​Polacy ratowali Żydów, a czy Żydzi ratowali Polaków ?

 
Nareszcie państwo polskie przywraca prawdę historyczną. To nie było tak jak mówił promowany przez Olejnik i środowisko Czerskiej  polonofob Tomasz Gross, że Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców.

Wczoraj w Markowej  PAD otworzył muzeum  „ Polaków Ratujących Żydów” właśnie z tych okolic pochodziła rodzina Ulmów , którą  za ukrywanie Żydów rozstrzelali niemieccy naziści. Zginęła cała rodzina Ulmowie  wraz z sześciorgiem dzieci   oraz ukrywana przez nich rodzina żydowska.

Warto wspomnieć , że w okupowanej przez Niemców Europie, tylko w Polsce był wyrok śmierci za ukrywanie  Żydów, a mimo to setki Polaków ukrywało swoich sąsiadów Żydów.
Nawet w Markowej gdzie zginęła rodzina Ulmów dalej do zakończenia wojny ukrywało  się 21 Żydów,  Polacy nie dali się zastraszyć i ukrywali ich.

W Instytucie Yad Vashem  w Izraelu niemal 25% odznaczonych medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata ( ponad 6 tys. osób) to  Polacy  ratujący Żydów.

Należy wspomnieć co się stało z donosicielem , który zakapował  Ulmów,  otóż z wyroku polskiego państwa podziemnego we wrześniu 1944 roku ten kapuś został zastrzelony. A co się stało z Niemcem dowodzący tą akcja, żył w spokoju w Niemczech  do śmierci pracując jako policjant.

To , że Polacy ratowali Żydów jest faktem  i szkoda , że dopiero za prezydentury PAD zostało otwarte takie muzeum.

Mnie natomiast nurtuje pytanie czy Żydzi ratowali Polaków? Chodzi mi o wschodnie tereny II RP zajętych 17 września przez Sowietów. Nurtuje mnie pytanie, czy Żydzi pomagali Polakom, zwłaszcza inteligencji i ziemiaństwu wywożonego masowo  przez NKWD na Syberię , pomagali czy współpracowali wskazując oprawcom z NKWD Polaków ?
 
http://wpolityce.pl/historia/2...
http://wpolityce.pl/polityka/2...
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-03-2016 [11:58] - rolnik z mazur | Link:

Żaden Żyd według Talmudu nie musi ukrywać innego Żyda, gdyby mu groziła za to śmierć, ba nawet może wydać na śmierć swoich pobratymców jeśli udowodni, że przez to uratuje życie swoje. Tak mniej więcej pamiętam z wykładu p. E. Kurek. Więc dlaczego mieliby pomagać gojom ? No więc o jakie ratowanie Polaków chodzi ? Doceniam ironię. Pozdrowienia ro z m.

Obrazek użytkownika Andy51

18-03-2016 [12:13] - Andy51 | Link:

Nie jestem specjalistom od Talmudu, ale skoro tak piszesz.

Obrazek użytkownika lala

19-03-2016 [00:47] - lala | Link:

to jednak poproszę o dokładny cytat z Talmudu! w tej sprawie - kluczowy

Obrazek użytkownika Secesh

19-03-2016 [03:56] - Secesh | Link:

Czy cytat może być podany na tacy srebrnej, czy jednak musi być ze złota.

Obrazek użytkownika zawadiaka

19-03-2016 [06:02] - zawadiaka | Link:

Skoro lala się nie odezwała, to postaram się najlepiej jak potrafię, wyręczyć ją. Taca może być z każdego kruszcu, byle była koszerna.

Obrazek użytkownika lala

20-03-2016 [01:05] - lala | Link:

to nie jest śmieszne, to jest żałosne

Obrazek użytkownika Adam66

18-03-2016 [14:16] - Adam66 | Link:

Następnym krokiem powinno być założenie muzeum pomordowanych przez UB z podaniem PRAWDZIWYCH nazwisk i życiorysów oprawców, zarówno tych którzy wykonywali wyroki jak i tych, którzy te wyroki wydawali.
Józef Światło (Izaak Fleischfarb), Helena Wolińska-Brus (Fajga Mindla) i cała masa innych, ukrywających się pod polskimi nazwiskami. Problemem jest, że akta osobowe z reguły informują o polskiej narodowości funkcjonariuszy „bezpieki”, nawet gdy oficerowie nosili typowo żydowskie imiona i nazwiska. Jedynie w nielicznych przypadkach kierujący aparatem przyznawali się do narodowości żydowskiej, wszyscy inni w rubryce wyznanie wpisywali „bezwyznaniowy”.
Wiecej tutaj:
https://ptto.wordpress.com/201...

http://www.historia.uwazamrze....

Obrazek użytkownika Andy51

18-03-2016 [18:12] - Andy51 | Link:

Masz rację takie muzeum też powinno powstać.

