| REJESTRACJA
Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

500 plus, czyli bezprawie i niesprawiedliwość?

Rząd przyjął projekt ustawy wprowadzającej program "Rodzina 500 plus" - poinformowała w czasie briefingu prasowego premier Beata Szydło. Pozornie sukces i spełnienie obietnic wyborczych, w rzeczywistości okazuje się być programem wybitnie kontrowersyjnym, nielogicznym i niesprawiedliwym, który w mej ocenie tyle ma wspólnego z polityką prorodzinną, co Rzepliński z apolitycznością, Lis z niezależnością a Petru z geografią i historią. 

Doceniam intencje gabinetu premier Beaty Szydło i samą ideę, zwłaszcza po 8 latach rządów PO, gdzie polityka prorodzinna zamykała się w jednym słowie - nepotyzm; ale diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach. W tym przypadku w całej koncepcji.

Czekałem cierpliwie z publiczną krytyką programu i jego założeń, jednocześnie próbując uzyskać odpowiedzi na nurtujące mnie kwestie. Niestety bezskutecznie, spróbuję zatem jeszcze raz, może uda się tutaj.

1). Sprzeczny z logiką, sprawiedliwością i zasadami współżycia społecznego system kwalifikacji do programu. Z jednej strony mamy bowiem brak kryterium dochodowego jako gratyfikacja posiadania dzieci niezależnie od stanu majątku, by z drugiej to samo kryterium wprowadzić w przypadku jedynaków lub rodzin, w których dzieci ukończyły już 18 lat. Dochodzi siłą rzeczy do sytuacji, w której syn kasjerki i budowlańca jest traktowany gorzej niż dwoje dzieci znanego prawnika czy polityków. Co więcej ci pierwsi ze swoich podatków ufundują tym drugim ekstra kieszonkowe na dodatkowe lekcje karate.

Nie jest ważne tu czy takich przypadków jest w skali kraju 10 czy milion - niesprawiedliwość jest rażąca i nie powinna mieć miejsca. Zadziwia mnie brak narzucającego się wręcz buforu zarobkowego, gdzie powyżej pewnej kwoty dochodów pomoc państwa nie jest po prostu potrzebna. Albo stać kraj na bezpośrednie wypłaty gotówkowe dla rodziców tej pomocy potrzebujących albo nie, stawianie bogatego rodzeństwa nad biednego jedynaka jest nie tylko dziwne i smutne, lecz wizerunkowo fatalne.

2). Obsługa i koszty systemu pomocy. Stworzenie nowej formy pomocy, która dodatkowo wymaga kreacji miejsc obsługi, wypłat, programów komputerowych itd. w kraju z armią urzędników to brak szacunku dla finansów państwa i jego obywateli. Niewydolna i rozbudowana biurokracja to gigantyczny problem, 500 plus go komplikuje, tworząc pole do nadużyć i niekompetencji. Nie wspominając o tym, że przeznaczone na cel dystrybucji środki można wykorzystać o wiele lepiej. Dlaczego nie można połączyć nowych pomysłów z systemem podatkowym lub socjalnym?

3). Demografia. Polki rodzą dzieci, tylko nie zawsze w Polsce. A te urodzone w Polsce dzieci coraz częściej po osiągnięciu pełnoletności decydują się na emigrację zarobkową a finalnie na zmianę miejsca zamieszkania. 500 zł na to nie wpłynie - liczą się praca, godne zarobki i sprawna gospodarka. Minister Waszczykowski zachęca emigrantów do powrotu, wspominając, że może zachęci ich program 500 plus. Zapomina, że statystyki są jasne - Polacy w Niemczech czy UK nie siedzą na zasiłkach, lecz pracują. Ciężko i wydajnie - ewentualny powrót determinuje rynek pracy, kwota wolna od podatku, wynagrodzenia, nie zasiłek.

Nie rozumiem oślego uporu, z jakim PiS brnie w realizację fatalnych rozwiązań - chyba, daj Boże, że się mylę, iż chodzi nie o flagowy projekt, a listek figowy i coś do chwalenia się przed wyborcami.

