Tylko nie mówcie, że jątrzę! – słowo do pisowskich elit

                                                      UWAGA! PRZEKAZ TYLKO DLA INTELIGENTNYCH!

Właśnie się dowiedziałem, że program reformy szkolnictwa, który będzie ogłoszony na zbliżającej się konwencji programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy w Katowicach będą autoryzowali posłowie profesorowie Włodzimierz Bernacki i Ryszard Terlecki.

O ile moim zdaniem młody profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego pan Włodzimierz Bernacki jest ze wszech miar właściwą wizytówką pisowskiej reformy szkolnictwa, to firmowanie tej sanacji nazwiskiem partyjnego dinozaura prof. Ryszarda Terleckiego poważnie mnie zaniepokoiło.

Dlaczego?

Bo opierając się na własnych obserwacjach środowiska akademickiego, w którym przepracowałem prawie czterdzieści lat nie bez podstaw jestem skłonny zaryzykować tezę, że poza nielicznymi wyjątkami akademickie pokolenie „60 Plus” jest już mentalnie niereformowalne i nie powinno mieć rozstrzygającego wpływu na reformowanie państwa.

Bowiem ludzie tej kategorii wiekowej w znakomitej większości przypadków nie są już w stanie się dostosować do nienotowanego dotąd przyśpieszenia rozwoju cywilizacji, jakie nastąpiło w ostatnich dwudziestu latach i wciąż następuje. 

Te nowe warunki pociągają za sobą konieczność zmiany mentalności i przestawienia się na idące z duchem czasu nowoczesne myślenie, kompatybilne z tempem i specyfiką dokonujących się zmian. Niestety, wielu ukształtowanych w czasach komuny reprezentantów pokolenia „60 Plus” nie jest już w stanie nadążyć za tempem i charakterem rozwoju dzisiejszej Polski.

Wiem, że zaraz spadną na mnie gromy, ale ktoś to musi w końcu powiedzieć. Otóż prawda jest taka, że znakomita większość polskich profesorów starszej, powtarzam starszej generacji, od dziesiątków lat nie wychylających nosa poza progi swoich gabinetów naukowych nie zdaje sobie sprawy, że się kompletnie oderwała od realiów otaczającego ich świata i często owi szacowni uczeni nie mają bladego pojęcia, dokąd dzisiejszy świat zmierza, a w nowej rzeczywistości błądzą nieporadnie, jak dzieci we mgle.

Bo stare nawyki, które są drugą naturą człowieka, jeśli w ogóle, bardzo trudno zmienić. A nasi posłowie profesorowie starszej generacji codziennie, od lat człapią, czy to na uczelnię, czy do swojego biura poselskiego tą samą trasą i w niezmiennym od niepamiętnych czasów rytmie, każdy ich dzień jest praktycznie taki sam. Słowem raj objawiony i praca lżejsza od snu.

Innym zagrożeniem dla rozwoju państwa jest paniczny strach zajmujących się polityką akademickich oldbojów czujących na karku oddech młodych wilków. W efekcie gros owych „polityków trzeciego wieku o zacięciu naukowym”, którzy o zgrozo wciąż dzierżą w swoich rękach partujne funkcje kierownicze, miast najzdolniejszymi menadżerami otacza się niezagrażającymi ich pozycji miernotami, a ci błyskotliwi i nie daj Boże młodzi są spychani na margines.

Jak to możliwe?

Otóż dzieje się tak dlatego, że dożywotni posłowie profesorowie starszej generacji nie podlegają praktycznie żadnej kontroli, bądź weryfikacji, choć zdarzają się przypadki, że przychodzą na uczelnię, czy do biura poselskiego li tylko po to, żeby sobie za darmo przez telefon pogadać.

Gorzej. W znakomitej większości przypadków posłowie profesorowie wychowani na Wiesławie Gomułce wykonują swą doradczą pracę polityczną kompletnie na darmo, gdyż nikt się nie odważył im tego powiedzieć, a im zbrakło wyobraźni by spostrzec, że to, co robią jest pozbawione sensu, a efekt ich pracy jest nikomu do niczego nie przydatny, zaś oni grzęzną w coraz mniej istotnych problemach uznając, jakże błędnie to, co robią, za działanie pożyteczne dla kraju.

Nasuwa się, więc logiczny wniosek, że Polską powinni zacząć zarządzać ludzie młodzi z racji wieku  nieskażeni strusiowato nielotnym myśleniem odziedziczonym po komunie, którzy w przeciwieństwie do wygodnickich i tchórzliwie zachowawczych postaw pokolenia starej generacji, odznaczają się świeżym spojrzeniem na świat, umiejętnością podejmowania odważnych i szybkich decyzji, a przede wszystkim rozmachem umożliwiającym im swobodne poruszanie się we współczesnych realiach.

I trzeba przyznać, że Jarosław Kaczyński rozumiał tę konieczność i postawił na ludzi młodych, czego owocem jest Prezydent Elekt Andrzej Duda. Niestety nie zdołał odsunąć od wpływu na politykę partii jajogłowych posłów hamulcowych, którzy piastują swe funkcje partyjne na zasadzie wieloletniego zasiedzenia.

A teraz konkretny przykład. Kiedy w listopadzie 2012 w notce pt. „Bohaterowie są zmęczeni” (http://salonowcy.salon24.pl/46... )

napisałem, że w Polsce są konieczne zmiany systemowe, które może wprowadzić w życie wyłącznie  wolne od starego myślenia pokolenie ludzi młodych, zostałem wściekle i brutalnie zaatakowany przez posła profesora Ryszarda Terleckiego, który na swoim blogu w notce pt. „Polityczni wizjonerzy i jesienna gorączka”  

http://ryszardterlecki.salon24... )

napisał, cytuję:

"Oto sfrustrowany bloger, którego tekstów nie chce zamieszczać żadna gazeta, publikuje manifest wzywający do gruntownej dekomunizacji, szczególnie tych, którzy nie chcą dostrzec jego publicystycznego talentu (…) i dalej prześmiewczo: Bo według niego zrobi to nowa siła, czyli polityczna młodzież, która wywróci do góry nogami dotychczasowy porządek...”, koniec cytatu.

Otóż trudno zaprzeczyć, że powyższa wypowiedź dowodzi, iż rzeczony poseł profesor z pewnością od tamtego czasu nie zmienił swojej mentalności niechętnej ludziom młodym, a także niełaskawej dekomunizacji pisowskich politycznych elit i nadal będzie zwolennikiem starego porządku, gdyż ma to po prostu we krwi.

Dlatego tak mnie zaniepokoiło, że ów uformowany ideologicznie w czasie minionym poseł profesor jest współautorem programu reformy szkolnictwa firmowanej przez PIS.

Mam jednak nadzieję, że program ten de facto opracował młody poseł profesor Włodzimierz Bernacki, a mentalnie spetryfikowany poseł profesor Terlecki jest jedynie „ornamentem” proponowanego przez PIS programu przebudowy systemu polskiego szkolnictwa.

Lecz radziłbym pamiętać, że źle dobrany ornament może zdewaluować nawet najwspanialsze dzieło.

Więc może byłoby niegłupim, żeby jeszcze przed katowicką konwencją programową Prawa i Sprawiedliwości ten z wizerunkowego punktu widzenia przeciw-skuteczny „ornament” do lamusa odłożyć. 

A tak między nami to uważam, że program naprawy polskiej szkoły powinni opracowywać nauczyciele, którzy jak mało kto czują i rozumieją problemy szkolnictwa, a nie politycy i profesorowie wyższych uczelni, którzy nie bójmy się tego powiedzieć, o specyfice polskiej szkoły i jej rzeczywistych problemach bladego pojęcia nie mają, gdyż jak to z naszymi uczonymi bywa "oni wiedzą lepiej" i nie widzą potrzeby, by te problemy z nauczycielami konsultować.

