| REJESTRACJA
Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

PRLbis wraca? Wojewodom nakazano składanie wieńców 9 maja!

Zadzwonił do mnie krewniak, zakłopotany mieszkaniec południowej, a więc tej bardziej patriotycznej części Polski. Jest nowym pracownikiem w urzędzie wojewódzkim. Niby ta "dobra zmiana". Gadaliśmy o tym i o owym ale to co było tą smutną częścią w jego wypowiedzi, którą się podzielił, to wiadomość w którą wprost nie chciałem wierzyć!

Jego wojewoda, i jak zapewniał inni wojewodowie, otrzymali od rządu (Błaszczak?, Waszczykowski?) polecenie by wieńce upamiętniające rocznicę zakończenia II Wojny Światowej złożyli nie - jak to już wreszcie zostało po latach wywalczone - 8 maja (jak na Zachodzie) lecz abarot w dniu 9 maja (jak za PRLu i za Sojuza) - podobno by ocieplić stosunki międzynarodowe ze wschodnim sąsiadem.

Autorem tego pomysłu ponoć jest "miły" naszym niepodległościowym sercom Waszczykowski (co by tłumaczyło użytą wobec wojewodów argumentację o ocieplaniu "stosunków" z bliską zagranicą wschodnią). Inaczej przecież (bez tej argumentacji polityką zagraniczną) byłaby decyzja o wieńcach decyzją Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Mam taki apel do Państwa - jeszcze jest trochę czasu - zadzwońmy w piątek do urzędów wojewódzkich i sprawdźmy jak mają zamiar zachować się nasi wojewodowie i jeśli chcą nas zagonić do PRLu - zastopujmy tę akcję!

Apel do Stowarzyszenia Ruchu Kontroli Władzy - sprawdźcie to i też zastopujcie powrót cmentarnych zwyczajów... PRLu!!!

Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.
Obrazek użytkownika Jabe

Nie rozumiem, czemu miałby to być którykolwiek maja. Rocznica zmiany okupanta?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.