Teoria III Wojny Swiatowej 2 - Polska

Teoria III wojny światowej 2 – wojna w Polsce

Czyli jednak znowu  Polska.  Dlaczego Polska  ?

Si vis pacem, para bellum – chcesz pokoju szykuj się na wojnę

Skoro dwie pierwsze wojny światowe zaczęły się na terenie Polski to dlaczego trzecia  też nie miałaby zacząć się w Polsce ?

Czas -  tradycyjnie wrzesień.

W tym wypadku najbardziej prawdopodobny wydaje się wrzesień 2016.  Po wszystkich imprezach takich jak Anakonda 2016, Światowych Spotkaniach Młodzieży i szczycie  NATO w Warszawie.

Były prezydent RP p.” bul „ Komorowski powiedział podczas przemówienia zdaje się na jakiejś manifestacji KOD u, że „...po Światowych Dniach Młodzieży i szczycie NATO w Warszawie  zostaną otwarte nowe fronty „ ( cytat za red. St. Michalkiewiczem ) Co miał na myśli były prezydent?  Może coś wie lepiej i znacznie  więcej niż przeciętny zjadacz chleba.

Miejsce pierwszych działań energetycznych -

Przesmyk suwalski ( lądowy łącznik z Kaliningradem ) i tak jak w I wojnie światowej - Kraina Wielkich Jezior na Mazurach, porty na Morzu Bałtyckim, główne węzły komunikacji lądowej i kolejowej, Warszawa.

Ocena obecnej sytuacji.

Polska leży w strefie zgniotu pomiędzy strukturą militarną NATO i strukturą militarną  Rosji.

Dotychczasowa architektura świata ustanowiona w Jałcie i w  Bretton Woods dająca sojuszowi anglo-amerykańskiemu przewagę nad resztą świata rozpada się na naszych oczach.

Światowy hegemon USA wyraźnie słabnie

Dlatego, że słabnie pojawiają się pretendenci, którzy podważają kluczową rolę Stanów Zjednoczonych w zachowaniu ładu światowego ( tak jak w naturze - słabnący przewodnik stada  ośmiela i wymusza pojawienie się pretendentów)

Jednym z tych pretendentów jest Rosja.

Rosjanie uważają Baraka Obamę za słabego i niezdecydowanego  prezydenta USA.

Jeśli wyścig do Białego Domu wygra Donald Trump to sytuacja może się zmienić  na niekorzyść Rosji już w listopadzie tego roku.

Według teoretyka wojny Clausewitza – to słaby przeciwnik ponosi winę za rozpoczecie wojny, gdyż swą słabością prowokuje silniejsze państwo do  ataku.

Polska niezwyciężona armia jest słaba - ma wielu wodzów ale zbyt mało indian. A najważniejszym jej sukcesem jest, jak mówi redaktor Michalkiewicz – „  najważniejszą zdobyczą w tym środowisku jest niezbywalne prawo człowieka do wcześniejszej emerytury, więc któż w tej sytuacji miałby ochotę na stawianie czoła jakimś wrogom „.  Politycy i generałowie przygotowują nasze Siły Zbrojne  do wojny, która już była.

Obrona terytorialna póki co nie istnieje. Polacy to najbardziej rozbrojony naród w Europie a może nawet i na świecie.  Ze względu na brak dostępu do broni i brak wojskowego przeszkolenia  nie byliby w stanie nawet stworzyć skutecznej partyzantki.

3 sierpnia 2008 roku, podczas uroczystej przysięgi wojskowej w Krakowie, ówczesny minister ON – psychiatra Bogdan Klich, wraz z historykiem - premierem Donaldem Tuskiem, ogłosili oficjalnie zaprzestanie przymusowego poboru do wojska. Bogdan Klich zapowiedział również, że od października 2009 roku nie będzie już w koszarach żołnierzy służby zasadniczej. "

Od 1 stycznia 2010 roku jest w Polsce armia zawodowa. Jaki koń jest każdy widzi.

USA  dysponuje zdecydowaną przewagą w siłach powietrzno – morskich nad każdym pretendentem. Wynika to z przygotowań do wojny z Chinami na Pacyfiku.

Armia lądowa USA nie ma ani tak dobrego wyposażenia, ani doświadczenia ani odpowiednich sił, by walczyć długo na lądzie.