Krzysztof Pasierbiewicz (nauczyciel akademicki)

Post Scriptum
Dla jasności obrazu wyjaśniam, że posłowi profesorowi podpadłem już w roku 2011, kiedy Jarosław Kaczyński zaproponował mi kandydowanie z list PIS do Sejmu, jako, cytuję za J. Kaczyńskim: "znanemu blogerowi Salonu24", a ja naiwny posłowi profesorowi Terleckiemu się z tego zwierzyłem pokazując mu list od Kaczyńskiego.

Post Post Scriptum
A tu można przeczytać ciekawe i merytoryczne komentarze do niniejszej notki:
http://salonowcy.salon24.pl/65...

Czytaj Także:
Obłuda posła Ryszarda Terleckiego
http://naszeblogi.pl/49877-obl...

 

YouTube: 

GALERIA

Zgreda odmienić się nie da!

...

...

Pan Prezes przeczytał "Magię namiętności"

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jdj

27-06-2015 [18:43] - jdj | Link:

"z pewnością od tamtego czasu nie zmienił swojej mentalności"
No tak, na to wygląda.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-06-2015 [23:25] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Jdj

;-)))

Obrazek użytkownika JJC

27-06-2015 [19:01] - JJC | Link:

Skądże znowu, Panie Krzysztofku, nie jątrzy pan. Po prostu pitoli Pan sobie na okrągło, po swojemu, na antypisowską nutę.

Obrazek użytkownika modus

27-06-2015 [19:51] - modus | Link:

Pan dr Pasierbiewicz pitoli na każdą nutę. Po prostu mało muzykalny, chociaż. powiada, że ma słuch absolutny, także np. w sprawach edukacji.
Jan Woleński

Obrazek użytkownika JJC

27-06-2015 [20:31] - JJC | Link:

A wie co to słuch absolutny? Zresztą Pan Krzysztofek cały lubi być absolutny. A guścik muzyczny ma jak się patrzy. Przesyłał tu ostatnio życzenia swoim wielbicielkom przy pomocy takiego artysty: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika modus

27-06-2015 [21:29] - modus | Link:

A fe, jak Pan może, a nawet śmie, naruszać wezwanie pana dr Pasierbiewicza, aby mnie ignorować.
W Krakowie opowiadają, jak to było z kandydowaniem pana KP z list PiS. To, czy dostał taką ofertę czy sam o nią zabiegał, nie jest do końca jasne. W każdym razie, pojechał do W-wy dla zorientowania się, co i jak. Parę godzin czeka.l na Nowogrodzkiej i w końcu został przyjęty, zapewne przez zastępcę zastępcy zastępcy... Powiedziano mu, że może i owszem, ale pod warunkiem własnego sfinansowania kampanii wyborczej. Terleckiego obwinia o o storpedowanie jego (Pasierbiewicza) kandydatury. Kiedyś nawet napisał coś w tym stylu "Czy poseł-profesor pamięta przerażenie w swoich oczach, gdy dowiedział się o tym, że mam kandydować?". Ot i cała tajemnica notek pana dr Pasierbiewicza o ortodoksyjnych pisowcach.
Jan Woleński

Obrazek użytkownika Lektor

27-06-2015 [22:29] - Lektor | Link:

No to teraz wszystko jasne !

Obrazek użytkownika modus

27-06-2015 [23:12] - modus | Link:

Jeśli wszystko jest jasne, to i nic nie jest jasne. I to jest sytuacja Lektora.
Jan Woleński

Obrazek użytkownika Lektor

28-06-2015 [11:44] - Lektor | Link:

Panie Woleński - pan jesteś piźnięty !!!

Obrazek użytkownika modus

28-06-2015 [14:26] - modus | Link:

Panie Lektor,
Wprawdzie doceniam Pańską wybitną inwencję lingwistyczna, ale pominę dyskusję na temat słowa "piźnięty" (jeden z kontekstowych synonimów dla słowa "uderzony").
Spróbuję Panu jeszcze raz wyłuszczyć kwestię bardziej zasadniczą. Nie będzie zaskoczeniem, gdy powiem, że poglądy Jarosława Kaczyńskiego są mi obce. Wszelako uważam go za ważnego i wytrawnego polityka. Dlatego jeśli czytam u dr Pasierbiewicza, że JK zaproponował mu kandydowanie do Sejmu z list PiS jako "znanemu blogerowi Salonu24", to mogę się z tego tylko pośmiać. Nie przeczę, że pan dr Pasierbiewicz otrzymał od JK list z podziękowaniem za blogowanie w interesie PiS, aczkolwiek przypuszczam, że JK podpisał wiele takich listów. Nie wiem, jak długo Pan zna dr KP. Ja go znam od przeszło 40 lat i nasłuchałem się co nie miara przechwałek (w jego wydaniu) o jego sukcesach na przeróżnych polach, w zdecydowanej większości mijające się z rzeczywistością. Otóż, pan dr KP nie zacytował propozycji kandydowania do Sejmu z list PiS, a tylko frazę "znanemu blogerowi Salonu24". Nie wiem, jak to było, zacytowałem opinię jednego ze znajomych pana dr KP i moich. Być może pan dr KP ubzdurał sobie, że może kandydować i pojechał z tym do W-wy i tam go zbyto w klasyczny sposób, być może poszedł do R, Terleckiego, aby zasięgnąć języka i został odprawiony z kwitkiem, a teraz pomstuje, że RT podstawił mu świnię. Czy Pan naprawdę sądzi, że doświadczony polityk proponuje kandydowanie z listy ugrupowania, któremu przewodzi, komuś, kogo nie zna, tylko na tej podstawie, że ów ktoś jest znanym blogerem Salonu24. Nota bene, blog pana dr KP funkcjonował wtedy od kilku miesięcy, a więc zwrot użyty przez JK wygląda na wyłącznie ceremonialny.Panie Lektor, niech Pan będzie poważny i nie bierze fantazji pana dr KP na serio.
Jan Woleński
PS. Mogę się oczywiście mylić i jeśli pan dr KP pokaże list, w którym JK bezpośrednio proponował mu kandydowanie do Sejmu z list PiS, odwołam to, co wyżej napisałem.

Obrazek użytkownika Lektor

28-06-2015 [19:09] - Lektor | Link:

No, to jest tak jak napisałem wyżej. Pan Krzysztof miał przykrą sprawę z PIS-em i teraz krytykuje go z zemsty. Pan zaś, panie Woleński jesteś piźnięty !!! Przeczytaj sobie pan korespondencję pana Krzysztofa z J. Kaczyńskim i wynieś się pan stąd. Pan jesteś pełen nienawiści i zacietrzewienia. Teraz odwołaj pan to co napisałeś i zniknij !!!
Jeśli poglądy J. Kaczyńskiego są panu obce, to zgaduję, jesteś pan jakimś postkomuszym czerwonym wieprzkiem, który za radą Anny Komoruskiej - ma szynsę. I radzę panu z tej szansy skorzastać !!!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-06-2015 [20:23] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Lektor

A Pamięta Pan, z jaką furią niejaki Jan Woleński atakował i wyśmiewał moją powieść "Magia namiętności"? A wie Pan dlaczego? Nie? Więc może Panu to wyjaśni opinia o tej książce pana Jarosława Kaczyńskiego, którego list w tej sprawie zaraz w galerii fotografii zamieszczę.

Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika modus

28-06-2015 [21:48] - modus | Link:

Czas przeszły jest zgoła niewłaściwy. Dalej ją wyśmiewam i nie mam zamiaru przestać z powodów, ktore wielokrotnie przytaczałem. Opinia Jarosława Kaczyńskiego na temat tej opowieści nie ma tutaj nic do rzeczy. Zresztą nie była mi znana, gdyż pan dr Pasierbiewicz upublicznił ją po raz pierwszy.
Jan Woleński

Obrazek użytkownika modus

28-06-2015 [22:04] - modus | Link:

Panie Lektor,
Czy jest coś, co przeszkadza Panu czytać ze zrozumieniem? Nigdzie nie napisałem, ze pan dr KP krytykuje PiS z zemsty, jeno, że krytykuje Ryszarda Terleckiego za to, że ewentualnie zablokował jego kandydowanie z list PiS. A inne Pańskie sformułowania bardzo mi się podobają, bo demonstrują prawdziwe mistrzostwo słowa i myśli. Pan dr Pasierbiewicz na pewno to doceni i pochwali.
Jan Woleński

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-06-2015 [19:37] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

DO WSZYSTKICH GOŚCI I KOMENTATORÓW MOJEGO BLOGU

Szanowni Państwo!

Zapewne wielu z Was zorientowało się, że na moim blogu grasuje troll i jawny współpracownik (JW) systemu, "terroretyk prawdy" niejaki Jan Woleński, który został oddelegowany na Nasze Blogi w celu ośmieszenia autora blogu i skłócenia ze sobą społeczności prawicowego portalu.

Więc zwracam się do Państwa z prośbą, byście ignorowali rzeczonego trolla i nie odpowiadali na jego komentarze.

Z góry dziękuję,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika angela

27-06-2015 [20:13] - angela | Link:

P.drr KP po prostu napisał o sobie, a przyczepić mozna sie tylko do tego, ze chorobliwie nienawidzi PiSu i nie przestaje mu szkodzić.
W PiSie wiedzą co robic, rady takiego eksperta, jakiego opisal powyzej, wcale im niepotrzebne.

Obrazek użytkownika goscaga

27-06-2015 [21:11] - goscaga | Link:

K.P. niezaleznie,co by napisal I tak bedzie zle

mimo ze wielokrotnie moze miec racje albo jest to zupelnie "niewinna" tworczosc...skreslony jest I juz ....I basta

niezrozumiale jest,dlaczego szkodzic ma PISowi

przeciez ta partia rowniez podlega krytyce,wtedy kiedy sie naprawde nalezy

Obrazek użytkownika goscaga

27-06-2015 [21:12] - goscaga | Link:

K.P. niezaleznie,co by napisal I tak bedzie zle

mimo ze wielokrotnie moze miec racje albo jest to zupelnie "niewinna" tworczosc...skreslony jest I juz ....I basta

niezrozumiale jest,dlaczego szkodzic ma PISowi

przeciez ta partia rowniez podlega krytyce,wtedy kiedy sie naprawde nalezy

Obrazek użytkownika Lektor

27-06-2015 [22:27] - Lektor | Link:

Jakiej krytace podlega PIS ? Przecież PIS nie jest u władzy, aprogram wyborczy ma b. dobry. Pytam więc dlaczego pan Krzysztof nie krytykuje PO. Panie, tam jest tematów do krytyki całe mnóstwo i to należy krytykować, aby uświadomić ludziom, że dalsze głosowanoe na PO to zdrada państwa !

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-06-2015 [22:57] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Lektor

"Jakiej krytace podlega PIS ? Przecież PIS nie jest u władzy..."
---------------
Ale walczy o władzę. I dlatego krytykuję go KONSTRUKTYWNIE! Proszę się nad tym z łaski swojej na spokojnie zastanowić.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika gorylisko

28-06-2015 [09:23] - gorylisko | Link:

w ramach tej koństruktywności walisz pan in vitro i ujawniasz osobę urodzoną in vitro...
właśnie ci którym pan panie drrrr oszczędzasz krytyki przepchnęli ustawę... dlaczego pan nie bijesz im brawo ?
a tak a propos dziecka in vitro, czy rodzice rozmawiają z panem...
na miejscu ojca dałbym panu po mordzie... pardon po twarzy...tej samej twarzy którą Napoleon siedział w siodle pod Waterloo...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-06-2015 [11:21] - Krzysztof Pasie... | Link:

@gorylisko

"w ramach tej koństruktywności walisz pan in vitro..."
----------------
Oczywiście. I jeśli PIS nie wygra jesiennych wyborów to właśnie przez sztywną postawę odnośnie in vitro, bo nie należy bronić tego, czego nie da się obronić. Pan kuma?

Obrazek użytkownika gorylisko

28-06-2015 [18:11] - gorylisko | Link:

jaaasneeee...in vitro w każdym domu i zagrodzie...
nie da sie obronić...panie, zdaje się, że pan się uważa za katolika... no cóż każdemu wolno kochać
no toś pan przywalił z grubej rury
no tak, sprawa in vitro najważniejszą sprawą jest... tak stwierdził drrrr...
a co z kukizem ? on tez jest elastyczny jak kondom w sprawie in vitro ?
no i czy wygra ?
;-)))))))))))))))
ubawiłeś mnie pan ostro...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-06-2015 [20:44] - Krzysztof Pasie... | Link:

@gorylisko

Tępy goryli łbie (to żart oczywiście),

Za in vitro jest ponad 70% Polaków. I tego właśnie, a nie samej istoty in vitro, nie da się obronić. Nawet Prezydent Elekt zrobił krok di tyłu, bo to w przeciwieństwie do Pan mądry facet.

I to by było na tyle.

Obrazek użytkownika Lektor

28-06-2015 [12:03] - Lektor | Link:

Panie Krzysztofie,
lepiej będzie jak pan osobiście zastanowi się spokojnie nad sobą . Po co panu i nam ta pańska „konstruktywna” krytyka. PIS w b. dobrym stylu wygrał wybory prezydenckie wystawiając w bój Andrzeja Dudę. Obecnie prognozy co do Beaty Szydło są wspaniałe. Ich program i to co oni chcą zmienić w Polsce, wymienię tutaj tylko skrócenie wieku emerytalnego, przywrócenie decyzji rodzicom czy ich dziecko pójdzie do szkoły w wieku 6 czy 7 lat, obniżenie podatku dochodowego, zniesienia umów tzw. śmieciowych, reforma służby zdrowia itd, itd - wymaga krytyki ?!!! Pan się zastanowi nad sobą !
Pańska krytyka PIS wynika raczej z tego o czym pisze Woleński, że miał pan kiedyś przykre zdarzenie z PIS i teraz mści się pan za to.

P.S. Jestem panu życzliwy i oczekuję następnego krytycznego artykułu o PO. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-06-2015 [20:40] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Lektor

"Obecnie prognozy co do Beaty Szydło są wspaniałe..."
-----------------
Obecne tak. Ale wystarczy jeden mały błąd, żeby na jesieni sytuacja się odwróciła o 180 stopni. Dlatego właśnie na zimne dmucham i konstruktywnie PIS krytykuję.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika stokolesny

