Polska vs Niemcy

Jak daleko posuną się Niemcy w obserwowanej ostatnio agresji na Polskę? Myślę że już wyczerpali "argumenty" :) Teraz w zaciszu kilku gabinetów będą sondować wyniki. Niemcy nie mogą sobie pozwolić na zbyt długi konflikt z Polską, bo to by wykluczyło ich w znacznym stopniu z wpływów w tym rejonie Europy - rekin zza oceanu także chce mieć tu coś do powiedzenia i tylko czeka na okazje by wejść w "niemieckie buty". Czy tego chcą czy nie, zwłaszcza niektóre siły polityczne w Polsce i w Niemczech, to i my i oni, jesteśmy skazani na porozumienie. Nie ma żadnego problemu z TK, z demokracją czy z bazami USA w Polsce, wbrew temu poszczekiwaniu na Polskę niektórych niemieckich polityków i mediów. TK i bazy to argumenty nacisku na aktualnie rządzącą opcję. Bo jak zawsze, bez względu na to, kto rządzi w Polsce, jest to tylko kwestia ceny, a konkretnie: jak daleko Polacy są gotowi ustąpić ze swej niezależności i poddać się niemieckiemu dyktatowi. Natomiast straszenie nas "opcją putinowską" przez polską opozycję, jest tak śmieszne, że nie warto się nad tym zastanawiać. Bo właśnie te US bazy zabezpieczą nie tylko Polskę, ale przede wszystkim niemieckie wpływy w Polsce i w tej części Europy oraz odciążą niemiecki budżet zbrojeniowy.  Proszę państwa, nie miejmy złudzeń, aby wyrwać Polskę z tych kolonialnych zależności, potrzeba ciężkiej pracy co najmniej dwóch pokoleń oraz polskich rządów. Podkreślę te POLSKIE RZĄDY, mając na myśli rządzenie zgodne z interesem Polski. Czy dla Niemców takie rządy będą jakąś trudnością? NIE! ... najwyżej ciutkę mniej na nas zarobią, ale za to sporo oszczędzą na zbrojeniach i na cenach ropy i gazu. No i gdzie znajdą wierniejszych i zacieklejszych obrońców niż Polacy? Dodatkową gratką będzie smycz na Putina, i być może rozbiór Ukrainy i jej kolonizacja przez światowych rekinów.  No dobrze, a co dalej polską Targowicą która tak wiernie dąży do bezwarunkowej uległości wobec Niemiec? No cóż, już pisałam o tym w kilku komentarzach przewidując powyborczą przyszłość: Jak się wszystko znormalizuje, to głowy zdrajców podadzą nam na tacy - i ci ze wschodu i ci z zachodu, z różnych pobudek, jedni z zemsty za klęskę, inni dla zgody. Bo nie mam wątpliwości, czego chcą Polacy od UE i jak ostro będą się dopominać o swoje prawa do niezależności. W tych dążeniach nie jesteśmy sami, poprą nas wszystkie kraje Europy środkowej.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

21-04-2016 [22:46] - gorylisko | Link:

obawiam się, ze szkopy ostatniego słowa nie powiedzieli... własnie odgwizdanie wizyty tego typka t... jakos tam mnie zaniepokoiło. czy przypadkiem banda renegatów nie szykuje jakiegoś gw***a

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-04-2016 [15:03] - Ula Ujejska | Link:

Będą jeszcze chlapać gów..m ... najdalej do jesieni. Poradzimy sobie z tym i przejdziemy do ofensywy.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-04-2016 [10:20] - NASZ_HENRY | Link:

Idą Kaczuszki
https://www.youtube.com/watch?...
do Kaczuszki ;-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-04-2016 [14:57] - Ula Ujejska | Link:

Dziękuję :)

A od Kaczki dla prawdziwych mężczyzn ten teledysk: https://youtu.be/1uuAjwvtxEM

Obrazek użytkownika MPJ 78

22-04-2016 [15:42] - MPJ 78 | Link:

Ja mam wrażenie, że Niemcy walczą już o to, co będzie po UE. Bo raczej trudno mieć złudzenia, że unia jaką znamy przetrwa najbliższe parę lat. Jeśli założymy, że Niemcy już teraz szykują sobie własną strefę wpływów na gruzach UE wszystko staje się jasne. Merkelowe „wilkommen”, mechanizm relokacji i nakazywanie przepuszczania uchodźców przestaje być idiotyzmem, a staje cynicznym instrumentem nacisku. To miałoby działać na zasadzie, zrobić przy pomocy uchodźców taki burdel w krajach sąsiednich, by ich rządy musiały zwracać się do Niemiec o pomoc. Jeśli moje założenia są słuszne, to nacisk ze strony Niemiec będzie narastał. Powstanie w oparciu o Polskę i grupę wyszehradzką bloku dawnych demoludów, to pozostawienie Niemiec samych sobie z tym syfem jaki zrobiły od „ratowania” Grecji po przyjmowanie uchodźców. Przed tym Niemcy będą się bronić w typowy dla nich brutalny i parszywy sposób.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-04-2016 [16:13] - Ula Ujejska | Link:

Myślę że Niemcy wolą mieć u wschodnich granic przyjaciela niż wroga za którym pójdą mniejsze kraje Europy środkowej - jest to tylko kwestia ceny jaką im razem jesteśmy gotowi zapłacić za "lepsze miejsce przy stole" - o to chyba idzie targ. Tej bitwy Niemcy nie mogą wygrać, więc się targują. Ja także obstawiam rozpad UE, ale ... jeśli będzie to z wrogim hukiem w Polsce, to więcej stracą na tym Niemcy. Dlatego pisałam, że jesteśmy skazani na porozumienie - i nikt nie musi na tym tracić.