Kto daje kasę na petru, cyrk pełooo i całą tą targowicę2016

Witold Gadomski, dziennikarz śledczy opowiedział parę istotnych spraw o hucpie zwanej globalnym ociepleniem. Nie dość, że sam fakt płacenia i regulowania emisji CO2 to jest po prostu szwindel skubania ludzi z kasy za to, ze po prostu żyją...to jeszcze podejrzane indywidua kręcą na tym kasę, piorąc pieniądze... jak to możliwe, że przyjeżdża sobie jakiś ludek znikąd i handluje oszustwem i otrzymuje ni z tego ni z owego monopol na handel kwotami CO2 ?? Tusk i jego gang nie wiedzieli ? Dlaczego kukuniek znany oficjalnie lech wałęsa uwiarygadniał tego oszusta który siedzi na ławie oskarzonych w Paryżu... póki co, jeszcze żyje...
żeby było ciekawiej, największym trucicielem (??) hmmm chyba emitentem CO2 są niemcy pohitlerowskie...

http://niewygodne.info.pl/artykul6/02999-Eurostat-potwierdza--Niemcy-najwiekszym-trucicielem-w-UE.htm 
  Najnowsze dane Eurostatu za 2015 roku nie pozostawiają wątpliwości - największym trucicielem w Europie pozostają Niemcy, które odpowiedzialne są za niemal 1/4 emisji CO2 w UE (23,0%). Na drugim miejscu znalazła się Wielka Brytania, która w UE emituje 12,5% CO2. Trzecie miejsce zajęły Włochy (10,6% emisji), a czwarte - Francja (9,9% emisji). Dopiero na piątym miejscu uplasowała się Polska, która jest odpowiedzialna za 9,2% emisji CO2 w UE. To oznacza, że Niemcy emitują do atmosfery 2,5-razy więcej CO2 niż my.
 
Eurostat, oprócz danych na temat procentowego udziału państw należących do Unii Europejskiej w całkowitej emisji CO2 Unii w 2015 roku, porównał także zmiany w ilości emitowanego CO2 pomiędzy 2014 a 2015 rokiem w poszczególnych krajach. Okazuje się, że najwyższy wzrost emisji odnotowano w Słowacji (+9,5 proc.), w Portugalii (+8,6 proc.) i na Węgrzech (+6,7 proc.). Istotne wzrosty zanotowano także w Belgii (+4,7 proc.) i Bułgarii (+4,6 proc.). W Polsce emisja CO2 wzrosła o +1,6 proc. Cała Unia wyemitowała do atmosfery w 2015 roku o 0,7% więcej CO2 w porównaniu do roku 2014 r.

W kontekście powyższych danych warto przypomnieć raport brytyjskiej organizacji na rzecz ochrony klimatu "Sandbag" na temat najbardziej trujących elektrowni węglowych w Europie. Okazuje się, że aż 4 na 5 elektrowni o najwyższym poziomie emisji CO2 w UE znajduje się na terytorium Niemiec! Wszystkie cztery niemieckie elektrownie emitują łącznie w ciągu roku 100,8 mln ton CO2. 

Jakby tego było mało to niemiecka gospodarka spala o wiele więcej węgla niż polska (Niemcy: 240 mln ton; Polska: 152 mln ton), a poziom emisji CO2 w przeliczeniu na 1 mieszkańca jest tam znacznie wyższy niż w naszym kraju (Niemcy: 10,4 tony/1 os.; Polska: 8,6 tony/1 os.).

Widząc powyższe statystyki zasadnym jest zadanie pytania - dlaczego nasi zachodni sąsiedzi tak często uprawiają hipokryzję, twierdząc że jesteśmy "największym trucicielem" w Europie? Czy chodzi im o znalezienie argumentu, aby dążyć do jeszcze wyraźniejszego osłabienia polskiej gospodarki i likwidacji resztek naszego przemysłu, który jest nadal groźny dla przemysłu niemieckiego?
 