28-06-2015 [11:29] - stokolesny | Link:

przepraszam że nie tamat, ale ktoś musi o tym napisać i przypadło na mnie, kiedy czytam różne teksty na temat "wykombinowanego" Kukiza to jestem zdumiony, że nikt nie pokusił się o napisanie kilku słów prawdy na ten kontrowersyjny temat, a mianowicie 27.06.2015 r. "wielki Kukiz" powiedział, że:
1. nie ma żadnego znaczenia skąd będą jego kandydaci do parlamentu, byleby byli za JOW-ami,
2. to on osobiście "rzekomo wielki wódz" będzie decydował kto znajdzie się na tych listach,
a zatem odkrył już wszystkie karty, ponieważ wróćmy do niedalekiej przeszłości, otóż PO-mazańcy doszedłszy do władzy, mając pełny nieograniczony dostęp do kasy państwa, zmniejszyli do połowy finansowanie partii, a nie kto inny jak Kukiz popierał PO-mazańców w wyborach do parlamentu, dzisiaj PO-mazańcy mają ogromne fortuny i to właśnie oni chcą JOW-ów by przejąć władzę na zawsze, albowiem kupią sobie głosy bez żadnego problemu. Natomiast pytania sformułowane do referendum są na 3XTAK, WRACA MROCZNA PRZESZŁOŚĆ, a ja mam już tylko nadzieję, że tym razem moi RODACY nie dadzą się zmanipulować, bo Kukiz to tratwa ratunkowa, zapytacie dla kogo ta tratwa, na to pytanie każdy obywatel musi odpowiedzieć sobie sam, ponieważ to referendum to sondaż poparcia dla tych co przesiądą się na tratwę zbudowaną przez Kukiza, pozdrawiam myślących z poważaniem
stokolesny

Obrazek użytkownika Domasuł

28-06-2015 [11:43] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Brawo za pana niezłomną postawę w krakowskim środowisku akademickim! Na całe szczęście dla wszystkich, poza partyjnymi fanatykami, betonowe mury polskiej sceny politycznej zaczęły w tym roku (w tę piękną wiosnę) pękać. Dlatego wszyscy, włącznie z PiS-em, będą się teraz musieli troszkę bardziej starać. Bo już nie wystarczy ustawić się w kontrze do Platformy jako jedyni prawdziwi patrioci i obrońcy tradycji. A ludzie może w końcu przejrzą na oczy, że to partie mają służyć ludziom a nie odwrotnie. Dlatego wszystkim wyjdzie to na dobre, może poza kilkoma leśnymi dziadkami. Niech pan dalej robi swoje!

Obrazek użytkownika xena2012

28-06-2015 [12:11] - xena2012 | Link:

na jakiej podstawie wiąże Domasuł wyszczególnione przez siebie bolączki PiS z betonem akurat krakowskiego srodowiska akademickiego?

Obrazek użytkownika Domasuł

28-06-2015 [12:41] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

To są bolączki nie tyle PiS-u co całego życia społeczno-politycznego w kraju. I myślę, że tekst gospodarza blogu świetnie pokazuje problemy na styku polityki i środowiska akademickiego. Wbrew przekonaniom betonu, jak ładnie ich określa pan JacBiel, pan Pasierbiewicz walczy z partyjniactwem a nie z PiS-em.

Obrazek użytkownika pietrek

28-06-2015 [13:19] - pietrek | Link:

Domasuł
Pan Pasierbiewicz nie walczy z PISEM tylko z partyjniactwem. Tak napisałeś i ja się z tym zgadzam.!!
Czytam Pana Krzycha od prawie 3 lat i takie właśnie odnoszę wrażenie ze on podchodzi krytycznie do Pisu ,wytykając blędy nie po to by pokazać ze jest wrogiem Pis ale z troski właśnie .Bo czymże my ludzie jesteśmy jak nie maluchami mylącymi się ciągle i błądzącymi jak we mgle...
Ile razy napluli na Pasierbiewicza komunistyczne judasze tylko za to że śmiał wytykac błędy w rządzeniu Pis. Które są.A których to należy unikać.
Często słyszę wypowiedzi blogowiczów że Pis nie potrzebuje raz Pasierbiewicza bo jest sam w sobie ideałem...Jakim trzeba być zarozumiałym cymbałem by gardzić ludzką radą.Ktora płynie z serca bo to czuć w artykułach Pana Krzycha.Ja jestem prostym cieślą mam tylko zawodówkę ale umiem odróżnić ludzi szczerych od podszywających się pod życzliwych pachołków Moskwy.Nie napiszę kogo bo sam taki to wie....Na pohybel czerwonym towarzyszom co publicznie lżą Patriotów w postaci Pana Krzycha.I proszę o darowanie sobie komentowania moich wpisów przez pana W.Gdyż ja jestem za głupi by zrozumieć ten profesorski bełkot pana W.
Pozdrawiam a wierzącym powiem z Panem Bogiem.
Pietrek z gór skalistych

Obrazek użytkownika modus

28-06-2015 [13:41] - modus | Link:

"I proszę o darowanie sobie komentowania moich wpisów przez pana W.Gdyż ja jestem za głupi by zrozumieć ten profesorski bełkot pana W."
-------------------------------------------------------------
Nie sądzę, aby pan Pietrek wiedział zbyt dużo, ale zakładam, że nawet ukończenie zawodówki kształtuje elementarną samoświadomość. Więc uznaję trafność drugiego z wyżej przytoczonych zdań (zaczyna się od "Gdyż") pana Pietrka i gratuluję mu góralskiej szczerości. Nawet nie przeszkadza mi słowo "bełkot". W samej rzeczy, gdy ktoś czegoś nie rozumie, zwykle traktuje to jako bełkot.
Jan Woleński
PS. Pan Pietrek ma pełne prawo do proszenia o darowania sobie komentowania jego zwierzeń z gór skalistych, ale ja mam równie pełne prawo do powstrzymania się od spełnienia tej prośby.

Obrazek użytkownika cassiodorus

28-06-2015 [14:58] - cassiodorus | Link:

A ja równie prosty cymbał, mogę zapytać kolegę o pewien drobny szczegół?
Jak wiemy, pan Krzychu wychwalał pouczający list prof. Nowaka, wychwalał też projekty pana Kukiza, krytykując 'konstruktywnie' w jednym i drugim wypadku PiS, a więc ja jako typowy, pisowski głupek pytam o co tutaj chodzi-
http://wpolityce.pl/spoleczens...
Kto jest głupi, ja-pisowski ciemnogród, prof. Nowak, czy mądry pan Kukiz ? Za pieruna[nie wiem czy tak się mówi po góralsku] nie mogę tego Pietrek rozebrać

Z Panem Bogiem

Obrazek użytkownika Domasuł

28-06-2015 [16:41] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

To ja ci odpowiem, Cassiodorus, bo widzę, żeś kumaty ale po komunistycznemu. Nie chodzi o to, że ktoś jest głupi lub mądry, tylko żeby mieć prawo do wygłaszania własnych poglądów i szanowania różnych poglądów. I jednocześnie żeby być niezależnym w myśleniu. I żeby nie być zakutym partyjnym łbem, co to sam potrafi tylko iść z oficjalną linią partyjną, a jeśli ktoś ją kwestionuje to już jest twoim wrogiem. Takie myślenie to w komunizmie albo na Rusi, nie w Polsce. Więc jak jesteś stary komunistyczny (w znaczeniu wychowany wtedy) zgred to z łaski swojej daj szansę młodszym pokoleniom, bo twoja szansa skończyła się razem z komunizmem w Polsce. Pan Krzycho to poniał i chwała mu za to.

Obrazek użytkownika cassiodorus

28-06-2015 [17:22] - cassiodorus | Link:

Odpowiadam jako komunista, faszysta, głupi, pisowski beton, atfu socjalista, debil, stary ćwok itp itd, czyli tak jak na to stary, cwany czerwony komuchu zasługujesz

''żeby mieć prawo do wygłaszania własnych poglądów i szanowania różnych poglądów''
Znaczy to, iż pan Krzychu i kolega od głupoty, Pietrek, pogląd mieć mogą, a nawet powinni, a ja ciemniak mam ich słuchać jak czerwona swinia grzmotu i nie gadać? Upadłeś na głowę gosciu, Korwin zrobił ci krzywdę, tak jak wieu innym

''Takie myślenie to w komunizmie albo na Rusi, nie w Polsce''
nie cwaniaczku, nie będziesz mi dyktował jak mam myśleć, panimajesz?

