Prezydent Kudelski z PiS jest gotów na przyjęcie imigrantów

Tyle się krzyczy: Zdrada! PO oszukała Polaków! PO oszukała Grupę Wyszehradzką! Hańba! A tymczasem prezydent Siedlec Wojciech Kudelski chwalony ogólnie przez prezesa Kaczyńskiego deklaruje pomoc arabskim uchodźcom. Cytat z Kuriera Wschodniego:

"Prezydent Siedlec, Wojciech Kudelski zapewnia, że jeśli będzie trzeba pomóc uchodźcom z Syrii i Erytrei, to samorząd stanie na wysokości zadania.

Prezydent Miasta Siedlce, Wojciech Kudelski, przyznał, że Siedlce są gotowe pomóc imigrantom z Syrii i Erytrei. Jak zapewnił, miasto jest przygotowane na pomoc tym uchodźcom, którzy będą prosić o azyl, i zechcą dostosować się do naszych warunków. Wojciech Kudelski dodał także, że póki co nie widzi, aby imigranci pchali się do miasta."

No właśnie. On deklaruje pomoc a ci imigranci jakoś nie chcą do niego przyjechać. Poczekaj pan panie Kudelski do 2016 roku. Wtedy przyjadą obowiązkowe kwoty imigrantów załatwione przez sitwę sterowaną z Niemiec. Tak łatwo się rozdaje pieniądze podatników... Ciekawe ilu uchodźców pan Kudelski przyjmie do domu?

Jakoś nie widziałem na niezalezna.pl krytyki zejścia z partyjnej linii pana Kudelskiego. Mało tego. Tamtejsza PO w koalicji z PiS rządzi miastem. Piotr Karaś z PO jest wiceprzewodniczącym rady miasta.

Ciekawe ile jeszcze takich prowincjonalnych prezydencików z PiS ma takie poglądy?

http://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/kudelski-z-pis-jest-gotow-na-przyjecie-imigrantow.html

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Chatar Leon

22-09-2015 [21:51] - Chatar Leon | Link:

Różnica jest chyba jednak istotna:
Deklaracja udzielenia pomocy "uchodźcom, którzy będą prosić o azyl, i zechcą dostosować się do naszych warunków" to coś innego aniżeli współudział Idiotki i psiapsiółek w procesie niszczenia suwerenności kraju i oddawanie jurysdykcji nad terytorium Polski sterowanym przez Niemców instytucjom UE.

Obrazek użytkownika adriano

22-09-2015 [22:17] - adriano | Link:

A to Pan wierzy, że ktokolwiek z Syrii czy Erytrei będzie zdolny się dostosować do naszej kultury, będzie tu pracował itd.? Nawet jak będzie chrześcijaninem, to ja nie wierzę w pracowitość ludzi z tamtych terenów. To jest raz.

Dwa, to jak prezydent z Siedlec sprawdzi czy oni będą chcieli się dostosować do naszych warunków? Zapyta po arabsku: Ej, dostosujecie się do naszych warunków?". Oni odpowiedzą "tak" i po sprawie?

A trzy to, kto będzie finansował ich pobyt tu przez rok dwa a może 10 lat? Samorząd a samorząd to podatnicy.

Obrazek użytkownika adriano

22-09-2015 [22:19] - adriano | Link:

A i jeszcze jedno. Skąd Kudelski weźmie tych uchodźców? Od Kopacz a skąd ma Kopacz uchodźców? Od Unii. Co zatem robi Kudelski? Deklaruje współpracę z Kopacz.

Obrazek użytkownika Dorota M

22-09-2015 [22:26] - Dorota M | Link:

Zamiast pomstować na PIS, należy zagłosować, żeby wygrał znaczna wiekszością. Wtedy nie wpuści do Polski emigrantów zarobkowych i odpowiednio potraktuje zdrajców.

Obrazek użytkownika adriano

22-09-2015 [22:29] - adriano | Link:

To się nazywa zrozumienie tekstu.

