Syndrom przemądrzałej dziewczynki

                                                                                 Motto: "Siedzi sroka na żerdzi i... twierdzi…”

Przed chwilą w TVN24 w programie „Fakty po faktach” obejrzałem dyskusję pomiędzy paniami Małgorzatą Wassermann i Kamilą Gasiuk-Pihowicz. Kto nie wie, kto to Kamila Gasiuk-Pichowicz wyjaśniam, że to ta działająca na nerwy nieznośnie pyskata i dożarta dziunia od niejakiego Petru.

Przez cały czas mnie męczyło, że pani Kamila kogoś mi przywodzi na pamięć. Aż sobie przypomniałem historię, którą teraz Państwu opowiem.

Kiedyś pojechałem z moją pięcioletnią córeczką na wczasy dziecięce, które urządzała moja uczelnia w Bukowinie Tatrzańskiej. W naszym domu mieszkało kilka rodzin z dziećmi, które bawiły się na korytarzu. I choć były to dzieci naukowców, zachowywały się w miarę normalne oprócz jednej dziewczynki, która miała rodziców pragnących własne naukowe kompleksy zrekompensować sobie zrobieniem z córeczki noblistki.

Jak wiadomo, małe dzieci bawią się tym lepiej im bardziej głupawo, uwielbiając okraszać zabawę brzydkimi słowami. Przez cały turnus brzdące bawiły się w wymyśloną na poczekaniu przygłupią wyliczankę, która polegała na tym, iż dziecko, na które padło miało powiedzieć „dupa”, co wywoływało każdorazowo kaskady śmiechu rozbawionych brzdąców. Jednakże, gdy padało na podrasowaną scjentystycznie dzierlatkę, ta zamiast brzydkiego słowa poprawiała okulary i mówiła z dumną w głosie E = mc2 , co automatycznie kończyło zabawę ku niemej rozpaczy nieszczęsnej mądralińskiej.

Pozostałe dzieci natychmiast wyczuły słaby punkt chełpliwej koleżanki, a że dzieci potrafią być bezlitosne, jak się nie trudno domyślić w ten punk cały czas celowały. W efekcie "genialne" dziecko tak się zestresowało, że w ostatnim dniu turnusu zapisało przed śniadaniem flamastrem całą ścianę wzorami matematycznymi, a strofującą go matkę pokąsało do krwi.

Konkludując nie mam cienia wątpliwości, że posłanka Kamila Gasiuk-Pichowicz ma z sobą dokładnie ten sam problem, co przed laty owa nieszczęsna dziewczynka, która choć już dwie dekady przeminęły, póki co nie została noblistką.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki)

Post Scriptum
Pracowałem do trzeciej w nocy i półżywy położyłem się spać. Obudziło mnie cudne wiosenne słoneczko i śpiew ptaszków za oknem. Przeciągnąłem się z rozkoszą, pomyślałem, że życie jest piękne, ale nieopacznie włączyłem telewizor i... wszystko szlag trafił bo znowu na ekranie zobaczyłem tę upierdliwą zołzę bełkoczącą swym skrzekliwym falsecikiem o jakimś zespole ponad-parlamentarnym. Koorwa! Ktoś powinien ją udusić, bo ja już tego dłużej nie wytrzymam!

 

YouTube: 

GALERIA

...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika KaczyKuper

15-03-2016 [21:23] - KaczyKuper | Link:

A czy ta cała Pihowicz wykuła już na blachę kwotę wolną od podatku? Czy ktoś wie ile w tym roku nowoczesna "wniosła" wniosków o przerwę w obradach bo wiemy, że złożyli chyba dwa projekty ustaw, które chyba napisali w sejmowym kiblu na 5 minut przed złożeniem u marszałka sejmu (w końcu wg słów Pihowicz nowoczesna ustaw nie pisze na kolanie). Ale życie jest tylko życiem, tłumoki tłumokami i jak wiemy Biuro Analiz Sądu Najwyższego określiło to coś: bublem prawnym. Śmiechu warta jest ta cała nowoczesna ze swoim rubikoniem rumunem balcerowicza i jej rozhisteryzowanymi panienkami.