''twoja szansa skończyła się razem z komunizmem w Polsce.''
skoro nakazaujesz ludziom jak mają myśleć w jedynie słuszny sposób, to znaczy, ze żaden komunizm się nie skończył, komunizm cię toczy od wewnątrz jak rak

''Pan Krzycho to poniał i chwała mu za to.''
Zadałem konkretne pytanie, ja nienormalny debil pisowski mam słuchać gloryfikowanych przez pana Krzycha prof. Nowaka czy pana Kukiza.?.Rozumiesz co do ciebie mówię? Bo chyba nie jest możliwe słuchać dwóch Krzychowych bożków na raz, gdy obaj mówią co innego?
A jeszzcze konkretniej, należy wchodzić w koalicję z Kukizem, za cenę wprowadzenia JOWów, jak tego chce mądry pan Krzychu, czy debile z PiSu mają posluchac prof Nowaka, wychwalanego również przez pana Krzycha przy innej okazji i do JOWow nie dopuścić, bo zniszczą Polskę na amen? Kapujesz gościu?

Obrazek użytkownika Domasuł

28-06-2015 [18:20] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

No właśnie o to chodzi, Cassiodorus, żebyś nie był "debilem z PiSu" ani żadnej innej partii. Pan Krzycho myśli niezależnie i nie uwiązuje się do poglądów ani Nowaka ani Kukiza. Ty też się nie wiąż na życie i śmierć do żadnych poglądów oprócz poglądów własnych. Pan Krzycho prowadzi swój własny autorski blog, a ty go atakujesz z pozycji partyjnego fanatyka. Od partii się wymaga i partię się rozlicza, ale tego w komunie nie uczyli.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-06-2015 [20:33] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"No właśnie o to chodzi, Cassiodorus, żebyś nie był "debilem z PiSu" ani żadnej innej partii. Pan Krzycho myśli niezależnie i nie uwiązuje się do poglądów ani Nowaka ani Kukiza. Ty też się nie wiąż na życie i śmierć do żadnych poglądów oprócz poglądów własnych. Pan Krzycho prowadzi swój własny autorski blog, a ty go atakujesz z pozycji partyjnego fanatyka. Od partii się wymaga i partię się rozlicza, ale tego w komunie nie uczyli..."
-------------------
Powiem Panu krótko. Dziękuję!

Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika cassiodorus

28-06-2015 [21:20] - cassiodorus | Link:

''żebyś nie był "debilem z PiSu" ani żadnej innej partii.''
To zbyt wąsko ujete, proszę mi pokazać co jeszcze mi wolno, a zcego nie

''Pan Krzycho myśli niezależnie''
Znaczy mogę jako byt niezależny krytykować pomysły pana Krzycha, wg mnie oderwane od rzeczywistości czy tylko Krzychowi wolno? Ja jestem głupi, pisowski ciemnogród, ale to pytanie wydaje się proste jak zabetonowany, komunistyczno-pisowski mózg

''Ty też się nie wiąż na życie i śmierć do żadnych poglądów oprócz poglądów własnych.''

liberalistyczna brednia w komunistyczno-totalitarnym sosie

''a ty go atakujesz z pozycji partyjnego fanatyka.''
To rozumiem jest niefanatyczna, niezalezna i konstruktywna odpowiedż na fanatycznie zadane przeze mnie pytanie kogo ciemniak pisowiec ma popierać, mądrego pana Kukiza, który wg prof Nowaka doprowadzi do likwidacji Polski, czy prof Nowaka, który tak właśnie twierdzi... Jesteś chory chłopie na paranoiczną wyższość i nic więcej w twoim bełkocie nie ma. Tracisz rozum, gdy ktoś nie mysli postępowac wg twoich jedynie słusznych wytycznych.

''Od partii się wymaga i partię się rozlicza, ale tego w komunie nie uczyli''
partię się też wspiera, gdy stado rozwydrzonych awanturników i pijaków szuka zadymy, a jak się tego nie robi to rozliczenia można sobie w buty wsadzić. Kapujesz dzieciaku?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

29-06-2015 [18:07] - HenrykHenry | Link:

Cassiodorus - no i "poszatkowales" ... glupka.

Obrazek użytkownika cassiodorus

28-06-2015 [21:27] - cassiodorus | Link:

''a ty go atakujesz''

pytanie było o ile pamiętam do Pietrka z gór, nie do Krzycha , jesteś slepy gościu, czy antypisowski fanatyzm zabija ci resztki racjonalności?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-06-2015 [16:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

@pietrek

"Pan Pasierbiewicz nie walczy z PISEM tylko z partyjniactwem. Czytam Pana Krzycha od prawie 3 lat i takie właśnie odnoszę wrażenie ze on podchodzi krytycznie do Pisu ,wytykając blędy nie po to by pokazać ze jest wrogiem Pis ale z troski właśnie .Bo czymże my ludzie jesteśmy jak nie maluchami mylącymi się ciągle i błądzącymi jak we mgle......"
------------
Żeby inni mądralińscy potrafili to, co Pietrek zrozumieć!

Dzięki Ci Pietrek za komentarz, który wielu mędrców powinien zawstydzić. A Panem Bogiem!

Obrazek użytkownika modus

29-06-2015 [07:24] - modus | Link:

"A Panem Bogiem!". To chyba jakaś nowość teologiczna.
Jan Woleński

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-06-2015 [16:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"Wbrew przekonaniom betonu, jak ładnie ich określa pan JacBiel, pan Pasierbiewicz walczy z partyjniactwem a nie z PiS-em..."
-------------
Żeby inni też potrafili to zrozumieć!

Pozdrawiam Pana serdecznie.

Obrazek użytkownika Steve

28-06-2015 [12:35] - Steve | Link:

dr JP.: " UWAGA! PRZEKAZ TYLKO DLA INTELIGENTNYCH!" - odwieczne hasło PO. Młodzi, wykształceni z dużych miast - zrozumieją!

Obrazek użytkownika xena2012

28-06-2015 [12:42] - xena2012 | Link:

do wpisu pana Pasierbiewicza z 11:21.....Wywlekanie spraw swiatopoglądowych czy ideologicznych akurat przed wyborami ma na celu utrącanie srodowisk prawicowych. W fatalnej sytuacji gospodarczej Polski społeczeństwo oczekuje od partii jasnych deklaracji rozwiązania problemów pracy,podatków,płacy a nie żarliwego zaangażowania się w kwestię in vitro.Przypuszczam,że PO swiadomie i sprytnie chce uwikłać PiS w te walkę,aby przejąć głosy elektoratu.Wystarczy chociażby przechadzka po portalach internetowych żeby przekonać się o tym,że sprawa in vitro nie powinna być sztandarowym problemem PiS.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-06-2015 [16:44] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"Przypuszczam,że PO swiadomie i sprytnie chce uwikłać PiS w te walkę,aby przejąć głosy elektoratu.Wystarczy chociażby przechadzka po portalach internetowych żeby przekonać się o tym,że sprawa in vitro nie powinna być sztandarowym problemem PiS..."
--------------
Żeby inni potrafili to zrozumieć!

Pozdrawiam Panią serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Zofia

28-06-2015 [18:31] - Zofia | Link:

Panie Krzysztofie, nie polemizuję z pańskim artykułem ani z blogerami, którzy tak licznie u Pana goszczą. Stwierdził Pan, że starsi profesorowie nie wiedzą ..."dokąd dzisiejszy świat zmierza." Ja tłumaczę sobie to po swojemu i czarno widzę przyszłość tego świata, ale gdyby Pan był łaskawy , to proszę mi zdradzić tą przyszłość.
Kieruję się taką maksymą, " że lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć".
Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-06-2015 [19:19] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Zofia

Różnica między profesorami starszych generacji a ich studentami polega między innymi na tym, że na to co student może osiągnąć kilkoma kliknięciami swojego laptopa, Ipada, czy telefonu komórkowego w ciągu paru sekund profesor starszej generacji potrzebuje kilku godzin, a w niektórych przypadkach nawet kilku tygodni. I ja bynajmniej nie żartuję Pani Zofio.