W przypadku wojny lądowej w Polsce będzie  bardzo duży problem z logistyką dostaw zaopatrzenia jak i tworzeniem tak zwanych „ sanktuariów „ - bez których armia USA nie jest w stanie walczyć.

Sanktuaria to miejsca bezpieczne - ( bazy )-  gdzie żołnierze mogą odpocząć i przygotować się w spokoju do nowych walk. Muszą one być pod całkowitą kontrolą działań amerykańskiego lotnictwa i elektronicznego rozpoznania terenu, by zapewnić całkowitą ochronę sanktuariów.

Dlaczego tak sądzę ?  Kilka przykładów z internetu

„ Prawdziwym zaskoczeniem dla przywódców NATO było październikowe zdarzenie podczas wojny w Syrii. Pociski wystrzelone z Morza Kaspijskiego przeleciały, jak gdyby nigdy nic nad terenem Iranu i Iraku, aby po 1500-kilometrowej podróży z dokładnością do trzech metrów trafić w zaprogramowane cele.
Sytuacja ta totalnie zaskoczyła dowódców NATO, którzy spodziewali się, że zasięg stacjonujących tam rakiet to góra 300 km. Tymczasem "Kluby" w wersji o wydłużonym zasięgu bez problemu są w stanie przelecieć 2500 kilometrów. „
Dalej
„ Prztyczkiem w nos dla Pentagonu było też zestrzelenie cudownego dziecka amerykańskiego przemysłu lotniczego : „niewidzialnego dla radarów” bombowca F-117 Nighthawk podczas wojny w Kosowie. „

W Polsce takich sanktuariów jak widać nie da się stworzyć. Na  Bałtyk zaś nie wpłynie żaden większy okręt amerykański, gdyż z każdego miejsca na lądzie np. z Kaliningradu można go łatwo zniszczyć. Tworzenie sanktuariów daleko od pola walki, chociażby w zachodniej części Niemiec  ( jeśli by Niemcy pozwolili )  jest bezsensowne z powodu znacznych odległości.

Obecność i liczebność sił NATO w Polsce i w krajach leżących nad Bałtykiem ( Litwa, Łotwa i Estonia ) łącznie z miejscowymi siłami jest nic nie znacząca.

Bazy dopiero powstają i ich organizacja zajmie sporo czasu. Mogą być szybko zniszczone przez rosyjskie rakiety.

Ćwiczenia Anakonda 2016 ( 7 – 16. 2016 ) wspólne ćwiczenia wojskowe S Z  RP i 24 państw sojuszniczych i partnerskich w ramach NATO zakończą się sukcesem i  kilkanaście tysięcy  żołnierzy zdąży przed wrześniem rozjechać się do domów na zasłużone urlopy.

„ Według analityków Międzynarodowego Instytutu Badań Strategicznych (IISS) w Londynie, przewaga technologiczna USA nad Rosją każdego roku spada. Największy rywal NATO każdego roku zwiększa wydatki na nowoczesne zbrojenia, inwestując w drony, nowoczesne pociski czy walkę elektroniczną. „

Biorąc pod uwagę powyższe – można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić,   że najdogodniejszym okresem dla Rosji, by rozpocząć wojnę  byłby  właśnie przełom sierpnia i września 2016 roku.

Czy mimo wszystko wojna w Polsce to nie scenariusz z kiepskiej książki science fiction?

Czy jest to możliwe i wyobrażalne ?

Czy ktoś wyobrażał sobie nie tak znowu dawną wojnę w środku Europy w byłej Jugosławii ?

Czy ktoś wyobrażał sobie, że wschód Ukrainy stanie w ogniu ?

Jeśli tam odbywały i odbywają się nadal  krwawe działania wojenne to dlaczego nie miałyby także odbywać się w Polsce ?

Skoro I i II wojna rozpoczęła się w Polsce to dlaczego III też nie miałaby się w Polsce zacząć ?

Gdzie wybuchła II wojna ?

Każdy wie – w Polsce.

Gdzie zaczęły się działania wojenne I wojny ?

Pomińmy jeden strzał z pistoletu jaki oddał w Sarajewie student Gawrilo Princip do arcyksięcia Ferdynanda. Był to strzał, który detonował beczkę prochu. Gdyby Gawrilo Princip nie strzelił wojna by wybuchła tak czy inaczej.

