TVP Gdańsk brało udział w ustawce Adamowicza - rekonstrukcja

http://stowarzyszenierkw.org/2952-tvp-gdansk-w-ustawce-klamstwa-tvp-info-o-wydarzeniach-w-gdansku

Szanowni Państwo. Przesyłam Państwu film TV Gdańsk wyemitowany w TVP Info. Porównanie obrazu z treścią jest szokujące. Co innego widać na filmie , a co innego mówi komentator. Komentator mówi, że w stronę policji rzucane są kamienie, butelki i kostka brukowa (której w tym miejscu w ogóle  nie ma), a na obrazie widzimy sporą grupę ludzi spokojnie cofających się przed nacierającymi oddziałami ZOMO. Co więcej nie widać żadnych przedmiotów rzekomi rzucanych i leżących po upadku na ulicy. Zapędził się tak daleko, że na końcu materiału powiedział o rzucaniu pałkami (nie wiem co to miałoby być) w policję. Kłamstwem jest też to, ze po drodze manifestanci bili się z policją, bo przeszliśmy w to miejsce ul. Marynarki Polskiej gdzie nie było żadnej policji. W pewnym momencie komentator mówi (min 3,21) "tutaj można dostać kamieniami, które lecą w kierunku policji" ale żadnych lecących  kamieni nie widać. Dalej mówi o tym, ze policja ruszyła do akcji ale w ślad za nimi ruszyli narodowcy rzucając kamieniami, "cegłami chodnikowymi". Oczywiści nic takiego z filmu nie wynika, a wręcz przeciwnie widać ludzi cofających się przed napierającymi ZOMO. W czwartej minucie mówi, że w stronę policji lecą granaty hukowe, a na obrazie widzimy jak policjancie rzucają w demonstrantów świecą dymną czy gazową, a ktoś ją kopną w drugą stronę. Jednak komentator mówi wyraźnie "rzucone przez narodowców". Mówi tez o człowieku zatrzymanym przez funkcjonariuszy, który" rzucił kostką chodnikową"- tylko skąd on to wie, że właśnie za to zatrzymano tego człowieka? Co więcej gdyby demonstranci rzucali w policję kamieniami tzw. torakami to policja zostałaby nimi zasypana, ba akurat tego materiału nie brakowało. Niczego takiego jednak na filmie, a przede wszystkim na ulicy nie widać. Na filmie ani razu nie widać lecących czy leżących na ulicy kamieni. Czego jednak można spodziewać się po dziennikarzu, który zanim trafił do TVP pracował w Super Stacji?

Pozdrawiam z nadzieją, że zechcecie Państwo pokazać i napisać prawdę o ludziach, którzy mieli odwagę zatrzymać paradę dewiantów i w dużej mierze im się to udało. Anna Kołakowska

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-05-2016 [09:09] - NASZ_HENRY | Link:

Do Budynia w Gdańsku dobra zmiana jeszcze nie dojechała ;-)