Dlaczego PiS nie zaczekał?

Dlaczego PiS z wyborem sędziów do Trybunału Konstytucyjnego nie może zaczekać na orzeczenie TK o ważności/nieważności wyboru sędziów dokonanego przez PO?
 
Jacek Sasin w rozmowie z Dominiką Wielowieyską podnosił, że Prawo i Sprawiedliwość nie dlatego unieważniło wybór dokonany przez Platformę, że ten był dokonany w dwóch przypadkach podczas jeszcze niezakończonej kadencji sędziów. W takich przypadku można by anulować wybór dwóch sędziów i powołać ich na nowo, a trzech (wybranych prawidłowo) pozostawić. O taki kompromis apelował też Marek Jurek. Sasin zarzucił Platformie, że cały ten wybór został przeprowadzony z naruszeniem prawa (co konkretnie zostało naruszone tego się nie dowiedziałem; a i dowiedzieć się raczej nie chciała pani Wielowieyska, wprost uniemożliwiając Sasinowi dokończenie wypowiedzi).
 
Jeżeli faktycznie rację ma Sasin i całe te wybory były nieważne to po co było je anulować decyzją Sejmu, nie lepiej było poczekać na werdykt TK?
 
Czy było naruszenie prawa czy go nie było to mógłby rozstrzygnąć TK oczywiście z wyłączeniem tych sędziów wybranych ostatnio. Dlaczego PiS na to nie poszedł? Przecież gdyby TK orzekł, że wybór sędziów prawidłowy nie był to wtedy PiS mógłby wybrać swoich. I miałby rację po swojej stronie bez zbędnych krzyków (chociaż te by się na pewno pojawiły ale już nikt by się nimi nie przejmował bo wyglądałyby raczej zabawnie). Jeżeli Sasin nie miał racji, to TK i tak by musiał zakwestionować wybór na miejsce tych sędziów których kadencja trwała. Wtedy PiS ,,wziąłby'' dwóch sędziów. A tak wychodzi na to, że jak PO oszukała to PiS pojedzie na tym oszustwie dalej: zgani oszustwo PO a sam zrobi coś dokładnie takiego samego w myśl zasady ,,oni tak mogli zrobić, to dlaczego my nie?''

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika eska

02-12-2015 [20:15] - eska | Link:

Wybory sędziów dokonywane są uchwałami sejmu, TK nie ma prawa orzekać o ważności uchwał, nie było na co czekać.

Obrazek użytkownika mada

02-12-2015 [22:41] - mada | Link:

Wyłączę się - ale w zastępstwie poślę szwagra.

Obrazek użytkownika HenrykInny

02-12-2015 [20:16] - HenrykInny | Link:

Panu sie wszystko pomylilo. To calkiem nie tak jak Pan pisze. Nic Pan nie zrozumial.

Obrazek użytkownika marco.kon

02-12-2015 [21:31] - marco.kon | Link:

Patrykp
Obrazek użytkownika Patrykp
Patrykp
Miasto: Tarnobrzeg
O mnie:

W swoich tekstach chciałbym się skoncentrować na historii Rosji Sowieckiej, zwłaszcza: bolszewickim zamachu stanu czy systemie obozów w ZSRS.

i niech Pan przy tym pozostanie. tylko przy tym

Obrazek użytkownika JacBiel

02-12-2015 [21:55] - JacBiel | Link:

nie ma czasu, panie.

Obrazek użytkownika szara_komórka

02-12-2015 [22:43] - szara_komórka | Link:

"Przecież gdyby TK orzekł, że wybór sędziów prawidłowy nie był to wtedy PiS mógłby wybrać swoich."

Pan jak małe dziecko.
A gdyby TK orzekł, że był prawidłowy to Rzepliński poszedłby z Komorowskim na wódkę w przeświadczeniem dobrze spełnionego obowiązku, W końcu po to wspólnie pisali ustawę. Może jeszcze wzięliby Ewkę ona przecież przegłosowała ją. I cieszyliby się w Ruskiej Budzie jak to prosto można zmienić konstytucję nie posiadając większości konstytucyjnej.
Panie Patryku proszę się obudzić.

Obrazek użytkownika kwintesencja

02-12-2015 [23:28] - kwintesencja | Link:

A dlaczego PO-PSL i BK nie czekali? Włączyć trzeba myślenie, ono nie boli. A dlaczego, a po co, a na co, a może, a kiedy, a czemu? My mamy prawników, a nie Prawo. A po co Prawo? O tym mówi św. Paweł - proszę poszukać w NT.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

02-12-2015 [23:43] - Jęzory Pasiukowski | Link:

... bo widzi Pan, ten cały PIS to jest w gorącej wodzie kąpany. Przecież ze wszystkimi reformami, poczynając od 500+, poprzez media, szkolnictwo, kulturę, na MON i służbach kończąc, powinni poczekać, zapytać co o nich sądzi sama PO, poprosić o zdanie komuchów z TK, a na końcu zapytać jeszcze funkcjonariuszy mediów mainstreamowych czy mogą liczyć na przychylne materiały w GW i TVN.

a tak na poważnie, to Pan tak na poważnie...?

Obrazek użytkownika damelz

03-12-2015 [06:00] - damelz | Link:

a dlaczego pan się nie zajmuje i nie skoncentruje na tym co pan obiecał? tak będzie lepiej

Obrazek użytkownika Optymista1930

03-12-2015 [08:39] - Optymista1930 | Link:

Pan żartuje czy nie ma co pisać? Sorry, ale Polska prawie już zlikwidowana, a my mamy czekać? Na co? Nawet jeśli są jakieś 'ale' to - zgodnie ze słowami Kornela Morawieckiego - interes narodu jest ponad prawem; a to co widzimy po zachowaniu kryminalistów z PO, PSL, Nowoczesna, jest jawnym podżeganiem do anarchii w państwie i być może zaproszeniem dla obcych sił - gonić to towarzystwo!!! Osobiście nie zawahałbym się użyć armii...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-12-2015 [09:44] - NASZ_HENRY | Link:

Wyrzuć telewizor przez okno ;-)

Obrazek użytkownika Gniewko

03-12-2015 [13:22] - Gniewko | Link:

Co za głupia rada prawie jak zdrada. To jest Zamach Stanu i nie ma co czekać. Jak ja bym miał władzę i siłę, żeby to przeprowadzić, to bym tę całą bandę potraktował jak zamachowców. Prezydent i Rząd jest bardzo powściągliwy i stara się to rozwiązać w miarę spokojny sposób. Miejmy nadzieję, że mu się to uda w miarę szybko dla dobra Polski.