Źródło: Eurostat: Rośnie emisja CO2 w Polsce. Niemcy pozostają największym emitentem(BiznesAlert.pl)
Źródło: Niemieckie elektrownie węglowe są najbrudniejsze w Europie (BiznesAlert.pl)
Czytaj także: Niemcy stawiają na węgiel(Bankier.pl)
Czytaj także: Prof. Jędrysek: Niemcy spalają blisko połowę węgla, jaki spala się w całej UE. Ale dzięki propagandzie to nas uważa się za ekologicznego "brudasa" (wPolityce.pl)
Czytaj także: Niemcy spalają coraz więcej węgla, głównie z USA (Wnp.pl)
 

no i okazuje się, że pewien genialny naród potrfił jeszcze ze szwindlu zrobić szwindel
na całej hucpie handlowania bzdurą z CO2 ukręcieli mnóstwo kasy detale poniżej http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18034&Itemid=55 
  Sikorski R. i Wałęsa L. zamieszani w gigantyczną aferę?
 
Siedmiu handlarzy powietrzem uciekło do Israela
 
Dwójka najważniejszych świadków już nie żyje.
  

"Można by zadać pytanie co łączy Radosława Sikorskiego, Anne Applebaum, Lecha Wałęsę i handel uprawnieniami CO2" - pyta na początku nowego „Komentarza Tygodnia” Witold Gadowski, który w swojej audycji ujawnia aferę związaną z handlem uprawnieniami do emisji CO2.
Aferę, o której mówi Gadowski zaangażowani mieli być biznesmeni z Polski a także politycy powiązani z Platformą Obywatelską, m.in. Radosław Sikorski i jego żona. W całą sprawę ma być zamieszany również były prezydent Polski Lech Wałęsa.
"Otóż w Polsce od 2000 roku rozpoczęła działalność firma Consus S.A. Została ona założona przez Jarosława K. do spółki z Panem W, który został później oszukany. Firma zajmowała się handlowaniem uprawnieniami do emisji CO2. Co więcej, zdobyła ona monopol na pośrednictwo w handlu powietrzem w Rumunii, na Ukrainie, Kazachstanie i w Polsce" - zdradza Witold Gadowski.
Jak się okazuje afera ma międzynarodowy charakter.
"Kilka dni temu w Paryżu rozpoczął się proces, który został już nazwany „procesem stulecia”. Na ławie oskarżony zasiedli m.in. zawodowy pokerzysta Arnaud Mimran, Jarosław K. biznesmen z Polski zamieszkały w Toruniu oraz inny biznesmen z Francji. Siedmiu innych oskarżonych uciekło do Izraela. Ich zarzut dotyczy oszustw podatkowych na gigantyczną skale oraz prania brudnych pieniędzy. Zarzut wobec Jarosława K. dotyczy tego, że umożliwiał gigantyczne oszustwa na podatku VAT do których dochodziło przy handlu uprawnieniami do niskiej emisji dwutlenku węgla" - mówi Gadowski.
W aferze pojawia się także postać Lecha Wałęsy.
"Jarosław K. jest bardzo znanym w kręgach Platformy Obywatelskiej biznesmenem. Żyjącym w szczególnej zażyłości z Radosławem Sikorskim, a jeszcze bardziej z jego żoną. Jarosław K. ma podwójne obywatelstwo: polskie i izraelskie. Założył kilka firm, które zajmują się handlem biomasą. Firmy te są z Ghany i Togo. Co ma z tym wszystkim wspólnego Lech Wałęsa? Otóż, odbywał on egzotyczne podróże właśnie po tych państwach, do których zapraszał go właśnie Jarosław K" - zdradza dziennikarz, dodając:
"Zapowiada się jeden z największych procesów światowych z zabójstwami w tle.." Dwójka najważniejszych świadków w tej aferze już nie żyje.
  
