Schetyna – wyjątkowy krętacz i niestety – głupek.

 
Obserwuję tego człowieka od pewnego czasu, w szczególności, gdy wysforował się on na lidera platformy.
Wczoraj u Olejnik miałem możliwość uważnie mu się przysłuchać i go poobserwować.
Nawet nie będę się silił o obiektywizm i wyważenie wypowiedzi, bo pan Schetyna należy do kategorii ludzi, którzy napawają mnie obrzydzeniem, do kategorii małych zakłamanych krętaczy. Jego wypowiedzi, jak żywo, często przywodzą na myśl drugiego mistrza absurdu i pokrętności, Bolka Wałęsę.
 
Abstrahując od ogólnego poziomu ludzi z pierwszych szeregów Platformy Obywatelskiej, napompowanych po uszy fałszem i hipokryzją, co dzięki Bogu widzą już nawet całkiem przeciętni obywatele, pan Schetyna jawi się między nimi, jako wyjątkowy mafioso.
Nie wiem, czy to dentysta spieprzył mu sztuczne uzębienie, czy może psychiczny stan ciągłego zakłamania i knucia w którym żyje, powodują, że krzywy uśmieszek przylepiony na stałe do twarzy, odbierają resztki wiarygodności jego słowom. Tak, z ciekawości chciałbym zobaczyć Schetynę, jak składa kondolencje zbolałej wdowie z tym uśmieszkiem...
 
No więc tenże Schetyna, dzięki czarowi osobistemu i niebywałej charyzmie, zniszczył oponentów i pozostał jedynym kandydatem na przywódcę PO. Wielu całkiem słusznie powie – jaka partia, taki przywódca. I będą mieli rację.
Bo chyba wreszcie nikt już nie ma wątpliwości, że platforma była wyłącznie partią władzy, a przede wszystkim związanych z tym łupów. Dlatego też odrywanie od koryta idzie tak ciężko.
Jest też drugi powód, dla którego platformersi z pierwszych stron gazet nie mogą rozstać się z władzą: - oni niczego innego nie potrafią. Gdyby uczciwie odpowiedzieli jaki jest ich zawód, to odpowiedź powinna być tylko jedna – działacz. W głowach im się nie mieści, że można normalnie pracować. Zresztą za co, jak to powiedziała jedna z ich liderek, Bieńkowska, za marne sześć tysięcy?
 
Posłuchałem więc sobie uważnie tego Schetyny u Olejnik. I teraz, gdy wreszcie poza niszowymi TV Trwam i Republika, można usłyszeć i zobaczyć przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, gołym okiem widać, jaka przepaść mentalna, intelektualna i kulturowa istnieje pomiędzy ludźmi PISu i PO ( pomijam Nowoczesną, bo to twór sztuczny, zbudowany przez banksterów w celu niedopuszczenia do radykalnych przeobrażeń).
Więc tenże Schetyna ma duże problemy intelektualne z logiką, prawdą i jasnością wypowiedzi. Jest maksymalnie pokrętny i w żywe oczy będzie wmawiał, że pies, którego wszyscy widzą, to kot. Uśmiechając się przy tym oczywiście.
W swojej partii znany jest przede wszystkim z tego, że stale coś knuje i kombinuje. Jest w tym na prawdę sprawny. Lecz nie są to cechy predysponujące człowieka do bycia liderem partii i poważnym politykiem.
Fakt faktem, że ostatnimi czasy, scena polityczna zaroiła się od polityków, których z czystym sumieniem nie można traktować poważnie. Takim był choćby Berlusconi, a obecnie w Unii jest Niemiec Schultz, czy Luksemburczyk Jean-Claude Junker. To błazny i miernoty, a już porównanie ich do takich ludzi, jak Konrad Adenauer, Charles de Gaulle lub Margaret Thatcher ukazuje całą smieszność i małość tych osobników.
Tutaj niestety Schetyna ładnie wpisuje się do takiego grona.
Nie ma więc co się dziwić, że Władimir Putin rozgrywa tą europejską hałastrę, jak dzieciaków.
 
