„PREZYDENT GDZIEŚ POLECI I WSZYSTKO SIĘ ZMIENI”?!!

Wygląda na to,że Ewa Kopacz, od tygodnia lamentująca, że Prezydent Andrzej Duda uniemożliwił jej "dawno planowaną" wycieczkę na Maltę, nigdy się tam nie wybierała.
Kiedy politycy Prawa i Sprawiedliwości zarządzają przerwę w pierwszym posiedzeniu nowego Sejmu, żeby umożliwić pani premier udział w maltańskim „szczycie” w ostatnim dniu jej urzędowania – ta oświadcza, że nie pojedzie, bo nie zarezerwowano dla niej biletu ani hotelu… Ciekawe!
Jednocześnie w mediach rozpoczyna się przemarsz peowskich niedobitków, za wszelką cenę chcących wysłać na Maltę Prezydenta Dudę. Presja polityczna i medialna jest tak ogromna, że nawet prezydencka Kancelaria – choć nie powinna – zaczyna się tłumaczyć .

Dlaczego aparatczykom PO, z Ewą Kopacz na czele, tak bardzo zależy, żeby Prezydent do tego akurat samolotu wsiadł?
Dlaczego służalcze peowskie media robią wszystko, żeby go do tego zmusić? Kto wymyślił tę intrygę, kiedy i w jakim celu? Chodzi tylko o podważanie wizerunku Andrzeja Dudy? Wątpię. To działanie już wielokrotnie wdrażali – za każdym razem bezskutecznie. Więc po co to wszystko? Dlaczego tak uparcie balansują na granicy śmieszności? Na co liczą?

Przypominam, że do 12 listopada WŁĄCZNIE do Platformy Obywatelskiej NALEŻY STANOWISKO MARSZAŁKA SEJMU.
Przypominam niedawną rezygnację szefa BOR, dziwnie zbiegającą się w czasie z rozpoczęciem politycznej i medialnej histerii wokół „pustego krzesła na Malcie”.
Przypominam histeryczne okrzyki Ewy Kopacz kreującej się na więźnia politycznego, odsądzającej Prezydenta od czci i wiary za „niewłaściwy termin” inauguracji IX kadencji  polskiego Parlamentu, kolidującej z „dawno ustalonym” spotkaniem na Malcie.
 Przypominam kontekst – brak rezerwacji przelotu i hotelu dla Ewy Kopacz.

Przypominam także dziwne „układanie list wyborczych” przez Tuska i Kopacz w dniu inauguracji prezydentury Andrzeja Dudy.
Oraz to, że „nieformalny szczyt” na Malcie został zwołany na  11 listopada. Prawdopodobnie od dnia, w którym narodził się taki pomysł wiadomo było, że Ewa Kopacz tam nie poleci.
 O co im wszystkim chodzi?
O PUSTE KRZESŁO PREZYDENTA?!! 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

08-11-2015 [17:56] - xena2012 | Link:

sądząc z larma wokół Malty podejrzewam,że na tym nieformalnym szczycie odbędą się formalne postanowienia i decyzje z Polską w roli bohatera.Kanclerz Merkel widocznie chce przy pomocy Tuska wymusić zgodę na jeszcze wiekszą liczbę imigrantów niż zdeklarowała wcześniej Kopacz.rzecz w tym,że do dziś nie wiemy na ile zgodziła się Kopacz i jaką dalszą ilosć usiłuje nam wcisnąć UE.

Obrazek użytkownika danuta

09-11-2015 [10:20] - danuta | Link:

Jeśli Merkel rozkazuje zwołać "nieformalny szyt", bo usiłuje coś wymusić na jego uczestnikach,to konsekwencje za słuzalstwo powinien ponieść Tusk, a za "nieformalną" zgodę na niekontrolowaną inwazję imigrantów - Ewa Kopacz. Być może chodzi TYLKO o uwikłanie Pana Prezydenta w odpowiedzialność za zobowiązania PO. A może nie tylko o to.
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Dorota M

08-11-2015 [18:05] - Dorota M | Link:

Prezydent jest niezwykle ostrożny. Być może ma swoje informacje. Pewne sugestie są na czasie. Najbardziej jednak złoszczą mnie tzw prawicowi dziennikarze i publicyści, jak pan Janecki, Warzecha, Ziemkiewicz, którzy w sposób autoratywny stwierdzają, że Prezydent powinien pojechać na ten szczyt i ze nie jedzie to jest "wtopa" /w dzisiejszym "Saloniku politycznym". Nie rozważają sytuacji jaka zaistniała, tylko wypowiadają autoratywną opinię. A przecież po pierwsze Prezydent zgodnie z Konstytucją ma otwierać pierwsze posiedzenie Senatu. Pierwsza oficjalna informacja o terminie szczytu została mu przekazana po ustaleniu przez niego terminu 12 XI posiedzenia Parlamentu i dymisji Kopacz, ponadto jest furtka dla EK, żeby złozyła dymisje wcześniej Najwazniejszą jednak sprawą jest brak konkretów na jakie zgodziła sie Kopaczowa. Tego także nie wie Prezydent. Więc przypuszczalnie zostałby ośmieszony na tym szczycie, nie mówiąc o tym, że nie było oficjalnych konsultacji z nowym Premierem. Wygląda na to, że Pani ma rację. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Art

08-11-2015 [19:36] - Art | Link:

Janecki, Warzecha, Ziemkiewicz ,nie są dziennikarzami prawicowymi.Są dziennikarzami,jak ktoś ich słusznie nazwał:komercjalnymi.Czyli,kto więcej zapłaci?

Obrazek użytkownika mada

08-11-2015 [20:54] - mada | Link:

Do nich dodam Stankiewicza. Dziś w TV Republika była jazda jak w 2005r. Ponoć PiS ze wszystkiego się wycofuje, fe jest Macierewicz i Ziobro, PBS jest słaba i nie ma poparcia w partii, będzie sterowana przez PJK...itp.,itd....
Cała audycja to zebrane w jedno przekazy dnia PO z ostatniego tygodnia. Taka 5-ta kolumienka.