Obrazek użytkownika xena2012

15-03-2016 [21:32] - xena2012 | Link:

ja myślę,że pani Gasiuk ma z sobą wiele problemów.Dotkliwy brak urody i intelektu rekompensuje wrzaskiem.A może to wynik syndromu ADHD(nie wiem czy prawidłowo napisałam) z dzieciństwa.

Obrazek użytkownika Sceptyk

15-03-2016 [22:34] - Sceptyk | Link:

Ten opis pasuje jak znalazł do pani poseł Pawłowicz.

Obrazek użytkownika onion13

15-03-2016 [22:13] - onion13 | Link:

Tą dwojga nazwisk dawno ktoś nazwał Myszką Agresorką, co widać

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-03-2016 [09:31] - NASZ_HENRY | Link:

Myszka POdgryzaczka ;-)

Obrazek użytkownika piotr słaboszewski

16-03-2016 [00:10] - piotr słaboszewski | Link:

Szanowny Panie (Profesorze? Pytam, bo tak Pana tu tytułowano, raz Pan zaprzeczał, raz nie),

Mamy remis: Kamila Gasiuk-Pihowicz jest mądrzejsza (być może tylko sprawniejsza), Małgorzata Wassermann ładniejsza (tu uwaga "psa" - te miny lalki Barbie zupełnie niepotrzebne - ostatnio graliśmy z kolegami w "Who would you **** in the Polish Parliament?" i wygrała, chociaż nikt z nas nie głosuje na PiS. (Żadni z nas komuniści, czy resortowe dzieci - urodziliśmy się za późno, zwyczajni "rozpustni" liberałowie / libertyni.)

Z poważaniem

PS Nie zgadzam się z Panem w większości spraw, ale czytam regularnie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-03-2016 [00:27] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Szanowny Panie (Profesorze? Pytam, bo tak Pana tu tytułowano, raz Pan zaprzeczał, raz nie"..."
---------------
Skoro Pan czyta moje notki regularnie, to powinien Pan wiedzieć, że zaprzeczałem dziesiątki razy, ale ile razy można. Natomiast ten wstęp już mi mówi, że raczej się nie dogadamy.

PS
Dla porządku jeszcze raz prostuję, że nie jestem profesorem, lecz doktorem nauk technicznych, co przy obecnym poziomie kadry profesorskiej zupełnie mnie satysfakcjonuje, gdyż doktorat napisałem jeszcze w czasach kiedy profesor był rzeczywiście profesorem.

Z poważaniem,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

16-03-2016 [07:17] - ExWroclawianin | Link:

Kamila Gasiuk-Pihowicz?

Smierdzi mi to ukrainskim pochodzeniem, a do Ukraincow mam pretensje za WOLYN i za to ze jeszcze nie zrobili ani jednego kroku aby Polakow PRZEPROSIC a przynajmniej ROZMOWIC SIE W SPRAWIE TEGO LUDOBOJSTWA! Nie wiem na co czekaja??? Nie powinni dostac zadnego poparcia ze strony Polski i Polakow. To jest podobny BANDYCKI narod do Rosjan jesli chodzi o brak szacunku dla zycia.

A ta bzdziagwa to nadzwyczaj pyskata i przemadrzala. Ciekawy jestem kim byli jej rodzice i dziadkowie. Jezeli byli w UB, SB, PZPR, ZSL, SD (jak Janusz Korwin Bzikke) to by mnie nic nie dziwilo jej zachowanie. Ona jest dla mnie typowym przykladem wewnetrznego Moskala....zachowuje sie jak WROG POLSKI I POLAKOW.

Mam nadzieje ze to jej ostatnia kadencja w Sejmie RP.

Obrazek użytkownika witamina

16-03-2016 [10:42] - witamina | Link:

Ja jednak uważam że to są problemy natury seksualnej. Ta kobieta nie jest w łóżku spełniona..... i tyle na ten temat.

Obrazek użytkownika Lektor

16-03-2016 [10:46] - Lektor | Link:

"Pani" dziunia (mowa o grzesiuk-pichowicz) to przygłup prawdziwie piźnięty !!!

Obrazek użytkownika ba.a

16-03-2016 [14:44] - ba.a | Link:

Jak rajfura z Koła Gospodyń Wiejskich "Śpiewa,tańczy i haftuje,
d daje,nic nie czuje."