Pojawienie się nowych ludzi Prawa i Sprawiedliwości, inteligentnych i kulturalnych, którzy szybko zaczną tworzyć nową elitę, przywracając Polakom należytą godność i dumę, jak to miało miejsce z wystąpieniem premier Szydło w Europarlamencie, unaoczni wszystkim dysonans i przepaść jaka istnieje pomiędzy działaczami PO a PISu. Wszyscy już chyba mają dosyć tego haratania w gałę, kolekcjonowania zegarków i spożywania ośmiorniczek, zamiast poważnego traktowania narodu, służenia obywatelom i dbania o ich dobrobyt.
 
Nigdy, przenigdy nie spodziewam się, że taki Schetyna, Budka, czy Trzaskowski zadba o mój dobrobyt. To ludzie nastawieni wyłącznie na swój własny dobrobyt.
No, może jeszcze na rodzinę i przyjaciół.
 
 
.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jdj

21-01-2016 [08:22] - jdj | Link:

"małych zakłamanych krętaczy" - w moich rodzinnych stronach mawiało się "nygus", co właśnie opisuje zwięźle postać tego typu. Żadnego pożytku, ale kręci się szybko i patrzy okazji, kogo wykiwać - za drobne, bo z niczego nie zdaje sobie wartości. Skaleczyć nikogo nie skaleczy, bo jest, ogólnie rzecz biorąc, tchórzem i woli ukrywać się za kimś. Teraz będzie się ukrywał "za prezydium", czyli "za egzekutywą", co pewnie lepiej określi tę mafię, jaką PO jest od zawsze. A jak nie ma na draństwo dostatecznego określenia, to ostatecznym wyrazem obrzydzenia był u nas "bolszewik".

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-01-2016 [09:52] - jazgdyni | Link:

Nygus - tego słowa mi brakowało. A Schetyna jest klasycznym nygusem.
Co on w tym sporcie kiedyś robił? Też kombinował? Piłkarski poker?

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jozef z Londynu

21-01-2016 [18:07] - Jozef z Londynu | Link:

wprawdzie to tekst z Newsweeka ale sprzed lat dziesieciu, znakomicie odpowiada na Twoje zapytanie o Pilkarski poker :

Rodzinny interes

"Klub sportowy, firma reklamowa i wpływy polityczne - to przepis Grzegorza Schetyny na pomnażanie prywatnych dochodów. Sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej to kolejny polityk, którego finanse prześwietlił "Newsweek"

http://polska.newsweek.pl/rodz...

Obrazek użytkownika Czesław2

21-01-2016 [09:18] - Czesław2 | Link:

Proszę pamiętać, że taki Kamiński też był frontmanem PIS-u. Ale jeśli chodzi o Schetynę to pełna zgoda. To typowy aparatczyk, niezdolny do powiedzenia jednego zdania zgodnego z prawdą. Zresztą, ilość wtyk, która swego czasu była w PIS-ie jest porażająca.

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-01-2016 [09:55] - jazgdyni | Link:

Witam

Ja nie wiem - ja już tam nie widzę żadnego przyzwoitego człowieka. W tym pań również.
Te platfusie aparatczyki to jakby żywcem przeniesione ze stalinizmu. Wicie - rozumicie....

Obrazek użytkownika mada

21-01-2016 [09:34] - mada | Link:

Dlatego nie mogę się nadziwić, że Polacy okazali się tak głupi żeby ich wybierać. To jest największe moje rozczarowanie - że Polacy są aż tak głupi.