Program prorodzinny to nie szastanie publicznymi środkami (czyli de facto pieniędzmi podatnika), w dodatku rażąco niesprawiedliwe, a stworzenie systemu w którym rodzinom się pomaga - darmowe leki dla dzieci do 16 roku życia, ujednolicony system podręczników, darmowe przedszkola. 

A dla rodziców - kwota wolna od podatku i system wsparcia bazujący na dochodach. I wtedy możemy dorzucać coś ekstra od dziecka, bez dodatkowych warunków czy limitów. Zaczynanie od tego ekstra to pójście na skandaliczną i niedopracowaną łatwiznę, co stawia w wątpliwym świetle kompetencje rządu premier Szydło i pokładane w nim nadzieje na dobrą zmianę.

Nie tędy droga.

ps. Nie wspominam łaskawie o marketingu politycznym PiS-u i ich komunikacji z wyborcami. Dziś zamiast zachwytów nad występem premier Szydło na forum parlamentu europejskiego w głowie Polaka mamy Szydło kombinującą, jak tutaj dać kasę Rydzykowi (a na jedynaków nie ma). Pogratulować.

Porozmawiać można ze mną można także na twitterze, zachęcam: https://twitter.com/marcintomala
 

Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.
Obrazek użytkownika ardianwoj

500+ w licznych sytuacjach pomaga rodzinom co mają faktycznie duży problem finansowy, lecz jest troche też nie sprawiedliwy. Pieniądze dostają osoby co mogą sobie pozwolić na konfortowe życie.

Obrazek użytkownika zawadiaka

Pan, z całym szcunkiem, nie zrozumiał wogóle IDEI projektu 500+. To nie jest dodatek na wychowanie dziecka które już zostało powołane do życia, ale pomoc rodzinie w DECYZJI by zdecydowała się na kolejne. Państwo nie wie czy która rodzina zdecyduje się na kolejne dziecko, ale pokłada nadzieję że te rodziny kótrym potencjalnie brakuje pewnej kwoty do podjęcia decyzji, zdecydują się. Jeszcze raz - to jest zachęta do podjęcia decyzji. Rodzice zastanawiają się czy zdecydować się czy też nie. Ale według mnie bardziej dotyczy to rodzin, których pytanie brzmi: Mieć dziecko teraz czy później? Bo pieniądze odgrywają znaczącą rolę a czas ucieka. Dziecka nie da się mieć w każdej chwili. Podjęcie takiej deyczji to nie jest sprawa jedynie tak lub nie. Za tym idą dość istotne dylematy takie jak kiedy? oraz, taki jak: Czy później to nie będzie zbyt późno? Rząd daje wędkę a nie rybę, gdyby chcieć ująć to metaforycznie. Oczywiście ryba, czyli dziecko jest zyskiem dla państwa/narodu/społeczenstwa w stopniu conajmniej tak samo ważnym jak dla rodziny. Wskazywanie tu na los dzieci jedynaków oraz innych "pokrzywdzonych" ma się tutaj nijak. Wogóle nie chodzi o te kategorie. Tu chodzi o zwiększenie populacji a nie pomoc socjalną. Wprowadzenie programu właśnie dziś - skutkuje tym że zastaliśmy sytuację gdzie istnieje kilka milionów rodzin, które już mają dwoje lub więcej dzieci. I tu występuje niezrozumienie IDEI. Powtarzam, to nie jest pomoc socjalna, ale pomoc dla rodzin, które zdecydowały się już dziś/wczoraj lub zdecydują w przyszłości gdy np. założą rodzinę, ąby mieć więcej niż jedno dziecko. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika krystal

http://niewygodne.info.pl/arty...
http://niewygodne.info.pl/arty...
http://stowarzyszenierkw.org/2...

Miliardy polskie dla Ukrainy, Syrii, Turcji, 500+ ... To ostatnie wiadomo, "rząd rozdaje, rząd dobry" być może było to potrzebne dla utrzymania rządu, bo Targowica działa pełna parą a przecietny Polak nie interesuje się tym, co się w państwie dzieje.Nawet nie wie jak kolosalny mamy dług.Byle parę stówek do kieszeni.

Jestem od zawsze wyborcą PiS i uważam, że rząd robi co może, ale jest pod silna presją Targowicy, jeżdżącej do Schulza, aby wymusić interwencję Niemiec w Polsce pod pozorem obrony demokracji?

