Lewicowa prowokacja w kościele św. Anny w Warszawie

Właśnie miałem okazję zobaczyć na portalu wyborcza.pl, krótki film pokazujący przebieg lewicowej prowokacji zorganizowanej w kościele św. Anny. Całe zajście było starannie wyreżyserowane i sfilmowane, więc mowy nie ma o jakichś spontanicznych działaniach i reakcjach uczestników prowokacji. Wiadomo było, że podczas niedzielnych nabożeństw w kościołach katolickich w kraju, będzie odczytany list Episkopatu Polski dotyczący ochrony życia poczętych dzieci. Nic nowego pod słońcem, ponieważ Episkopat Polski od dawna konsekwentnie broni prawa do życia dzieci nienarodzonych. Episkopat domaga się zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Stanowisko Episkopatu zostało wzmocnione przez działania organizacji pozarządowych takich jak Pro Life, domagających się całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Liderzy PiS, jak Kaczyński i premier Szydło, zapowiedzieli że będą głosować zgodnie ze stanowiskiem Episkopatu. Duży problem polega na tym, że tak naprawdę nie wiadomo, na czym polega w szczegółach stanowisko Episkopatu w sprawie przerywania ciąży.

Środowiska lewicowo – liberalne zareagowały niebywałą histerią i wrzaskiem na propozycje działań w sprawie zaostrzenia aborcji. Partia Razem zapowiedziała, że w Polsce, kobiety nie chcące urodzić dzieci będą torturowane, przeciwko czemu liderzy Partii razem zdecydowanie protestują. Warto poinformować liderów Polski Razem, że torturowanie kogokolwiek w kraju jest przestępstwem ściganym urzędu, więc choćby z tego względu, żadne tortury kobietom nie grożą. Więcej, mamy do czynienia jedynie z projektem przepisów dotyczących zakazu aborcji, a opracowanych przez organizacje pozarządowe. Z całą pewnością projekt ustawy, wejdzie pod obrady parlamentu, co oznacza, że w trakcie konsultacji i prac sejmowych projekt ustawy ulegnie licznym zmianom. Moim zdaniem, nie będzie w Polsce całkowitego zakazu aborcji, ponieważ, chociażby ze względu na zagrożenia życia kobiety związane z powikłaniami w trakcie ciąży, aborcja będzie mogła być dokonywana.

Natomiast środowiska lewicowo – liberalne doskonale sobie wiedzą o tym, że społeczeństwo polskie w większości nie chce całkowitego zakazu aborcji w kraju, więc partie polityczne czy środowiska lewicowo-liberalne protestując przeciwko zakazowi aborcji, liczą na zwiększenie swojego poparcia politycznego. Nawet więcej, środowiska lewicowo – liberalne, postanowiły bardzo mocno zaatakować Kościół katolicki w Polsce, ponieważ środowiska kościelne, w większości, popierają partie prawicowo – konserwatywne.

Z takich właśnie powodów środowiska lewicowo – liberalne, postanowiły zorganizować prowokację w kościele św. Anny w Warszawie. Na filmie widzimy, kapłana odczytującego list Episkopatu Polski dotyczącego ochrony życia nie narodzonych. W trakcie czytania listu, kilka kobiet opuszcza ławy kościoła, ale z kościoła nie wychodzą. Stoją na końcu kościoła, gdzie jest już jakaś grupa osób czekająca na dalszy bieg wydarzeń. Ten fakt, wyraźnie pokazuje na wyreżyserowany przebieg zdarzeń. Następnie widać, że nie ma więcej chętnych osób na opuszczenie ław kościoła, ale w przedniej części kościoła, jakaś kobieta zaczyna coś krzyczeć. Kamerzysta podchodzi bliżej do kobiety stojącej w ławce i krzyczącej coś do kapłana w związku z listem Episkopatu. Po jakiejś chwili, krzycząca kobieta jest otoczona przez kilka osób, namawiających ją do opuszczenia kościoła. Kobieta nie ma na to żadnej ochoty, więcej niektóre osoby trzymają kobietę za łokieć, chcąc zmusić ją do wyjścia z ławy. Presja pomogła, ponieważ kobieta wychodzi z ławy i kieruje się do grupki osób, stojących na końcu kościoła. Na tym film się kończy.