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-01-2016 [09:57] - jazgdyni | Link:

Witam

Na szczęście nie wszyscy Polacy. Powiedziałbym - ci zepsuci Polacy, dla których drobne świństwa są czymś normalnym.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jozef z Londynu

21-01-2016 [10:01] - Jozef z Londynu | Link:

Trzymałem kciuki za Millera, poskutkowało
Teraz trzymam za Schetyne, i wiem że "postara" się zrobić jeszcze więcej niż wymieniony komuch i za najdalej rok w sondażach PO nie będzie notowana, a o Schetynie poczytamy w niemieckiej prasie bądź w wikipedi
Pozdrawiam Januszu

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-01-2016 [10:09] - jazgdyni | Link:

Czołem Józiu!

Trzymaj kciuki, trzymaj!
Niech ta aferalna partia wreszcie padnie. Fakt, że badyci podsuwają nam następne do ogłupiania, jak onegdaj Pasikot, a teraz Petrescu. No i ten Adams Family od młodych komuchów.

Myślę, że ten folklor jeszcze jakiś czas potrwa.

Serdeczności

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-01-2016 [11:14] - NASZ_HENRY | Link:

Głupki mają POwodzenie ;-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-01-2016 [12:58] - jazgdyni | Link:

8-))))))))))))))))))))

Obrazek użytkownika xena2012

21-01-2016 [11:35] - xena2012 | Link:

patrząc na wtorkową debatę w Brukseli i na tę bandę przekupnych ,zidiociałych notabli trzęsących Unią zaczynam rozumieć ,,fenomen'' Schetyny.Pisze Pan o charyzmie,która im się kojarzy z wrzaskiem,wygrażaniem pięsćiami,bezmyślnym słowotokiem czy krzywym uśmieszkiem protezy spieprzonej przez protetyka.Co łączy tych wszystkich?To proste- w normalnej pracy nie przetrwaliby dnia ze swoją niekompetencją,arogancją i zachowaniem.Tu w PE mogą czuć się ,,ważni'' jakby powiedziała serialowa Hyacynta Bukiet.Schetyna jest więc ukuty na miarę ,,charyzmatyków ''naszych czasów.

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-01-2016 [13:02] - jazgdyni | Link:

Witam

Czysta prawda - i Tusek i Schetyna uszyci na miarę eurokratów - klasy społecznej dość podłej.
Lecz czy to jest całkowita degrengolada całego neo-lewactwa, co wyciera sobie krzywe gęby europejskimi wartościami?

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Andy51

21-01-2016 [13:37] - Andy51 | Link:

Cześć Janusz
Dlaczego niestety, po prostu głupek i tyle.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-01-2016 [13:59] - jazgdyni | Link:

Andrzejku,
wolę mieć mniej głupków w okolicy kamery.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-01-2016 [13:47] - maks jamnicki | Link:

