Dziwna to śmierć dla mnie...

 

 
Wielu Polaków fascynowała postać Jana Kulczyka. To było nie było zwycięzca naszych czasów, najbogatszy Polak, a na dodatek pracodawca prezydentów, bo alkoholowy Aleksander Kwaśniewski był przecież zatrudniony przez niego. I to pewnie nie jako kiper, czyli degustator w Browarach Wielkopolskich.
Podobnie jak wielu kolegów blogerów, jak również profesjonalnych dziennikarzy, wgryzaliśmy się w życiorys i karierę, od dzisiaj świętej pamięci doktora K.
Dzisiaj portale po doniesieniach o śmierci miliardera ożyły tekstami pełnymi wątpliwości. I słusznie. Wyszkoliliśmy się już w dziwnych zgonach i tajemniczych katastrofach. Więc już o dziesiątej, tuż po pierwszej informacji, mózgowe dynamo zaczęło pracować coraz szybciej, aż zapaliła się w  lampka, a brzęczyk zaczął swą piosenkę – jak to możliwe?
 
Zmarły pan Kulczyk był moim rówieśnikiem. Dobrze więc wiem, jaki się ma organizm, gdy przypadkiem nie ma się genetycznego defektu, nie jest się jak Jerzy Pilch alkoholikiem i regularnie bada się u dobrych doktorów. A kto mógł mieć najlepszych doktorów, jak nie najbogatszy człowiek w Polsce? Nie tylko naszych rodzimych, lecz jak mu się zachciało, to także francuskich i amerykańskich. Lub, jak w tym dziwnym przypadku – słynnych wiedeńskich.
Ojciec doktora Jana, Henryk Kulczyk, zmarł dwa lata z hakiem temu, w wieku 87 lat. Świetnie się trzymał do końca. [1] Czyli syn jego, Jan, pochodził z rodziny raczej długowiecznej.
 
Doktor Kulczyk, jak do mnie dociera, miał we Wiedniu drobny zabieg kardio-chirurgiczny. Powiedzmy, wszczepienie bypassów, operację, którą rutynowo wykonuje się tysiącami codziennie na całym świecie. Nie mogło to być nic poważniejszego, bo właśnie we wtorek miał on opuścić szpital i miał poumawiane ważne spotkania.
Ten Wiedeń wyraźnie panu Kulczykowi nie służył. A pamiętajmy, że to światowa Mecca tajnych służb i mafijnych interesów.
 
Już raz oligarcha miał we Wiedniu potężną, jak to mówią młodzi, wtopę.
"Osobę najbogatszego Polaka wiąże z Wiedniem przede wszystkim lunch w restauracji Niky´s 17 lipca 2003 r. Obok obiadu drawskiego to najsłynniejszy posiłek w 16-letniej historii III RP.
Sprawa lunchu wypłynęła w związku z pracą komisji ds. PKN Orlen. Po spotkaniu w Wiedniu Kulczyk przyszedł do ówczesnego premiera Millera i opowiedział mu, że rozmawiał z Ałganowem. Premier przekazał sprawę szefowi Agencji Wywiadu, Zbigniewowi Siemiątkowskiemu. Ten sporządził z rozmów z Kulczykiem notatkę, której treść została  ujawniona. Dowiadujemy się z niej, że Ałganow mówił o łapówce wziętej od Rosjan przez ministra skarbu Wiesława Kaczmarka i szefa Nafty Polskiej Macieja Giereja. Inną wersję wydarzeń ze spotkania ma polski wywiad. Nie ma w niej mowy o łapówkach, jest za to informacja, że Kulczyk powoływał się podczas spotkania na swoje wpływy "u pierwszego" (chodzi najprawdopodobniej o prezydenta) i obiecywał pomoc w prywatyzacji Rafinerii Gdańskiej po myśli Rosjan." [2]
Proszę, proszę, taki to był lunch wiedeński – Wiktor Ałganow, ruski szpieg, dobrze znany z afery Olina, panowie Kuna i Żagiel, co pachnie jak cholera Mossadem, no i nasz dobry pan Jan Kulczyk. No, no, no...
 