Serdecznie Panią pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Zofia

29-06-2015 [09:03] - Zofia | Link:

Ma Pan rację, że młodzi są doskonali w szybkiej obsłudze nowoczesnych rzeczy, ale starsza generacja ma nabytą mądrość życiową,która jest również w życiu ważna. Niezgoda między pokoleniowa wynika z braku solidarności między ludźmi. A ją ktoś niszczy dla swoich celów.
Tak nawiasem mówiąc,większość komentatorów na pańskim blogu to biegli w obsłudze komputera. Uważam, że każdy ma prawo wyrazić swoją opinię w poruszonych tematach,ale przy użyciu kontrargumentów a nie osobistych wycieczek,czego Pan doświadcza.
Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-06-2015 [09:31] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Zofia

"Uważam, że każdy ma prawo wyrazić swoją opinię w poruszonych tematach,ale przy użyciu kontrargumentów a nie osobistych wycieczek,czego Pan doświadcza. Pozdrawiam Pana..."
-------------
Też Panią serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-06-2015 [18:54] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Zeskanowane listy od pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego załączyłem by ostatecznie zdemaskować i ośmieszyć manipulacje trolującego na moim blogu jawnego współpracownika (JW)systemu niejakiego Jana Woleńskiego - patrz jego obłudne toki argumentacji w komentarzu modus 2015-06-28 [14:26].

Myślę, że już nikt nie ma wątpliwości w jakim celu ten osobnik się na Naszych Blogach pojawił.

Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika modus

28-06-2015 [21:41] - modus | Link:

Panie Pasierbiewicz,

Znając Pańskie rozliczne konfabulacje w przeszłości zasugerowałem, aby Pan udokumentował propozycję startu w wyborach do Sejmu złożoną Panu przez Jarosława Kaczyńskiego. Ponieważ złożył ją odwołuję, zgodnie z tym, co zapowiedziałem, to, co napisałem w tej sprawie a dokładniej to, że takowa propozycja nie została Panu złożona. Natomiast pozostaje kwestia dalszych losów Pana kandydatury. Faktem jest, że nie znalazł się Pan wśród kandydatów zgłoszonych przez PiS. Zwierzał się Pan co najmniej kilku krakowskim znajomym, także i moim, na temat szczegółów Pańskiej wizyty w siedzibie PiS w Warszawie. Wedle relacji, która mi przekazano było tak, że po kilku godzinach oczekiwania, został Pan przyjęty przez kogoś i poinformowany, że owszem, może Pan kandydować, ale pod warunkiem sfinansowania kampanii wyborczej z własnych środków. O ile dobrze pamiętam, kiedyś Pan napisał, że zrezygnował z kandydowania z rozmaitych powodów, rodzinnych i zdrowotnych. Treść listów dokumentuje, że JK przekonywał Pana do uczestniczenia w zyciu politycznym ("obaj wiemy, ze chodzi o kandydowanie" jak napisał), ale nigdzie nie ma śladu, ze Pańska ostateczna decyzja była negatywna. Pańskie dywagacje o tym, że list JK pokazał pan R. Terleckiemu (przypominam niegdysiejszą Pańską uwagę, że miał strach w oczach, gdy zobaczył ten list) nasuwają i taką interpretację, że to krakowscy działacze PiS zablokowali Pańską kandydaturę. I to, co Pan pisze o RT jest reakcją na ewentualną (czynię to zastrzeżenie, ponieważ nie wykluczam, że Pan ubrdał sobie, że RK tak Pana przestraszył się, iż zablokował Pańskie awanse polityczne w PiS). Mnie to zresztą ani ziębi ani grzeje, dlaczego Pan w końcu nie znalazł się na listach wyborczych w 2011 r. i co JK pisał do Pana. Przyznaję, ze napisał do Pana osobiście a nie wysłał list kierowany do wielu zwolenników partii, która kieruje. Więc ani Pan mnie zdemaskował ani ośmieszył, jeno podał dokumentację, której ujawnienie zasugerowałem. Jak zwykle mierzy Pan siły na zamiary a nie odwrotnie. A to, że prezes PiS napisał do Pana listy o takiej właśnie treści ani na jotę nie zamienia mojego stosunku do Pańskiej osoby.
Jan Woleński

Obrazek użytkownika HenrykHenry

28-06-2015 [23:08] - HenrykHenry | Link:

Nic pan nie zdemaskowal a tym berdziej nie osmieszyl !!!.
Zeby prwaidlowo odczytac listy P.Prezesa Kaczynskiego trzeba by znac tresc listow wyslanych do niego przez Pasierbiewicza.

Pan Prezes ma caly sztab ludzi prowadzacych korespondencje z Obywatelami i nie tylko. Nie trudno sie domyslic ze sam P.Kaczynski nie redaguje i nie pisze listow do obywateli. Ktos w biurze d/s kontaktow spolecznych odebral listy od Pasierbiewicza odczytal i stworzyl odpowiedz. Mlody czlowiek , zakladam , bo tacy przewaznie w siedzibie parti tym sie zajmuja , czytajac ze pisze do niego doktor z szacownej uczelni AGH , zaloze sie ze przedstawiajac siebie , mocno pofantazjowal kolorujac swoja "persone" , nie smial tych listow zlekcewazyc. Zapewne Terlecki byl pytany czy zna i kto to jest ten Pasierbiewicz , stad ten strach w jego oczach bo zobaczyl co Pasierbiewicz nakonfabulowal do Prezesa. Po konsultacji z ktoryms z asystentow Prezesa "trzepnal" odpowiedz niezwykle grzeczna i lechtajaca podniebienie adresata (bo tak sie robi w tej sytuacji , w kazdej parti chcacej zdobyc , nie urazic elektorat. Nastepnie przez asystenta uzyskal podpis i akceptacje , no i wyslal do Pasierbiewicza.

Na dowod tego co tu napisalem swiadczy obecnosc pieczatek na listach i tresc odpowiedzi ktora przytacza pewne sformulowania z listu Pasierbiewicza.
Poza tym znamy wszyscy to mistrzostwo "tego ponadprzecietnego czlowieka" w robieniu sobie pijaru . jego ustawiczne "doklejanie" sie do roznych delegacji , z kwiatami , z wiencami , w imieniu kogos/czegos itd. itp. !!!
Najwazniejsze by zdjecie bylo by zmiescic sie w kadrze razem z tymi "waznymi" osobistosciami z samej gory.. To daje lans , podnosi powage i status. Wskazuje ze jestem kims. To jest mentalnosc Pasierbiewicza . Tak robil od niepamietnych czasow.
Wracajac do tych listow - trzeba by znac te listy na ktore odpowiedzia byly te przez niego zamieszczone. To wcale nie trudne otrzymac odpowiedz od Pana Prezesa Kaczynskiego. Odpowiedz tez mozna osiagnac w odpowiedniej formie i tresci ukladajac sprytnie pytania czy po prostu tresc w swoim.
Kto chce moze wierzyc i nie , ale Pasierbiewicz to mistrz manipulacji i sciemy !!!.
Poznac tego co pisal do P.Kaczynskiego sie nie da , bo zapewne listy ulozy na nowo i po swojemu , by wywolac pozadany efekt.

CDN - o tym ze pierwej byla wyprawa do Warszawy a pozniej listy !!!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-06-2015 [23:19] - Krzysztof Pasie... | Link:

@QHenrykHenry

"HenrykHenry - posiada konto przez 15 tygodni 14 godzin..."
-------------------
Paszoł won!