Hm, zgadzam się ale...tylko częściowo. Nie docenia Pan Schetyny, który jest wyjątkowo twardym, cynicznym i niebezpiecznym graczem. Trochę się temu przyglądałem większość życia mieszkając na Dolnym Śląsku, a gdy powstawała Platforma w samym Wrocławiu. To nie jest głupek. To jest zimny i twardy gracz który pilnuje swego. To on odkrył dla Platformy kilka patentów na dorabianie się. Np. z użyciem marketingu, pieniądze niewyliczalne, łatwe w legalnej i bezpiecznej absorpcji. Swego czasu był przez lata właścicielem koszykarskiej drużyny Śląska Wrocław, pod rząd kilkukrotnego mistrza Polski. Kupił za grosze, podupadłą. "Sponsorem" jego prywatnej drużyny został państwowy, dolnośląski KGHM /kopalnie miedzi/.Ten teren i bogate samorządy finansowy matecznik Schetyny /to tu Kukiz, wciągnięty do polityki przez Schetynę, organizował swoje mitingi polityczne/hala widowiskowa w Lubiniu kolo Legnicy/. Jak tam dziś, nie wiem, Schetyna był szeregowym członkiem Solidarności Walczącej Morawieckiego. Bez błogosławieństwa Schetyny Mateusz Morawiecki nie został by prezesem banku BZWBK a kolega Morawieckiego, Jagięłło prezesem PKOBP. Na razie wygląda to dobrze. Młody Morawiecki świetny i patriotyczny,kiedyś mu nie ufałem. Kukiz, dobry znajomy Schetyny, zawdzięcza mu wiele, nadspodziewanie dobry i patriotryczny. Schetynie nie ufam ani trochę.
KGHM sponsorował drużynę koszykówki Śląska Wrocław/Schetyny/ sumą ok 15 mln zł. rocznie. Żona Schetyny miała firmę marketingowo-reklamową. Wszystko legalne, dopracowane, nie do ugryzienia. Osobiście, tak dla siebie prywatnie uważam, że bzdurna zmiana logo Poczty Polskiej i jeszcze bzdurniejsza PZU, były oparte na "patentach" Schetyny. To firmy państwowe, ogromne, a koszty wymiany logo to koszty gigantyczne, w sumie może i setki milionów/?/ Może przesadzam. Koszty może niepotrzebne, ale nie do zakwestionowania, bo pieniądze w marketingu niewyliczalne, jak się chce. Jakieś firmy prywatne gruuubo na tym zarobiły. Schetyna to nie jest głupek, to wiem na pewno. Nawet jakby na kimś zrobił takie wrażenie. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-01-2016 [14:04] - jazgdyni | Link:

Witam

To nie to, że ja go nie doceniam. Słyszałem sporo o jego "przedsiębiorczości", pamiętliwości i mściwości.
Lecz to nadal prowincjonalny koleś na miarę jeszcze gorszych od siebie durni.
Jak wiem, na Dolnym Śląsku ludzie się go bardziej boją niż szanują.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-01-2016 [17:03] - maks jamnicki | Link:

Tak, te przymiotniki bliżej oddają sprawę, pamiętliwość, mściwość. Ostatnie zdanie też. Przynajmniej kiedyś.

Obrazek użytkownika witamina

21-01-2016 [14:23] - witamina | Link:

Brawo . Tak trzymać .
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Jozue

21-01-2016 [16:33] - Jozue | Link:

Krętacz to zbyt łagodna forma. To pokrętna i wyjątkowa oślizła kreatura, jak cała PO. Przecież na te gęby ani patrzeć ani słuchać się nie chce. Tak się zastanawiam, czy te kreatury myślą iż PIS odejdzie choćby na jotę od wprowadzania sprawiedliwości. Raz wytrąconej szabli nie podaje się gdyż to ludzie bez honoru, trzeba odciąć łeb i PO kłopocie. To dopiero początek. Po odbiciu TVP, polaryzacja się zmieniła. TVP to ponad połowa oglądalności. Republika zostanie wprowadzona na multipleks, i nie ma szans na wygraną kogokolwiek z opozycji. PIS powinien już od stycznia wprowadzić 500zł na dziecko, co zapewniłoby mu już w sondażach ponad 50%. Ponad 3,5 miliona dzieci do 500zł, a w tym rodzicie dziadkowie to są przyszli wyborcy. PIS ma głosy przy najbliższych wyborach tych z drugiej 50_tki co na wybory nie chodzili, a jak poczują kasę w kieszeni to pójdą. 12 lat rządów to minimum. Zobaczy wtedy jak przeżyje ta swołocz z GW i TVN.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

21-01-2016 [17:09] - maks jamnicki | Link:

Miło się czyta, oby tak było. Są jeszcze wrogowie zewnętrzni, lekko nie będzie. Tak naprawdę w wielu miejscach nie śpią tylko kombinują jak nam zaszkodzić.