Jest jeszcze jedna ciekawa sprawa, która nasuwa się na myśl po informacji o śmierci Kulczyka.
31 października 2009 roku, również w szpitalu, w Szwajcarii umiera na głupie powikłania pogrypowe inny polski oligarcha, wyceniany na 3,7 miliarda, Jan Wejchert. Przypominam, to on zakładał TVN, był prezydentem grupy ITI i współwłaścicielem stacji, które nadają pod szyldem TVN. Był też jednym z właścicieli Legii Warszawa, portalu Onet.pl, sieci Multikino. Nie trzeba dodawać, że podobnie, jak Kulczyk, miał liczne powiązania z wywiadem i to nie tylko polskim, jak również z politykami. To zresztą widać wyraźnie jeszcze dzisiaj w repertuarze i linii ideowej stacji TVN.
Czy jest więc przeznaczeniem polskich oligarchów umierać głupio i gwałtownie w szpitalach? Jan Wejchert, lat 59, Jan Kulczyk lat 65. Obaj rocznik 1950.
 
Dobry doktor Kulczyk, tak lubiany i ceniony na salonach, nie był dobrym Polakiem i dobrym biznesmenem. On był tylko handlarzem, pośrednikiem – tanio kupował, drogo sprzedawał. Poprzez swoje powiązania i układy tanio kupował od jedynego bogatszego od siebie, od państwa polskiego. Potrafił też Polsce drogo sprzedać, jak te słynne Volkswageny dla policji. Ale raczej przepływ był jednostronny: państwo polskie -> Kulczyk -> zagraniczny klient. Widać z tego, że Kulczyk brał udział i wspaniale zarabiał na wyprowadzaniu majątku narodowego z kraju. Czy takiego człowieka można uważać za dobrego patriotę? Wątpię... A taki obraz będzie teraz kształtowany przez warszawkę, której rzucał ochłapy, jak parę milionów dla kadry olimpijskiej, parę milionów dla dumy i chluby warszawki, jaką jest Muzeum Żydów Polskich, no i oczywiście synekura dla prezia Kwaśniewskiego.
 
Twórca polskiej mafii, Nikodem Skotarczyk, "Nikoś" zginął w samo południe, zabity przez kilera strzałem z pistoletu w restauracji, gdzie przebywał w towarzystwie. Na oczach wszystkich. Wyraźny sygnał.
Andrzej Lepper, ludowy polityk, który chlapał jęzorem i za dużo wiedział, popełnił samobójstwo, wieszając się w biurze. Zadziałał tu legendarny już w społeczeństwie "seryjny samobójca". Wyraźny sygnał.
Najbogatszy Polak, oligarcha, który nie stronił od podejrzanych interesów z podejrzanymi ludźmi, Jan Kulczyk zmarł w szpitalu z powodu powikłań przy błahej i banalnej operacji.
Czy to też wyraźny sygnał?
Przecież wiemy, że nie spadają same samoloty z prezydentem na pokładzie, a miliarderzy nie umierają podczas pospolitego zabiegu chirurgicznego.
 
Ps. "W czerwcu tego roku w hotelu Hilton w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona operacji „Most”, którą prowadzili właśnie Andrzej Gąsiorowski i Bogusław  Bagsik.
Głównym organizatorem wydarzenia, zgodnie z informacjami podanymi na stronie poświęconej operacji ”Most”, jest Organizacja Byłych Oficerów Wywiadu Polska. Jak podają organizatorzy „25 lat temu rozpoczęto operację 'Most'. Szczegóły tej fascynującej historii są nadal owiane głęboką tajemnicą. W dniu 18 czerwca 2015 roku podczas konferencji będzie można spotkać przedstawicieli uczestniczących w tej operacji" [3]
Panowie Bagsik i Gąsiorowski – międzynarodowi szulerzy, z izraelskimi paszportami. Okradli Polskę na miliardy. Czy to też, jak przy panach Kunie i Żaglu pachnie Mossadem? A nasz dobry doktor Kulczyk też był w to zaangażowany?
 
........................................
[1]   http://natemat.pl/109021,kim-byl-henryk-kulczyk-ojciec-jana
[2]   http://wiadomosci.onet.pl/prasa/aferalny-wieden/z2fkv
[3]   http://telewizjarepublika.pl/aferzysci-z-art-b-na-konferencji-naukowej-poswieconej-operacja-quotmostquot,20816.html

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

30-07-2015 [02:46] - Kazimierz Kozio... | Link:

wieden jako podpis moze wskazywac ze doszlo do zdyscyplinowania srodowiska slupow

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-07-2015 [06:14] - jazgdyni | Link:

To bardzo możliwe, że śp. Kulczyk to był Słupecki.

Obrazek użytkownika Noemi

30-07-2015 [07:50] - Noemi | Link:

A jeżeli to tylko kamuflaż i kolejny pomysł "Słupeckiego" na bezpieczne życie?