Tu warto chwilę poświęcić działaniom zbrojnym w pierwszej wojnie.

Według planów państw centralnych, wojna miała rozstrzygnąć się na zachodzie, a dopiero po pokonaniu Francji w planach była kampania przeciw Rosji. Przewidywał to niemiecki plan działań wojennych gen. Schlieffena.

Zgodnie z jego założeniami większość sił niemieckich miała zaatakować Francję przez teren neutralnej Belgii. Miała to być szybka kampania podobna do tej z 1870 roku. Nie bez kozery uważa się , że generałowie przygotowują się do wojny, która już była.  

Przewidywano, że mobilizacja armii rosyjskiej potrwa dosyć długo i do czasu osiągnięcia przez wojska rosyjskie pełnej sprawności bojowej, uda się pokonać Francję. Zabezpieczeniem frontu wschodniego miały zająć się oddziały austro węgierskie.

Plan Schlieffena nie został jednak wykonany. Z powodu niespodziewanie szybkiej reakcji wojsk rosyjskich,

Niemcy zmuszeni byli pozostawić dużą część swoich oddziałów na wschodzie, przez co osłabili swe główne siły na froncie zachodnim. Między innymi z tego powodu atak na Francję został zatrzymany we wrześniu 1914 roku nad rzeką Marną. Bitwa ta zmusiła Niemców do zatrzymania ofensywy i okopania się. Tak rozpoczęła się długotrwała wojna pozycyjna. Niemcom nie udało się więc zrealizować koncepcji szybkiego zwycięstwa nad Francją.

I teraz przechodzimy na tereny Polski. ( polski wrzesień 1914 roku )

Na wschodzie działania wojenne Niemiec przynosiły lepsze skutki. Oddziały pod dowództwem gen. Hindenburga i gen. Ludendorfa ( szef sztabu ) pod Tannenbergiem i w bitwie nad Jeziorami Mazurskimi pokonały wojska rosyjskie. Kontratak Państw Centralnych zakończył się wyparciem wojsk rosyjskich za Wisłę. Rosjanie przeprowadzili następnie wielką kontrofensywę i doszli aż pod Dunajec (zajęto Lwów, Przemyśl). Jednak ofensywa załamała się po przegranej bitwie pod Limanową

Bitwa pod Tannenbergiem  ( pod Grunwaldem )  zakończyła się 29 sierpnia 1914 r. Tym razem zwyciężyli Niemcy. Rosjanie stracili 92 tys. ludzi wziętych do niewoli oraz dziesiątki tysięcy zabitych i rannych. W ciągu tego dnia niemieckie oddziały pod dowództwem Augusta von Mackensena pokonały Rennenkampfa ( rosyjskiego dowódcę ) w okolicach jezior mazurskich. Tak jak w poprzednich wojnach po stronie rosyjskiej szwankowała najbardziej współpraca w zakresie dowodzenia oraz zaopatrzenie.

Co mówi dowódca sił zbrojnych w Europie i polscy eksperci.

Głównodowodzący sił zbrojnych USA w Europie gen. Ben Hodges już od dłuższego czasu alarmuje, że tzw. przesmyk suwalski na pograniczu Polski i Litwy jest jednym z najbardziej zapalnych punktów w Europie.

Są aktualnie trzy takie zapalne punkty na świecie : Bliski Wschód, wschodnia  Ukraina i  wschodnia Polska – właśnie ten nieszczęsny „ przesmyk suwalski „.

Polscy eksperci nie mają złudzeń, że gdyby Rosja zdecydowała się zająć kraje bałtyckie lub uderzyć na Zachód, to ten region były zarzewiem konfliktu i stanowił autostradę dla wojsk Wladimira Putina.

I dalej generał Hodges już w październiku( ubiegłego roku ) wskazał regiony, które są najbardziej zapalnymi punktami w Europie.

Z map odtajnionych w 2015 r wynika, że jednym z nich jest tzw. przesmyk suwalski. 70-kilometrowy odcinek pogranicza.  Jest on strategicznie ważny dla Rosji, która mogłaby dzięki niemu połączyć obwód kaliningradzki z Białorusią, tworząc tym samym korytarz lądowy dla swoich wojsk.