Rozumiem, że stanowisko Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia od momentu poczęcia do momentu naturalnej śmierci nie podoba się środowiskom liberalno – lewicowym. Jest jasne, że jakaś część Polaków będzie popierać stanowisko Episkopatu, a inna część będzie krytykować Episkopat. Różnica zdań pomiędzy poszczególnymi grupami polskiego społeczeństwa jest rzeczą normalną w każdej demokracji. Natomiast nie sądzę, żeby kościół, miejsce święte dla osób wierzących był właściwym miejscem na polityczne demonstracje, ponieważ kościół ma charakter powszechny, to znaczy, że jest miejscem kultu religijnego dla osób o bardzo różnych przekonaniach politycznych i ideowych.

Poza tym ciekawy jestem, czy osoby wierzące, odrzucające stanowisko Episkopatu w sprawie ochrony życia, odrzucają stanowiska Episkopatu w innych sferach, jak na przykład zakaz udzielania komunii świętej dla rozwodników. Oczywiście, osoby wierzące mogą odrzucać punkt widzenia Episkopaty na wiele spraw dotyczących Kościoła, ale skoro tak, to dlaczego takie osoby uważają się za członków wspólnoty kościelnej? Przecież Episkopat Polski prezentując swój punkt widzenia w kwestii ochrony życia, czyni to na podstawie doktryny wiary opracowanej przez Watykan i papieży. Czyli osoby, odrzucające punkt widzenia polskiego Episkopatu odrzucają równocześnie stanowisko Watykanu i papieża w tych sprawach. Oczywiście jest to możliwe, ale w ten sposób, takie osoby stawiają siebie samych poza Kościołem.

Wracając jeszcze do sytuacji z lewicową prowokacją w kościele św. Anny, warto zauważyć że ksiądz nie potrafił sobie poradzić z zainscenizowanym wydarzeniem. Moim zdaniem, w takich sytuacjach, ksiądz lub inna osoba powinna poprosić o policyjną interwencję oraz poproszenie policjantów o wyprowadzenie awanturującej się osoby. Następnie można zgłosić na policji sprawę zakłócenia uroczystości religijnej, co oznacza, ze awanturująca się osoba podczas mszy, będzie miała problemy związane z łamaniem prawa w Polsce. Natomiast nie wolno podejmować żadnych działań siłowych wobec awanturującej się osoby, jak trzymanie takiej osoby za dowolną część ciała, zmuszanie siłowe takiej osoby do podjęcia jakichś działań, obrażania itp. Z punktu widzenia prawa, każde dotknięcie takiej osoby, w sposób w jaki taka osoba tego sobie nie życzy, może być interpretowane jako naruszenie nietykalności fizycznej takiej osoby, czego prawo zabrania. Więc, w takich sytuacjach, poproszenie policji o interwencję, jest najlepszym sposobem radzenia sobie z prowokacyjnymi działaniami w kościele.  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Wielkopolski zdzichu

03-04-2016 [18:58] - Wielkopolski zdzichu | Link:

"Czyli osoby, odrzucające punkt widzenia polskiego Episkopatu odrzucają równocześnie stanowisko Watykanu i papieża w tych sprawach. Oczywiście jest to możliwe, ale w ten sposób, takie osoby stawiają siebie samych poza Kościołem."
Doprawdy? Ciekawa konsekwencja. Katolicy sprzeciwiający się przyjmowaniu uchodźców stawiają się poza Kościołem?

Obrazek użytkownika JacBiel

03-04-2016 [21:42] - JacBiel | Link:

Zdzichu, nie oszukuj, bo wiesz, co ci Bozia zrobi z jęzorem…
Ochrona życia od poczęcia to oficjalne, wieczyste nauczanie Kościoła potwierdzone encyklikami papieskimi. Zachęta do pomagania uchodźcom, to okolicznościowe, sytuacyjne zalecenie, które zresztą Polacy gorliwie stosują – pomagamy uchodźcom, gonimy weg terrorystów i oszustów, o co ci chodzi?
Zanan jest już lewaczka-prowokatorka: http://blogpublika.com/2016/04...
Łukasz Adamski twierdzi, że popełniono przestępstwo kryminalne: Organizacja proaborcyjnych happeningów w czasie mszy św. jest naruszeniem art. 195 Kodeksu Karnego, a może również 193 i 196: https://twitter.com/LukaszAdam...

Obrazek użytkownika Wielkopolski zdzichu

03-04-2016 [22:32] - Wielkopolski zdzichu | Link:

"Ochrona życia od poczęcia to oficjalne, wieczyste nauczanie Kościoła potwierdzone encyklikami papieskimi."
Nieprawda, jest to dość niedawny pomysł - zwłaszcza w kontekście przymuszania do rodzenia kobiet zgwałconych i tym którym ciąża zagraża zdrowiu i życiu - dziecko nienarodzone do 3 miesięcy, nie miało duszy, nie było uznawane przez Ojców Kościoła za człowieka, w odróżnieniu od Starozakonnych, którzy uznawali wczesny płód za tchnienie Boga i usuniecie jego było karane.- aż do XIII wieku.