Obrazek użytkownika andzia

A propos : ile funtów dostaje Pan na dziecko z angielskiego socjalu ??? A może Pan z niego zrezygnował, bo to "kontrowersyjne, nielogiczne i niesprawiedliwe ???

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

Pani umie czytać ze zrozumieniem? Czy ja uznaje pomoc dla dzieci za niesprawiedliwa czy to,że jedne dzieci na to pomoc wg państwa zasługują a inne nie? I te lepiej sytuowane są stawiane ponad biedne?! To jest sprawiedliwe?

Obrazek użytkownika andzia

Pogubił się Pan zupełnie. Wystarczy przeczytać Pana wcześniejsze odpowiedzi na moje komentarze. Najlepiej gdyby Pan w ogóle nie dotykał spraw na których się nie zna, które Pana nie dotyczą i -jak na razie- za krótko Pan żyje żeby się wypowiadać tak kategorycznie w tej ważnej sprawie. Kiedy siedzi się przy pełnym ... talerzu, ogląd rzeczywistości jest nieobiektywny. Nie na darmo istnieje znane polskie powiedzenie, że syty głodnego nie zrozumie, a dopowiadając, wymyśli własną ideologię, żeby go nie nakarmić.
Żałuję bardzo, bo był Pan jednym z moich bardziej ulubionych blogerów.

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

Jeśli zagubienie ma oznaczać samodzielność ocen to wolę się jednak zgubić. Nie mogę się doczekać odpowiedzi na konkretne pytania, w zamian się mnie obraża lub wykazuje arogancja.

Co więcej te arogancji zaczynają okazywać rządzący, pani Mazurek o samotnych matkach... oni rozumieją biednych?

Ja lubię pani komentarze, nawet jak się z nimi nie zgadzam.

Nie piszę, by mnie chwalono, ale by rozmawiać o problemach. Tego także oczekuje od rządzących.

Obrazek użytkownika antoniusz

Jesteśmy sześcioosobową rodziną - czwórka dzieci +rodzice - my. Jedno dziecko dorosłe - samodzielne, dwójka na studiach - 21 i 20 lat, ostatnie 16 lat. Według programu 500+ mamy jedynaka i jako, ze oboje pracujemy mojemu 'jedynakowi' nic się nie należy, a my żyjemy sobie spokojnie i dostatnio. SLD robiło podobnie. Jak mówili,że coś 'dołożą' na rodzinę, to mniej miałem na przelewie.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika multaneczka

Według programu 500+ ma Pan CZWORO dzieci !!!!! Troje bez prawa do dodatku ( ze względu na wiek ), za to czwarte BEZ KRYTERIUM ZAROBKOWEGO.
czytać ustawę, a jak się nie rozumie - pytać, a dopiero potem krytykować.....

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

A recepta będzie komentarz jakiegoś forumowicza, malkontent z Pana, zrób se pan kolejne dziecko, to dostaniesz. Bo to sprawiedliwy program przecież jest.

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika HenrykH.

Szanowny Panie.Odnosząc się do Pana słów o tym co mają Polacy w głowach:) ,odpowiem krótko :na onetach i tym podobnych niepolskich portalach nigdy nie było opcji P.Szydło w UE , no może przez jeden dzień:) .Opinie o Polsce czerpane z tych portali tak się mają do nastrojów Polaków jak wiara w wygraną na Euro 2016.
Gdyby Pan (inni krytykanci również)zechciał poczytać małe lokalne fora to szybko opinię Pan by zmienił. Nie ma Pan pojęcia jaka bieda jest w tej lokalnej Polsce i gwarantuje że gdy program ruszy zwolenników zmian znacznie przybędzie..Wygrane Pana Andrzeja Dudy ,a także Zjednoczonej Prawicy nie były wynikiem wpisów na wp czy inerii ,a właśnie dotarciem do tysięcy ludzi w małych miejscowościach.
Co do onetów itp. Czy zauważył Pan że już rzucano na tych antypolskich portalach "faki" o tym że programu 500+ nie będzie ? Może czytał Pan te setki wyzwisk o kłamliwym programie itd...Resztę jako inteligenty człowiek sam Pan sobie dośpiewa . Pozdrawiam .
Ps.zarobki w tej "mojej Polsce" to 2000 zł ,nie euro czy też funtów .O wydatkach na mieszkanie itd ..też Pan doczyta na tych małych lokalnych forach.