Zajęcie tych terenów umożliwiłoby również odcięcie krajów bałtyckich od Polski i reszty państw NATO.

Nawet jeśli mamy szpicę, której gotowość do działania jest bardzo wysoka, to przekroczenie przez nią granicy między Polską, a Litwą zajmuje dwa tygodnie. Przez to nawet nie zbliżamy się do szybkości reagowania, jakiej potrzebujemy w obliczu ewentualnego zagrożenia - wskazywał Hodges. Na konferencji prasowej w Pentagonie generał przyznał natomiast, że Rosja ma znaczące siły marynarki oraz piechoty zgrupowane w okręgu kaliningradzkim, które mogą odciąć dostęp do krajów bałtyckich.

Ten odcinek jest newralgicznym punktem całego Sojuszu Północnoatlantyckiego. Położenie Litwy Łotwy i Estonii między Rosją, i to z dwóch kierunków, oraz ich stosunkowo niewielki obszar sprawiają, że potencjalna agresja Rosji, zarówno w wersji zielonych ludzików, jak i sił konwencjonalnych, może szybko doprowadzić do przejęcia kontroli nad tymi państwami.

Sojusz będzie miał bardzo mało czasu na reakcję i wsparcie szczupłych sił tych państw, a jedyny lądowy kierunek pomocy wiedzie przez "przesmyk suwalski" - mówi ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych mjr rez. mgr inż. Mariusz Kordowski.

Rosja nigdy nie jest taka mocna, ani taka słaba jak się komuś wydaje ( Bismarck )

Jakie działania mogą wojnę poprzedzić ( prowokacje )

Ataki terrorystyczne podczas dni młodzieży – może nawet bezpośrednio zamach na papieża.

Jakaś zagubiona rakieta wystrzelona przypadkowo z terenu wschodniej Ukrainy spadnie na  Warszawę.

Na światło dzienne wypłyną materiały ( prawdziwe lub nie ) dotyczące udziału Rosji w „ katastrofie smoleńskiej „.

Tu na Mazurach wojna, no coś ty ?  - dziwi się psycholog społeczna Walka.
Tak, ale dopiero we wrześniu.
No, jak we wrześniu to ok.  Zdążę się ewakuować
Wypijmy zdrowie za nasze z góry przegrane sprawy jak mówił Kisiel.

To oczywiście tylko scenariusz wyssany z palca. Życzę wszystkim i sobie, by się nie spełnił ani we wrześniu ani nigdy )

( korzystałem z ogólnie dostępnych źródeł w internecie )

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

18-05-2016 [18:21] - StachMaWielkieOczy | Link:

"Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен"

Nie strasz nie strasz bo sie ze...sz

"jak gdyby nigdy nic nad terenem Iranu i Iraku, aby po 1500-kilometrowej podróży z dokładnością do trzech metrów trafić w zaprogramowane cele."

I co? skasuja Berlin albo Londyn kiedy wszystkie nadrozsze dzielnice naleza do ruskich oligarchow?

"Komorowski powiedział podczas przemówienia zdaje się na jakiejś manifestacji KOD u, że"

Komorowski wie i sie z rodzina nie wyprowadza z ruskiej budy ???

"Kraina Wielkich Jezior na Mazurach, porty na Morzu Bałtyckim, główne węzły komunikacji lądowej i kolejowej, Warszawa."

??? tylko kurna po co? Polska placi ze swoich pieniedzy najdrozsze ceny za gaz i rope ... jakim trzeby byc idiota zeby zabic kure znoszaca zlote jaja?

"Największy rywal NATO każdego roku zwiększa wydatki na nowoczesne zbrojenia, inwestując w drony, nowoczesne pociski czy walkę elektroniczną. „

tylko co z tego ??? co z tego kiedy jedyne co potrafia poza zbrojeniem to wyprodukowac samogon albo sprzedac rope i gaz? A ludzie zra kartofle albo kore z drzew.