Obrazek użytkownika xena2012

21-01-2016 [17:18] - xena2012 | Link:

jesteś pełen optymizmu co do długości rządów PiS-u.Ale niw przekuwajmy optymizmu w euforię.Starajmy sie dostrzec tez i błędy,a takie są.Największy to zaniedbanie komunikacji medialnej.Nie myślę o panienkach z telewizyjnego ekranu czytających wiadomości,ale o braku w wywiadach do zagranicznych mediów.jakże szybko pani prof.Staniszkis dotarła ze swoimi żalami do,, Die Welt'',Petru jest praktycznie wszedzie ,a w PiS-ie trwa tymczasem narada pt.,,dlaczego nas nie lubią''.Brak inicjatywy ze strony polskiej i Polonii na oszczerstwa pomaga unijnym idiotom w wyżywaniu się na Polakach ,bo z łatwością atakuje sie bliżej nieznane i rzekome problemy.

Obrazek użytkownika Jozue

21-01-2016 [18:03] - Jozue | Link:

Oczywiście że jestem pełen optymizmu. A czy ktoś liczył na wygraną Andrzeja Dudy lub samodzielne rządy PIS. To jest ostatnia szansa na zniszczenie tej diabelskiej hydry.

Obrazek użytkownika Jabe

21-01-2016 [18:06] - Jabe | Link:

Czy dobrze czytam? PiS powinien wprowadzić 500 zł, by podskoczyły słupki w sondażach? Przynajmniej szczerze.

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-01-2016 [21:24] - jazgdyni | Link:

Źle czytasz.

Dobrobyt Polaków był jak dotychczas niechcianym dzieckiem. Fundament Adama Smitha, że "państwo jest bogate bogactwem swoich obywateli, nigdy po transformacji nie był wcielany w życie. Ludzie mają dość. Wiedzą, jaka jest płaca za granicą, a ile można w kraju uzyskać. Czy to jest walka o słupki? A może o zmianę modelu państwa? Więc kolego szanowny, Polacy chcą zmian, a nie tylko +500.

Capisce?

Obrazek użytkownika Jabe

22-01-2016 [19:45] - Jabe | Link:

„PIS powinien już od stycznia wprowadzić 500zł na dziecko, co zapewniłoby mu już w sondażach ponad 50%.”

Wzbogacanie obywateli poprzez rozdawnictwo pieniędzy!? Przecież to oni, tak czy owak, za to zapłacą. Za to interpretacja słupkowa ma sens.

Obrazek użytkownika Jozue

22-01-2016 [19:11] - Jozue | Link:

Płytko myślisz kolego.

Obrazek użytkownika piotr słaboszewski

21-01-2016 [23:24] - piotr słaboszewski | Link:

Szanowny Panie,

Ta nowa elita to Brudziński, Pawłowicz i Piotrowicz? Trzeba mieć serce z kamienia aby się nie śmiać. PO zasłużenie przegrała, ale PiS nie zasłużył na wygraną. Ot, polski paradoks.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-01-2016 [10:29] - jazgdyni | Link:

Witam Pana!

Nie te osoby akurat miałem na myśli mówiąc o nowych elitach. To przecież już "starzy" wyjadacze.

Jednakże, rozumiem Pańskie antypatie jednocześnie nie podzielając ich. Bardzo wysoko cenię całą trójkę. Joachim Brudziński to typowy marynarz, więc bardzo mi bliski. Stanowczy, prawy i godny zaufania. Z takimi ludźmi aż chce się pracować. Pani profesor ma ewidentne ADHD. Jednakże nie ma to najmniejszego wpływu na jej inteligencję i pracowitość.
A pan Piotrowicz? Drogi Panie, jeżeli, nie daj Boże, znajdzie się Pan przed obliczem sądu, to niech Pan się modli, by mieć takiego adwokata, jak Piotrowicz. Jego zdolność wnioskowania, logika wypowiedzi i obszerna wiedza stawia go w czołówce najlepszych prawników. I to bez typowego, mętnego krętactwa i pogardy, które np. cechują pana Budkę, czy Kalisza.

Ale wiem - de gustibus... itd.