Obrazek użytkownika lala

19-03-2016 [00:45] - lala | Link:

oj, Pan ma na myśli tych wielu Polaków, ktorzy słóżyli wtedy?

Obrazek użytkownika xena2012

18-03-2016 [15:37] - xena2012 | Link:

skoro nurtuje Pana pytanie o skalę pomocy najlepiej spytać niejakiego Nałęcza zwanego profesorem.Właśnie skytykował prezydenta Dudę za oddanie czci rodzinie Ulmów zabitej przez Niemców za ukrywanie Żydów.Nałęcz był zgorszony tym gestem i w telewizyjnym wywiadzie wezwał prezydenta do natychmiastowego stawiennictwa w Jedwabnem,by oddac czesć Żydom pomordowanym przez Polaków.

Obrazek użytkownika Andy51

18-03-2016 [18:14] - Andy51 | Link:

Jestem ciekaw czy głupota Nałęcza przeszła na Komorowskiego czy było odwrotnie. Swoją drogą to wart Pac pałaca a pałac Paca.

Obrazek użytkownika manko1492

18-03-2016 [22:26] - manko1492 | Link:

1. Nie państwo polskie przywraca prawdę a decyzje władz województwa podkarpackiego podjęte w odpowiedzi na propozycje mieszkańców Podkarpacia w 2008 r. Państwa tj. rządzących to wówczas nie interesowało!!! 2. Niemcy zamordowali jeszcze jedno nie narodzone dziecko Ulmów. 3. Ulmowie ukrywali trzy żydowskie rodziny zamordowane przez Niemców. A Żydów ukrywały nie setki a conajmniej kilkanaście tysięcy Polaków. 4. Według PAD (środek wystąpienia w Markowej) we wrześniu 1939 r. Żydzi bronili Polskę przed Niemcami i Sowietami (w Łodzi i na Podlasiu?). Każdy kto twierdzi inaczej jest antysemitą. 5. Podważanie wypowiedzi kwasniewskiego, nalecza, grosa, stokrotki to jawny antysemityzm wymagający natychmiastowego zgłoszenia do prokreatury: wolinskiej-brus, swiatły, bermana, stefana michnika, grosa!!!6. nalecz = haniebna, antypolska, zakłama, talmudyczna, gebelsowska kanalia, której już najwyższy czas ogolić kałmucki łeb.

Obrazek użytkownika marekagryppa

19-03-2016 [00:31] - marekagryppa | Link:

Sam często zadaję to pytanie i jak do tej pory nie uzyskałem odpowiedzi!

Obrazek użytkownika lala

19-03-2016 [00:44] - lala | Link:

NIGDY los polski i los żydowski nie był bardziej rózny, niż wówszac,
bycie Żydem było wyrokiem śmierci, bycie Polakiem, było wyrokiem bycia pod niemiecka okupacja,
ale NIE było jednoznaczne z unnicestwieniem życia, szkoda, że tak niewielu pamieta o tym,
na czym polega RÓŻNICA losu w czasie wojny -

Obrazek użytkownika Secesh

19-03-2016 [03:54] - Secesh | Link:

Tych 700 z Tarnowa Niemcy w 40 roku wywieźli do Oświęcimia w ramach wczasów pracowniczych. Okupacja była oczywiście sielanką i nieustanną jazdą na karuzeli, jak sobie zmyślił pewien litewski polakożerca. A te ponad 3 mln Polaków zapewne zmarło w czasie wojny z przejedzenia.

Obrazek użytkownika Andy51

19-03-2016 [09:35] - Andy51 | Link:

Właśnie o holokauście Żydów mówi cały świat a o wymordowaniu 3 mln Polaków raczej się nie mówi.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

19-03-2016 [12:30] - StachMaWielkieOczy | Link:

"a o wymordowaniu 3 mln Polaków raczej się nie mówi"

A jak o tym pisac w jednym zdaniu z "polskimi Obozami" ???? Zbiorowe samobójstwo czy jak?
W takim zestawieniu to i najbardziej zidiocialy dziennikarz musial by zauwazyc ze cos tu nie pasuje...

Holokaust i "polskie Obozy" ...taki ma byc przekaz...

Obrazek użytkownika lala

19-03-2016 [12:26] - lala | Link:

nie napisałam, że nie ginęli Polacy, proszę czytać ze zrozumieniem,
Polacy ginęli, bo konspirowali, bo zostali schwytani w łapankach, bo walczyli z okupantem itd...
Żydzi ginęłi za to, że bylo Żydami...
to różnica
ps. część rodziny miałam, którą wywieziono do Auschwitz, więc proszę przyjąc, że wiem o czym piszę

Obrazek użytkownika Andy51

19-03-2016 [09:36] - Andy51 | Link:

Te wymordowanie 3 mln Polaków nie było tym samym co wymordowanie 3 mln Żydów, w czym widzisz różnicę ?