Nie strasz bo sie zesr.z To niby co ma Polska zrobi? siasc na tylku i nie robic nic? Moze juz od wrzesnia twoi ( podobno) synowie w poborowym wieku beda mogli budowac
drogi na syberii Choc bardziej typuje kariery w stylu Dzierzynskiego

Obrazek użytkownika Dreamer24

18-05-2016 [19:49] - Dreamer24 | Link:

I znowu Pan? Pod dwoma postami z mojego blogu, też dotyczącymi Rosji, też otrzymywałem od Pana komentarze, jakie to bez sensu itp. W jednym padło sformułowanie "co wam grozi w tej Polsce?", a w innym rażący błąd ortograficzny.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-05-2016 [19:59] - Marek1taki | Link:

@rolnik z mazur
Problem w tym, że władza dalej boi się narodu i ani myśli przywrócić naturalne prawo do posiadania broni i samoobrony. Zaufanie pokłada w egzotycznych sojuszach na warunkach - w zakresie znanym oficjalnie - zupełnie niezabezpieczających naszych interesów.

Ściślejszy sojusz jest nawet niemożliwy bez oczyszczenia służb z okupacyjnej agentury. Bez zaufania nikt nie powierzy nam nowoczesnej broni i technologii jej produkcji. Tylko to z kolei nas interesuje.
Droga do suwerenności nie prowadzi przez konkurowanie z Niemcami o bazy NATO. Mieliśmy już bazy rosyjskie i wiemy, że to się z suwerennością nie wiązało. Wycofanie się Rosji z Polski nie przywróciło wolności. To miejsce było już od 1989r. systematycznie wypełniane przez wpływy tzw. Zachodu na drodze pokojowych międzynarodowych porozumień bez naszego udziału.
Obecnie zgodę na bazy NATO musi wyrazić Berlin. Warunki takiej zgody muszą zabezpieczać interesy Niemiec. Ponieważ Niemcy pozostają sojusznikiem Rosji w sferze polityczno-gospodarczej, może się okazać, że interwencja "bratnia" Niemiec albo "obrona swoich interesów" przez Rosję może nie zakłócić pobytu wojsk NATO w bazach. Fakt, że baza radarowa wg propagandy NATO nie jest bazą antyrosyjską bardzo temu się przysłuży. Chętnie bym się dowiedział, że w ramach NATO przewidziane są jakieś sensowne działania w razie zagrożenia rosyjskiego lub niemieckiego. Inne niż pomoc dla Ukrainy obiecana w ramach jej rozbrojenia nuklearnego.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-05-2016 [20:02] - Marek1taki | Link:

Przesmyk dzielący Królewiec od Białorusi jest problemem tylko w sytuacji współistnienia obecności Rosyjskiej w Królewcu i jednoczesnego wojskowego podporządkowania Białorusi przez Rosję.
Oba te czynniki wynikają z braku naszej suwerenności. W okresie rozpadu ZSRR i zjednoczenia Niemiec przejęcie Królewca było nie tylko możliwe, ale było koniecznością. Wcześniej czy później Polska suwerenna będzie musiała zwrócić się do Rosji w sprawie rozwiązania tego problemu i bazy NATO nie ułatwią rozmów. A może właśnie ułatwią?
Ścisłość więzi rosyjsko-białoruskich też jest konsekwencją porozumień tamtego okresu i dokonanych bez udziału Polaków i Białorusinów. Dodatkowo nad izolacją naszych krajów pracowano propagandowo i rozdzielono nas granicą unijną. Białorusi pozostała Wspólnota Niepodległych Państw.
Czy nasze kraje są na tyle suwerenne by zawrzeć porozumienie pokojowe bez godzenia w sojusze z wielkimi braćmi? Czy amerykański wielki brat na to by pozwolił ze względu na zagrożenie jaki stwarza sojusz rosyjsko-niemiecki? Zagrożenie również dla baz NATO oczywiście. Skoro mówimy o hipotezach to nie żałujmy sobie hipotezy o polsko-białoruskich gwarancjach dla baz NATO.

Obrazek użytkownika anakonda

18-05-2016 [20:48] - anakonda | Link:

" Jeśli wyścig do Białego Domu wygra Donald Trump to sytuacja może się zmienić
na niekorzyść Rosji już w listopadzie tego roku."

----------------------------------
Watpie, prawdopodobnie bedzie odwrotnie, a wynika to z przeslanek,
ktore sa zawarte w ponizszych artykulach.

http://web.de/magazine/politik...

http://www.spiegel.de/politik/...

http://www.welt.de/politik/deu...