No more comments.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

29-06-2015 [00:24] - HenrykHenry | Link:

15 tygodni i 14 godz. - Ale jaja,ale jaja,ale jaja ...

A do rodzicow Prezydenta Elekta Andrzeja Dudy pan pisal ???.

Obrazek użytkownika modus

29-06-2015 [07:19] - modus | Link:

@HenrykHenry
W jednym Pan myli się na pewno. Pan dr Pasierbiewicz w niczym nie jest mistrzem, nie był takowym i nie będzie. Nawet w manipulacji i ściemie. Mistrzem byłby, gdyby de-manipulacja i de-ściema względem tego, co wypisuje była trudna. A jest dziecinnie łatwa.
Jan Woleński

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-06-2015 [09:29] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykHenry

HanrykHenry - Posiada konto przez 15 tygodni 1 dzień

Mo more comments

Obrazek użytkownika HenrykHenry

28-06-2015 [23:41] - HenrykHenry | Link:

Ciag dalszy - o tym ze najpierw pan Pasierbiewicz pojechal do Warszawy bo myslal ze majac ulotki PiS o potrzebie kandydowania ... itd od razu dostanie propozycje dostania sie na listy wyborcze . W siedzibie Parti spuszczono go po drucie a ze byl namolnie upierdliwy i lansowac sie zaczal na korytarzu i w drodze do kibla , poradzono mu by napisal do Prezesa. Powrot byl gorzki do Krakowa ale listy wysmazyl do Prezesa "siarczyste". Lans i wazelina wyciekaly z koperty , na przemian.
Prosze sie dobrze wczytac w ten pierwszy list bez pieczatki , jeszcze raz dobrze wczytac !!!

Np. Prezes pisze - "kiedy czytalem Panski pierwszy list pomyslalem ze jest Pan osoba nieprzecientna" koniec cytatu !!! - macie Panstwo juz wniosek z tych slow Prezesa ... ile lansu , smochwalstwa , samouwielbienia ... musialo byc w tym liscie Pasierbiewicza ze nawet Prezesa ruszylo !!!.
Reszty tekstu mi sie nie chce rozbierac bo to czysta "kurtuazja polityczna". Polityka prosze PANSTWA; PREZES JEST POLITYKIEM !!!.
Drugi list jestc juz konkretniejszy ze strony Prezesa . Ale znow nie znamy listu Pasierbiewicza . Czy byl on w formie krygowania sie o kandydowanie z listy PiS. Zapewne Tak . prezes wyrazal zgode pod warunkiem ze koszty poniesie Pasierbiewicz. On sam o tym mowil parokrotnie w grupie znajomych. Pieniadze o nich sie przeciez nie mowi , tym bardziej w listac czy innych ustaleniach.
ten list jest na sto procent dzielem biura . Prezes go tylko firmowal. Trzeci z ktorego bysmy sie dowiedzieli najwiecej , jestem o tym przekonany , jest nieczytelny. Czy celowo. Zalosna postac, zalosne skamlenie panie Pasierbiewicz. Pol Krakowa sie smialo z tego pana kandydowania.
Prosze pana a do Obamy przypadkiem pan nie pisal. Bo wiem ze pan pisze wszedzie byle zaistniec. Bialy Dom tez panu odpisze .

Obrazek użytkownika JJC

29-06-2015 [08:14] - JJC | Link:

Świetnie, Henry! Ja też jestem przekonany, że Jarosław Kaczyński nie pisał tych listów osobiście. A tym bardziej nie czytał "powieści" Pasierbiewicza. A może szkoda, bo po jednej chwili lektury poznałby z jakiej "klasy" autorem ma do czynienia, a nawet, co z drugiej strony nie daj Boże:), pękłby ze śmiechu.
Pozdrawiam!
PS. Trafiłeś pana KP na punkt, leży właśnie na deskach, i wszystko co zdołał wykrztusić to ten agonalny jęk.:)

Obrazek użytkownika markop

29-06-2015 [08:19] - markop | Link:

markop - KOBIETA, do kobiety nie mówimy Pan, do kobiety zwracamy się PANI

Jak to jest, że człowiek stary - jakim niewątpliwie pan jest, panie blogerze ( ja wiem, że na starość niektórzy dziecinnieją i dlatego pan z każdym rokiem czuje się młodszy ) - nazywa prof. Terleckiego ( człowieka o dobre 5 lat MŁODSZEGO od pana ) - "starym zgredem" ...

Tu muszą zachodzić tylko pana osobiste animozje ! HenrykHenry ma 100% racji ! Poszedł pan do biura poselskiego z "listem" i spowodował PRZERAŻENIE ( bo w Krakowie jest pan znany ... jak zły szeląg ! ). Pan chciał uzyskać Ich poparcie ???!!!! Pan, KŁAMCA I MANIPULATOR ???!!!

J. Kaczyński zna prof. Terleckiego doskonale, współpracują od lat. Prezes WIE CO ROBI. Tak samo wiedział, gdy "namaszczał" A. Dudę i B. Szydło - w tych wypadkach pan również miał inne zdanie ... i mylił się pan straszliwie.

Czy to nie PAN, jest skostniałym w swoich poglądach, NIEREFORMOWALNYM ZGREDEM ? słuchającym "Ody do młodości" z podkładem muzycznym "podmoskiewskich wieczorów" granych na bałałajkach ??...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-06-2015 [09:27] - Krzysztof Pasie... | Link:

@markop

Markop - Posiada konto przez 13 tygodni 1 dzień

No more comments

Obrazek użytkownika HenrykHenry

29-06-2015 [12:41] - HenrykHenry | Link:

;))- "Markop - Posiada konto przez 13 tygodni 1 dzień"

To tez jaja jak balony ... 13 tygodni ... Pasierbiewicz koncz wasc ... Krakow ma niezla "jazde".

Obrazek użytkownika Domasuł

29-06-2015 [21:38] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Bohaterze, ujawnij się. Niech dr Pasierbiewicz wie, co za cowboy z ciebie, co to zza nicka strzela z procy. Swojej rodzince się pochwal, jak ci się na stare lata hejtować zachciało. Takie leśne dziadki i babcie, co to anonimowo opluwają dr Pasierbiewicza, który pod własnym nazwiskiem prowadzi blog, mogą zasługiwać tylko na pogardę, MĘŻCZYZNO.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

29-06-2015 [09:57] - HenrykHenry | Link:

markop ;))- to tez co piszesz !!!
, ale jeszcze jedno - P.Prezes Kaczynski to czlowiek wielkiej kukltury , ogromnej dobroci. Kazdego co sie do niego zwroci zauwazy i wyslucha. Taka jest przewazajaca czesc politykow PiS . Szczegolnie z kierownictwa tej Parti.
Znam tez posla Terleckiego. Jak kazdy czlowiek ze swoimi slabosciami reprezentuje postawe ze wszech miar godna. Jego kultura osobista jest wrecz wzorcowa i wszyscy to wiedza w srodowisku.

To zapewne nie pozwala mu na wlasciwa reakcje na notoryczne "zaczepki" , wycieczki osobiste Pasierbiewicza.

Kultura , dobre wychowanie posla Terleckiego jest wykorzystywana do tych "pseudomundrych" konfabulacji i wynurzen. Pasierbiewicz wie ze godnosc nie pozwoli Profesorowi na zdecydowana reakcje. Z chamem nie ma zadnej dyskusji , chama sie unika !!!.
Przypominacie sobie Panstwo - umieszczenie zdjecia Posla Terleckiego na swoim blogu i drwiny z jego fizycznego wygladu ???!!! - to ustawia Pasierbiewicza w szeregi "Troglodytow" !!!. Pozniejsze i wczesniejsze jego teksty niby to "konstruktywnie" krytykujace srodowisko dzialaczy partyjnych PiS , starszych wiekiem , caly czas wlasciwie opiera sie u Pasierbiewicza na osobie Terleckiego. W kazdym z tych jego paszkwilanckich wpisow z imienia lub w podtekscie jest posel Terlecki !!!.