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

A gwizdali Niemcy. Ja niestety właśnie z tej lokalnej Polski dostaje informacje, ze wielu nie rozumie, dlaczego miejscowy bonzo z drugą młoda żonka i dwójką dzieci kasę dostanie, a harujacy 12 godzin na dzień ojciec jedynaka nie.

Zarobki i wydatki znam z autopsji. Nie wyjechałem, bo mi się tak zachciało.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika HenrykH.

Witam.Chodziło o ME W PIŁCE KOPANEJ:)- które będą ,a na onetach Lewandowski jest królem strzelców a reprezentacja jak nic srebrny medal, złoty Niemcy ,wiadomo czyj portal przecież jest .. Czy gwizdali Niemcy cy Polacy i z jakiego powodu nie wiem. Uważam że to buractwo i nawet jeśli gwizdano dlatego że to Niemcy wygrali niczego nie zmienia.Bardzo się cieszę że Pan pamięta ,często przypływ gotówki zaciemnia obraz tego co w Polsce się dzieje.Nie piszę o Panu ,ale często na FB ,czy portalach czytam takie wpisy że zgroza..
Niech Pan uwierzy że tych lokalnych bonzów z drugą żoną i czwartym dzieckiem jest bardzo mało i pomoc trafi naprawdę tam gdzie jest bardzo potrzebna.Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Lektor

Marcin, przeczytaj sobie http://naszeblogi.pl/60187-str...

To ma być odrębny program, tak aby ci co dostaną te pieniądze wiedzieli, że jak wybiorą nie daj Bóg znowu czerwonych, to oni im te pienoądze zabiorą. To jest przemyślana i moim zdaniem bardzo mądra taktyka.
Oczywiście masz trochę racji, ale nie jest możliwym wymyślenie czegoś, z czego byłoby zadowolonych 100% . Takie coś praktycznie nie istnieje, a więc nie zaprzątajmy sobie głowy skrajnościami. Pomysł dobry i na czasie, a program pionierski i w każdej chwili będzie można go modyfikować.

Obrazek użytkownika Jabe

Identycznie rozumował von Bismarck: Jeśli ja, konserwatysta, przelicytuję socjalistów, to konserwatyści, nie lewica, będą wygrywali wybory. Pan rozumie, gdzie tkwi błąd?

Obrazek użytkownika Lektor

Pan nie tutejszy, nie ma żadnego błędu !

Mówi się: Przez żołądek do serca albo przez realizację obietnic wyborczych do wyborców.

Obrazek użytkownika Jabe

Ludzie będą dostawać pieniądze w ramach szumnie ogłaszanego programu, po cichu płacąc za to w podatkach (także pośrednio w cenach). Wszystko to, żeby PiS wygrał wybory. Przynajmniej uczciwie powiedziane. Trochę droga ta kiełbasa wyborcza.

Obrazek użytkownika Lektor

Ponieważ pan nic nie rozumie, polecam panu posłuchać: https://youtu.be/2h_yXAlktRc

Obrazek użytkownika gośćXXI

II
Pod rządami PiSu widać już pewne zmiany na lepsze, trzeba też dodać, że rząd pracuje stale pod obstrzałem Targowicy. Dobre zmiany, na lata, wymagają jednak znakomitych fachowców , burzy mózgów i ODWAGI. Mam wrażenie, że plan 500+ jest realizowany tak szybko, bez namysłu i bez przewidzenia konsekwencji , bo chodzi o „spełnienie obietnicy” (i zamkniecie ust targowiczanom; ale PiS powinien już dawno wiedzieć, że targowicy to ust nie zamknie). Efekt będzie odwrotny, bo program ten jedynie skłóci ludzi. A drugiej strony żaden rząd w dziejach jeszcze nie spełnił swoich wyborczych obietnic i reagowanie rządu PiS na każdy bełkot targowiczan w tej mierze oznacza jedynie słabość rządu. Rząd pierwsze, co powinien był zrobić, to całkowicie wykosić stare media i nagłaśniać to, co robi, co się zmienia, jak wygląda realna sytuacja. Wielokrotnie zastanawiałam się nad tym, dlaczego tak nie postąpiono (i trwa to nadal), bo chyba nie z braku rozeznania sytuacji ?, i dochodzę do całkiem przygnębiających wniosków…
Co do „sprawiedliwości społecznej”, to dodałabym jeszcze jedno pytanie: Skoro nie ma pieniędzy na emerytury wyższe (brutto) od 900zł miesięcznie, to dlaczego mamy fundować kieszonkowe dla bogatych dzieci?