Obrazek użytkownika JacBiel

03-04-2016 [23:37] - JacBiel | Link:

Skoro jednak już tak ustalili, że od poczęcia, a ustalili tak dzięki postępowi nauki, to już do końca świata, czyli wieczyście. Pomyliłeś „wiecznie”, czy „odwiecznie” (prosta), z „wieczyście”, czyli czymś co ma początek, ale nie ma końca (półprosta), więc nie kręć, że nie wiedziałeś – mamy XXI, a nie XIII w.

Obrazek użytkownika Wielkopolski zdzichu

04-04-2016 [08:22] - Wielkopolski zdzichu | Link:

Bzdura, co człowiek ustalił, człowiek może obalić. Za parę, może paręnaście lat gromada purpuratów stwierdzi że: oświecona Duchem Świętym daje swobodę kobiecie w decyzjach dotyczących jej własnego ciała.

Obrazek użytkownika JacBiel

04-04-2016 [10:16] - JacBiel | Link:

aaa, lewaczek?
więc wracamy do podstawówki nieuku.
Ciało dziecka posiada inne DNA, niż ciało matki, więc matka nie dysponuje "swoim ciałem".
Dziecko jest również własnością ojca, więc kobieta nie ma prawa samowolnie decydować.
Skoro kobieta zaszła w ciążę, tzn. że jej macica, zg. z naturą chce nosić dziecko, a jej przewrotny mózg wyrywając dziecko z macicy w krwawym, terrorystycznym zamachu, gwałci prawa naturalne.

"Wszyscy, którzy są za aborcją, zdążyli się urodzić" R. Reagan

Jak ty się tu uchowałeś, kanalio i morderco?

Obrazek użytkownika Wielkopolski zdzichu

04-04-2016 [12:14] - Wielkopolski zdzichu | Link:

Lewak,kanalia, morderca i co jeszcze? Normalna zdrowa na umyśle kobieta w d... bzdetne teorie, robiące z niej inkubator zarządzany przez purpuratów. Jej brzuch, jej macica, jej zygota DNA nie ma żadnego znaczenia. Jak tacy, jak ty za dużo się mieszają do nie swoich spraw, to wsiada się w samolot i zasila się finansowo ginekologów angielskich. I co zrobisz? Paciorek i lulu.

Obrazek użytkownika Jabe

04-04-2016 [20:16] - Jabe | Link:

Ja sobie tak kalkuluję, że jak się kogoś wzięło autostopem na ten świat, to trzeba się z tego wywiązać, bo pacta sunt servanda. A zygota nie jest wyłącznie jej.

Obrazek użytkownika Kaciszek

03-04-2016 [23:48] - Kaciszek | Link:

Owszem nieprawda ale z twojej strony. Kościół (ani nikt z normalnych ludzi - obrońców życia) nie "przymusza" kobiet do rodzenia w pzrypadku gdy ciąża zagraża zdrowiu. To zawsze jest decyzja kogo ratować w pierwszej kolejności - MEDYCZNA decyzja nieuku. I owszem prawdą jest że Kościół OD ZAWSZE bronił życia - zgodnie z ówczesnym stanem wiedzy czyli w dobrej wierze. Jeśli tego nie rozumiesz to nie zabieraj głosu bo tylko pokazujesz swoje nieuctwo.

Obrazek użytkownika Sceptyk

03-04-2016 [22:46] - Sceptyk | Link:

Jesteś rzecznikiem prasowym "Bozi" czy tak tylko sobie p... ?

Obrazek użytkownika JacBiel

03-04-2016 [23:39] - JacBiel | Link:

Taki jesteś mądry, a nie znasz najpopularniejszych powiedzonek? Zdzichu załapał, poproś, to ci wytłumaczy.

Obrazek użytkownika Kaciszek

03-04-2016 [23:41] - Kaciszek | Link:

z ciebie raczej cham niż Sceptyk

Obrazek użytkownika Kamil Radomski

04-04-2016 [12:17] - Kamil Radomski | Link:

Przecież nikt nikogo nie zmusza do uczestniczenia we Mszy świętej. Jakby w mojej parafii wychodziły, to bym się cieszył. W końcu byłoby gdzie usiąść i nie śmierdziałoby czosnkiem.