PRLbis wraca? Wojewodom nakazano składanie wieńców 9 maja!

Zadzwonił do mnie krewniak, zakłopotany mieszkaniec południowej, a więc tej bardziej patriotycznej części Polski. Jest nowym pracownikiem w urzędzie wojewódzkim. Niby ta "dobra zmiana". Gadaliśmy o tym i o owym ale to co było tą smutną częścią w jego wypowiedzi, którą się podzielił, to wiadomość w którą wprost nie chciałem wierzyć!

Jego wojewoda, i jak zapewniał inni wojewodowie, otrzymali od rządu (Błaszczak?, Waszczykowski?) polecenie by wieńce upamiętniające rocznicę zakończenia II Wojny Światowej złożyli nie - jak to już wreszcie zostało po latach wywalczone - 8 maja (jak na Zachodzie) lecz abarot w dniu 9 maja (jak za PRLu i za Sojuza) - podobno by ocieplić stosunki międzynarodowe ze wschodnim sąsiadem.

Autorem tego pomysłu ponoć jest "miły" naszym niepodległościowym sercom Waszczykowski (co by tłumaczyło użytą wobec wojewodów argumentację o ocieplaniu "stosunków" z bliską zagranicą wschodnią). Inaczej przecież (bez tej argumentacji polityką zagraniczną) byłaby decyzja o wieńcach decyzją Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Mam taki apel do Państwa - jeszcze jest trochę czasu - zadzwońmy w piątek do urzędów wojewódzkich i sprawdźmy jak mają zamiar zachować się nasi wojewodowie i jeśli chcą nas zagonić do PRLu - zastopujmy tę akcję!

Apel do Stowarzyszenia Ruchu Kontroli Władzy - sprawdźcie to i też zastopujcie powrót cmentarnych zwyczajów... PRLu!!!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

06-05-2016 [00:31] - Jabe | Link:

Nie rozumiem, czemu miałby to być którykolwiek maja. Rocznica zmiany okupanta?