Pozdrawiam :)

Obrazek użytkownika cassiodorus

Znaczy chcecie wyjsc na ulice i zaczac bijatyki z sasiadami, bo wasz sasiad dostal pieniadze na dzieci, a nie wy...Coz chcecie to wylazcie ale nie ma co klepac glupot o zbrodniach pisu, bo sa to realizacje wyborcze. Wy nie orowadzicie wojnybz pisem, a z pisem, polskimi dziecmi i polskimi matkami
Brawo chlopaki

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

Dziękuję za te słowa i piękne uzupełnienie notki.

Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika gośćXXI

I
Celny artykuł! „ Skoro nie ma pieniędzy dlaczego mamy fundować kieszonkowe także dla bogatych?”. Właśnie! Też uważam, że te 500+ w sumie niczego nie poprawi i jest nieprzemyślanym szastaniem publicznym pieniądzem. Dodatek nikogo (poza rodzinami patologicznymi) nie zachęci do rodzenia większej liczby dzieci, nie mówiąc już o tym, że dzieci te, gdy tylko zdobędą w Polsce wykształcenie –wyjadą na Zachód (chyba, że granice zostaną zamknięte, co nie jest wykluczone). Biedne, wielodzietne rodziny powinny otrzymać natychmiastową pomoc i można to zrobić w inny sposób niż fundowanie wszystkim po 500zł oraz całej masie dodatkowych urzędników comiesięczne pensje.Nie chcę powtarzać tutaj Pańskich mocnych argumentów, bo jeśli ktoś nie zrozumiał Pańskiego tekstu może przeczytać powoli i ze skupieniem jeszcze raz.
Druga rzecz, to uczelnia o. Rydzyka. Tutaj także zgadzam się z Panem- uczelni tej należy się dotacja tak samo, jak innym prywatnym uczelniom i szkołom (dostają dotacje!). A także z tym, że sprawa w mediach została przedstawiona tak, że przeciętny obywatel jest przekonany, iż PiS usiłuje wbrew przepisom sypnąć o. Rydzykowi z państwowej kiesy.
cd powyżej

Obrazek użytkownika cassiodorus

Brawo, genialny wpis
Prosze mi tylko wyjasnic np matka wychowujaca troje dzieci za tysiac zlotych, zjawisko bardzo czeste, bedzie miala do dyspozycji 2 tysiace, jak pan to obliczyl ze niczego nic jej to nie poprawi.
Jest na to jakis konkretny wzor matematyczny, czy zwykla ludzka zawisc tu zadzialala

Obrazek użytkownika joawa123

Wg mnie ma Pan absolutną rację! Dodam też, że podobną opinię wyraziłam w komentarzu do tekstu na temat "500+" z pierwszej strony. Nie został zaakceptowany przez admina... Czyżby na Niezależnej była jakaś cenzura?! Wielkie zdziwko...
Chyba chodzi o to, żebyśmy podskakiwali pijani szczęściem na każde, nawet zdecydowanie niefortunne posunięcie rządu...Jestem pewna, że podwyższenie kwoty wolnej od podatku, oraz usprawnienie przepisów dotyczących prowadzenia firm - jest ważniejsze od tej bezsensownej jałmużny. Za to pracę dostanie chmara kolejnych urzędników opłacanych...no Z CZEGO?!
Moim zdaniem PiS strzelił sobie w kolano. Szkoda:(
Pewnie tylko w rodzinach patologicznych ktoś się ucieszy, ale czy zaowocuje to dzidziusiem? A nawet jeśli to cóż...Będzie za co pić jego zdrowie ;)

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

Dziękuję za wsparcie i pozdrawiam!

