Utytułowane i rozkapryszone „Systemowe Dzieci”

Wczorajsze wydarzenia w Sejmie pokazały, że Prawo i Sprawiedliwość na serio rozpoczęło naprawę polskiego państwa konsekwentnie psutego w ciągu ostatnich 25 lat przez post-komuszy kumoterski system reprezentowany przez „liberalne” partie: Kongres Ludowo Demokratyczny, Unię Demokratyczną, Unię Wolności i Platformę Obywatelską przy aktywnym wspomaganiu partii „socjaldemokratycznego” Sojuszu Lewicy Demokratycznej i „chłopskiej” Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Nie będę się wdawał w analizy prawne tego, co wczoraj przed północą przegłosowano w Sejmie, bo nie jestem ani jurystą, ani konstytucjonalistą, ale nie o tym chcę dzisiaj pisać.

Skupię się natomiast na reakcji na manewry naprawcze PIS-u tak zwanych elitarnych autorytetów moralno etycznych o zacięciu scientystycznym, a dokładniej mówiąc chodzi mi o zachowania w ostatnich dniach obrosłych mchem sławy dwóch Jędrzejów, czyli wielce naukowo utytułowanych i dożywotnio nietykalnych prezesów Trybunału Konstytucyjnego, - panów profesorów Zolla i Rzeplińskiego.

Otóż moim zdaniem godny zaufania prezes Trybunału Konstytucyjnego powinien być nie tylko człowiekiem mądrym i roztropnym, ale równie ważnym, jeśli nie ważniejszym jest, by miał przyjazny obywatelom sposób bycia i osobowość, która pozytywnie wpływa na rodaków, poprawia im samopoczucie, poszerza wyobraźnię i co najważniejsze dodaje optymizmu i odwagi w sytuacjach trudnych dla państwa. A więc powinien mieć jeszcze zimną krew, zawsze panować nad słowami i kontrolować swoje zachowanie w każdej sytuacji. Ale to jeszcze nie wszystko. Prezes Trybunału Konstytucyjnego powinien mieć jeszcze polot, cały ocean dobroduszności i nienaganne maniery.

Tymczasem mając na uwadze ostatnie histeryczne lamenty profesora Zolla okraszane nieprzystojnymi inwektywami pod adresem nowej władzy i wczorajsze chamskie zachowanie profesora Rzeplińskiego, który opuszczając Sejm założył sobie demonstracyjnie płaszcz na głowę i obraził dziennikarkę, słowami:  „Słuchała pani? Chyba, że Pani jest głucha!” - nie da się zaprzeczyć faktom, iż rzeczeni guru salonów intelektualnych mazowieckiej Warszawki i podwawelskiego Krakówka w ostatnim tygodniu zachowują się wypisz wymaluj, jak rozkapryszone dzieci dotknięte napadem bezdechu afektywnego, czyli dolegliwości natury emocjonalnej objawiającej się neurotycznie histerycznym zanoszeniem się małych dzieci od płaczu prowadzącym do wstrzymania oddechu, wybałuszenia gałek ocznych, zsinienia twarzy i całkowitego braku kontroli nad własnymi zachowaniami, czemu często towarzyszą drgawki. Zaś w przypadkach szczególnych takie dzieci w stanie amokalnym potrafią też ugryźć, a czasem rzucają się na podłogę i wrzeszczą waląc głową o ziemię.

Napady bezdechu afektywnego zdarzają się u nadmiernie rozpieszczonych dzieci, gdy nie radzą sobie jeszcze ze złością i frustracją, głównie wtedy, jak coś dzieje się wbrew ich woli, albo, ktoś chce im zabrać ulubioną zabawkę.

Otóż, życie właśnie pokazało, że owe napady przytrafiają się również osobom dorosłym, a afektywna histeria profesorów Zolla i Rzeplińskiego ma dwie zasadnicze przyczyny.

Pierwsza to fakt, że wbrew ich woli Prawo i Sprawiedliwość postanowiło skończyć raz na zawsze z bezkarnością Trybunału Konstytucyjnego, który do tej pory mógł robić praktycznie, co chciał, ponieważ składał się w znakomitej większości z utytułowanych naukowo prawników, którzy byli członkami różnej maści kancelarii, fundacji, rad, komitetów i asocjacji naukowych o profilu prawnym uformowanych z tak zwanych „samych swoich”, którzy mogli pisać i odpowiednio oceniać koniunkturalne ustawy, a co za tym idzie TK mógł wydawać konformistyczne orzeczenia. W wszystko dzięki temu, że owi „naukowo umocowani kumosie” potrzebne opinie i ekspertyzy sami sobie recenzowali. A ten patogennie egzotyczny system z matecznikami na uniwersytetach Warszawskim i Jagiellońskim przez całe ćwierćwiecze umożliwiał beneficjentom okrągłego stołu rozswawolone kręcenie politycznych lodów.