#############################

" Głównodowodzący sił zbrojnych USA w Europie gen. Ben Hodges już od dłuższego czasu alarmuje, że tzw. przesmyk suwalski na pograniczu Polski i Litwy jest jednym z najbardziej zapalnych punktów w Europie."

-------------------------------------
Jednego musimy byc pewni, Rosjanie nie sa w ciemie bici, ( przynajmniej wojskowi stratedzy Putina )
ze tak jest pokazali akcja zajecia Krymu, czym uniemozliwili USA urzadzenie duzej bazy wojskowej tuz
przy swej poludniowo-wschodniej granicy oraz zabezpieczyli sobie swobodny dostep na Morze Czarne.
Takze jesli chodzi o tzw. przesmyk suwalski, zajma go gdy uznaja to za nieodzowne w utrzymaniu
Obwódu kaliningradzkiego w swoich rekach.
Osobiscie jestem pewny, ze NATO nad tym przejdzie do porzadku dziennego,
tak jak w przypadku Krymu.

p.s.

Ponizej podaje linki do materialu, ktory zapewne zaciekawi autora.
Zatwardzialym rusofobom tez polecam poczytac.

http://www.globalresearch.ca/w...

tu w jezyku niemieckim:

https://www.freitag.de/autoren...

http://info.kopp-verlag.de/hin...

http://info.kopp-verlag.de/hin...

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

18-05-2016 [21:45] - StachMaWielkieOczy | Link:

Czlowieku co to za kretynizmy????

"akcja zajecia Krymu, czym uniemozliwili USA urzadzenie duzej bazy wojskowe"

Przeciez 1/3 Krymu to byla i jest rosyjska baza wojskowa .. ktorej nikt im nie zabieral

"zajma go gdy uznaja to za nieodzowne w utrzymaniu
Obwódu kaliningradzkiego w swoich rekach."

Obwod kaliningradzki jest w ich rekach !!!!

Obrazek użytkownika anakonda

19-05-2016 [06:18] - anakonda | Link:

@ StachMaWielkieOczy

" Przeciez 1/3 Krymu to byla i jest rosyjska baza wojskowa .. ktorej nikt im nie zabieral "

--------------------
Napisalem, ze uprzedzili USA, a dlaczego? bo Ukraina miala zamiar Rosji
wypowiedziec przed 2042r. umowe o dzierzawie bazy Floty Czarnomorskiej.
Przekonanie o tym Rosjanie uzyskali zapewne z przejetych dokumentow Edwarda Snowdena.

" Zwei große britische Medien berichten am Sonntag, dass Russland und China Zugriff
auf die geheimen Dokumente von Edward Snowden haben."

#############################

" Obwod kaliningradzki jest w ich rekach !!!! "

-----------------------
Tak, tylko ze ja mowilem o " Przesmyku Suwalskim " lezacym na terenie Polski,
a NIE o " Obwodzie Kaliningradzkim ".

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-05-2016 [16:54] - rolnik z mazur | Link:

Słyszałem interview Obamy - faktycznie przyznał, że burdel na Ukrainie to ich robota. Czasami głupcy mają to do tego ,że mówią prawdę. Z obfitości serca dusza śpiewa prawdę. Poroszenko to finansowany przesz Departament Stanu Agent - nikt tego nie neguje. Ale o co chodzi ? Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika anakonda

19-05-2016 [19:27] - anakonda | Link:

" Ale o co chodzi ? "

------------------------------

Mysle, ze tu jest zawarta odpowiedz.

http://www.ag-friedensforschun...

Obrazek użytkownika mmisiek

19-05-2016 [00:01] - mmisiek | Link:

Dotychczasowe majdany, wiosny i rewolucje zaczynały się od eskalacji napięć wewnętrznych. Podobnie było też z Jugosławią. Nie ma żadnej racjonalnej przesłanki aby sądzić, że dla Polski przewidziano jakiś zupełnie odrębny scenariusz.