Obrazek użytkownika Dorota M

22-09-2015 [22:46] - Dorota M | Link:

Oczywiście, że jest irytująca jakakolwiek współpraca PIS z PO, ale ten artykuł to rozmienianie sie na drobne.

Obrazek użytkownika adriano

23-09-2015 [09:29] - adriano | Link:

Ale dlaczego rozmienianie się na drobne? Nie przeszkadza Pani, że PiS jak gdyby nigdy nic współpracuje z PO a ponadto Kudelski wychodzi Kopacz naprzeciw i mówi, że jak imigranci to u niego?

Obrazek użytkownika Dorota M

23-09-2015 [19:41] - Dorota M | Link:

Przeszkadza, ale w tym czasie, jak najmniej publicznie i jak najwięcej indywidualnie... np. z panem Kudelskim, lub w odnośnym biurze PIS. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika adriano

23-09-2015 [20:30] - adriano | Link:

Bez przesady. Ta niczym nieuzasadniona ostrożność tylko rozzuchwala takich Kudelskich. Myślenie: o PiSie tylko dobrze, albo wcale doprowadzi do takich patologii jakie teraz gryzą inne partie. Niestety w PiSie nie brakuje na przykład osób z PZPPR-owskim rodowodem. Partię trzeba oczyszczać z ludzi, którzy szkodzą.

Obrazek użytkownika LeeHuu

23-09-2015 [01:02] - LeeHuu | Link:

Przypominam, że "Misiek" Kamiński też kiedyś należał do PIS.

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-09-2015 [07:52] - Marek1taki | Link:

@autor
Jeśli to prawda to powinni go wyrzucić z partii dla przykładu. Pod publiczkę i media wyrzucają to zobaczymy czy wyrzucą dla zasady. Tu chodzi o być albo nie być i dla faryzeuszy poparcia być nie może.

Obrazek użytkownika zdzichu z Wielkopolski

23-09-2015 [08:47] - zdzichu z Wielk... | Link:

Czy po wyborach, które wygrałby PiS tego rodzaju durny tekst na temat Kudelskiego by powstał?
Spodziewane obecnie 12000 uchodźców otrąbione zostałoby wielkim sukcesem polskiej polityki podobnie jak podpisanie nieszczęsnego traktatu lizbońskiego. Czy bloger wie o tym że w latach 2005 - 2007 czyli za rządów PiS - u Polska przyjęła 23000 uchodźców ze Wschodu.
http://www.migracje.uw.edu.pl/...

Obrazek użytkownika adriano

23-09-2015 [10:07] - adriano | Link:

Ten tekst wskazuje na to, ze występuje jakiś brak spójności przekazu w partii. Widać to na tym jednym przypadku. Zastanawiam się czy są też inne.

Obrazek użytkownika Dorota M

23-09-2015 [20:02] - Dorota M | Link:

Czeczenów i oni byli prawdziwymi uchodźcami, przed śmiercią, nie terrorystami. Znaczna wiekszość z nich wyjechała z Polski, uznając nasz kraj za zbyt ubogi. Sprawa z obecnymi emigrantami jest innej materii. Przydzielone na dziś 7 tysięcy, sprowadzi rodziny, a za dwa miesiące następny przydział i kolejne. Poza tym, jeżeli emigrant otrzyma azyl w Polsce, to już jest do nas przypisany i z całej Europy, będzie do nas przewożony w razie smowolnego osiedlenia sie w innym kraju. Kolejna sprawa, Europa będzie finansować emigranta jedynie przez rok, a co potem? Kazdy z nas bedzie sie na nich składać, za co oni wprowadzą w Polsce swoje prawa i jeżeli rząd zechce ukrócić ich ekscesy na terenie Polski, zajmie się nami Europa, że łamiemy prawa obywatelskie. Za kilka lat będziemy sie bali wyjść na ulicę, a może i w domach. To realia w Niemczech, Szwecji, Anglii, ale o tym poprawność polityczna nie pozwala mówić publicznie.