Obrazek użytkownika HenrykH.

Witam.Szanowny Panie.Jako świadomy wyborca PiS ,na ten program też głosowałem .Jak i na obniżenie kwoty wolnej od podatku .Pan na kogo głosował ,że spełnianie obietnic doprowadza Pana do łez ? .Przepisy o prowadzeniu firm będą poprawiane jeszcze w tym roku .
Teksty o jałmużnie i patologii wskazują na Pana złą wolę i z takimi argumentami nie warto warto dyskutować .

Obrazek użytkownika Jabe

Warto uwypuklić punkt 3. Można spytać: Dlaczego polski podatnik ma płacić na dzieci, które, najdalej gdy dorosną, i tak wyemigrują do Anglii? Nie lepiej, żeby od początku brytyjski podatnik płacił?

500+ nie jest próbą rozwiązania jakiegokolwiek problemu, tylko wywieszeniem białej flagi.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

Druga matka kurka pojechała Rydzykiem PO bandzie!
To nie ojciec Rydzyk dostaje tylko szkoła!!
Polska dotacjami stoi: Uniwersytet Warszawski - 999 milionów, Akademia Japońsko Polska - 95 mln,
Stadion ITI (na stadion) 500 mln -------- WSK WSKSiM - 20 mln
Znaj_proporcje__mocium_panie ;-)

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

Absolutnie racja. Tylko ludziom pan to tłumacz, nie mnie. Żyjemy w kraju gdzie liczy się racjonalny przekaz czy polityczny marketing? Więcej ludzi wejdzie na NB czy onet, gdzie od kilku dni tytuły wręcz kipia Rydzykiem? 8 lat i ciągle tego nie pojmujecie?

Bez kreowania atmosfery wsparcia i porozumienia sukcesu nie będzie.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

Można by ewentualnie dyskutować nad pretensjami Autora. Lecz, jeśli się przeczyta samo zakończenie -

"w głowie Polaka mamy Szydło kombinującą, jak tutaj dać kasę Rydzykowi (a na jedynaków nie ma) -

to już wiadomo, że dyskusja będzie jałowa. Prawdziwy problem nie tkwi w takich, czy innych poglądach, lecz w tym, jakiego typu propaganda uczyniła przez lata spustoszenie w umyśle.

Obrazek użytkownika joawa123

Nie wiem jaki jest status owej Uczelni. Jeżeli jest płatna i prywatna, to wsparcie z budżetu wydaje mi się chybione...

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

Pisałem, powtórzę. Autor krytykuje fakt, że PiS miast walczyć, pomaga w kreowaniu tej propagandy. Tak trudno przeczytać że zrozumieniem?

Obrazek użytkownika andzia

Proszę Pana, rodziców którzy nie mają pracy -zobaczyć statystyki, gdzie bezrobocie jest największe, bez szans, że w tych konkretnych miejscach w Polsce szybko coś się zmieni- nie interesują ci, którzy maja i dostaną jeszcze więcej. Oni czekają na pomoc dla własnych dzieci. Ale, szkoda właściwie słów, bo jeśli ktoś nie miał głodnego dziecka czy wnuka, nie zrozumie niczego. Na szczęście Pani Premier bywając na prowincji usłyszała od matek to, co dla nich ważne : syte, uśmiechnięte dziecko !!!

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

To jest wypowiedź bardzo ładna,ale niestety nie ma nic wspólnego z notka. Czyli jest to w końcu zasiłek socjalny dla biednych czy nie?

Obrazek użytkownika Lektor

Nie, to nie jest zasiłek socjalny !!! Każdego rodzaju pieniądze socjalne nie grają tutaj żadnej roli. Ten program to inwestycja w dzieci bez względu na inne zasiłki socjalne !

Obrazek użytkownika Jabe

Inwestycja?! Kto inwestuje i w jaki sposób mają mu się te nakłady zwrócić?

Obrazek użytkownika Lektor

Inwestuje Państwo i Pażstwu musi się ta inwestycja zwrócić. i jestem pewny że się zwróci !

Obrazek użytkownika Jabe

Ale w jaki sposób się zwróci? To wielkie pieniądze przez wiele lat.