Z jakiegoś powodu cały czas mamy grzany konflikt o zagrożoną "demokrację", wprowadzanie lemingozy w amok (pozornie bez sensu, ponad trzy lata przed wyborami?) i kopanie jak najgłębszego rowu w społeczeństwie. Z drugiej strony jest przyczajony RAŚ, o którym wszyscy zdają się jakoś zapominać, a w którym po 8 latach agenturalnych rządów PeO nikt chyba nie wie co się dzieje. Z trzeciej strony nikt też chyba nie kontroluje jaki element napływa do nas szerokim strumieniem z Ukrainy.
Jeśli to wszystko zostanie odpalone to będziemy mieli owe "nowe fronty", o których chlapnął Komoruski. A jakoś tak się składa, ten gość ma akurat cudowne zdolności profetyczne.
Podsumowując - na dzisiaj najbardziej realne jest zagrożenie wewnętrzne. Brakuje jeszcze jakiejś krwawej prowokacji, ale tą banalnie prosto zorganizować, wystarczy choćby kilka strzałów snajpera w plecy KODomickiej manifestacji. Jeśli do czegoś takiego dojdzie to dalej sprawy potoczą się już bardzo szybko, PiS nawet się nie zorientuje kiedy sytuacja całkowicie wymknie się spod kontroli.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-05-2016 [09:35] - NASZ_HENRY | Link:

Tusk też straszył dzieci że we wrześniu nie pójdą do szkoły ;-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-05-2016 [15:19] - rolnik z mazur | Link:

A Rydz Śmigły nie straszył, obiecał, że nie oddamy ani guzika i co wyszło ? Jedno wielkie g.... Jedno mają wspólne ( Rydz i Tusk ) - ewakuowali się w porę zostawiając ten cały bajzel dla innych. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Józef Darski

19-05-2016 [09:38] - Józef Darski | Link:

Przypomnę Pana proroctwa we wrześniu. Są tyle warte co proroctwa Mojsiejewicza tworzone na podstawie jednego faktu i przeszłości.

Obrazek użytkownika anakonda

19-05-2016 [11:06] - anakonda | Link:

Panie Darski, nasz zacny Pan rolnik z mazur ujal po swojemu proroctwa generala sir Richarda Shirreffa.:))

" Według brytyjskiego generała sir Richarda Shirreffa, który był zastępcą dowódcy wojsk NATO w Europie groźba ataku planowanego przez Rosję na kraje bałtyckie jest jak najbardziej realna. Emerytowany wojskowy ostrzega, że wojna z Rosją może wybuchnąć w ciągu najbliższego roku."

http://niezalezna.pl/80613-gen...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-05-2016 [14:07] - rolnik z mazur | Link:

Dobrze, że przynajmniej anakonda patrzy trzeźwo w przyszłość. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-05-2016 [16:03] - NASZ_HENRY | Link:

Wojsko Polskie ćwiczy na poligonie ANAKONDA 16. Anonimowy anakonda ćwiczy na naszych blogach ;-)

Obrazek użytkownika anakonda

19-05-2016 [16:45] - anakonda | Link:

@ rolnik z mazur

Moze sie Panu przyda.

http://www.hintergrund.de/2016...

Die " Anmerkungen " sind auch eine Aufmerksamkeit Wert.

Obrazek użytkownika Józef Darski

19-05-2016 [16:48] - Józef Darski | Link:

Wojna w Nadbałtyce nie ma nic wspólnego z atakami dywizji i wojną światową. Po to są wojny hybrydowe by światowej nie było.
Cofamy sią w przeszłość ale przeszłości nie przenosimy w przyszłość.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-05-2016 [17:35] - rolnik z mazur | Link:

No to już dla mnie wyższa szkoła jazdy. To znaczy co ? Niech się nap... w Pribałtice i w przesmyku suwalskim ewentualnie bo to nie wojna światowa ? To znaczy, że ktoś prowadzi wojnę per proxy - prokurentami. To dopiero cyrk. To nawet moja chora wyobraźnia tak daleko nie sięga. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-05-2016 [14:05] - rolnik z mazur | Link:

Widzę , że brak panu poczucia humoru. Przypomnę myśl Konfucjusza - żeby patrzyć w przyszłość to trzeba najpierw spojrzeć w przeszłość. Ale cieszę się, że wsadziłem kij w szprychy. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-05-2016 [17:43] - rolnik z mazur | Link:

Jak najbardziej. I co z tego ? Głupich nie sieją sami się rodzą. Pozdrawiam ro z m.