przez JPII w Nadzwyczajnym Roku Jubileuszowym '83 i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani.
Z Bogiem.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.