Obrazek użytkownika andzia

Proszę Pana, niech się nazywa jak chce, grunt, że pieniądze będą.Moja wypowiedź jest tragiczna, a nie ładna, bo ja nie piszę z łzawych uczuć, tylko znam ten temat.Pomoc socjalna wynosi - na troje dzieci, z rodzicami bez pracy, niespełna 300 zł. Pański komentarz -proszę wybaczyć- świadczy o braku wiedzy i empatii.

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

Od rządzących wymagam skuteczności i kompetencji, empatia to miły dodatek. Proszę pamiętać, że rządzący swojej pensji biednym nie rozdają.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

Lepsze niewątpliwe byłoby wspólne opodatkowanie rodziców i dzieci.
Ale mniej ponętne ;-)

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

Dzieci są poniekąd opodatkowane niestety. To konsumenci także... a do tego podręczniki,ubrania itd.

Obrazek użytkownika ruisdael

Mnie fascynuje sytuacja, że u blogerów, którzy piszą tu od dawna, widzę jak pokrętne i zaskakujące konstrukcje myślowe potrafią tu sprowadzić. Nigdy bym nie przewidział, że coś takiego jest możliwe.

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

Moja wypowiedź jest pokretna? Cholera,a starałem się prosto z mostu napisać, sorry.

Obrazek użytkownika Stoczniowiec

Chcieli cie zlinczować pytając - co ty ślepy jesteś człowieku, nie widzisz co się dzieje dookoła? Banki i hipermarkety obłożone podatkiem, sprzedaż państwowej ziemi wstrzymana, sprzedaż państwowych lasów wstrzymana, pedalska ustawa o 'uzgodnieniu pci' wstrzymana, 6-latki mogą zostać w przedszkolu, w ciągu 3 lat likwidacja gimnazjów, będzie powrót do nauki historii Polski, teraz wchodzi 500+.
Ale ja znam takie towarzystwo - "czy to będzie lepiej"? Tak, dla ciebie człowieczku to lepiej mieć więcej programów w TV i nowy hipermarket pod domem...

A Tomala ze swoją puentą o "kasie dla Rydzyka" sam się podsumował... Z antyklerykałami nie gadam, szkoda czasu.

Obrazek użytkownika joawa123

Lepiej zamiast inwektyw, używać argumentów. Żal!

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

Nie jestem antyklerykalem.

Obrazek użytkownika Jabe

Co to jest właściwie ta „prorodzinność”?

Obrazek użytkownika cassiodorus

1 Jezeli jednak prawnik ma jedno dziecko a hudowlaniec dwoje to sytuacja sie odwroci, czyli bedzie sprawiedliwie, a wiec twierdzenie ze ustawa jest razaco niesprawiedliwa jest twierdzeniem klamliwym i aroganckim, razaco klamliwym i razaco aroganckim

2.Moze pan swoje pytania kierowac bezposrednio do pani premier chociazby na fejsie, opowiadanie takich bzdur, ze rzad wspiera bogate roezenstwa kosztem biedoty jest bezczelnoscia znacznie przewyzszajaca negaty2nymi skutkami spolecznymi wszystko inne

3. Bzdury czlowieku wy9isujesz, dzieci sa tam rodzone, gdzie jest wyzsze bezpieczenstwo socjalne, pomoc panstwa itp, tam gdzie sa lepsze warunki do handlu czy prowadzenia biznesu dzieci sie nie rodza bo nie ma na nie czasu, ani ochoty, co nie znaczy oczywiscie, ze nie nalezy ulatwiac zycia przedsiebiorcom

Tak wsparcie finansowe ojca Rydzyka to zhrodnis nieslychana, na szczescie jak na razie rzad realizuj swoje wyborcze obietnice, a czy to sie wam podoba czy nie, nikogo nie obchodzi

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

1. Program jest niesprawiedliwy dla wielu dzieci i ich rodziców. Miał wspierać polskie rodziny, nie wybrane rodziny.

2. Kieruję. I nie, nie jest bezczelnościa, takie są założenia programu 500 plus.

3. Kwota wolna, system podatkowy itp. nie jest tożsame z prowadzeniem handlu.

Nie napisałem, że to zbrodnia. Napisałem, że to błąd wizerunkowy ogromny. Czy się z tym zgadzamy, czy nie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.