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-07-2015 [08:09] - jazgdyni | Link:

Myślisz, że przywiozą go w zalutowanej trumnie i tak złożą do grobu?

Obrazek użytkownika Noemi

30-07-2015 [13:16] - Noemi | Link:

W zalutowanej trumnie, czy w urnie, wszystko jedno.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

30-07-2015 [08:23] - NASZ_HENRY | Link:

Śpieszmy się POdlizywać oligarchom, tak szybko odchodzą ;-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-07-2015 [10:07] - jazgdyni | Link:

Też chcesz żeby coś kapnęło z pańskiego stołu? ;-)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

30-07-2015 [10:55] - NASZ_HENRY | Link:

Nie sądź abyś nie był osadzony ;-)

Obrazek użytkownika Andy51

30-07-2015 [09:21] - Andy51 | Link:

Cześć
Dobrze napisane, zaraz coś skrobne na ten temat w trochę innym kontekście.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-07-2015 [10:09] - jazgdyni | Link:

Witaj Andrzeju

Dużo pytań ta śmierć spowodowała. Staram się stworzyć jakiś ciąg logiczny.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika PDP

30-07-2015 [11:51] - PDP | Link:

Powikłania po operacjach się zdarzają. Zwłaszcza po operacjach służb specjalnych.

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-07-2015 [17:37] - jazgdyni | Link:

Witam i pozdrawiam

Bardzo trafna uwaga!

.

Obrazek użytkownika Marek1876

30-07-2015 [15:56] - Marek1876 | Link:

Najważniejsze teraz to pytanie - kto i gdzie zrobi sekcję?

Na marginesie - ktoś wie kto i gdzie robił sekcję Wejcherta w 2009?

Proszę też zauważyć, że gdzieś we francuskich mediach pojawiła się inna wersja zejścia - nowatorskie badanie onkologiczne. Jeżeli pojawiają się różne wersje przyczyny zgonu (Kulczyk Holding - drobny zabieg kardio, AFP - zator płucny, francuska gazeta - nowatorskie badanie onko), to IMO potwierdza udział spec. Różne wersje to klasyczny przykład dezinformacji jakiejś razwiedki po wykonaniu zadania.

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-07-2015 [17:39] - jazgdyni | Link:

Hmmm... kto i gdzie zrobi sekcję?

Przypuszczam, że będą dwa warianty:
- powrót do kraju już w urnie;
- wariant smoleński - zalutowana trumna, bo zmarły tak sobie życzył.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek1876

30-07-2015 [18:04] - Marek1876 | Link:

To tylko potwierdzi sprawstwo spec.

Obrazek użytkownika pietrek

30-07-2015 [16:25] - pietrek | Link:

Witam
Rozmawialem z chłopakami na budowie o tej tajemniczej śmierci miliardera...Nikt z nas nie wierzy w seryjnego samobójcę ani w takie okloliczności zgonów takich ludzi jak sp.Pan Kulczyk z taką opieka lekarską.Pan pisze z sensem i logicznie.A prawdy się nie dowiemy prawdopodobnie.Prędzej Smoleńsk wycieknie niż ta śmierć,jaka była.
Panie Jezu przyjmij do siebie tego człowieka jeżeli on tylko chce.Kazdy grzeszy ważne by się skruszyć i nie isc do piekla..
Z Panem Bogiem Pietrek

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-07-2015 [18:12] - jazgdyni | Link:

Witaj

Myślę, że nikt specjalnie tą śmiercią nie będzie się przejmował.
Ot, zmarło się biedakowi i już.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika żeglarka

02-08-2015 [17:48] - żeglarka | Link:

No cóż ,czytając zadziwiające komentarze o nagłym i niespodziewanym zejściu miliardera z tego świata -jak dla mnie- to naturalna kolej naszego życia.Rozumiem rodzinę pogrążoną ,że dla nich :i tu pozwolę sobie na przytoczenie Horacego,,Non omnis moriar"to cytat z wiersza pod tytułem "Exegi monumentum" Słowa te znaczą dokładnie „nie wszystek umrę”, co miało symbolizować, że dzięki swej twórczości nie zginie w pamięci ludzkiej. Spuścizna po nim stała się trwałym pomnikiem jego dokonań, który nie runie nawet z upływem lat, bowiem zostanie zachowany we wspomnieniach potomnych. Zdziwiona jestem ,że sami tworzymy epos o nieśmiertelej sławie już św.pamięci Pana Kulczyka .Zrozumiem ,że robi to rodzina .Pozdrawiam.