No , na koniec ... dzis wiedza Pana Kaczynskiego jest juz o wiele wieksza , kim jest Pasierbiewicz. Biuro prowadzace korespondencje ma juz rzeczonego w odpowiedniej szufladce. Gdyby doszlo znow do wymiany korespondencji ? , zapewne bylyby tez bardzo grzeczna ale czy przynioslaby jakies owoce ???. NA PEWNO NIE !!!.

PS.- jeszcze jedno w liscie Pana Kaczynskiego bylo takie zdanie , cytuje z pamieci ... znany bloger Salonu24 bylby pozadany na listach wyborczych ... itd. Czy czujecie to ???. Tlumacze z jezyka polityki - Pasierbiewicz taki znany ??? bloger na Salon24 jest !!!. Czy to jest legitymacja do upraiwnia wielkiej polityki ?!. Z tego zdania juz mozna odczytac co pisal Pasierbiewicz i jaka "wtopa" towarzyszyla tej autoreklamie listownej. P.JK tymi slowami dal do zrozumienia w grzeczny sposob ... zreszta szkoda mego pisania na tego "becwala"

Obrazek użytkownika Domasuł

29-06-2015 [12:27] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Markop, weź już, KOBIETO!!!, zejdź z tego blogu, bo się cała, kobiecinko, oplułaś. Po co ci to?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

29-06-2015 [12:39] - HenrykHenry | Link:

Domasul prostaku do KOBIETY piszesz do PANI !!!.

Choc wiem na 100 % ze to jest nick Pasierbiewicza lub kogos z najblizszych. To latwo zauwazyc wiec czego oczekiwac ...???.

Obrazek użytkownika Domasuł

29-06-2015 [21:28] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Henry, cowboyu z Dzikiego Wschodu, babci na stare lata zachciało się hejtować online i opluwać innych to chyba się też liczy z tym, że zostanie opluta. To samo ciebie dotyczy.

Obrazek użytkownika modus

29-06-2015 [12:05] - modus | Link:

Pan dr KP często utyskuje, że profesorowie z pokolenia 60+ nie potrafią przystosować się do nowoczesnych technologii, że na to, co młodzi czynią w minutę, starzy poświęcają godziny, dni lub nawet tygodnie Wszelako gdyby pan dr KP nie był tak wielkim ignorantem w sprawach akademickich (i innych), wiedziałby, że np. każda zmiana technologii pisania nie była akceptowana przez wszystkich. Tak było, gdy gęsie pióro zastąpiła stalówka, pisanie ręczne - maszyna do pisania a ją - komputer. Zawsze były wyjątki, tj. profesorowie, nawet bardzo wybitni, którzy nigdy nie zaakceptowali maszyny do pisania i korzystali z usług maszynistek czy tacy, którzy nie kupowali komputerów, bo uważali je trochę lepsze maszyny do pisania. Ale to były (i nadal zdarzają się) właśnie wyjątki, a nie, jak twierdzi pan dr KP, kształtujące prawidłowości. Sam należę do pokolenia 70+ i posługuję komputerami czy internetem bez specjalnych kłopotów, oczywiście w tym zakresie w jakim jest to potrzebne dla codziennej pracy i komunikacji z innymi. Zapewniam, że 95% profesorów w moim wieku a nawet starszych, nie ma żadnych problemów z korzystaniem z nowoczesnej technologii informatycznej. To nie znaczy, że jesteśmy tak sprawni, jak ludzie młodsi od nas, ale to też nic nowego. I to nie znaczy, że nie należy popierać (w samej rzecz,przyspieszać) zmiany pokoleniowej w nauce.
Pan dr KP niczego specjalnego nie osiągnął w zakresie kariery akademickiej. Doktorat obronił raczej późno, tj. 9 lat po rozpoczęciu pracy w AGH, habilitacji nie zrobił (sam twierdzi, że mógł, ale jego koledzy z pracy twierdzą, ze nie miał do tego wystarczającej głowy), ogłosił kilka prac (przestał publikować właśnie wtedy, gdy można było korzystać z nowoczesnych technologii) i odszedł na zasłużoną emeryturę w pierwszym możliwym terminie. Tłumaczy swoja zgoła przeciętna drogę akademicka tym, że był poza układami, że mierziła go sytuacja w uczelni, że padał ofiarą spisków i zawiści itd. Cóż, złej baletnicy zawadza rąbek u spódnicy. Z drugiej strony, pan dr KP lubi powtarzać proste komunały, np. o tym, że bywają konserwatywni profesorowie lub formułować głupkowate uogólnienia wywiedzione o totalnej niereformowalności pokolenia 60+. A wszystko to jest ubrane w patetyczną otoczkę troski o los Polski. Mieni się chorążym, ale wieje w inną stroną niż sztandar, który ponoć dierży (Lec).

Obrazek użytkownika darek kolbiarz

30-06-2015 [12:18] - darek kolbiarz (niezweryfikowany) | Link:

Ja z innej "beczki"
Trudno Mnie posądzic o sprzyjanie Panu Pasierbiewiczowi to Ja napisałem Mu że cyt:"Odwaga po.....ebała mu się z odwaznikiem"po Jego wpisie dotyczącym niejakiej Magdaleny Ogórek , od tego momentu postanowiłem nie czytać wpisów tego "ktosia" ale , przyznaje diabeł mnie podkusił i zerknąłem na ten publikowany w odcinkach "romans" o dzwięcznym tytule "Magia namiętności" i przyznam uczciwie wciągnęło Mnie , co samo w sobie jest ciekawe bo Ja sie tak nadaje do czytania romansów jak kowal do jubilera. Ma Facet "dobre pióro" ,ma talent i tak sie zastanawiam po gwizdek traci czas na pisanie pierdół w necie , skoro mógłby pisać całkiem poczytne powieści?Panie Pasierbiewicz "CARRY ON"

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

30-06-2015 [16:47] - Krzysztof Pasie... | Link:

@darek kolbiarz

"Ma Facet "dobre pióro", ma talent i tak sie zastanawiam po gwizdek traci czas na pisanie pierdół w necie, skoro mógłby pisać całkiem poczytne powieści? Panie Pasierbiewicz "CARRY ON"..."
-------------
Dziękuję za miłe słowa, ale jak widać różne są gusta czytelnicze, bo niejaki "modus", czyli prof. Jan Woleński rozesłał o mojej powieści "Magia namiętności" po całej Polsce i nie tylko tysiące mejli szkalujących tę książkę, jako wołający o pomstę do nieba kicz i wypociny grafomańskie, a jej autor to debil, pijak, wykolejeniec... długo by można te inwektywy wymieniać. Tylko na Naszych Blogach zamieścił kilkaset tego typu komentarzy, a ci, którzy czytają mój blog regularnie mogą to Panu potwierdzić.
Więc zdecydowałem się tę książkę puścić na blogu w odcinkach, by każdy mógł się przekonać do czego może prowadzić zawiść profesorska małego zawistnika, który Sic! został przez elity III RP wyróżniony "Polskim Noblem Naukowym 2013".

Zresztą zaraz się Panu zapewne oberwie od rzeczonego uczonego za Pańskie nierozważne słowa. Bo salon III RP wydał wyrok śmierci na tę niepoprawną politycznie książkę.

Pozdrawiam pana,
Krzysztof Pasierbiewicz

Strony