UWAGA WIADOMOŚĆ Z OSTATNIE CHWILI...
AUSTRALIA WYCOFAŁA SIĘ Z NAKŁADANIA OPŁAT ZA CO2
  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03009-Australia-znosi-kontrowersyjne-oplaty-za-CO2.htm 
  Australia zniosła kontrowersyjne opłaty za emisję CO2. Tamtejsze władze uznały, że mają one nie wiele wspólnego z ekologią
wpis z dnia 10/05/2016
 
W 2012 r. Australia chciała iść tropem Unii Europejskiej i wprowadziła na swoim terytorium specjalne opłaty dla firm emitujących CO2 do atmosfery. W efekcie wzrosły ceny energii elektrycznej, co automatycznie negatywnie przełożyło się na całą gospodarkę. Po dwóch latach funkcjonowania "podatku od CO2" władze Australii postanowiły go... zlikwidować. Stwierdzono wówczas, że był on bez sensu, gdyż osłabiał gospodarkę i nie miał wpływu na środowisko. Czy brukselskie elity pójdą kiedyś po rozum do głowy tak, jak zrobiły to władze Australii? 


Ustawę o podatku od emisji CO2 do atmosfery wprowadził w Australii w 2012 roku lewicowy rząd Julii Gillard. Założenia tej ustawy przewidywały, że 350 firm i zakładów przemysłowych będących największymi emitentami CO2, będzie płacić po 24 dolary australijskie (równowartość ówczesnych 22,6 USD) za każdą tonę wyemitowanego CO2. Aby pokazać skalę trzeba sobie uświadomić, że duża elektrownia węglowa potrafi w ciągu roku wyemitować do atmosfery 30 mln ton CO2. Przymusowa danina w takim przypadku wyniosłaby aż 678 mln USD. 

Po dwóch latach funkcjonowania tego podatku władze Australii poszły po rozum do głowy. Podjęta została decyzja o likwidacji wprowadzonego "podatku od CO2". Tamtejsze elity polityczne w większości uznały, że był on "niepotrzebny i szkodliwy", niszczył miejsca pracy, zwiększał koszty życia i tak naprawdę nie pomagał środowisku. Jednocześnie rząd Australii podkreślił, że ochrona środowiska naturalnego jest niezwykle istotnym elementem funkcjonowania całego państwa. Dlatego w ślad za likwidacją podatku uruchomiono specjalny fundusz państwowy, który współuczestniczy w kosztach modernizacji najbardziej emisyjnych gałęzi gospodarki, bez konieczności ich przerzucania na całą gospodarkę, a jednocześnie promuje korzystanie z "zielonej" energii.

W kontekście powyższego powstaje pytanie - czy brukselskie elity pójdą kiedyś po rozum do głowy tak, jak zrobiły to władze Australii? Czy też nadal będą bezmyślnie brnąć w utopie nt. handlu emisjami, które - rzekomo - mają mieć wpływ na zatrzymanie zmian klimatycznych na naszej planecie?
 
Źródło: Australia zniosła kontrowersyjny podatek od emisji CO2 (Wnp.pl)

PONIŻEJ WYSTĄPIENIE WITOLDA GADOWSKIE O KASIE DLA PETRU, SCHETYNY PEŁOOOO I CAŁEJ TEJ TARGOWICY 2016 UKRĘCONEJ DOSŁOWNIE Z POWIETRZA A KONKRETNIE Z CO2
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-05-2016 [09:29] - NASZ_HENRY | Link:

Od podwójnego obywatelstwa zachowaj nas Panie ;-)

Obrazek użytkownika krystal

10-05-2016 [14:18] - krystal | Link:

Drogi Panie Gorylisko, na panskie pytania znajda sie odpowiedzi o ile odpowiemy na jedno pytanie: DLACZEGO PiS POZWALA SOBIE NA PRZEPYCHANKI Z TK, KODZIARZAMI itp,zamiast od początku ze złodziejami i aferzystami łamiącymi prawo zrobić to, co panstwo demokratyczne powinno było zrobić? Czy chodzi o zakulisowy układ, czy na niektórych prominentnych pisowców sa haki, czy chodzi wyłacznie o miękki fotel i ustawienie dzieci i wnuków? Gdzie aferzyści rządów PO-PSL? Na wolności. Co z Aneksem? Cisza.

Obrazek użytkownika gorylisko

10-05-2016 [23:39] - gorylisko | Link:

a może już jutro coś wydarzy się...coś wydarzy się... tralalala hej...