Brexit to wielka sznsa dla Polski jako lidera eurorealistów!

Siłą rzeczy, gdy Wielka Brytania będzie poza Unią Europejską (jako jej dotychczasowa przeciwwaga dla zapędów Niemiec i Francji), Polska (zamiast biadolić ustami Waszczykowskiego i innych) skupić powinna wokół siebie wszystkie te państwa, które zagrożone są dyktatem Niemiec.
Polska ma szansę stać się liderem Europy Środkowo-Wschodniej i przeciwwagą dla Francji i Niemiec jednocześnie korzystając z poparcia Wielkiej Brytanii, która jak zwykle od wieków myśli o tym by na kontynencie byłą RÓWNOWAGA. Brytyjczycy właśnie tę równowagę swą decyzją przywrócić mogą lecz potrzebują sojusznika w tej polityce - jedyną taką siłą, wspartą teraz przez Chiny jest POLSKA (jako kontra dla niemiecko-francusko-rosyjskiej Euroazji).

Jako kontra dla niemiecko-francusko-rosyjskiej Euroazji wyrasta teraz szansa na chińsko-polsko-brytyjski model kontrpropozycji i bloku!

I po co biadolić???

Lepiej wziąć się do roboty w tej niepowtarzalnej genialnej szansie dla odbudowania własnej pozycji i położenia kresu niemiecko-francusko-rosyjskiej dywersji w Europie!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-06-2016 [17:04] - NASZ_HENRY | Link:

BRexit za:
https://www.facebook.com/MBarc...

1. Wielka Brytania nie wyszła z Unii Europejskiej i nie jest pewne czy wyjdzie. To referendum nie ma żadnej mocy prawnej, ani w prawie UK, ani w prawie UE. Innymi słowy, nie jest prawdą, że doszło do 'Brexit'.
2. Jest prawnie możliwe ale bardzo mało prawdopodobne, że nowy rząd w Londynie z pomocą parlamentu doprowadzą do niezwłocznego jednostronnego wypowiedzenia traktatów UE.
3. Prawdopodobny scenariusz jest taki, że przez najbliższe kilka lat niewiele się zmieni w prawnej relacji UK/UE a traktatowa procedura wyjścia z UE (słynny Artykuł 50 TUE) zostanie dopiero wszczęta, gdy brytyjski rząd będzie miał jasny plan (jest do tego jeszcze daleko).
4. W pewnym sensie Wielka Brytania (a nawet Zjednoczone Królestwo) może nigdy nie wyjść z Unii Europejskiej jeśli przestanie istnieć w wyniku uzyskania niepodległości przez Szkocję, co zapowiedziała dziś stojąca na czele rządu Szkocji Nicola Sturgeon (możliwa jest też unifikacja Irlandii). W takim scenariuszu to będzie "Engxit" a nie "Brexit" - tylko Anglia (z Walią) opuści UE.
5. Mniej prawdopodobne ale też możliwe jest że brytyjska klasa polityczna znajdzie sposób żeby zostać w UE mimo wyniku referendum (które jest, przypominam, prawnie niewiążące)"
mity i fakty ;-)