Zaś drugą przyczyną histerycznego napadu bezdechu afektywnego rozbisurmanionych przez salon profesorów Zolla i Rzeplińskiego było podszyte panicznym lękiem uświadomienie sobie przez rzeczone „święte krowy”, że z demokratycznej woli narodu Prawo i Sprawiedliwość może im rzeczywiście odebrać ich ulubioną zabawkę Rzeczpospolitą Polską nazywaną.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki)

 

GALERIA

...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Polak mały znak mój Orzeł Biały

26-11-2015 [16:56] - Polak mały znak... | Link:

Panie profesorze proszę pamiętać że rozkapryszone dziecko w stanie amokalnym potrafi też ugryźć, opluć, a czasem rzuca się na podłogę i wrzeszczy waląc głową o posadzkę(Niesiołowski).
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-11-2015 [17:27] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Polak mały znak

"Dziękuję za uzupełnienie objawów, które pozwoliłem sobie dodać do tekstu.

PS. Nie jestem profesorem, tylko doktorem nauk technicznych. Prostuję, bo gdybym tego nie zrobił, zaraz zleciałyby się trolle, które tylko na taką okazję czekają.

Obrazek użytkownika Polak mały znak mój Orzeł Biały

26-11-2015 [18:41] - Polak mały znak... | Link:

Panie doktorze z całym szacunkiem.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika yureks52

26-11-2015 [17:09] - yureks52 | Link:

Z calym szacunkiem panie pasierbiewicz ale pan sie myli powinno byc ututlane i rozkapryszone

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-11-2015 [20:57] - Krzysztof Pasie... | Link:

@yurek52

"Z calym szacunkiem panie pasierbiewicz ale pan sie myli powinno byc ututlane i rozkapryszone..."
-----------------
Myślę, że jest jeszcze co najmniej setka, okolicznościowych przymiotników.

Obrazek użytkownika xena2012

26-11-2015 [18:47] - xena2012 | Link:

żaden to bezdech afektywny czy inna jednostka chorobowa o podłożu emocjonalnym tylko wpojone przez lata przekonanie że IM wolno więcej,że IM się wszystko należy.ONI nie potrafią już inaczej patrzeć na rzeczywistość.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-11-2015 [20:59] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"ONI nie potrafią już inaczej patrzeć na rzeczywistość..."
-----------------
Ale to też jest schorzenie emocjonalne.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2015 [10:21] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

:-)))

Serdeczności!

Obrazek użytkownika Maksimus

26-11-2015 [19:16] - Maksimus | Link:

Szanowny Panie doktorze. Uścisk Anakondy trwa. "Uścisk Anakondy" - to Polski odpowiednik znanej w geopolityce, strategii zablokowania rozwoju kraju.

Bardzo polecam wykład:
https://www.youtube.com/watch?...

W tym wykładzie, prelegenta wyjaśnia na czym on polega. Warto posłuchać. Również coś ciekawego o rozkapryszonych dzieciach. Kłaniam się.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2015 [10:23] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Maksimus

dziękujemy za cenny link. Ja osobiście już tego wykładu słuchałem i także go polecam.

Obrazek użytkownika pietrek

26-11-2015 [20:45] - pietrek | Link:

Czesi nie mieli grubej kreski i teraz mają się dobrze bo maja swój przemysl.Nawet zdanie mają swoje jak Słowacja czy Węgry...I MY TERAZ TEZ WKONCU MAMY SWOJE ZDANIE W UNII..TAKI WIELKI BOGATY W ZLOŻA KRAJ O POLOZENIU STRATEGICZNYM jakoby był pomostem między Europa wschodnia a zachodnia i nie umiemy z tego korzystać bo mazowiecki se z mihnikiem kreske wymyślili a bolek zdrajca przytaknął....Żeby na boisku nowa trawe wychdować jak trza to trzea najsampierw chwastów z korzeniami się pozbyć.Dopoki rożowe ryje nie poodpadaja jak zeschnięte płaty łajna od koryta ,dopóty dziadostwo będzie w Ojczyżnie dalej
Nie spalem dwie noce ze strachu co będzie z TK...mam nadzieję że Pis pójdzie za ciosem i wyrwie chwasty do końca!
Czego życzę autorowi bloga którego szanuje i lubie i Wam Rodacy noi sobie.Amen
z Panem Bogiem Pietrek
aha noi coby tradycji stało się zadość czekam na wpis przesympatycznego działacza PZPR PANA W....
hEJ

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2015 [10:24] - Krzysztof Pasie... | Link:

@pietrek

"Żeby na boisku nowa trawe wychdować jak trza to trzea najsampierw chwastów z korzeniami się pozbyć..."
----------------
Święte słowa!

Z panem Bogiem.

Obrazek użytkownika bolesław

26-11-2015 [21:08] - bolesław | Link:

Szanowny Panie Krzysztofie.
"Otóż moim zdaniem godny zaufania prezes Trybunału Konstytucyjnego powinien być nie tylko człowiekiem mądrym i roztropnym,..."
Dopowiem, że powinien kierować się zawsze dobrem państwa, dobrem obywateli, nie powinien kierować się dobrem jednej opcji politycznej, nie powinien był głupi i chamski....(przepraszam, że się zagalopowałem, ale wróciłem z całonocnego).
Serdecznie pozdrawiam, bolesław

Obrazek użytkownika pietrek

26-11-2015 [21:52] - pietrek | Link:

Panie Bolesławie ja zauważyłem że cosik częściuuutko się Panu bywa w tym całonocnym hehe
ale oki może mamy powod.Moze wreszcie WOLNA POLSKĘ BĘDZIEM MIEĆ
z Panem Bogiem Pietrek

Obrazek użytkownika bolesław

26-11-2015 [22:32] - bolesław | Link:

pietrek 21:52
Panie Pietrek dobrze, że częste bywanie w całonocnym teraz spowodowane jest radością, że mamy wreszcie po tylu latach Wolną Polskę.Jestem głęboko przekonany, że teraz gdy mamy prezydenta, rząd, większość parlamentarną i gdy będziemy mieć normalne, SPRAWIEDLIWE media (bo to jest podstawa), które pozbędą się kłamstwa wszystko będzie zmierzać w dobrym kierunku. No i wierzę, że wszystkiego dopilnuje Wielki Polak Patriota pan Jarosław.
A jeśli chodzi o całonocny to proszę temat ten traktować z przymrużeniem oka.
Pietrek, serdecznie pozdrawiam, z Panem Bogiem, bolesław.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2015 [10:25] - Krzysztof Pasie... | Link:

@bolesław

Ma się rozumieć Panie Bolesławie!

Serdeczności!

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

26-11-2015 [21:12] - Kazimierz Kozio... | Link:

zarowno histeria zolla jak i pantonima rzeplinskiego wskazuja na objawy niesiolopodobne, raczej zalosne, a nawet bardziej zabawne anizeli grozne dla zdrowej spolecznosci.

pytanie: jak sie dyscyplinuje rozkapryszone dzieci najskuteczniej? odpowiedz: tak jak za dawnych lat(przedlewackich).

Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2015 [10:27] - Krzysztof Pasie... | Link:

@kazimierz Kozio..

"a nawet bardziej zabawne anizeli grozne dla zdrowej spolecznosci..."
-------------
No, nie wiem. Oni są wciąż wszędzie umocowani.

Obrazek użytkownika Ptr

26-11-2015 [22:28] - Ptr | Link:

Gdyby teoretycznie istniał taki układ - pomyślmy jak długo , mozolnie i zapewne za duże pieniądze buduje się taki układ, aby przy zachowaniu demokracji władza była w dużym stopniu gdzieś indziej niż życzy sobie naród.

Nie ma najmniejszej szansy , aby rozkapryszone dzieciaki zachowały jakikolwiek obiektywizm. W Polsce mamy sprawę honoru nie tylko dla państwa ,ale dla każdego obywatela osobiście. Dlatego wobec tego rodzaju emocji nie będzie tu miejsca na żaden obiektywizm, bo honor to jest więcej niż wszystkie tytuły naukowe i zaszczyty.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2015 [10:29] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Ptr

"bo honor to jest więcej niż wszystkie tytuły naukowe i zaszczyty..."
----------------
Sęk w tym, że w środowisku naukowym brak honoru stał się regułą. Na szczęście od każdej reguły są wyjątki.

Obrazek użytkownika Jozue

27-11-2015 [18:29] - Jozue | Link:

Zdjęcie wkleił Pan fantastyczne. Oni nawet nie mogą PIS_u ani Prezydenta ugryźć,wg. zdjęcia, brak zębów.
Ani Prezydent, ani Rząd PISu nie musi się stosować do orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego bo i po co.
Jedyne co im grozi to Trybunał Stanu. Ale żeby postawić pod Trybunał Stanu muszą mieć 275 szabel. Niestety takowej liczby przez najbliższe cztery lata nie będą mieli.
Zdjęcie wstawił Pan adekwatne do aktualnej rzeczywistości. Prezydent Andrzej Duda pokazał im, ułaskawieniem Mariusza Kamińskiego w dowolnie wybranym momencie, co mogą im zrobić. Niech zaatakują swoją korporacją resortowo-sądowniczą, PIS (resortowe bachory bezzębne,)wtedy Prezydent Andrzej Duda utnie ich zabiegi ułaskawieniem zanim się rozkręcą.
Większość Polaków nie interesują resortowe bachory z Trybunału Konstytucyjnego ani z Sądowniczego. Interesuje ich 500zł, i jeśli poczują to w kieszeni PIS wygra następne wybory większością konstytucyjną.
Według mnie oni nie rozumieją aktualnej rzeczywistości. Sędziego można przenieść kilkadziesiąt kilometrów do "koziej wólki" do pracy, a ich pomioty pozwalniać z posad lub przenieść do sprzątania.
To jest szach i mat. Jarosław Kaczyński ma pełnię władzy.